Jump to content

Moto Zajednica

Uspeshno projektovan i ugradjen HHO sistem

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-Pde3U4NUf4#!

 

Našao na jednoj od 72800 stranica pod "hho test results". Ko ima vremena da gugla, neka pogleda ostalih 72799.

Ipak, bolje vreme utrošiti na pravljenje uređaja. Uskoro idem po prohrom za novu ćeliju. Javljam rezultate kad napravim i testiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Oni u cernu su se zaverili protiv srba. Nego kad će zvanično testiranje tog izuma, u kontrolisanim uslovima pred stručnom i nezavisnom komisijom. Drugar kaže kako mu po gradu nešto zeza ali na otvorenom se vidi dobitak a onda mu nestane goriva pa naspe nekoliko litara pa mu nestane opet pa se čudi kako brzo potroši, kao mora da je to progutao dok su vukli da upali sve u svemu meni izgleda kao da laže samg sebe. Dakle prolazi li test, u cernu napravili onoliki reaktor da bi dokazali postojanje neke čestice, ovo ne zahteva toliku investiciju a bez dokaza ostaje samo teorija.

 

I mene zanima testiranje uređaja ali to je jedino na šta proizvođači uređaja i korisnici ne pristaju...a uglavnom su svi korisnici i proizvođači...

 

 

vizim vec 4 meseca i kod mene Potrosnja na otvorenom bila 8,5-9 sad je 7 1.8 benzinac.Pritom snaga osetno veca..eto!

Toliko ljudi pricaju da radi i vi opet trazite neki dokaz???

evo ja sam vam izneo moje cinjenicno stanje na autu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Stvarno, zasto bi se bilo sta testiralo i dokazivalo kad toliko ljudi prica da je dobro?Onoliki ljudi pricali i bili ubedjeni da je Zemlja ravna ploca. Cak su neke i pogubili zato sto su tvrdili suprotno...

 

Ja vozim 15+ godina i na istom autu sam imao potrosnju od 6 do 16 litara. I sta dokazuju samo ovi brojevi ako ne znas pod kojim uslovima su dobijeni? Samosugestija je cudo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Оно што не разумеју, они нападају. Зашто је толики проблем размислити мало о томе и дати машти на вољу? Ок, не верујеш да нешто не функционише, ти одмах тражиш одговор од некога ко има ПАПИР да је неки ку..ев научник и инжињер.

Тај папир је само доказ да си прошао индоктринацију савременог образовног система, ништа више од тога.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Stvarno, zasto bi se bilo sta testiralo i dokazivalo kad toliko ljudi prica da je dobro?Onoliki ljudi pricali i bili ubedjeni da je Zemlja ravna ploca. Cak su neke i pogubili zato sto su tvrdili suprotno...

 

Ja vozim 15+ godina i na istom autu sam imao potrosnju od 6 do 16 litara. I sta dokazuju samo ovi brojevi ako ne znas pod kojim uslovima su dobijeni? Samosugestija je cudo...

 

Marketing prijatelju,marketing...

 

A pazi tek ovo...:''čisti naslage u unutrašnjosti komore za sagorevanje,uklanja garež sa čela klipova,ventila itd...''....Ok,produkt sagorevanja je voda koja putem kavitacije čisti naslage u motoru a kad više nema naslaga onda počinje kopanje po metalu...kako će izgledati taj motor iznutra posle godinu-dve korišćenja ovog genijalnog sistema?

 

Kao zmija noge krije se potrošnja struje ovih skalamerija koja dodatno opterećuje sistem i kad tad će dovesti do crkavanja akumulatora i alternatora...

 

 

:) nije to nikakva spakla koja "grebe" naslage u motoru...Jednostavno dobijes dosta bolje sagorevanje koje ce polako da cisti i otklanja garez koji je nastao nedovoljnim sagorevanjem, a para koja izlazi kao nusprodukt je skroz bezopasna jer se izbaci na izduv i to je to

 

Sto se tice struje to je 10-ak A sto nikako ne opterecuje alternator jer isto ima veci kapacitet nego sto je potrebno na svakom vozilu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Оно што не разумеју, они нападају. Зашто је толики проблем размислити мало о томе и дати машти на вољу? Ок, не верујеш да нешто не функционише, ти одмах тражиш одговор од некога ко има ПАПИР да је неки ку..ев научник и инжињер.

Тај папир је само доказ да си прошао индоктринацију савременог образовног система, ништа више од тога.

 

Pokusavam druze. Bas se trudim da pustim mastu ali ne ide, uvek mi sve pokvari ta jbn. fizika. Kad bi to nekako eliminisali onda ne bi bilo prepreka ni da letimo kao Petar Pan na isparenja od pasulja. Daj vidi preko veze, sa ovima gore sto sudaraju te cestice kroz 3 drzave da nekako to zaobidju.

Kazem je lepo. ova tema je postala pridruzeni clan foruma Treceg oka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Moj kadet je podizao ler nakon uključenja uređaja. Dakle, ništa ne diram, samo spojim uređaj i ler se vrlo malo poveća. Količina goriva pri leru je ostala ista i nikakva elektronika nije bilo šta kontrolisala. To bi morao da razume svako ko poznaje stare SUS mašine. Motor je jednostavan dizel kao traktorski.

 

Jeste, trošilo se 10ak ampera više, ali se boljim sagorevanjem to nadoknadilo, čak i dobilo malo preko toga. E sad, jedino ako neko tvrdi da sam ja to sanjao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Moj kadet je podizao ler nakon uključenja uređaja. Dakle, ništa ne diram, samo spojim uređaj i ler se vrlo malo poveća. Količina goriva pri leru je ostala ista i nikakva elektronika nije bilo šta kontrolisala. To bi morao da razume svako ko poznaje stare SUS mašine. Motor je jednostavan dizel kao traktorski.

 

Jeste, trošilo se 10ak ampera više, ali se boljim sagorevanjem to nadoknadilo, čak i dobilo malo preko toga. E sad, jedino ako neko tvrdi da sam ja to sanjao.

 

 

Dobro to je stari....Kod mene je automatski ler gas pa ne dize uopste.Bas fino i mirno radi...jesi li merio potrosnju na tom dizelu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Moja ćelija je bila onaj primitivni "mokri" tip ćelije. Spakovao sam je u rasečen kanister od 5L, sipao elektrolit i ponovo zalepio lepkom. Em je bila glomazna, em totalno nepraktična za održavanje. Privezao sam je kanapom negde kod hladnjaka i tako provozao koji krug. Nisam merio potrošnju.

Izvadio sam je napolje i trebalo je da napravim novu ćeliju, ali su prošle godine od tad. Malo što me mrzelo, a malo više što nisam imao adekvatan prohrom.

 

Uskoro treba da idem u grad po el. motor za karting, pa ću svratiti u jednu firmu u kojoj treba da imaju dobar prohrom. Lepo sastavim, isprobam i sve zabeležim kamerom.

 

Ovo je slika druge ćelije koju sam pravio 08032012986.jpg Njoj trebaju samo nove ploče i može da se ugrađuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Оно што не разумеју, они нападају. Зашто је толики проблем размислити мало о томе и дати машти на вољу? Ок, не верујеш да нешто не функционише, ти одмах тражиш одговор од некога ко има ПАПИР да је неки ку..ев научник и инжињер.

Тај папир је само доказ да си прошао индоктринацију савременог образовног система, ништа више од тога.

 

Ono jeste,u pravu si...mašta može svašta... :moto3:

 

Ja baš i nisam prošao ''indoktrinaciju savremenog obrazovnog sistema'',mene su u jednom drugom sistemu pokušavali da indoktriniraju na drugi način(u kabinetu za fiziku na počasnom mestu je visila slika jednog bravara a Njutnova,Faradejeva,Teslina i Arhimedova su bile ''sporednije'') ali ''naftni lobi'' tad nije imao upliv u naš ondašnji obrazovni sistem...valjda nije?Bilo je to pre 35 godina...

 

Ako bi znači npr.na Mašinskom fakultetu radio neko ko nema PAPIR kao dokaz da je neki ku..ev inženjer ili naučnik trebalo bi mu više verovati??

 

Е, видиш, ја сам прошао ту индоктринацију на природним наукама поприлично давно и још увек је на неки начин пролазим. Захваљујући тој индоктринацији сам видео профил људи и начин размишљања оних који су ту били САМО због тог папира. Они који су волели то што су учили и што сада, у главном, успешно и за лепе паре раде, никада нису размишљали тако да некритички и догматски прихватају само оно што им њихови професори и књиге кажу, већ су сами радили и истраживали. Не би људи веровали шта из тога може да се изроди.

Битно је са скепсом прилазити свему. Није ово право или економија, па да човек каже: тако мора, јер је такав пропис. Ми још нисмо ни загребали површину онога што нас окружује, а већ смо довољно окуражени да кажемо да знамо све и да нема шта више да се открије.

А што се тиче поменуте честице, г. Хигс који је ПРЕТПОСТАВИО њено постојање пре неких 50-ак година је није назвао тако како је ови сада зову (цитат из рада: "God damned particle"). Да се он, којим случајем, држао искључиво наметнутих постулата, никада се не би ни бавио истраживањем, већ би цео живот остао асистент на факултету, као неки које знам.

Много офф-а, али са циљем да људи схвате да није ПОГРЕШНО или ЗАБРАЊЕНО размишљати другачије. Напротив, ово се у неким здравим срединама и форсира, а на неким факултетима једини начин да добијеш 10 је да, поред знања, покажеш професору да се не слажеш са њим и да мислиш да нешто може и другачије да се посматра. Е то је оно што чини разлику између истраживача и бубалице.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Moramo razumeti svet koji nas okružuje. Moramo razumeti mehanizme pomoću kojih nas pljačkaju i varaju. Jedna od najkrupnijih stavki su fosilna goriva. Nafte ima mnogo više nego što tvrde, dok veliku cenu pravdaju navodnim nestajanjem.

Sistem treba prevariti. Korporacijama ne dati ništa. Neka se nauče radu umesto otimanju.

Pola od onog što zaradimo ide na poreze, akcize, marže i šta sve ne. Umesto što radimo deset sati dnevno, mogli bi raditi pet sati i ostalo vreme posvetiti porodici i druženju.

Nije meni problem da kupim gorivo za auto. Ja neću da ga kupim. Dakle, nemam problem sa sistemom, nego sistem ima problem samnom.

Treba tražiti alternative. Treba uništiti predrasude o električnim automobilima kao nedovoljno praktičnim i sporim vozilima, kada su itekako praktični i brzi. Treba tražiti izgradnju vetrogeneratora. Treba zaustaviti rasipanje energije na gluposti. Treba tražiti bar desetogodišnju garanciju na svaki mehanički ili tehnički proizvod. Jedino tako se može smanjiti količina otpada.

U prelaznom periodu treba koristiti hho generatore, uzane gume, ulja i aditive koji smanjuju trenje i sve što može da pomogne. Svaki procenat uštede je delić manje para u džepu lopovskih korporacija i kompanija.

 

Zato vas molim da razgovaramo samo o iskustvima i idejama, a vrednujemo funkcionalno znanje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Kombinacija raznih goriva ili dovodjenje dodatnog vazduha po proracunu za pojacano sagorevanje odavno se primenjuje, ne samo kod SUS motora.

U Brazilu koriste za automobile mesavinu benzina i alkohola, zbog ustede benzina. U aero modelarstvu koristi se mesavina benzina, alkohola i ricinusa za male visokoturazne, visokoiskoriscene motore. U gradskim velikim sistemima za zagrevanje koriste se kotlovi sa kombinacijom, svih vrsta goriva, cvrstih, tecnih, gasovitih, sa mesanjem vazduha i raznih goriva po potrebi da se poveca efikasnost.

U svrhu dovodjenja dodatnog vazduha (viska vazduha) za sagorevanje u SUS motorima, razvijeni su uredjaji na superpunjenje ili nadpunjenje tipa turbo kompresor, volumetrijski kompresor i kompreks. Razlika medju njima je odakle uzimaju energiju za svoj rad, a uzimaju ili fluid izduvnih gasova, ili mehanicki rad sa radilice, ili mehanicki rad sa bregaste osovine. Zajednicko za sve tipove nadpunjenja vazduhom je da pojacavaju efikasnost motora dodatnim sagorevanjem iste kolicine goriva, cesto do neverovatnih vrednosti, uz nagla gomilanja toplote u ovim motorima. Koncept je napusten uvodjenjem bezolovnih benzina koji gomilaju toplotu jos i na druge nacine, pogotovo katalizatorom. HHO uredjaji su minijaturni aparati za elektrolizu (razdvajanje ili analizu) molekula vode, sa pogodnom prilagodnom elektronikom za vozila. E, to ranije nije postojalo, odnosno bilo je ogromno, nepodesno. Sada je moguce da mali uredjaj zasrafimo na vozilo i ... popravimo svojstva benzina. A kako popravimo benzin i njegovo sagorevanje? Upravo iz prethodne price, dovodjenjem dodatnog vazduha (gasa koji je i gorivo, sa gasom koji je potpomagac sagorevanja) vodonikom i kiseonikom! Sve u komori sagori znatno pravilnije, sa manje produkata koji izadju u atmosferu, i to je sva nauka! Postojeci motor je samo modifikacijom unetog goriva postao efikasniji, jaci, ako se shodno razumu smanji udeo preskupog benzina u tome, cilj je postignut! Uredjaj ne kosta puno, voda vrlo malo, odrzavanje prosto, ako nesto rikne moze se iskljuciti, pa sedi i vozi. Od sve nauke oko HHO uredjaja, nekako je najklimavije sacometrijsko (ili odokativno) fino podesavanje gustine elektrolita (a cime uopste posoliti rastvor), zatim potrebne struje za rad uredjaja i kako do nje doci, kao i strucna ugradnja pod sljivom. E kad je tako, naturpijacu i ja jedan da mi brboce i uduvava. Bravo entuzijasti :care:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja još nisam odustao od ugradnje. Finansije su mi mali problem, nije mi sve po planu u poslednje vreme.

 

Iako ne komentarišem, pomno pratim temu. Ima se i nasmejati lepo :takoje:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Odlično poređenje sa turbokompresorom. Svaka čast.

Za elektrolit koristiti natrijum hidroksid (kaustična soda). Upotrebljava se za pravljenje sapuna i trebalo bi da može da se nađe u slobodnoj prodaji. Ako ne, onda preko neke firme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Дај човече, какве црне финансије, овај цео уређај кошта колико и цигаре за месец или два. Отплати се после 500 км, ако не и раније. Мене хебе што немам времена, а верујте, нема дана да не размишљам о овоме.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nemam ni ja ni vremena ni ostalih mogućnosti, da sam pravim. Stoga, moram da kupim a to se odlaže iz meseca u mesec...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Samo da malo 'posolim'.Da HHOcelija trosi struju to je cinjenica ali...Elem alternetor 'pravi' struju kojom puni akumulator,a kad ga napuni on se iskljuci?Malo morgen nastavlja da jede snagu motora i da ''puni '' aku.Posto vise ne moze da ga puni stuja se trosi na otpor aku-a tj na grejanje istog.A ta struja se lepo iskoristi za razgradnju vode i eto ustede.Pazi ustede ne dobijanje energije ni iz ceg.A sigurno znate da se veliki deo goriva izbaci u auspuh gde sagoreva (za pravilno sagorevanje se i ugradjuje katalizator) pa ako uspete da to gorivo sagorite u klipu , umesto da ga 'ispljunete' u ausuh eto dobiti.

Da je tehnologija u povoju i to je cinjenica jer velike kompanije ne zele da investiraju u razvoj necega sto bi im smanjilo profit, jel.Osim toga ko zna koliko dezinformacija stize sa njihove strane ne bi li obeshrabrili 'avanturiste'

Pozdrav svima i bubalicama i istrazivacima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Види човек да се слабо овде пише у последње време, па неће да се цима...ајмо људи, искуства и сведочанства су драгоцена баш зато што ће се тако још више људи запалити за ово.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

testiram hho jos od januara i mogu vam reci da stvar radi.. celija sisa 8 ampera.. usteda do jedan litar na 100km gradske voznje, i medjugradske do 1.5l.. Toliko sam navikao na hho da kada je iskljucen oseca se kako motoru fali snage.

 

Prilazem vam ovaj dokument. koji sam pre neki dan nasao na internetu, i rezultati mog testiranja se potpuno uklapaju na prilozene dijagrame. Tip moje celije je "spiralna potopljena".

 

P.S. Sobzirom na potrosace koje imam, kada je motor na leru, napon u sistemu je jedva 12.5V, i amperaza celije padne na 6A , kako motor predje 2500 obrtaja, tako napon skoci na 14.2V i amperaza skoci na 8.5A Taj rezim mi najvise i odgovara, jer se hho pokazuje lose kada se proizvodi u vecoj kolicini (odrazava se lose na potrosnju goriva, zapravo umesto da ustedi, kao da trosi vise). Zapravo, rezultati su najbolji onda kada na odredjenom broju obrtaja imam odredjenu kolicinu hho gasa. Zao mi je sto za vece obrtaje ne mogu da ga proizvedem vishe, sigurno bi i efekat bio jaci.

 

1zdravo.gif

effect-of-hydroxy-hho-gas-addition-on-per.pdf

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Koliko ti LPM proizvodi celija na 8A?

 

Oko 800ml/m ali orthohidroksi gasa zahvaljujuci pwm-u, koji je za 30% vise iskoristiv u motorima sa unutrasnjim sagorevanjem za razliku od obicnog parahidroksi gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja