Jump to content

Moto Zajednica

Uspeshno projektovan i ugradjen HHO sistem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Da, o to generalno jeste mnooogo dobra ideja, ali proces kompresovanja vodonika je veoma opasan i treba mnogo opreme za takav sport...

 

Lorde, drago mi je sto imam lepe vesti za tvoju struju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Pročitao sam celu temu al nigde nisam video da je neko napisao kakve su moguće posledice po unurašnjost cilindra, klipa i ostalih delova kroz koje putuju izduvni gasovi. Neko je u jednom postu napomenuo da je loša strana hho brže stradanje izduvnog sistema. Znamo da vodonik kad sagori tj spoji se sa kiseonikom nastaje voda a voda u cilindru mi baš i ne zvuči dobro. Kod kola još i nekako, grane imaju pad al kod motora gde se top izdiže moguće je da se nataloži eventualna voda...

 

Ovo je neko moje zapažanje pa ako neko može da pojasni malo šta se dešava sa sagorelim vodonikom tj novonastalom vodom? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Kao sto sam pomenuo, dok radi motor, radi i celija, a kad motor radi sve se izduva napolje, pritom je izduv vruc pa teoretska eventualna voda bi isparila. Onda mogu da podsetim da se na 1000 predjenih kilometara sa stalno ukljucenim HHOom potrosi oko 1dl vode koja se pretvori u gas, pa koliko se od tog gasa vrati u stanje vode? Da li znas da je nekom propao izduvni sistem od hho-a? Mnogo vise posledica pravi kondenzacija u izduvu koja se nocu stvara dok je motor napolju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Ispitni rok, grejem stolicu! Ali uskoro bice znacajnih obavestenja o povecanju obrtnog momenta i ustedi, propraceno slikama i video-ima, obecavam! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Da li neko zna kako da prikljucim creva za pleksi.

 

uzmes Uvodnike za kablove od struje, oznaku nose PG9.svaka radnja elektronike treba da ima a cena je 30 din.

post-19286-0-53510800-1332832183_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Uvodnici za kablove mi bas i ne ulivaju poverenje. Ipak im to nije namena. Kablovi nisu suplji za razliku od gumenog creva. Je li ovo provereno u radu pri povisenoj temeratori elektrolita?

 

Inace, na bubanj potoku imaju da se kupe klasicni metalni uvodnici (pravi i pod uglom) na koje se naticu creva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Uvodnici za kablove mi bas i ne ulivaju poverenje. Ipak im to nije namena. Kablovi nisu suplji za razliku od gumenog creva. Je li ovo provereno u radu pri povisenoj temeratori elektrolita?

 

Inace, na bubanj potoku imaju da se kupe klasicni metalni uvodnici (pravi i pod uglom) na koje se naticu creva.

 

metalni uvodnici ne bi trebalo da se stavljaju, elektrolit vremenenom nagriza. Ja sam kod mene stavio PG9 uvodnike i to funkcionise vise nego dobro.nigdce ne curi.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Da li neko zna gde mogu da kupim pleksiglas u Beogradu.

 

"Klirit" (plexiglas) u Zemunu proizvodi, sece, savija i radi sve zivo sa kliritom. Maloprodaja im je u Ugrinovackoj, a velikoprodaja tamo kod bm-boss trznjaka - dakle tamo onaj veliki galenikin pogon. Galenika klirit pravi mnogo kvalitetan klirit ali nije bas preterano jeftin. Imaju 80W laser za secenje a rade savijanje, livenje etc etc...Najbolje ti je da odes na pocetak Ugrinovacke (prekoputa one male JP pumpe)i tamo se raspitas o svemu. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja