Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 1312 postova
1 hour ago, Немања said:

Димензије па скоро као за  избор мис-а:P

Nije to nista, imao sam ja 120 kg, haha...I dalje cuvam 3XL moto jaknu, nikad se ne zna....

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 2 sati, zli je napisao:

Nemam gde to da probam jbg...a i neki prodavac, koji eventualno da motor na probu to je par kilometara, malo za neki utisak.

Sto se tice zvuka, tu odmah ovaj bojler ide napolje a stavlja se neki kratez da se dobije neki dobar zvuk.

Ili neki duals kratez.

Na Fazeru imam Akrapa, jos davnih dana kad sa ga kupio odma sam skinuo stari top koji se ne cuje dobro.

Motor mora da se cuje. Kad proctam bucan top umara na duzim relacijama, to ne razumem, mene jedino umara

tj.smara kad mi motor zvuci ko fen.

Nit imam iskustva sa V motorima, nit imam iskustvo sa kardanom, bice to ljubav bolna osecam ... :jee:

Vrlo bitno ako neko zna, da li se po broju sasije kod uvoznika moze proveriti da li je radjeno nesto po opozivu kardana kod konkretnog primerka ili nece daju tu info/ili nemaju info...?

Kad skidas cunak , moras da raskacis sajlu koja je ispod sedista ...taj motoric je ispod sedista i on otvara i zatvara klapnu ... Treba taj motoric da ostavis da "radi" na slepo da ti ne bi palio gresku na tabli ..

A poslacu ti mail na koji proveris dal je uradjen opoziv. A na googleu imas spisak brojeva sasije

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 662 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Evo mene na Nemanjinom gs-u 1200, ce se razgazi :D 

112kg, nisam visok...

1.jpg

Ух ала ти стоји, чучи…:jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8428 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tuc muc, 

tu ne valjaju namotaji, pa tu nije kardan ok, mali rezervoar, crkavaju regleri...

Honda bato moj, prodade se za dan ova u tehnodromu. 

I ja sam svaku svoju kraljicu motora za nedelju dana prodao. Ove resto marke umeju i po mesec dana da mi budu oglaseni. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Par crvenih VFR stoje maltene od prosle godine na oglasima...Ova je imala srecu. 

 

Honda Varadero 1000 crna, stoji vec trecu godinu cini mi se u Tehnodromu. 

 

Sad imaju snizenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Cestitke novom vlasniku Honde iz Tehnodroma, ako je sa foruma...mislim da je uradio dobar dil...jedino, originalni koferi ce biti problem. Ja je zato nisam uzeo u razmatranje, mada iskreno vise zbog boje (kluba iz Humske:P).

Meni je simpatičan ovaj najskuplji primerak bio je 7600 na crni petak veliki popust 7300.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

@zli Колега ако си мислио на ову црвену, та је моја!

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda VFR 1200 F, 2010. godište, Touring, vozilo prešlo 51200 km, Despotovac. Cena 7.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Смањење цене нема везе са црним петком :-), једноставно, крајем марта истиче регистрација, иако до тада има још 4 месеца, крај је сезоне па му дође исто као и да је истекла.

 

Иначе, ја сам овим мотором презадовољан. Потрошња се код мене креће у интервалу 6 - 6,2. Власник сам од марта 2019. године и прешао сам неких 20.000км са њим за то време.  Проблем који овај модел има, трзање на ниским обртајима (у градској вожњи) је решен ремапом. Поред мирнијег рада на нижим обртајима и испорука снаге је много боља, поготову и 1. и 2. брзини које су  фабричком мапом лимитиране због недостатка контроле проклизавања код модела до 2010-2012.

 

Већ две године се решавам да купим нови мотор али никако да преломим. Не због тога што овом нешто фали, него што ме ваљда нешто сврби... Знате сви тај осећај...

 

Због проширења породице и малог детета не стижем да возим колико и раније, са овим мотор последњих 5 сезона просечно 4-5 хиљада км, што је смешно имајући у виду да сам пре тога возио 12-20 хиљада годишње.

 

Цена мог мотора, као што је колега приметио, је највиша за тај модел на огласима. Била је и када сам ја куповао, и била је убедљиво најбоља од свих које су тада биле не огласима (ишао сам тада да погледам 3-4 примерка). А одговорно тврдим да је и сада у перфектном стању! Имајући у виду колико додатне опреме има на себи и вредност те опреме када би се накнадно куповала, мислим да опрвдава цену која је виша за око 1000е у односу на неке примерке који су на огласима а који су скроз "голи".

 

Ако ми кврцне да одем да купим нов мотор можда цена оде драстично доле, а можда купим нов и хонду задржим. За сада ми разум не да, да дам рецимо, 15к евра за нов мотор којим ћу годишње прелазити 4-5к км. А са друге стране, мотор се никад није ни куповао разумом, никада до сада нисам ни купио нов мотор (осим томос апн6) па се плашим да ако га сада не купим можда више никада и нећу бити у могућности да то урадим.

 

Иначе у игри је и набавка Andreani Misano cartrige kit-а за напред и Ohlins задњег амортизера, па да хонда остане још неко време код мене.

 

Како год да буде, следеће сезонe ћу возити нов мотор или и даље VFR1200F, што никако не може бити лоше.

 

Ако има колега који су власници овог модела, или планирају да то постану, стојим на располагању у вези размене искустава и информација у вези одржавања, набавке опреме или чега год...

 

Велики поздрав свима!

Promenio član Nikola - MK Resava
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ја сам купио мотор без задњег кофера. Није било ни носача задњег кофера, само рукохвати за сувозача па претпостављам да је и као нов купљен само са бочним коферима

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

A daaaa , secam se tih tukohvata. Bravo. Ja sam cesto vozio bez zadnjeg kofera a bio sam u fazonu da skidam i nosac , pa sam jurio da kupim te rukohvate posebno...

Do jaja je zadnji kofer i nosac fabricki , jer je plivajuci , i nema voblinga nikad ikad ikad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Pa ta prica oko toga da je dobar sadasnji motor, ali uvek covek gleda nesto drugacije je i kod mene slucaj...tj.ja eto posle 8+ godina druzenja bez ijednog problema sa Fazerom.

Sta znam, ja od dodatne opreme imam na motoru skoro sve sto je moglo da se doda, ali mislim da to eventualnog kupca nece mnogo da rasplace ako budem pricao kolko sta kosta...:jee:

Mislim da kupac gleda stanje i onda tek opremu, a nasa prica kolko smo sta platili bude u rok sluzbe. Kad sam kupac cujem je, ali se ne udubljujem.:)

Ne mislim ovde na taj VFR, nego i na moj motor ako budem prodavao. Po meni.

Taj motor na slikama deluje i najkorektnije od svih, mada su pojedini primerci slikani fiksnim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 kupac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Ma ne postoji auspuh koji ce od V4 napraviti brutalan zvuk formule, kao kada ga vozis samo na grane i bez katalizatora. Ko to nije probao, ne zna uopste ni kako se cuje to remek delo od motora. Ja se sa ovim opasno izivljavam i nisam uspeo nista da pokvarim na njemu. Namerno sam presao sa njim 30k kilometara teskog mucenja na Castrol Edgu 5w30 koji je za kola, cisto i taj mit da razresim oko proklizavanja kvacila, kako ulja za kola nikako ne mogu u motore, kako nema JASO MA2 i ostale bla bla price internet gladijatora. Iz prve ga puknem do kraja crvenog i u tom prenosu cupa ruke iz ramena. Limitiran je na 280km/h, i ja mislim da sam jednom na auto putu vozio tako sigurno 5min bez prestanka. Kardan ima taj neki mini luft i tako stoji vec sto godina bez promena. Modeli 2012+ kao ovaj su dosli sa vecim rezervoarom, mnogo jacom sirenom kao da je voz u pitanju i strozijom kontrolom kvaliteta generalno. Motor do 130 trosi 6 litara, u gradskoj guzvi 8, a po mom stilu voznje na auto putu oko 12. Stabilan je kao stena, ali osim auto puta i preko 200 na sat ne vidim njegovu svrhu. Ovaj motor je napravljen za to. Voli brze krivine, u ostrim i sporim krivinama oseca se tezina i slabija upravljivost. Svasta vozim u zivotu, ali je meni ovaj motor najdrazi i za mene najbolji na svetu. Prica je za sebe i nista slicno ne postoji na trzistu. Ispucava odmah kao raketa u manjim obrtajima, ne mora da se ceka kao kod rednih da navrti. Trkao sam se vise puta sa cistokrvnim sportskim litrama i ovaj motor je do 200 brzi, posle toga redni kad navrti odlazi, ali nista drasticno. Ko kupi ovaj motor u klasicnoj manuelnoj verziji, zajebo se do jaja. Mogu do prekosutra da pricam koje su sve prednosti DCT modela, ali me iskreno mrzi. Medju prvima sam probao tu tehnologiju jos davne 2009-2010, pa mi je glupo sto je danas skoro 2024 a 99% ljudi nema pojma ni dan danas koji su sve benefiti, plus svi govore DTC hahahaha. Par slika na netu sam video da su prelazili sa njim 230k i da su menjali samo ona dva lanca u agregatu. Trebalo bi da je strvina od motora, videcemo. Ja prosto zelim da ga pokvarim, ali mi ne ide...

20231212_161118.jpg

Promenio član 6.5 Creedmoor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1179 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

1200 je specifican zbog radilice koja ima bas cudne uglove, nije ni slicna RC46, mada podseca malo na RC30.

 

"According to the Honda PR, the ‘high-strength Symmetrically Coupled Phase-shift crankshaft, utilizes a 28-degree crankpin offset in its 76-degree V-configuration. As a result the engine has ‘perfect primary balance’ and subsequently does not use a counter balancer. This adds to the reduced overall weight .....

 

s-l1600-1.jpg

 


Ugao od 28° razlike na radilici i dodatnih 76° izmedju cilindara. Ovako mi deluje da nema razlike izmedju leve i desne strane sto mu dodje da je radilica "360°" kao na RC30 i 45.

Promenio član Desmo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Pozdrav, VFR-ovci, potreban mi je za drugara hladnjak za RC 36 ili ako znate da odgovara od još nekog motora ?

Sent from my ThinkPhone by motorola using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Šta dobra - ODLIČNA  !!! Voleo bih da vidim ove moderne, dal će i njima svaki šraf da se odvije bez da se preznojiš  !!!

IMG20240223135403.jpg

IMG-e8ad1bb05ae59a2808cc7dc83b0a35b7-V.jpg

IMG-62253a23f2597fa05c1a91aff7df5865-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1179 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Il je crko regler ili poliras masinu?

Ah sad vidim srafove od airboxa :lol:

Promenio član Desmo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Procitao dosta, skoro pa sve o VTR 1000, interesuje me kako trpi gradsku voznju, tj. kao motor za svaki dan?
Sto se tice potrosnje po gradu, normalna voznja? Nabavka delova?
Ispao jedan primerak '98, dobro stanje, potrosni delovi dobri, pa se bas zagrejao za isti...
Nikad nisam vozio V2, pogotovo te kubikaze, je l' mnogo nervozan?

Da ne otvaram novu temu "Iskustva sa VTR 1000"
Pozdrav, zivi bili

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja bi bolje otvorio novu temu, ne kapiram kolegu zašto je uopšte otvarao zajedničku temu za ova dva motora jer nemaju veze jedan s drugim.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Kakva je procedura menjanja kočionog ulja ? 2002 VFR 800 nema ABS. Nisam se do sada susretao sa ovim kombinovanim sistemom kočenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
Pre 7 sati, rodic_ru je napisao:

Kakva je procedura menjanja kočionog ulja ? 2002 VFR 800 nema ABS. Nisam se do sada susretao sa ovim kombinovanim sistemom kočenja.

Treba videti u manualu , znam da ima procedura zbog CBSa - u suštini i prednja i zadnja se rade kao i sve ostalo i onda ostaje link između njih

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja