Jump to content

Moto Zajednica

Uspeshno projektovan i ugradjen HHO sistem

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

a ipak jasno je k`o dan, da ako danas potrošiš manje drva, za milion godina će biti više uglja, ako bude više uglja , za N-miliona godina će od uglja i u međuvremenu uginulih živuljki, nastati više nafte. ako ti sad potrošiš sva drva,biće manje uglja.manje uglja-manje nafte. u isto vreme kako si trošio drva, biće manje kiseonika. manje kiseonika-manje živuljki, manje ljudi, tj. manje budućih fosila za buduće rezerve fosilnog goriva. i uništio si naftni lobi. totalno.za neka buduća pokoljenja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

...a prvi deo Vašeg posta u vezi akumulatora i alternatora mi još tera suze na oči :lol: :lol: :lol: ...

 

Stvarno,te fabrike akumulatora baš su bezobrazne,(a možda je i zavera ''akumulatorskog lobija u pitanju'')....što ne prave ISTI akumulator za sva vozila? :lol: :lol: :lol:

 

Čudi me ipak da jedan tako sjajan pronalazač alternativnih izvora energije to ne zna...A usto i ''poznavalac naučnih radova nekih teoretičara''...

Ko se zadnji smeje najslađe se smeje!

 

A što se tiče utrošene energije na proizvodnju aluminijuma i žive sode, pitam Vas: Zar za proizvodnju nafte nije potrebna energija?, zar za proizvodnju struje nije potrebna energija?, zar za proizvodnju uglja nije potrebna energija?zar za proizvodnju drveta nije potrebna energija?

Nemam ništa protiv da mislite tako kako mislite, ali dajte to pravo i drugima. Da je vodonik kao gorivo tako loš kako vi želite da prikažete ne bi se koristio u svemirskom programu.

Neću sa vama polemisati, ja sam smanjio potrošnju na mom automobilu i drago mi je što sam zavrnuo naftnu industriju bar za tu količinu od 2 litre TNG na 100km, a vi i dalje teoretišite . Od naučnika koju si zadužili čovečanstvo priznajem samo Teslu i ovaj svet bi bio monogo lepši da nije bio sputavan od raznoraznih moćnika. Pravi istinski naučnik je onaj koji se suprotstavlja politici i moćnicima za dobrobit čovečanstva, a to je jedino bio Tesla! Pomenuste Faradeja, pa zar vi zaista tvrdite da je zauvek nepromenljiv?!U kojim uslovima je dotični gospodin radio i dokazivao,a koji uslovi postoje danas u odnosu na ta vremena. Kad bi vam rekao da sam ja sa 138 W dobio 1L vodonika i kiseonika u minutu vi biste se opet smejali, postoji moj video klip na Youtube o tome pa ću vam ga dokumentovati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Poštovani MVujanoviću,

 

Meni je drago da ste vi ''zavrnuli naftnu industriju'' za ta dva litra TNG.Mene to zaista impresionira,verujte...

 

Ja se ne bavim HHO uređajima,nije mi to zanimljivo ali vrlo često u svom poslu VIDIM da Faradejevi zakoni važe još uvek bez obzira na uslove današnjeg vremena u odnosu na njegovo vreme...tu se nije promenilo ništa,uvek iste količine supstance uz isti utrošak struje...

 

Još mislim da nije lepo nipodaštavati poznate i priznate naučnike koji ipak jesu zadužili čovečanstvo,to što Vi niste čuli za njih Vas ne opravdava...

 

I Teslu je znači sputavao naftni lobi?? :stabre:

Niko Teslu nije sputavao nego on sam sebe.Ili Vi znate nešto što mi ne znamo?

Ja koliko znam - TESLA je pocepao ugovor sa Vestinghausom koji bi mu doneo milione $ sa kojima bi mogao da nastavi svoje experimente.

 

ODBIO je da primi Nobelovu nagradu jer je trebalo da je deli sa Edisonom,iako bi je podelili njegov deo ne bi bio tako mali...i sa Nobelovom nagradom bio bi daleko priznatiji kao naučnik pa bi privukao još više investitora spremnih da ulože pare u njegove ideje...

 

 

 

Ko ga je to još sputavao?Rokfeler koji je investirao ondašnjih 300.000 $ što je današnjih 30 miliona $ za izgradnju tornja koji nije služio ničemu a trebalo je da služi za

''bežični prenos energije'' što nije bilo moguće,ni onda ni danas...??

 

 

Nema smisla pisati neistine,šta će da pomisli neko ko pročita Vaš gornji post?

 

Ah,da...čista radoznalost s moje strane,KAKO ste izmerili tih 138 Wati?

Rekao sam da neću polemisati sa vama, ali moram na neke stvari da vam odgovorim.

Krenuću od kraja, vi koji se toliko pozivate na nauku sve znate morali biste znati da alternatori u automobilu uglavnom daju napon od 13,8 V, izuzev novijih vozila gde je taj napon nešto veći, dakle prosto, kao što vam je neko izračunao, sa strujom od 10A koju vuče generator vodonika i naponom od 13,8 V dobijemo 138Wati.

Nešto mnogo nipodaštavate tog velikog čoveka po imenu Nikola Tesla, i šta sam ja to neistinito napisao o njemu? Da li ste mozda čuli za bežični internet? Nije li to možda prenos energije bežičnim putem? Toliko o vašoj konstataciji kako to nije bilo moguće ni onda ni danas. Razumem ja vas u potpunosti vi ste verovatno od one sorte ljudi kojima je jedino profit bitan, pa ma po koju cenu, i zato ni ne razumete Tesline poteze. Po vama trebao je prihvatit njihova pravila i uzeti novac. Da li je vama poznato da se danas još uvek proizvode uređaji za američko tržište koji imaju radni napon od 110V, šta mislite iz kog razloga? Da li vi mislite zaista da je sve onako kako su nas učili? Nažalost i nauka je prekrajana ili zataškavana kao i istorija. Imate najnoviji dokaz za to u Cernu, objaviše naučnici na sva zvona pronađena čestica brža od svetlosti, ali ne lezi vraže neko se setio da bi time bio ugrožen sveti Anštajn, pa naučnici dobiše po ušima i ućutaše. Stoga vam preporučujem da posetite Teslin muzej u Beogradu pa da popričate sa kustosom, a tom prilikom pitajte ga za Teslinog rođaka Savu i njegovu priču o automobilu Pierce Arow, nadam se da sam dobro napisao. A kad već pomenuste Nobelovu nagradu jaka stvar, dodeliše je i onom američkom idiotu i to ni manje ni više nego za mir, koji cinizam !

 

P.S. ja vas nisam ni u jednom momentu nazvao neznalicom pa nemojte ubuduće ni Vi mene, ali to je već stvar vaspitanja i obrazovanja, a koristi se često u nedostatku valjanih argumenata. Svako dobro vam želim !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Vidim da ovde nema administratora,a jos manje ljudi koji znaju nesto o Tesli a spominju ga i prozivaju bez osnova i dobre podloge cinjenicnih informacija

 

Jedna od omiljenih tema je otisla na unsubscribe bas zbog ovih,po meni,suvisnih,nespotrebnih postova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Vidim da ovde nema administratora,a jos manje ljudi koji znaju nesto o Tesli a spominju ga i prozivaju bez osnova i dobre podloge cinjenicnih informacija

 

Jedna od omiljenih tema je otisla na unsubscribe bas zbog ovih,po meni,suvisnih,nespotrebnih postova...

 

Tako je Stefane,vidim da nas je jako malo koji znamo ČINJENIČNE informacije o Tesli a ja ga nisam spomenuo prvi...

 

Da ne ide tema dalje na ''unsubscribe''prepustićemo je prodavcima HHO generatora...

Za vašu informaciju ja generatore ne prodajem, da ste pročitali sve od početka videli bi da sam veoma iscrpno napisao kako da svako ko želi napravi dobar generator. Bilo je slučajeva da su me ljudi pitali da im napravim, i tada sam rekao da kupe materijal i ja ću im uraditi besplatno.

Zaista nema smisla da se prepucavam, ali uvek se to tako obavezno desi na svakom forumu uleti po neki spamer i tema ode pod ključ, kao po nekoj šemi. Izvinjavam se svima na ovom smaranju, ja više neću van teme, a vi gospodine verovatno ste poznavali Teslu kad toliko poznajete činjenice. Znači bežični internet nije po vama prenos energije bežičnim putem, interesantno saznanje. Zar energija nije energija pa ma u kom obliku bila?

 

P.S. Mislim da ste pogrešili u vašoj kostataciji na Stefanov post, ja jesam pomenuo Teslu, ali u sasvim različitom kontekstu od vas, ako niste primetili vi ste ga prozivali, a ne ja. Bilo bi dobro da pročitate ponovo šta ste pisali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Sta se hvatate Tesle i ostalih daj da se dopisujemo o temi a nisu mi jasni ovi sto pisu negativno o ovoj temi koja je nekome interesantna a onome kome nije neka cita forume koji su mu zanimljiviji.Mene ovo interesuje sa obzirom na sledece poskupljenje goriva pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Pa sta ako prodaje pa to kosta koliko god da kosta sta treba da poklanja.Treba kupiti materijal iseci,izbusiti,sklopiti,postaviti i ja pravim hho pa sta treba da poklanjam,ima i za dzabe uzmes pa napravis i eto ti za dzabe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Tako je majstor Zorane reci ti njima nek' nadju neku kafanu pa nek se tamo pohvataju za guse :fajt: a ne ovde na forumu :tras2::stabre2::tras1: i nek se mane tih filozofskih rasprava :cirka1: vec da daju neke konstruktivne podatke i resenja, ajd sad živeli :moto3: ovo je motoraski forum a ne kafana :nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Nema potrebe da se opterecjete sa amperima, plocama, elektrolitima. Evo jeftino moze da se kupi "fora" koja ce upropastiti naftni biznis.

http://www.kupindo.c...-disela-80-kako

Milane Tarote, vrati se, sve ti oprastamo!

ovaj kao da prodaje tehnologiju za pravljenje biodizela :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

Precnik je 160mm radi na 11 ampera.

 

Zorane previše je 11 ampera, to se najprostije vidi po nivou vode. Čim opada potopljenost ploča znak je da je prekoračena max. amperaža. Jel si probao da voziš na manje ampera, recimo 5-6 ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Ploce su stalno u elektrolitu yo su mehurici vodonika i kiseonika to donje crevo je direktno sa dna rezervoara a gornje je produzeno i potopljeno u elektrolit,nema grejanja kodenzatora ni kablova,osigurac od 25a,radi perfektno,altlnator ne trpi nista, stalno upaljena svetla,akumulator normalno funkcionise.Batajnica-Ruma 82km sipao sam za 500din d2 avozim tojota hi luks 2500kubika a iz Rume sam dovezao neku robu,sa tim kodenzatorom se vozim 6 meseci ja sam prezadovoljan.Napravicu veci kodenzator,mnogo znaci kodincioniranje iz pocetka slabo tek posle oko 200km pun efekat,elektrolit nisam menjao samo dolivam destilovanu vodu, i to sam zimus topio sneg imam jos oko 50 litara,jel i ova destilovana voda kupovna ima ih koje su demineralizovana pa potamni elektrolit vec sam probao pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Na motorcikl moze koliko ampera ti puni altelnator i koliko je kubika  motor,da bi imao efekta kodenzator oko 1oomm precnik korisna povrsina zavisi koliko je kubika,nema tu 16 ili18 ploca sto pisu ipricaju,treba da bude 1,4 do 1,5 volti po celiji ako je vise ili manje dzabe si se zezao, a amperzu stelujes sa elektrolitom.Prosta stvar samo uzmes i napravis,a jos kad vidim naprave ulaz i izlaz od mesinga ili gvozdja na elektrolizu i na bazu zive sode to ne ide pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Na motorcikl moze koliko ampera ti puni altelnator i koliko je kubika  motor,da bi imao efekta kodenzator oko 1oomm precnik korisna povrsina zavisi koliko je kubika,nema tu 16 ili18 ploca sto pisu ipricaju,treba da bude 1,4 do 1,5 volti po celiji ako je vise ili manje dzabe si se zezao, a amperzu stelujes sa elektrolitom.Prosta stvar samo uzmes i napravis,a jos kad vidim naprave ulaz i izlaz od mesinga ili gvozdja na elektrolizu i na bazu zive sode to ne ide pozdrav.

Moj majstore Zorane to bi bilo tako kako ti pišeš za napon da imaš idalne uslove i materijal za generator od boljeg, ali takođe i skupljeg materijala. Sve sam probao veruj mi imaš gubitke na inoxu, a ako želiš dobiti napon od 1,5 V treba ti 8 ili čak 9 ćelija po generatoru, a takav je veruj mi veoma inertan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Na mom imam 11 celija,radi perfektno pozdrav.

E sad si pobio sam sebe, evo šta si napisao u predhodnom postu: ",treba da bude 1,4 do 1,5 volti po celiji ako je vise ili manje dzabe si se zezao, a amperzu stelujes sa elektrolitom."

Pod predpostavkom da ti je napon alternatora 13,8V, a obično je tako ti imaš napon po ćeliji 1,25V, dakle ispod granice koju si sam zadao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Nema veze mora 11 celija na altelnator koji puni oko 14 volti neki manje neki vise provereno da bi imao neki ucinak,probao sam sve moguce varijante.Ima altelnatora koji pune i 14,5 volti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja