Jump to content

Moto Zajednica

Uspeshno projektovan i ugradjen HHO sistem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

evo mog rezultata.Montirao sam na auto 1.8 b Mercedes i utisak je fenomenalan.Dobio sam na snazi sigurno 20ak % (laicka procena) a potrosnju merim pa cim izmerim javljam.

kada ovako ide ne mora da se smanji nista zadovoljan sam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Dali slucajno HHO moze na 6 V i motor od 50cc ?

 

Nema tu dovoljno struje za dovoljnu proizvodnju HHO gasa kako bi imao neke beneficije istog..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

a jel si svoju celiju stavio ili kupovnu?

ako vec napisao izvinjavam se, ali mrzi me opet celu temu da citam :)

 

 

ma sam sam napravio i to iz revolta posto sam video da svasta prodaju.dobiju malo gasa i misle to je to.

konacno posle vise od 5 meseci eksperimentisanja uspeo sam da napravim pravu stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li je neko dobio na snazi motora na motoru ugradnjom hho.Ja sam hho ugradio na 125cc i nisam osetio promene na gasu.Celija mi proizvodi bar 300ml gasa.Koliko je optimalno gasa za 125?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha dt 50 k 1985

Dali slucajno HHO moze na 6 V i motor od 50cc ?

 

Nema tu dovoljno struje za dovoljnu proizvodnju HHO gasa kako bi imao neke beneficije istog..

uredu,hvala na odgovoru 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

sjajno volim svako moguce experimentisanje koje ima nekakav rezultat u bilo cemu opipljiv i vidljiv, skidam kapu i keep up the good work

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav svima! Registrovao sam se samo zbog ove teme :)

 

Prvi HHO generator sam sastavio pre nekoliko godina i testirao ga na opel kadetu 1.6D

Dešavalo se to da motor sam vrlo malo poveća ler nakon uklučenja uređaja. Posle sam uređaj skinuo da bi napravio neke izmene i na tome je ostalo. Sada tražim prohrom 316L za novu ćeliju... A imam i nov auto.

Uglavnom, neko je pre par stranica napisao jako lepo objašnjenje i samo ću da se nadovežem.

 

Vodonik sagoreva brže i od benzina i dizela. Dakle, ako se nešto zapali pre onog drugog, to drugo će bolje sagoreti.

Evo jedno pomalo smešno, ali izvrsno poređenje. Zamislite da imate dva, po svemu identična parčeta drveta. Jedno ubacite u šporet u kojem vatra tek počinje da gori (pa sve još pola sata dimucka), a drugo parče ubacite u šporet u kojem je već jaka vatra i mnogo žeravice.

Iz kojeg parčeta ćete dobiti više toplote? Naravno, iz onog koje sagoreva kako treba.

 

Prema tome, mi nismo dodali više energije u sistem, nego smo poboljšali sagorevanje i iz postojećeg goriva izvukli više snage. Više snage omogućava da papučicu gasa držimo malčice manje pritisnutu za istu brzinu. Dakle, nije nikakav perpetum mobile i slično. Prosto poboljšavanje sagorevanja uz pomoć vodonika. Vodonik sagoreva brzo i praskavo, pa nam u cilindru napravi spremnu "vatru" za osnovno gorivo.

 

Za budućnost planiram ugradnju malog solarnog panela, dodatnog akumulatora, kao i niz drugih zahvata koji će uz hho uređaj smanjivati potrošnju. Važno je potrošiti koliko je moguće manje struje za potrebnu količinu vodonika. Ako potrošimo previše struje, a u motor dospe malo vodonika, efekat će biti mali ili nikakav. Važno je znati da vodonik lako "curi" jer su mu atomi malecni. Curi kroz loše spojeve, loša creva do usisa itd.

To je za sada to.

Može se napisati još pet puta toliko, ako se ništa ne napravi, džaba teoretisanja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ako oba komada drveta sagore u potpunosti dobices jednaku kolicinu toplote i jednaku kolicinu pepela. U jednom si u pravu, jeste smesno.

 

Cccccc, onoliki inzenjeri sa neogranicenim budzetima i najnovijom opremom se polomise oko proracuna oblika i trenutka otvaranja ventila, ovakvih ili onakvih dizni, duzine usisa, senzora koji ce izmere i koriguju milisekundu kada i koliko goriva da se ubrizga..... a samo je trebalo da pripreme "vatricu".

Obavezno da dodas aceton u gorivo da smanjis povrsinski napon. Kad sve ti proradi, moraces da napravis veci rezervoar jer ce se postojeci prepunjavati u toku voznje.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ako oba komada drveta sagore u potpunosti dobices jednaku kolicinu toplote i jednaku kolicinu pepela. U jednom si u pravu, jeste smesno.

 

Cccccc, onoliki inzenjeri sa neogranicenim budzetima i najnovijom opremom se polomise oko proracuna oblika i trenutka otvaranja ventila, ovakvih ili onakvih dizni, duzine usisa, senzora koji ce izmere i koriguju milisekundu kada i koliko goriva da se ubrizga..... a samo je trebalo da pripreme "vatricu".

Obavezno da dodas aceton u gorivo da smanjis povrsinski napon. Kad sve ti proradi, moraces da napravis veci rezervoar jer ce se postojeci prepunjavati u toku voznje.

 

Druže, naravno da ne sagore u potpunosti. A ako gori polako, čak i da sagori u potpunosti, sigurno neće dati toplotu onda kada je potrebna. Slično važi i za benzin.

 

Što se tiče inžinjera, u pravu si. Imaju dobre budžete, ali i precizne instrukcije u kom smeru da razvijaju motore. Na primer, golf 1 dizel je napravljen još daleke 1974god. Trošio je nekih 4,5l dizela na 100km i mogao da pređe do 300000km bez generalne.

Danas, posle skoro četiri decenije rada tih inžinjera, ja sam očekivao da će nam ulice biti pune automobila koji troše najviše 3l na 100km i da će prelaziti bar 500000km bez generalne. Uz to i da je za održavanje potrebno par ključeva i šrafciger, kao i kod prvih golfova. Nadam se da nećeš reći kako je to nemoguće :)

Takav auto bi morao da se proizvodi za opšte dobro. Da svaki siroti čovek na ovoj planeti može da ga kupi i vozi se jeftino.

 

Koliko vidim, bar 95% auta troši više od toga. Skupi su. Održavanje je skupo i komplikovano. Mnogo delova je namešteno sa ciljem da se pokvare nakon određenog broja km, itd

Dakle, ti tvoji inžinjeri nisu uradili apsolutno ništa za dobrobit tebe i mene. Navešću još primera. Prvim ženskim najlon čarapama si mogao da šlepaš auto. Probaj to sa ovim danas "usavršenim". Prve sijalice su mogle da rade pet 5 do 25 puta duže nego ove danas, itd.

 

Možda je tebi to smešno, ali meni nije.. Ja sam u svojoj radionici od delova sa otpada napravio vozilo sa kojim me 100 pređenih km košta malo više od jedne kugle sladoleda.

Šta si ti uradio?

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

moze da se polemise do sutra o teoriji da li hoce ili nece...posle veceg eksperimentisanja i ulozenog truda napravio sam super stvar i Ja iz iskustva govorim da to radi extra, pored toga ugradio sam na jos 10-ak auta i svi su prezadovoljni...

Meni je najbitnija snaga a pored smanjene potrosnje to je super stvar...

Retko ko moze da mi parira na putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

OK, samo napred! Puna podrska i pazite da vas ne proguta mrak. Umeju da budu zajebani ti naftasi kad primete nekog samostalnog genijalca da im ugrozava trziste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Interesantno je citati misljenja za i protiv,pogotovu,kada sam HHO generator napravio i testirao pre dobrih 20-ak godina,kada je to bio hit u zapadnoj Nemackoj,a mozda i sire,bez interneta,saveta,iskustava...Samo vam mogu reci da ne ocekujete nista,pa ako dobijete nesto,onda budite zadovoljni...I,pokusajte sami da odradite neki HHO,nemojte odmah davati parice na osnovu iskustava proizvodjaca HHO,i njihovih reklama,manje ce vas kostati,a rezultati ce biti isti/slicni.I,jos i ovo,ako ne platite na mostu,platicete na cupriji...Ako koga interesuje nesto vise,moze na PP,jer ne zelim nikome ometati laku zaradu...

A ljudima koji teze slicnim inovacijama,preporucujem za eksperimentisanje Teslinu purpurnu plocu,koja na slican nacin dovodi do smanjenja potrosnje i do 20%,a u nekim slucajevima i vise...I o tome na PP... :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Poenta ovih linkova nije da pokretacu ove teme sj....m temu negu upravo obtnuto, da ga podrzim i da krenemo korak dalje.

Svaka cast na energiji ulozenoj u trud, vremenu, novcu i ostalom. Vrlo korisno.

Podrzavam i " mr.direktnog" .

Medjutim, Sve su ovo zasterele tehnologije koje su milion puta sazvakane.

SUS motor je patentiran jos u 19 veku i svoju kulminaciju je doziveo, kako kaze mr. direktni, sa golfom 1 :lol:

Otada se islo samo nizbrdo jer mnogima nije u interesu da ga poboljsaju.

HHO sistem je odlican ali mislim da je i on prevazidjen.

Verujem, i da su odavno pronasli sisteme za mnogo jeftiniju energiju ako ne i besplatnu.

Takodje verujem da na Balkanu ( kao jedna od najinteligentnijih grupacija na svetu) postoje ljudi koji mogu mnogo vise ali ne smeju da ne bi prosli kao

 

Galilej ili

 

Vilhem Rajs

 

http://www.pecat.co.rs/2011/05/orgonska-energija-i-novi-svetski-poredak/,

 

ili australijanac Joe koji je patentirao Joe`s Cell

 

http://www.elitemadzone.org/t34415-Joe-Cells-Energija-iz-ciste-vode-mora-da

 

Svima je poznata konverzacija izmedju N. Tesle i Westinhousa kada je Tesla trazio kredit za generator besplatne energije i kad ga je doticni odbio sa obrazlozenjem : a kako cu ja to da naplacujem.

Ima tu jos dosta toga ali ne bih da skroz unistim ovu dobru temu :care:

 

Dotle obratite paznju na zadnji pasus intervjua prepametnog nislije

 

Miloje V. Rakocevic :care:

 

http://www.rakocevcode.rs/e107_files/public/geopol..pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Daj ljudi, uozbiljite se. :D

Ovo postade forum "Treceg oka".

 

Мислим да ниси у праву. Такође мислим да овде има "меса" за нешто. Да ли је у питању теорија завере или не, то у овом тренутку није битно. Оно што јесте битно је да су неки људи направили нешто и за то имају доказ. Коме се то не свиђа, нека прескочи тему.

 

Да не офф-ујем много. Има неки чича, М. Вујановић који је аматерски кренуо са овим и у току претходних пар година и доста рада и експериментисања дошао до веома занимљивих резултата. Човек је, такође, изузетно предусретљив и спреман сваком да помогне, јер му новац и слава нису једини циљ, као некима који отварају фирме да би продавали нешто што носи ознаку ХХО, а потпуно је нефункционално. Човек ме је позвао да дођем код њега кући да ми покаже како то све функционише и да ми помогне да направим мој систем (што ја још нисам урадио).

 

Скренућу му пажњу на овај форум, па нека се и он укључи, уколико се остали форумаши слажу са тим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

naleteh na netu "elektronika za HHO generator " kaze 15e... e sad ne zanm da urednici dozvoljavaju da bacim link .. a ako nekom treba to nek me kontaktira na PP za link ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja