Jump to content

Moto Zajednica

Uspeshno projektovan i ugradjen HHO sistem

Recommended Posts

  • U prolazu, 98 postova

Ako sam dobro razumeo Zorane, imaš 11 ploča, na jednom kraju + na drugom - ? Sa 1.25 V izmedju ćelija ne može da se ostvari elektroliza, minimalan napon je 1.47 V. Generatori sa 6n konstrukcijom -nnnnnn+nnnnnn- rade do maksimalno 6 A i to sa 25% sode u vodi a ti govoriš o 9n.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

moze li neko da mi kaze koliko bi me kostao materijal za izradu hho sistema za aprijuju 125 rs ima dvotaktni motor

a koliko bi me kostalo da mi neko napravi od vas majstora koji se u to razumete

moror mi trosi oko 3.7l/100km u normalnim uslovima voznje do nekih 100km/h a kada se vozi u crveno zna dosta da povuce i do 10l/100km koliko bi ja ostvario ustedu ugradnjom ovog sistema koliko bi mi se povecale performanse

unapred hvala svima na iskenom odgovoru 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 

@ skywallkernis

Obrisao sam tvoj post zato što je čisti off i ujedno napad na drugog člana Foruma.

 

Molim vas da se držite teme i manite se prepucavanja :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Znači bežični internet nije po vama prenos energije bežičnim putem, interesantno saznanje. Zar energija nije energija pa ma u kom obliku bila?

 

P.S. Mislim da ste pogrešili u vašoj kostataciji na Stefanov post, ja jesam pomenuo Teslu, ali u sasvim različitom kontekstu od vas, ako niste primetili vi ste ga prozivali, a ne ja. Bilo bi dobro da pročitate ponovo šta ste pisali.

 

Bežični internet je prenos informacija, ne energije. Isto kao i radio, TV, svetlosni signal.... i svi drugi signali.

Za uspostavljanje tog prenosa je potrebna energija i ona se sve vreme troši i na predajnoj i na prijemnoj strani. Ono što se dobije na prijemu je opet potrošena energija iz lokalnog izvora, pretvorena u neki oblik, neki signal a u skladu sa informacijama dobijenim bežičnim putem.

Teorijski, matematickim formulama, verovatno mozemo doci do dokaza da i ta prenesena informacija nosi neku energiju ali je potpuno beskorisna i zanemariva u odnosu na energiju potrosenu da se takva informacija stvori.

 

Kada bi se energija prenosila onako kako vi to zamisljate, imali bi smo telefone bez baterije (jer bi mogli da se napajaju iz signala koji dobijaju sa repetitora), imali bi smo pokretne televizore..... a sigurno bi smo mogli da iskoristimo i svetlost zvezda na neki nacin (i to bi po vasem shvatanju bila energija).

 

Ili sve to sprecava zavera mracnog energetskog lobija pa toliki naucnici, sa ili bez zvanicnog obrazovanja, tolike godine nisu bili u stanju da probiju takvu blokadu? Ili se, ipak, fizika urotila protiv svih njih?

Zeljno iscekujem jos neku teoriju i tvrdnju zasnovanu na tolikom znanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Znači bežični internet nije po vama prenos energije bežičnim putem, interesantno saznanje. Zar energija nije energija pa ma u kom obliku bila?

 

P.S. Mislim da ste pogrešili u vašoj kostataciji na Stefanov post, ja jesam pomenuo Teslu, ali u sasvim različitom kontekstu od vas, ako niste primetili vi ste ga prozivali, a ne ja. Bilo bi dobro da pročitate ponovo šta ste pisali.

 

Bežični internet je prenos informacija, ne energije. Isto kao i radio, TV, svetlosni signal.... i svi drugi signali.

Za uspostavljanje tog prenosa je potrebna energija i ona se sve vreme troši i na predajnoj i na prijemnoj strani. Ono što se dobije na prijemu je opet potrošena energija iz lokalnog izvora, pretvorena u neki oblik, neki signal a u skladu sa informacijama dobijenim bežičnim putem.

Teorijski, matematickim formulama, verovatno mozemo doci do dokaza da i ta prenesena informacija nosi neku energiju ali je potpuno beskorisna i zanemariva u odnosu na energiju potrosenu da se takva informacija stvori.

 

Kada bi se energija prenosila onako kako vi to zamisljate, imali bi smo telefone bez baterije (jer bi mogli da se napajaju iz signala koji dobijaju sa repetitora), imali bi smo pokretne televizore..... a sigurno bi smo mogli da iskoristimo i svetlost zvezda na neki nacin (i to bi po vasem shvatanju bila energija).

 

Ili sve to sprecava zavera mracnog energetskog lobija pa toliki naucnici, sa ili bez zvanicnog obrazovanja, tolike godine nisu bili u stanju da probiju takvu blokadu? Ili

 

 

se, ipak, fizika urotila protiv svih njih?

Zeljno iscekujem jos neku teoriju i tvrdnju zasnovanu na tolikom znanju.

Koliko vidim odgovorili ste nešto sasvim drugo u odnosu na moj post, veoma interesantno je vaše razmišljane o energiji, ne čudim se vi samo tvrdite ono što ste naučili i sve dok se budete držali toga nikada nećete shvatiti ljude koji bar imaju želju da nešto korisno urade za sebe i druge, a da pritom ne obraćaju pažnju na zakone koji su svakako podložni promenama ili mislite da nisu, da je nauka sve rekla? Kao što sam ranije napisao nije mi namera sa vama polemisati o raznim lobijima i zaverama, Želim vam svako dobro i ne osporavam vaše pravo na mišljenje koje imate, ali to isto dozvolite i vi drugima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Znači bežični internet nije po vama prenos energije bežičnim putem, interesantno saznanje. Zar energija nije energija pa ma u kom obliku bila?

 

P.S. Mislim da ste pogrešili u vašoj kostataciji na Stefanov post, ja jesam pomenuo Teslu, ali u sasvim različitom kontekstu od vas, ako niste primetili vi ste ga prozivali, a ne ja. Bilo bi dobro da pročitate ponovo šta ste pisali.

 

Bežični internet je prenos informacija, ne energije. Isto kao i radio, TV, svetlosni signal.... i svi drugi signali.

Za uspostavljanje tog prenosa je potrebna energija i ona se sve vreme troši i na predajnoj i na prijemnoj strani. Ono što se dobije na prijemu je opet potrošena energija iz lokalnog izvora, pretvorena u neki oblik, neki signal a u skladu sa informacijama dobijenim bežičnim putem.

Teorijski, matematickim formulama, verovatno mozemo doci do dokaza da i ta prenesena informacija nosi neku energiju ali je potpuno beskorisna i zanemariva u odnosu na energiju potrosenu da se takva informacija stvori.

 

Kada bi se energija prenosila onako kako vi to zamisljate, imali bi smo telefone bez baterije (jer bi mogli da se napajaju iz signala koji dobijaju sa repetitora), imali bi smo pokretne televizore..... a sigurno bi smo mogli da iskoristimo i svetlost zvezda na neki nacin (i to bi po vasem shvatanju bila energija).

 

Ili sve to sprecava zavera mracnog energetskog lobija pa toliki naucnici, sa ili bez zvanicnog obrazovanja, tolike godine nisu bili u stanju da probiju takvu blokadu? Ili se, ipak, fizika urotila protiv svih njih?

Zeljno iscekujem jos neku teoriju i tvrdnju zasnovanu na tolikom znanju.

 

Горе написано има смисла али није потпуно тачно. 60-их година прошлога века експериментисало се са војним комуникационим уређајима који би радили баш по горе наведеном принципу. Чим је то стигло до књиге из тог времена ("Транзистори-теорија и примена", 1963), вероватно је ту нечега било.

Друга референца: пасивни RFID на UHF опсегу. Са више од 10 метара размака од читача у стању је да акумулирану енергију, послату приликом захтева за идентификацију, искористи за обраду података и врати одговор. Ово је већ више година у комерцијалној употреби у целом свету. Опет, предњачи Немачка. За детаље потражити шта је све "Metro" радио покушавајући да наметне своје идеје и постави их за стандард, као и системе праћења робе од фабрике до полице, све са јефтиним таговима високог домета.

Трећа референца: бежично пуњење телефона. И даље концепт у повоју, али доказано да ради. Улази у комерцијалну употребу.

 

Наравно, све су ово мале удаљености и ниски нивои сигнала, али опет довољно за доказ да то може и тако да ради.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pravio ja svojevremeno, onaj pasivni prijemnik, baš iz te knjige ''Транзистори-теорија и примена", 1963, slušao program bez baterije/ispravljača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Pravio ja svojevremeno, onaj pasivni prijemnik, baš iz te knjige ''Транзистори-теорија и примена", 1963, slušao program bez baterije/ispravljača.

A neeeeeeeeeeeee to nije energija to je zvuk rekao bi dotični gospodin Sokobgd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Nemam ja pojma sta si ti ovde sve napricao, ja sam skontao da si ti sam uspeo da skratis potrosnju za skoro 2L i valjda jos neke stvari :D

Ali u glavnom svaka ti cast za ovo. Istrajao si u onome sto si hteo i ucinio da radi. Drago mi je sto nisi odustao. Dao si i meni snagu za neke moje ideje

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Šeme za PWM iz prethodnih postova, NE. Bacanje para. Evo vam šeme za najbolji PWM ikada napravljen za hho generatore. Opseg rada o-3o V , o-3o A. Do 1o A bez kulera, preko 1o A sa kulerom ( može mali 4o x 4o mm sa starih Athlon procesora ).

post-26123-0-65091100-1347292516_thumb.jpg

 

dioda fr 6o2 se kod nas nalazi kao P 6oo Si ispravljačka dioda 1ooo V 6 A

1N4742 je zener dioda na 12 V

najbolji tranzistori su N-chanel MOSFet IRF32o5

 

pcb izgleda ovako

post-26123-0-29011800-1347292568_thumb.jpg

 

 

vodove gre idu jake ilaz/izlaz struje podebljati kao na slici, ili nalemiti komade bakarne žice ( pun presek 1mm )

post-26123-0-44437000-1347292656_thumb.jpg

 

 

i gotov PWM izgleda ovako

post-26123-0-92432500-1347292740_thumb.jpg

 

 

 

Kod uvodnica na generatoru, PG 7, PG 9 ili PG 11, lepkovi i bilo koje improvizacije, nikako ! Metalne, bakarne, mesingane uvodnice, nikako ! Isključivo plastika pp, pe ili abs, dihtovanje samo narezivanje loze i gumice, ND guma ili silikonske. Svaka improvizacija vam se pre ili kasnije obija o glavu, iz iskustva ovo kažem. Elektrode samo 316 L i 3o4 L, razlika je samo u ceni ako se ploče uredno pripreme, obruse, odmaste... Konfiguracija 3n, 4n, 5n, 6n je vaša stvar izbora, kod 3n generatora je najveći napon izmedju 2 elektrode te zahteva izuzetnu cirkulaciju i više setova ćelija (preko 25 ploča po generatoru) kako se ne bi grejao na duge staze ali i daje strašan plin uz dosta CO2 koji neutrališe lambda sonde kod novijih euro motora sa katalizatorima. 4n je po mom mišljenu najbolja konfiguracija koja takodje zahteva dobru cirkulaciju ali treba pronaći odgovarajući set za odredjeni tip motora. 4n je brza konfiguracija, bez PWM-a podizanje generatora je za svega 2-3 minuta. 5n i 6n su letnje varijante, zimi ispod -8 nema elektrolize i sa 2o% NaOH rastvora i do pola sata. HHO zahteva veliko poštovanje, ništa na brzinu i neuredno.

Sad imate osnovne informacije za izradu jednog dobrog, stabilnog i trajnog generatora sa profi elektronikom pa navalite. Rupe na pločama skup sport pa prema tome oprezno, bitno je : gore samo jedna za izlaz plina, ako je izlaz crevo unutarnji fi 8mm ide rupa 9 mm, uvek za 1mm šira od creva. Donje rupe na pločama odredjuju cirkulaciju i potopljenost, to eksperimentišite pa što nije valjalo kod prethodnog, kod sledećeg će biti bolje.

 

 

Poštovani Vodoničare,

 

Zašto ti tvrdiš da moji PWM regulatori ne valjaju?Ili da je bolji ovaj regulator koji ti reklamiraš?Jesi ti koristio regulatore koje sam ja pravio?Ako nisi kako onda znaš da je to ''bacanje para''?

 

Ovaj regulator koji ti reklamiraš kao ''najbolji PWM ikada napravljen za HHO generator'' nije uopšte pravljen za HHO generator nego je to:

 

Regulator napona odnosno broja obrtaja DC motora a pravljen je namenski za regulisanje broja obrtaja motorčića koji okreće kalem sa žicom u CO2 aparatu za varenje...

 

Originalni uređaj je izgledao ovako:(DSCN0972.jpg

(nije kompletan)

Ne mora se stavljati tranzistor sa ''efektom polja'' već je dovoljan i običan Darlington...

...ne kaže se ''kuler'' nego hladnjak...

Pa šta si onda ti uložio u ''razvoj elektronike'' kako tvrdiš(ovaj DC regulator je pravljen u prošlom veku a vidimo i da ga neko prodaje kao kit)?I koje to ''stotine evra'' košta ovaj sklop sa slike?

 

Takođe,vređaš malo sa izrazima poput ''hexavalentni chromium'',očigledno je da ne znaš tačno o čemu se radi a ne umeš dotični izraz ni da prevedeš.Ko malo nešto zna o hemiji zna o čemu pišem ...a ti si se samo nalupetao za medalju.

 

Ako misliš da nisi onda nam objasni kako to dolazi do ''brze oksidacije Hroma'' ako ja recimo znam da Hrom ne reaguje sa Kiseonikom bez specifičnih uslova koji u ''HHO ćeliji'' nisu ostvarivi...

 

Neće lako reagovati ni sa Fluorom i Hlorom iz vode što ti misliš da se dešava...a vrlo lako će reagovati sa HCl koju ti koristiš da ''ispereš ćeliju'' kako si naveo da se radi...

 

Šta misliš,koje jedinjenje je reaktivnije:KOH ili NaOH?

 

Voleo bi takođe da znam šta su to ''full hemijski odrađene ploče'' :lol:

 

...itd...Hemija je znaš,vrlo egzaktna i poštovana nauka i nije lepo da je tako omalovažavaš svojim neznanjem ispoljenim u ovih par postova...ako već ne znaš da objasniš proste reakcije koje se dešavaju u famoznoj ''HHO ćeliji'' nemoj pisati o tome ništa jer se lako sam raskrinkaš kao neznalica.

 

 

 

Ono što želimo postići je smanjivanje električnog otpora samih elektroda. Idemo sada na postupak pripreme kako ga je opisao Bob Boys. Moguće je pronaći brži ili lakši postupak za kondicioniranje elektroda, ali na tome treba još puno raditi. Do tada, preporučujem da koristite ono što je u praksi provjereno, a to je ovaj postupak.

 

1. Nakon rezanja i bušenja dobit ćete nečiste i zamašćene ploče koje najprije treba oprati. Učinite to u plitkoj posudi pomoću što čistijeg alkohola. Koncentracija od 70% je sasvim dovoljna. Koristite gumene rukavice i više NIKADA, ali baš nikada, ne dodirujte elektrode golim prstima, jer prsti ostavljaju masne otiske koji povećavaju otpor. Prilikom čišćenja, možete se poslužiti spužvicom za pranje posuđa.

 

2. Nakon toga, elektrode osušite, a zatim izgrebite njihovu površinu s jedne i druge strane. To se radi grubim brusnim papirom tako da ga omotate oko odgovarajuće dašćice i povlačite preko inox ploče uzduž uvijek u istom smjeru. Nakon toga izgrebite ih poprijeko, također, uvijek u istom smjeru. Pogledajte ilustraciju na desnoj strani. Rezultat ovog postupka je da će se povećati površina elektoda, a mjehurići plina će se lakše odvajati od njih.

 

3. Nakon grebanja, potrebno je otkloniti nastale strugotine, a to se radi pranjem u destiliranoj vodi. Nipošto ne koristite vodu iz slavine, jer sadrži klor koji je nepoželjan u elektrolizi. Sada imate čiste elekrode od kojih možete sastaviti HHO generator.

 

4.Ne, niste gotovi. Sada tek počinje postupak kondicioniranja. Zapravo, ne još. Najprije ide još jedno čišćenje. Možda se pitate od čega? Površina elektroda puna je željeza i kroma kojeg treba odstraniti. To se radi tako da generator napunite elektrolitom koji se sastoji od 900g destilirane vode i 100g natrijeve lužine NaOH. Prema riječima Bob Boysa, ovo se ne može uraditi kalijevom lužinom KOH. Pustite maksimalnu struju kroz generator i neka radi. Radite u dobro ventiliranom prostoru, jer će se početi stvarati vodik i kisik.

 

Ovdje je važno da postignete temperaturu od barem 60°C. Nakon nekoliko sati rada isključite generator i promijenite elektrolit. Stari elektrolit koji je pun metalnih čestica možete filtrirati kroz filter papir i ponovo koristiti. Ovaj postupak treba ponavljati sve dok elektrode ne prestanu ispuštati čestice metala. To može potrajati i nekoliko dana.

 

5. Na kraju, rastavite generator i elektrode isperite čistom destiliranom vodom.

 

6. Ponovo sastavite generator i napunite ga istim elektrolitom. Uključite ga i ostavite da sat vremena radi sa smanjenom strujom (max 5A). Isključite ga na 15 minuta, a zatim ponovo uključite na sat vremena. Ovo ponavljajte nekoliko dana i postepeno povećavajte struju. Kao razultat ovog postupka, na elektrodama bi se trebao formirati sloj metalnih oksida koji povećavaju električnu vodljivost elektroda.

 

Tek kada ste sve to uradili, ugradite generator u vozilo i dodajte odgovarajući elektrolit. To može biti natrijeva ili kalijeva lužina, a koncentracija neka bude takva da struja ne prelazi granicu dozvoljene vrijednosti. Za osobni automobil to je oko 20A. Dok je generator i elektrolit hladan struja može pasti i na 10A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

mislim da je previse muljatora i onih koji hoce da "osisaju" svakog na koga nalete,a sve manje onih koji hoce da podele svoje znanje...a najvise onih koji izguglaju nesto na netu pa misle da su otkrili drevno znanje iliti tajne velikih moci ;))))))))))

ovo gore je najjednostavniji nacin za pripremu iliti kondicioniranje ploca kako ga nazivaju ovi sto su strucni u ovoj "oblasti"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

takodje po mojim saznanjima najefikasniji generator je sa 11 ploca kako je to naveo majstor Zoran....

Ajde majke ti objasni nam kako je to najefikasniji generator sa 11 ploča, na kom naponu, koji napon je po faradeju potreban za elektrolizu itd., šta to znači po tvojim saznanjima? A što se tiče kondicioniranja ploča u pravu si gore naveden opis je bez ikakvog efekta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Zbog otpora probao sam sve moguce varijante sa brojem ploca sa povezivanjem plusa i minusa,a kondicioniranje je bitno zato sto se za neko vreme napravi patina na plocama i kodenzator bolje radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Moj generator se ne greje i radi na 11 ampera,bitna je i korisna povrsina generatora u odoosu na kubikazu motora na mojim kolima je precnik 160mm a imam u planu da naoravim od 200mm, Drugaru sam napravio na keca od 120mm i ima super efekat radi isto na 11ampera ima akumulator od 45 ampera i radi perfektno, sad mu kec trosi ispod 5 litara a trosio 9. Kondicionirao sam ga na mojim kolima pa sam ga ugradio kod njega.Ide skoro svake nedelje za Banjaluku iz Zemuna tamo i nazad 760km potrosi 35 litara benzina.  I ja sam sa mojim prezadovoljan moj  motor je 2500 kubika dizel i trosm oko 5 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Moj generator se ne greje i radi na 11 ampera,bitna je i korisna povrsina generatora u odoosu na kubikazu motora na mojim kolima je precnik 160mm a imam u planu da naoravim od 200mm, Drugaru sam napravio na keca od 120mm i ima super efekat radi isto na 11ampera ima akumulator od 45 ampera i radi perfektno, sad mu kec trosi ispod 5 litara a trosio 9. Kondicionirao sam ga na mojim kolima pa sam ga ugradio kod njega.Ide skoro svake nedelje za Banjaluku iz Zemuna tamo i nazad 760km potrosi 35 litara benzina.  I ja sam sa mojim prezadovoljan moj  motor je 2500 kubika dizel i trosm oko 5 litara.

Kazi drugaru sa kecom da bi mu jeftinija voznja bila da je ugradio plin ;) Kec na otvorenom ne moze da trosi 9 ako je ispravan, po gradu da, cak i vise od 9, ali ti se ovde hvalis smanjivanjem potrosnje na otvorenom. Ja nisam skeptik, ubedjen sam da HHO generator smanjuje potrosnju, ali da smanji sa 9 na "ispod 5" kako ti kazes nema teoretske sanse. Svima smanjuje potrosnju 10-20%, a tebi 50% :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

mislim da je previse muljatora i onih koji hoce da "osisaju" svakog na koga nalete,a sve manje onih koji hoce da podele svoje znanje...a najvise onih koji izguglaju nesto na netu pa misle da su otkrili drevno znanje iliti tajne velikih moci ;))))))))))

ovo gore je najjednostavniji nacin za pripremu iliti kondicioniranje ploca kako ga nazivaju ovi sto su strucni u ovoj "oblasti"...

 

Slažem se da je to što si gore naveo najjednostavniji način obrade ploča, i najjeftiniji, ujedno i najgori. Text je iz 90 i neke godine, mnogo toga se promenilo od tada u izradi hho generatora. Brušenjem ploča samo povećavaš površinu elektrolize, neznatno. Kada se sklopi generator, rasturanja više nema. Svaka dodatna obrada i brušenje umanjuje dalju efikasnost. Kada se jednom kondicionira, to je to.

Nema obrade koju nisam probao, pa čak i ovo post-26123-0-41877700-1350339898_thumb.jpg

Nema više brušenja, sada se kondicioniranje radi mnogo finije, kulturnije ali i skuplje. Ovako izgleda odradjeni inox, mora da dobije sivu pepeljastu boju, post-26123-0-96737000-1350340078_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

lord oblivion zašto da skidaš uredjaj preko zime ? Baš zimi motori više troše pa je i ušteda veća. Jednostavno ubaci pwm kontroler, pojačaj elektrolit na 15% i vozi. Rastvor od 15% ne ledi do -25 C

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

mislim da je previse muljatora i onih koji hoce da "osisaju" svakog na koga nalete,a sve manje onih koji hoce da podele svoje znanje...a najvise onih koji izguglaju nesto na netu pa misle da su otkrili drevno znanje iliti tajne velikih moci ;))))))))))

ovo gore je najjednostavniji nacin za pripremu iliti kondicioniranje ploca kako ga nazivaju ovi sto su strucni u ovoj "oblasti"...

 

Slažem se da je to što si gore naveo najjednostavniji način obrade ploča, i najjeftiniji, ujedno i najgori. Text je iz 90 i neke godine, mnogo toga se promenilo od tada u izradi hho generatora. Brušenjem ploča samo povećavaš površinu elektrolize, neznatno. Kada se sklopi generator, rasturanja više nema. Svaka dodatna obrada i brušenje umanjuje dalju efikasnost. Kada se jednom kondicionira, to je to.

Nema obrade koju nisam probao, pa čak i ovo post-26123-0-41877700-1350339898_thumb.jpg

Nema više brušenja, sada se kondicioniranje radi mnogo finije, kulturnije ali i skuplje. Ovako izgleda odradjeni inox, mora da dobije sivu pepeljastu boju, post-26123-0-96737000-1350340078_thumb.jpg

 

Meni je drago da se javlja napredak u konstruisanju i izradi boostera(verujem i ostalima)....stoga nestrplivo ocekujem/o da podelis sa nama tu metodu koju opisujes i potkrepljujes slikama...jer je to sustina foruma tipa "uradi sam"...razmena iskustava i informacija ljudi koji se bave nekom oblascu. Cak je i sustina ovog citavog sajta takve koncepcije...osim...ako te nisam dobro razumeo...da je tvoja esencijalna teznja da reklamiras i prodas drugima svoj uradjaj. U tom slucaju izvini moja pogresna procena,ali opet ponavljam da je bila zasnovana na sustini ovog foruma...;)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

takodje po mojim saznanjima najefikasniji generator je sa 11 ploca kako je to naveo majstor Zoran....

Ajde majke ti objasni nam kako je to najefikasniji generator sa 11 ploča, na kom naponu, koji napon je po faradeju potreban za elektrolizu itd., šta to znači po tvojim saznanjima? A što se tiče kondicioniranja ploča u pravu si gore naveden opis je bez ikakvog efekta.

 

Nemoj da se uzrujavas,nema potrebe. "Prema mojim saznanjima" znaci upravo to sto sam rekao, ne znam kako bih ti tako jednostavnu recenicu blize objasnio. To su saznanja do kojih sam iskustveno dosao tokom teorijsko -prakticnog delovanja,al opet ovo mi deluje malo slozenije za razumevanje od osnovne iliti polazne premise koju objasnjavam ;)))

Sto se napona tice najefikasnija elektroliza je na 1,24 V,pa ti sam racunaj koliko celija ti treba da dobijes taj napon,ako napajas sa naponom koji daje alternator,dupli broj ploca recimo imam ugradjen u terenca koji ima 2800cc i koristi 24V (dva akumuljatora)...Znas li ti mozda neki bolji opis za kondicioniranje,ako je ovaj koji ja znam los...mozda je los ali aparatura sljaka ;))) no opet ako znas nesto bolje izvoli...pokloni se i raspali,svi smo otvoreni za nove ideje ;))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

Lepo si rekao antares, uradi sam, a ne da čekaš da neko odradi pa da ti pokupiš sve gotovo. I jeste ovaj forum namenjen deljenju informacija, sa moje strane imate dovoljno informacija da napravite kvalitetan i stabilan generator. Te informacije koje tražiš su mene mnogo koštale, nije bilo nikog da mi kaže kako i šta. I da, reklamiram se i prodajem uredjaje jer uloženi trud i novac mora da se isplati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja