Jump to content

Moto Zajednica

Uspeshno projektovan i ugradjen HHO sistem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Evo i ja da se ukljucim...I ja se zamlacujem sa hho i u zavrsnoj sam fazi.Ono sto me najvise interesuje da ne zna mozda neko koliko ima energiju 1litar hho gasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na brzinu da ti odgovorim, nešto sam kopao po Wikiju zimus i koliko se sećam, između crnog uglja i zemnog gasa je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Ovih tema u vezi HHO generatora na netu ima tone. Licno, (bavim se elektronikom 20godina) mislim da ovaj sistem ne radi kao sto ga opisuju.

Da ne zalazim previse u sustinu, kolicina ulozene elektricne energije + energija sagorenog gas koji se napravi tom energijom ( sastav gasa je diskutabilan, jer po ulasku u cilindar se prakticno formira vodena para) je veca od energije ostvarene na agregatu.

 

U prevodu, sa gorivom, sagoreva i vodena para, spaljujuci tako sedista ventila, razlupa lezajeve radilice, male/velike klipnjace. Postoji citav proracun (matematicki) koji dokazuje da ovo ne funkcionise.

HHO generator se zasniva na ideji proizvodnje velike kolicine tog "praskavog" gasa sa minimumom energije pomocu rezonantne frekvencije molekula vode. Tu frekvenciju je, mimo super kontrolisanih, laboratorijskih uslova, apsolutno nemoguce pogoditi.

 

Ali, svako moze da veruje u sta hoce. Ja verujem u prirodne nauke, neko veruje u svevisnjeg...

 

PS. temu nisam ni procitao jer je mucno citati takvo nesto, sve se svede na prepucavanje na kraju...

Kome je dosadno moze da procita temu na forumu elektronicara:

http://fanzo.org/for...php?f=2&t=15174

 

@Stefan_kv:

365 litara vodonika (gasno stanje) zamenjuje jednu (1) litru benzina....a treba HHO gasa mnogo vise nego vodonika jer je energija jedne litre tog gasa....pa smesno mala...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Pozdrav, cuo sam od taksista da su bas zadovoljni HHO sistemima, pa me zanima dal je neko probao na motor sa elektronskim ubrizgavanjem, posto tu ima brdo senzora dal ce imati i kakvog efekta bez ceprkanja po senzorima...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Ovih tema u vezi HHO generatora na netu ima tone. Licno, (bavim se elektronikom 20godina) mislim da ovaj sistem ne radi kao sto ga opisuju.

Da ne zalazim previse u sustinu, kolicina ulozene elektricne energije + energija sagorenog gas koji se napravi tom energijom ( sastav gasa je diskutabilan, jer po ulasku u cilindar se prakticno formira vodena para) je veca od energije ostvarene na agregatu.

 

U prevodu, sa gorivom, sagoreva i vodena para, spaljujuci tako sedista ventila, razlupa lezajeve radilice, male/velike klipnjace. Postoji citav proracun (matematicki) koji dokazuje da ovo ne funkcionise.

HHO generator se zasniva na ideji proizvodnje velike kolicine tog "praskavog" gasa sa minimumom energije pomocu rezonantne frekvencije molekula vode. Tu frekvenciju je, mimo super kontrolisanih, laboratorijskih uslova, apsolutno nemoguce pogoditi.

 

Ali, svako moze da veruje u sta hoce. Ja verujem u prirodne nauke, neko veruje u svevisnjeg...

 

PS. temu nisam ni procitao jer je mucno citati takvo nesto, sve se svede na prepucavanje na kraju...

Kome je dosadno moze da procita temu na forumu elektronicara:

http://fanzo.org/for...php?f=2&t=15174

 

@Stefan_kv:

365 litara vodonika (gasno stanje) zamenjuje jednu (1) litru benzina....a treba HHO gasa mnogo vise nego vodonika jer je energija jedne litre tog gasa....pa smesno mala...

 

 

 

auuu..meni se cinilo da je dosta jaci gas. imam jos jedno pitanje bas za tebe posto si elektricar ;) da li je moguce indukovati jednosmernu struju i kako ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

verovatno nekim prekidačem, mehaničkim a može i poluprovodnik, kao u bobini, VN trafou kod CRT televizora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Dosta sam citao o ovome i uglavnom se ugradjuje da bi poboljsalo sagorevanje goriva.Prvi put cujem da se rspale ventili, razlupaju lezajevi itd :neznam: ...Moje misljenje je da je eksplozija i ako je jaca dobija se veca snaga...U ovom slucaju dobije se na obrtajima i snazi.A para koja se formira nakon eksplozije izbaci se kroz ventile. :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Да, али проблем је ако дође до експлозије пре времена, што се иначе и дешава. Е баш због тога, у овој конфигурацији, потребна је мала количина ХХО како би се побољшало сагоревање бензина, а не да би се експлозијом ХХО-а додало на снази.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

tacno...zbog toga se ugradjuju takozvani flashback-ovi koji ne dozvoljavaju da se vrati plamen.

 

meni je pre neki dan bas dok sam testirao povuklo.Nego ja uvek prvo stavim u flasu sa vodom pa onda granam do motora tako da je povuklo samo onoliko koliko je bilo u crevu.inace bi bio lep vatromet ;)

 

Posto si rekao da se desava, jel to problem u paljenju?(da svecica baci varnicu pre vremena?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

 

Posto si rekao da se desava, jel to problem u paljenju?(da svecica baci varnicu pre vremena?)

 

 

Није то баш тако. Свећица неће бацити варницу пре времена, него на време. То време је нешто пре него што клип дође у ГМТ (познатије као угао претпаљења). Ово се ради како би мешавина горива и ваздуха кренула да гори и како би сагоревање било најјаче након што клип прође ГМТ.

ХХО, са друге стране, сагорева много брже него гориво. Када би агрегат радио само на ХХО, било би потребно да се адекватно помери овај степен према ТМТ-у, како не би закуцао клип док се овај креће на горе. ХХО ће свакако раније да се запали, али снага добијена овим је далеко мања од оне из другог цилиндра или инерције који у том тренутку гурају клип према ГМТ-у. Други и много важнији ефекат је да ће баш тај ХХО променити физику сагоревања горива. За детаље нисам сигуран, неки кажу да се капљице смањују, неки да се мења површинска тензија истих, па су склоније интеракције са околином, а неки да се помера фронт пламена на начин који доприноси ефикаснијем и бољем сагоревању смеше.

Било како било, чињеница је да ово доприноси ефикаснијем сагоревању, а тиме и повећању снаге. Самим тим у смешу је потребно увести мање горива за добијање исте снаге, а тиме се врши и смањење потрошње.

 

Планирам, уколико успем да се наканим, да направим један овакав уређај сад на пролеће кад узмем одмор, само сам га осмислио мало другачије у функцији смањења габарита и лакше монтаже на мотоцикл. Нећу превише да се..м, ал' ако буде нешто од тога, сву документацију са прорачунима и сликама ћу окачити овде, па ко воли нек' се игра.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ja cuo da se sad HHO seriski ugradjuje u neka japanska kola .. valjda nova tojota jaris ili tako neki gradski auto ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Ugradio ja na BMW K100, radi, jos uvek nisam presao 500 km, videcemo kakva je situacija do kraja sezone...

 

A potrosnja?

 

Cuo sam da bi trebala da se poveca u pocetku dok ne sagori cadj koja je ostala u masini od ranije. Kazem da nisam dovoljno presao, ali mi se cini da je potrosnja smanjena (mada je moja masina nova, ne verujem da ima mnogo cadji od ranije)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja dosta dugo čitam po netu o HHO generatorima, lično sam skeptik ali to sam opet samo ja.

 

Kontaktirao sam 3 proizvođača, prodavca HHO generatora sa pitanjem koliko košta uređaj sa ugradnjom i da li je moguće da uređaj vratim ukoliko ne smanjuje potrošnju za 15-20 % kao što ga i reklamiraju ( a po zakonu za zaštitu potrošača imam pravo ).

Svi su mi rekli da ne mogu vratiti uređaj, e sad ja to mogu preko inspekcije ali ne bih u te vode.

 

Ono što meni nije jasno, zašto ne prihvataju reklamaciju ako su 100% ubeđeni da to radi i da do reklamacije neće doći.

 

Ako sam ja dao XXX evra i meni auto koji sada troši oko 6,5 litara troši maksimalno 5,5 litara po gradu ( meni lično nemoguće, mada bih bio srećan da tako može ), zašto bih ja skidao uređaj? Naravno radi se o kolima.

 

Ne poznajem nikog lično ko je ugradio HHO generator u svoj auto, a kada se to bude desilo, ako je istina sigurno stavljam u oba automobila.

 

Kolega koji je pokrenuo temu je uradio nešto i ja pozdravljam, a kao što je i sam rekao nema on razloga da priča neistinu, ja samo mogu da ga pohvalim jer je odvojio vreme da svoje iskustvo podeli sa nama.

 

Evo i nešto što sam gledao, samo još nisu došli do kraja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Ja dosta dugo čitam po netu o HHO generatorima, lično sam skeptik ali to sam opet samo ja.

 

Kontaktirao sam 3 proizvođača, prodavca HHO generatora sa pitanjem koliko košta uređaj sa ugradnjom i da li je moguće da uređaj vratim ukoliko ne smanjuje potrošnju za 15-20 % kao što ga i reklamiraju ( a po zakonu za zaštitu potrošača imam pravo ).

Svi su mi rekli da ne mogu vratiti uređaj, e sad ja to mogu preko inspekcije ali ne bih u te vode.

 

Ono što meni nije jasno, zašto ne prihvataju reklamaciju ako su 100% ubeđeni da to radi i da do reklamacije neće doći.

 

Ako sam ja dao XXX evra i meni auto koji sada troši oko 6,5 litara troši maksimalno 5,5 litara po gradu ( meni lično nemoguće, mada bih bio srećan da tako može ), zašto bih ja skidao uređaj? Naravno radi se o kolima.

 

Ne poznajem nikog lično ko je ugradio HHO generator u svoj auto, a kada se to bude desilo, ako je istina sigurno stavljam u oba automobila.

 

Kolega koji je pokrenuo temu je uradio nešto i ja pozdravljam, a kao što je i sam rekao nema on razloga da priča neistinu, ja samo mogu da ga pohvalim jer je odvojio vreme da svoje iskustvo podeli sa nama.

 

 

 

Pozdrav i hvala na podrsci!

Mozda imam odgovor na tvoje pitanje:

Potrosnja je individualna stvar. Drugacija je na toplom i sparnom vremenu, drugacija je zimi, utice i vlaznost vazduha, procenat kiseonika u vazduhu, a i sto je najbitnije i stil voznje. Razlog zasto se prodavci ogradjuju su upravo ti uslovi. Recimo, ako si ti svoj auto vozio umereno, bez startovanja, stiskanja gasa na semaforima i on ti je trosio 6,5l/100km ima takvih koji bi posle ugradnje HHO sistema osetili ono malo obrtnog momenta koji se dobija i poceli da agresivnije voze svoj auto potrosnja bi ostala na 6,5 i onda dodju i kazu "Pa ovde nema ustede!" I kako onda dokazati da u stvari tu ima ustede? Prica bi se samo vrtela u krug i ne bi bilo zadovoljnih strana...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

tacno tako.Da ima ustede ima, ali isto tako se povecava i snaga motora pa sad ako ga milujes sigurno ces osetiti smanjenje potrosnje ako ne koristi snagu zarad iste potrosnje, boljeg sagirevanja i kontinuiranijeg rada motora.(u prevodu ne moze i jare i pare :) :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Jasno, meni je astra trošila od 7-7,5 lit / 100km u gradskim uslovima.

 

Čipovao sam auto isključivo zbog uštede i dobio sam 128 ks umesto početnih 101 ks, ali ono što je meni važno je da mi se potrošnja smanjila od 0,5-1lit / 100km što je i bilo bitno.

 

Maksimum od kola i ne iskorišćavam, u kolima 2 bebe, karavan je u pitanju, nije to auto za trkanje, uostalom adrenalin radi na 2 točka.

 

Hoću da kažem da ja ne stiskam papučicu gasa do poda i da mi se stil vožnje ne menja, verujem da se ljudi opuste i da više snage nesvesno koriste da oštrije voze. Meni više snage ne treba, sad sam dobio mail od jedne firme da je cena 300 eur bez ugradnje. Pa ne dam ja te pare ako ne mogu da vratim. Samo se o tome radi.

 

Vlado, ja tebi skidam kapu i mogu samo da ti kažem bravo.

 

Ono što ja tražim od firmi koje prave HHO generatore je pismena garancija i da mi se omogući pravo stečeno Zakonom o zaštiti potrošača, da uređaj vratim ukoliko nisam zadovoljan sa njim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja