Jump to content

Moto Zajednica

Uspeshno projektovan i ugradjen HHO sistem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajde kad vec zelis da prikazes u javnost sta pravis reci i neke sprecifikacije. Koliko su debele ploce,koliki je razmak medju njima,koliko vuku struje,koliko daju gasa i koliko ima ploca.Znam da trazim previse ali vredi pitati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

U pravu si, vredi pitati. Izvini, ali su me te informacije kostale dosta, mozesh neshto naci i po netu, ali se sve svodi na praksu... Ali evo, ima 11 ploca, elektrolit je NaOH, crvena daje 0,5lpm (Liters Per Minute), braon nesto malo ispod 1lpm, a belu nisam josh testirao do maksimuma bez grejanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja cu probati da napravim svoj HHO sistem tako da mi bajk radi 100% na vodu,video sam coveka koji je pravio 25lpm i vozio kola.Samo mi treba isparivac isti kao za plin, ne znam stu cu bez njega mozda cu nesto na napravim.Ja bi stavio veci broj ploca,razmak bi testirao koliki bi trebao da bude,struja ne voleo da mi prelazi 4A i napravicu PWM.Postoje kitovi PWM za HHO i frekvencija im se krece od 0Hz do 1.2KHz i duty cycle 0-100%.Mislim da bi kolo tl494 bilo odlicno za HHO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Ne bih da ti ubijam entuzijazam, ali morash prvo da pochnesh laganim koracima, 100% je izuzetno pretenciozno. Podrzavam, i pomocicu ti u svemu sto te interesuje, baci mi pm slobodno... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1654 postova
  • Lokacija: Paracin

Koliko ja znam a znam i lika koji je ovaj sistem razradio do tancina, problem je materijal za izradu celije i koliko znam on je to nasao i narucio im Amerike pa sada ceka da stigne brodom (to mu je bila najeftinija vartrijanta). Inace on planirara verziju za automobile ali bi automobil radio samo na HHO valjda. Pitacu ga da se pridruzi temi posto je u toj prici i proracunima godinama unazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Jeste, sistem sa kojim bi mogao da upalish motor samo na vodu je izuzetno zeznut, ali ne nemoguc, prouchavao sam tako neshto. U sushtini mi treba samo puuno slobodnog vremena, a vreme je novac :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

A evo i edicije za NAKED motore, koji nemaju gde da sakriju HHO celiju:

 

IMG_9848.jpg

 

IMG_9849.jpg

 

IMG_9851.jpg

 

IMG_9857.jpg

 

IMG_9859.jpg

 

max 1,3lpm @ 8A

 

lichno bih vishe voleo da sam imao cold white LED, ali ovo je bilo pri ruci...

 

sledeca u pripremi:

IMG_9870.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

Moracu da ozivim temu. Tema je previse dobra da bi bila zapostavljena.

Samo kratak uvod: Nikad mi nece biti jasni ljudi koji i pored 10000 primera i 10000 ljudi koji su probali i uspesno upotrebili neku stvaru pljuju po toj istoj stvari i govore kako to nikad nece uspeti, kako se kosi za zakonima fizike, kako nije isplativo i ne znam ni ja sta, i ako nisu sami nikad ni probali tako nesto, niti probali da nauce nesto o tome, a govore kao najveci doktori nauka iz te oblasti.... to je tuzno. Skoro sam se zainteresovao za kola sa pogonom na metan (pa uporedo sa tim i za HHO), pa malo istrazivao po forumima, i opet ista prica. Ljudi koji NIKAD nisu probali, pljuju na sva usta,te ne isplati se,te eksplodiraces, te nema mesta u gepeku, te teske boce, dza bu, dok ljudi koji su probali govore skoro sasvim drugaciju pricu.... Valjda je to po principu: "cim ga ja nemam onda je sra*e, buduci da sam ja najpametniji covek na planeti".

 

HHO je definitivno proverena i ispravna stvar. Cak pre neki dan se slucajno upoznam sa nekim likom koji tvrdi da moze od 30%-60%(valjda vise sa dizelom) ustede u gorivu da ostvari provereno i bez mnogo muke (ali sa kupovnim hho(koji koliko sam ga ja razumeo radi na drugacijem principu od rucno pravljenog)). Kaze da je radio na par automobila, ali samo za privatne potrebe i u eksperimentalne svrhe. Cak mi je naveo primer da bi mogao do 80% ustede goriva (na benzincima novije generacije) da ostvari sa HHO i jos nekim modifikacijama, ali takodje da ga muci izrada varalice za lambda sondu. Te bi u toku sledece nedelje trebalo da se nadjem sa njim pa da vidim kako to sve radi u praksi, a i obecao sam mu pomoc oko izrade varalice za lambda sondu, buduci da sam se ja sa njom podobrano upoznao...

 

Vlado tebi svaka cast, i ako ti bude trebala bilo kakva pomoc pusti PM, ja cu biti i vise nego rad da pomognem, a konacne rezultate o primeni HHO u praksi sa sve cenom ugradnje i postognutim preformansama javljam u toku sledece ned.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

Pa nema tu neke velike filozofije, hho je gas isto kao i vazduh, tako da u cilindar ulazi istim putem kao i vazduh, roknes crevo sto blize mozes carbu, i zavrsio si posa. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

I jos jedna stvar, citao sam po sajtovima proizvodjaca da se najveca usteda postize posle par hiljada km odvezenih sa hho, jer se tek tad cilindar i ventili skroz ociste od chadji i ostale stroke.. jel imao neko takva iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

I ja sam nabacio HHO na moj transalp... kod mene se "ubrizgava".. Naime povezao sam ga izmedju creva kuda idu karterski gasovi i ulaza karterskih gasova u filter vazduha. Tu postoji bas fin potreban i dovoljan vakum od strujanja karterskih gasova ka kutiji filtera vazduha. Moja celija nije suvog tipa vec potopljena. Napravio sam i PWM, trenutno mi je pregoreo jedan tranzistor.. ali od ovih glupih novogodisnjih popisa robe nikako da dodjem do drugog jaceg-kvalitetnijeg. PWM mi sluzi i kao granicnik amperaze, visoka frekvencija paljenja gasenja dovodi do produkcije ortohidrogen gasa kod kojeg je iskoriscenje 70% za razliku od 30% iskoristenosti obicnog hidrogen gasa. Posle duzeg rada kada sam testirao, ponovo sam nastelovao tj. smanjio kolicinu benzina u smeshi na karburatorima. Ono sto sam primetio posle svega ovog je, da je odziv motora prilikom dodavanja gasa neverovatno dobar.. mislim da kao nov nije tako radio. PWM-om sam ogranicio napajanje celije na 5.5A, i nemam problema sa praznjenjem akumulatora. nisam jos testirao u voznji, cekam prvo lepse vreme, pa cu postaviti i slike. A evo i ovde ima malo.. stim da se ne vidi celija... http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/21087-honda-xl600-v-transalp/page__view__findpost__p__1213496

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

I ja sam nabacio HHO na moj transalp... kod mene se "ubrizgava".. Naime povezao sam ga izmedju creva kuda idu karterski gasovi i ulaza karterskih gasova u filter vazduha. Tu postoji bas fin potreban i dovoljan vakum od strujanja karterskih gasova ka kutiji filtera vazduha. Moja celija nije suvog tipa vec potopljena. Napravio sam i PWM, trenutno mi je pregoreo jedan tranzistor.. ali od ovih glupih novogodisnjih popisa robe nikako da dodjem do drugog jaceg-kvalitetnijeg. PWM mi sluzi i kao granicnik amperaze, visoka frekvencija paljenja gasenja dovodi do produkcije ortohidrogen gasa kod kojeg je iskoriscenje 70% za razliku od 30% iskoristenosti obicnog hidrogen gasa. Posle duzeg rada kada sam testirao, ponovo sam nastelovao tj. smanjio kolicinu benzina u smeshi na karburatorima. Ono sto sam primetio posle svega ovog je, da je odziv motora prilikom dodavanja gasa neverovatno dobar.. mislim da kao nov nije tako radio. PWM-om sam ogranicio napajanje celije na 5.5A, i nemam problema sa praznjenjem akumulatora. nisam jos testirao u voznji, cekam prvo lepse vreme, pa cu postaviti i slike. A evo i ovde ima malo.. stim da se ne vidi celija... http://forum.bjbiker...ost__p__1213496

 

Prvo da zamenim N-CHANNEL POWER MOSFET IRF530 i stavim jaci...kao sto je npr IRFP4310Z... Prvi napomenuti ne moze da se nosi sa toplotom generisanom prilikom koriscenja, radio mi je samo 45min..i izdimio.., ovaj drugi bi trebao da radi ok.. no otom potom.. praznici su, lose vreme.. itd.. pa kad se sve umiri, kacim slike i rezultate potrosnje 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

"Pronađeno je da korišćenjem ultrakratkog pulsa sa širinom od 300 nanosekundi, elektroliza se odigrava sa mehanizmom kojim dominira transfer elektrona koji je različit od konvencionalnog limitirajućeg difuznog procesa u DC elektrolizi"

 

ceo tekst: http://goo.gl/ooRWr , mislim da sam već stavljao ovaj link :neznam:

 

negde sam pročit`o da je zgodan napon oko 1500V, al ne mogu da nadjem. sruja je reda nekoliko miliampera, a sam pretvarač koliko povuče, opet ne više od sijalica velikog svetla. i još u vodu ne sipaš ništa da bi joj se povećala provodljivost, sipaš šta stigneš. šteta što nemam uslova da se igram, probavo bih ja ovo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

O, lepo je videti da se radi, svaka cast Floyd, lepo upakovano, daj da vidimo i celiju!

Sto se tice tvog "ubrizgavanja"...ok je, nije losa ideja, nisam probao jer mi karterski gasovi ne idu u filter, ali sigurno ne moze da bude lose! Podelish shemu po kojij si radio pwm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

O, lepo je videti da se radi, svaka cast Floyd, lepo upakovano, daj da vidimo i celiju!

Sto se tice tvog "ubrizgavanja"...ok je, nije losa ideja, nisam probao jer mi karterski gasovi ne idu u filter, ali sigurno ne moze da bude lose! Podelish shemu po kojij si radio pwm?

 

Shema je sa neta :) Nista prostije :) NE555 tajmer :) Jedino sto kazem treba jaci mosfet nego sto tu pise... A slike celije cu postaviti sutra, mrak je napolju.. Slikacu po danu :)

 

3068096606_be9cecc840.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Evo slika potopljene celije kao sto sam obecao :)

Zao mi je na losim slikama, ali kamera na telefonu je takva kakva je.. bice boljh dana :)

post-8263-0-40660200-1326624391_thumb.jpg

post-8263-0-83337600-1326624396_thumb.jpg

post-8263-0-04959900-1326624401_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

E da, jednu stvar nisam nagovestio. Kada sam drugi put pustio u rad HHO i smanjio benzin u smeshi na karbovima zbog prisutnosti HHO, ler je bio na 1350 obrtaja ( Dakle vruc motor, sve vruce i u funkciji ). Ta sreca sreca radost je trajala tih 45min koliko je izdrzao i taj jeftini tranzistor dok nije izdimio. I za to vreme dok je radilo, zvao sam i tatu da proba gas, da ne bude da ja umisljam.. i odziv na gas je zaista bio neuporedivo bolji nego ikad pre. Ali nazalost nisam testirao u voznji.. :( .. Prekljuce seo na motor, zagrejao ga i napravio krug po gradu. Naravno vozio sam bez ukljucenog HHO zbog riknutog tranzistora kako ne bih spalio jos i regler. Stigao sam kuci, i ler na obrtomeru jedva da je prelazio 1000... a mashina fino vruca, gas prima lepo itd.. ZAKLJUCAK: HHO ipak radi.. sto lepo pokazuje i promena obrtaja na leru. Dakle, sa ukljucenim HHO 1300 do 1400, a bez HHO jedva 1000 samo sto se ne ugasi motor. Jako mi je krivo sto jos nisam testirao u voznji. Bice i to.. ali trenutno sam u Zrenjaninu, i ovde ne mogu kupiti to sto mi treba, jer nema..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja