Jump to content

Moto Zajednica

Uspeshno projektovan i ugradjen HHO sistem

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Koje ti je frekvencije PWM i koja je sirina impulsa ako moze da se zna? Daj neku semu ako moze.

 

Impuls podesavam tako da sa odredjenim elektrolitskim rastvorom dobijam najbolju proizvodnju, najmanju amperazu, i najvecu frekvenciju. Podesavaju se 3 parametra, Duzina ukljucenja, duzina iskljucenja, i brzina ponavljanja ciklusa.

 

a sema 7 strana ovog topica http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/72972-uspeshno-projektovan-i-ugradjen-hho-sistem/page__view__findpost__p__1221948

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Jos da nam se javi Juzni koji vec celu sezonu vozi HHO na K100 pa da nam prenese utiske ..

 Napisao sam pre par postova: Meni radi i ne mogu vise da se ubedjujem sa ovima sto se prave pametni kako to ne radi. Sad je skinuto sa motora, hocu da napravim neki koji mi nece smetati (suvozac mora da pazi da ne savije crevo). A ovaj sa motora cu ugraditi na auto...  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Jos da nam se javi Juzni koji vec celu sezonu vozi HHO na K100 pa da nam prenese utiske ..

 Napisao sam pre par postova: Meni radi i ne mogu vise da se ubedjujem sa ovima sto se prave pametni kako to ne radi. Sad je skinuto sa motora, hocu da napravim neki koji mi nece smetati (suvozac mora da pazi da ne savije crevo). A ovaj sa motora cu ugraditi na auto...  

 

Iz istih razloga nisam ni ja objavljivao moje rezultate, bas zbog nevernih toma...

 

Sent from my HTC Tattoo using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Samo da malo 'posolim'.Da HHOcelija trosi struju to je cinjenica ali...Elem alternetor 'pravi' struju kojom puni akumulator,a kad ga napuni on se iskljuci?Malo morgen nastavlja da jede snagu motora i da ''puni '' aku.Posto vise ne moze da ga puni stuja se trosi na otpor aku-a tj na grejanje istog.A ta struja se lepo iskoristi za razgradnju vode i eto ustede.Pazi ustede ne dobijanje energije ni iz ceg.A sigurno znate da se veliki deo goriva izbaci u auspuh gde sagoreva (za pravilno sagorevanje se i ugradjuje katalizator) pa ako uspete da to gorivo sagorite u klipu , umesto da ga 'ispljunete' u ausuh eto dobiti.

Kad kreneš o pogrešnih pretpostavki rezultat može biti... Ako alternator tako funkcioniše i akumulator nastavlja da troši struju onda se džabe zezate sa tim kutjama, aku je isto par elektroda u elektrolitu, samo crevo sa oduške u karburator i gotov uredjaj. A količina ugljovodonika koja sagori u katalizatoru je u najmanju ruku mizerna pa sumnjam da cete se od toga ovajditi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Samo da malo 'posolim'.Da HHOcelija trosi struju to je cinjenica ali...Elem alternetor 'pravi' struju kojom puni akumulator,a kad ga napuni on se iskljuci?Malo morgen nastavlja da jede snagu motora i da ''puni '' aku.Posto vise ne moze da ga puni stuja se trosi na otpor aku-a tj na grejanje istog.A ta struja se lepo iskoristi za razgradnju

vode i eto ustede.Pazi ustede ne dobijanje energije ni iz ceg.A sigurno znate da se veliki deo goriva izbaci u auspuh gde sagoreva (za pravilno sagorevanje se i ugradjuje katalizator) pa ako uspete da to gorivo sagorite u klipu , umesto da ga 'ispljunete' u ausuh eto dobiti.

 

Kad kreneš o pogrešnih pretpostavki rezultat može biti... Ako alternator tako funkcioniše i akumulator nastavlja da troši struju onda se džabe zezate sa tim kutjama, aku je isto par elektroda u elektrolitu, samo crevo sa oduške u karburator i gotov uredjaj. A količina ugljovodonika koja sagori u katalizatoru je u najmanju ruku mizerna pa sumnjam da cete se od toga ovajditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Koliko ti LPM proizvodi celija na 8A?

 

Oko 800ml/m ali orthohidroksi gasa zahvaljujuci pwm-u, koji je za 30% vise iskoristiv u motorima sa unutrasnjim sagorevanjem za razliku od obicnog parahidroksi gasa.

 

Hajde da ostavimo po strani moj skepticizam u vezi iskoristivosti ovog uredjaja.

 

Zaista bih voleo da cujem vise o ovom delu.

Razlika izmedju ortho i parahidrogena je u smeru rotacije protona unutar atoma H. Na koji nacin se doslo do toga da se uz pulse width-modulaciju dobija vise jednih a manje drugih atoma. I zasto su jedni pogodniji kada u procesu sagorevanja ne dolazi do cepanja atoma pa nema ni veze kakav je unutrasnji odnos u jezgru tog atoma? U kojim uslovima i sa kojom opremom je uopste izmeren smer rotacije protona i prebrojani atomi sa ortho i para jezgrima?

 

Ova tvoja tvrdnja me podseti.

Prosle godine sam proucavao Ising-ov model, koji je postavljen sa ciljem da matematicki analizira feromagnetizam. Bas je atom vodonika koristen za primere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Najpre pozdrav svima, procitao sam vas forum ceo i vidim da je i ovde onih koji neveruju, neka ne veruju niko im ne brani, ali nemojte spamovati one koji se trude da urade nesto. Nisam motorista, ali imam veliko iskustvo sa HHO generatorima. Pomenuo me je jedan od clanova foruma pa eto da napisem koju. Kao prvo ne obracajte paznju na one koji se pozivaju na perpetum mobile,faradeja itd. HHO GENERATOR sluzi kao booster i nikakav zakon o odrzanju energije nije narusen. Neverni Tome bi prvo trebali znati princip rada pa tek onda da komentarisu, neko je to ovde lepo opisao uporedjujuci sa sporetom i mokrim i suvim drvima. Napravio sam velik broj generatora i usavrsio neke veoma bitne sitnice, tako da moj generator radi stabilno satima bez podizanja struje i grejanja, bez PWM-a. Kako prosto, fora je u dobroj cirkulaciji elektrolita. Mogao bi pisati satima, najbolje da pitate koga sta interesuje, ustede ima nemojte dozvoliti da vas ubedjuju oni koji od knjige dalje nisu otisli. Moj automobil star 21 godinu na eko testu pokazao 00,. I nemojte se muciti nisu potrebne velike kolicine plina, tako da na vasim konjima nema potrebe za amperazom vecom od 5A. Napisacu vam kako da napravite dobar i efikasan generator, ovo pisem sa telefona, cim osposobim komp eto mene, sa zadovoljstvom da pomognem svakom ko zeli bar malo da osteti naftase i drzavne namete. Pozdrav!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Koliko ti LPM proizvodi celija na 8A?

 

Oko 800ml/m ali orthohidroksi gasa zahvaljujuci pwm-u, koji je za 30% vise iskoristiv u motorima sa unutrasnjim sagorevanjem za razliku od obicnog parahidroksi gasa.

 

Hajde da ostavimo po strani moj skepticizam u vezi iskoristivosti ovog uredjaja.

 

Zaista bih voleo da cujem vise o ovom delu.

Razlika izmedju ortho i parahidrogena je u smeru rotacije protona unutar atoma H. Na koji nacin se doslo do toga da se uz pulse width-modulaciju dobija vise jednih a manje drugih atoma. I zasto su jedni pogodniji kada u procesu sagorevanja ne dolazi do cepanja atoma pa nema ni veze kakav je unutrasnji odnos u jezgru tog atoma? U kojim uslovima i sa kojom opremom je uopste izmeren smer rotacije protona i prebrojani atomi sa ortho i para jezgrima?

 

Ova tvoja tvrdnja me podseti.

 

Prosle godine sam proucavao Ising-ov model, koji je postavljen sa ciljem da matematicki analizira feromagnetizam. Bas je atom vodonika koristen za primere.

Orto i para vodonik mnogi pominju, jedino što je sigurno da nije isto kad koristimo vodonik proizveden malom amperažom i vodonik proizveden velikom amperažom. Vodonik proizveden malom amperažom sa samo nekoliko mehurića ima strahovit prasak kad se pripali, dok ovaj drugi nema taj učinak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Orthohidroksi gas nastaje samo u trenutku ukljucenja, sve ostalo vreme dok su elektrode pod konstantnim dc naponom stvara se parahidroksi gas. Dakle sto vise ukljucenja i iskljucenja to vishe ortohidroksi gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Najpre pozdrav svima, procitao sam vas forum ceo i vidim da je i ovde onih koji neveruju, neka ne veruju niko im ne brani, ali nemojte spamovati one koji se trude da urade nesto. Nisam motorista, ali imam veliko iskustvo sa HHO generatorima. Pomenuo me je jedan od clanova foruma pa eto da napisem koju. Kao prvo ne obracajte paznju na one koji se pozivaju na perpetum mobile,faradeja itd. HHO GENERATOR sluzi kao booster i nikakav zakon o odrzanju energije nije narusen. Neverni Tome bi prvo trebali znati princip rada pa tek onda da komentarisu, neko je to ovde lepo opisao uporedjujuci sa sporetom i mokrim i suvim drvima. Napravio sam velik broj generatora i usavrsio neke veoma bitne sitnice, tako da moj generator radi stabilno satima bez podizanja struje i grejanja, bez PWM-a. Kako prosto, fora je u dobroj cirkulaciji elektrolita. Mogao bi pisati satima, najbolje da pitate koga sta interesuje, ustede ima nemojte dozvoliti da vas ubedjuju oni koji od knjige dalje nisu otisli. Moj automobil star 21 godinu na eko testu pokazao 00,. I nemojte se muciti nisu potrebne velike kolicine plina, tako da na vasim konjima nema potrebe za amperazom vecom od 5A. Napisacu vam kako da napravite dobar i efikasan generator, ovo pisem sa telefona, cim osposobim komp eto mene, sa zadovoljstvom da pomognem svakom ko zeli bar malo da osteti naftase i drzavne namete. Pozdrav!

 

 

 

 

Svaka cast i pozdrav. Ocekujemo tvoj post...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Kako napraviti dobar generator:

1. Odabrati inox - najjednostavnije prevući magnet preko njega, ako ne lepi dobar je.

2. priprema elektroda - Elektrode potopiti u sonu kiselinu najmanje 1 sat da se očiste od prljavštine, potom isprati i ne dirati golim rukama više, obavezno rukavice

3. pre potapanja na elektrodama izbušiti rupe i to: gore fi 10mm, u sredini 1cm od centra u levo ili desno fi 6,dole takođe 1cm od centra u suprotnom smeru od srednje rupe, takođe fi6 tako da kad sastavite generator srednja i donja rupa dplaze u cik cak u odnosu na sledeću ploču.Svi ostali generatori imaju manje rupa tobož radi curenja struje, međutim stabilnost generatora se ogleda u cirkulaciji i hlađenju elektrolita, a to se postiže sa opisanim rupama. Ko ima strpljenja i volje može rupe izolovati te će na taj naćin uštedeti nekoliko Wati.(nema curenja struje)Ja imam ideju za to ali nemam mogućnosti da uradim takve gumice.

4.Sranice generatora najbolje od tvrde plastike, a dihtunzi između ploča O-ring gumice debljine 3mm. Zapamtite 3mm ni manje ni više, veoma bitno!

5.Uvodnici oba na istoj strani ulaz dole izlaz gore, ovo je takođe veoma bitno radi potopljenosti ćelije.

6. Ja pravim više generatora u jednom što preporučujem i vama. Generator sa 4 neutralne ploče se najbolje pokazao, jer odmah proradi u odnosu na onaj sa 5N koji je dosta inertan. Spoj izgleda ovako: -nnnn+nnnn-nnnn+nnnn- , dakle imamo 4 generatora u jednom za napon od 12V, ako je napon 6V onda za duplo smanjiti broj neutrala.

Pošto je ovo šema generatora za automobil, preporučujem da se za motocikle pravi 2 u jednom, radi ograničene amperaže koju možete koristiti. U predhodnom postu dao sam program kako da izračunate maksomalnu struju koju će vam vući generator. Struju ograničavate i regulišete elektrolitom, najbolji i jedini NAOH ili narodski živa soda, sve ostalo je smeće kao elektrolit, dakle nikakva soda bikarbona,so i slično.

Kada napravite generator obavezno ga uključiti na stolu da se kondicionira 12 sati, a zatim prosuti elektrolit isprati generator destilovanom vodom i napraviti nov elektrolit.

Za motore nije potreban generator veći od dimenzija ploča 100*100 mm i ograničiti struju na 5A. Dovoljno je 0,5 litara HHO čak i manje da bi se dobila ušteda na mašinama od 1000ccm.

Ja još i vršim kaljenje ploča za generator kako bi se povećala proizvodnja gasa, ali način ću zadržati za sebe, nadam se da ćete razumeti ipak sam uložio mnogo novca u sve ovo. Opisan način je sasvim dovoljan da se uradi dobar i efikasan generator kojim ćete dobiti sigurnu uštedu.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Па мени ово делује поприлично јасно, мада, понека слика и шема би вероватно помогла.

 

Оно што мене интересује је да ли је неко нешто покушавао са тзв. "Резонантним" методом електролизе, нешто попут онога што је Bob Boyce радио. Да ли је и колико оваква електролиза ефикаснија, односно, за исту количину гаса колико је пропорционално мање струје (ефективно) потребно...што ће рећи, колико је мања вероватноћа да ће реглер да испусти душу или акумулатор да се испразни?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Па мени ово делује поприлично јасно, мада, понека слика и шема би вероватно помогла.

 

Оно што мене интересује је да ли је неко нешто покушавао са тзв. "Резонантним" методом електролизе, нешто попут онога што је Bob Boyce радио. Да ли је и колико оваква електролиза ефикаснија, односно, за исту количину гаса колико је пропорционално мање струје (ефективно) потребно...што ће рећи, колико је мања вероватноћа да ће реглер да испусти душу или акумулатор да се испразни?

Rezonantnu elektrolizu nisam probao, veoma je teško pogoditi i mislim da niko još nije, kontaktirao sam neke hemičare, i dobio odgovor da bi se sa volfranom kao katalizatorom povećala proizvodnja vodonika, ali to je sve, nisam dobio obrazloženje šta i kako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Najpre pozdrav svima, procitao sam vas forum ceo i vidim da je i ovde onih koji neveruju, neka ne veruju niko im ne brani, ali nemojte spamovati one koji se trude da urade nesto. Nisam motorista, ali imam veliko iskustvo sa HHO generatorima. Pomenuo me je jedan od clanova foruma pa eto da napisem koju. Kao prvo ne obracajte paznju na one koji se pozivaju na perpetum mobile,faradeja itd. HHO GENERATOR sluzi kao booster i nikakav zakon o odrzanju energije nije narusen. Neverni Tome bi prvo trebali znati princip rada pa tek onda da komentarisu, neko je to ovde lepo opisao uporedjujuci sa sporetom i mokrim i suvim drvima. Napravio sam velik broj generatora i usavrsio neke veoma bitne sitnice, tako da moj generator radi stabilno satima bez podizanja struje i grejanja, bez PWM-a. Kako prosto, fora je u dobroj cirkulaciji elektrolita. Mogao bi pisati satima, najbolje da pitate koga sta interesuje, ustede ima nemojte dozvoliti da vas ubedjuju oni koji od knjige dalje nisu otisli. Moj automobil star 21 godinu na eko testu pokazao 00,. I nemojte se muciti nisu potrebne velike kolicine plina, tako da na vasim konjima nema potrebe za amperazom vecom od 5A. Napisacu vam kako da napravite dobar i efikasan generator, ovo pisem sa telefona, cim osposobim komp eto mene, sa zadovoljstvom da pomognem svakom ko zeli bar malo da osteti naftase i drzavne namete. Pozdrav!

 

 

Kako je moguce da bude tako stabilan bez PWM?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Па вероватно због циркулације. Тиме се температура одржава мање-више на истом нивоу, а тиме и проводност електролита.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Па вероватно због циркулације. Тиме се температура одржава мање-више на истом нивоу, а тиме и проводност електролита.

Bravo upravo tako,svi misle ako stave samo jednu rupu dole i to što manju da nema curenja struje i da je to dobro,ali tu greše jer gube na cirkulaciji i veoma brzo dođe do zagrevanja elektrolita i naravno podizanja A i tako u nedogled.Treba reskirati nekoliko Watti na sistem koji sam opisao i imate savršeno stabilan generator, otkrio sam vam jednu od mojih tajni, kako stabilizovati generator, nadam se da firma HHO Solution koja je komercijalizovala uređaj,neće i ovo komercijalizovati, to je još jedan od razloga zašto nerado dajem informacije javno. Mnogi posećuju forume, uče i pojave se kao inovatori, a ništa im nije bitno već samo vlastiti džep.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Nije valjda da niko nema ništa da pita?

 

ajd ja da pitam ...

 

Da li se isplati ugradnja nama koji ne zelimo da smanjimo potrosnju vec da nam motor bolje sagoreva i malko bolje ide ... oseti li se da bolje ide (auto - motor) ?

 

Ako se oseti malo vise snage onda cu i manje da zavrcem gas uzbrdo a automacki ce i manje trositi .. ali potrosnja mi nije bitna ...

 

Kako se odrzava HHO ? na koliko vremena se sta radi ?

 

Gde naci elektrolit ? Koliko je on para ? na koliko se dosipuje - menja ?

 

da li je dovoljno gurnuti crevo posle filtera vazduha ili treba ozbiljnija ugradnja ?

ako su karbovi daleko , treba li racvom podeliti crevo pa posebno do jednog i drugog dovesti gas ? (Boxer)

 

Kako da znam da ce alternator izdrzati tih dodatnih 6A struje ? ima li jacina akumulatora ulogu u sve mu tome ? (jaci - bolji? )

 

HHO - aditiv za vazduh :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Nije valjda da niko nema ništa da pita?

 

ajd ja da pitam ...

 

Da li se isplati ugradnja nama koji ne zelimo da smanjimo potrosnju vec da nam motor bolje sagoreva i malko bolje ide ... oseti li se da bolje ide (auto - motor) ?

 

Ako se oseti malo vise snage onda cu i manje da zavrcem gas uzbrdo a automacki ce i manje trositi .. ali potrosnja mi nije bitna ...

 

Kako se odrzava HHO ? na koliko vremena se sta radi ?

 

Gde naci elektrolit ? Koliko je on para ? na koliko se dosipuje - menja ?

 

da li je dovoljno gurnuti crevo posle filtera vazduha ili treba ozbiljnija ugradnja ?

ako su karbovi daleko , treba li racvom podeliti crevo pa posebno do jednog i drugog dovesti gas ? (Boxer

 

Kako da znam da ce alternator izdrzati tih dodatnih 6A struje ? ima li jacina akumulatora ulogu u sve mu tome ? (jaci - bolji

 

 

HHO - aditiv za vazduh :D

 

 

Da oseti se promena na motoru, tiše radi, i kao da dobije neku snagu, ja sa mojim automobilom više ne koristim 4-tu brzinu, 3-a pa odmah 5-a, dok to nisam mogao ranije, automobil je na plin,ali kao da koristim benzin nema razlike.

Što se tiče održavanja HHO uređaja netreba ništa da se dira bar narednih 10000 km. a i nakon toga samo se očisti ako ima prlljavštine i promeni elektrolit. Elektrolit možeš naći u svakoj poljoprivrednoj apoteci, kilogram košta oko 250din. Dakle imaš ga za narednih nekoliko godina.

Što se tiče uvoda gasa najbolje je to uraditi na filteru vazduha, da bi se HHO ravnomerno pomešao sa vazduhom i tako ušao jednako u sve cilindre. Ako imaš jedan filter vazduha netreba ti račva, ako su dva onda bi već trebala.

Za alternator ćeš najbolje znati tako što ćeš upaliti sve potrošače na motoru i HHO generator sa njima, tada izmeri napon punjenja, ako ne opadne u odnosu na napon punjenja kada su isključeni potrošači onda je u redu, ili uzmi 10% od maksimalne struje koju daje alternator. Ako staviš jači akumulator samo ćeš dodatno opteretiti alternator.

Nadam se da sam odgovorio na sve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Jedno pitanje i od mene.Kako se pravi flashback? Nepovratni ventil.Mozda i nije potreban, ali ajde cisto da bude 200% sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Jedno pitanje i od mene.Kako se pravi flashback? Nepovratni ventil.Mozda i nije potreban, ali ajde cisto da bude 200% sigurno...

Najsigurniji flash back je vodeni ili babler, sve ostalo nije baš 100% sigurno, ja sam pravio od akvarijumskih kamenčića, nekoliko namernih paljenja izdrži, i onda odjenom propusti i buuuuuuuuuum. Vrlo jednostavno napraviš babler od kanalizacionog mufa fi 60 ili 100 koji ima svoje čepove sa gumama okolo i dobro dihtuju, ako kojim slučajem dođe do povrata plamena dolazi do izbijanja čepa a plamen nemože dalje od vode. Vratiš čep i teraj dalje. To je što se tiče bezbednosti jer je vodonik veoma eksplozivan gas u kombinaciji sa kiseonikom, zato maximalan oprez. Ja lično ne koristim ništa od zaštite, da bi što više smanjio gubitke u crevima, vodi i sl. Dakle kompromis. Ali za početnike maksimalan oprez, iskrom ili plamenom ni slučajno probavati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja