Jump to content

Moto Zajednica

Uspeshno projektovan i ugradjen HHO sistem

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

verovatno jeste ta kubikaza jer 25A i 28V jenino moze u Kamion a oni imaju neke velike kubikaze ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ja sam napravio HHO generator sa 13 ploca -nnnnn+nnnnn- ,10x10cm, dve rupe, gornja 8mm, donja 8mm, elektrolit 10% NaOH a probao sam i sa KOH i vuce 18A a daje oko 0.5l/min gasa sto je malo. U cemu je problem? Pomoc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Koji je problem?Drugo mnogo je ampera treba da bude oko 11.Ne steluje sr u orocentima nego sa amperima.Male rupe slab protok elektrolita i gasa,nabija pritisak.Kolika je debljina gumica?Trebalo bi da bude 3mm kad su sabijene,ako je manje opet ne valja zbog protoka elektrolita i gasa.Pravougaone gumice imaju problem sa ispunjenoscu sa elektrolitom i sa protokom.Ako ti je motor 1500cm i vise malo je 10 sa 10.Rupe gore dve ili tri dole moze jedna ali veca i dok izbusis 10 sa 10 sta ostaje,ja busim 10mm gore tri dole jednu imas na 26.strani pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala na savetu.

Debljina dihtunga je 2mm.Gumice su cetvrtaste. Generator je ispunjen elektrolitom, ali radi impulsno,tj. izbaci gas pa trenutak pauze...Elektrolit je cist i ne greje se puno. Sa jedne strane je ulaz dole a sa druge izlaz gore. Kada bi razblazio elektrolit i struja bi opala ali ni se i kolicina gasa smanjila. Za sada po radu motora passat b3 1800kubika vise vuce snage od motora nego sto daje. Na relaciji Beograd-Nis je svo vreme radio i potrosnja je bila uobicajena,nije se ni povecala niti se smanjila. Pogon plin-vodonik. Planiramda se poigram malo i sa elektronikom.Kada bi struju smanjio na oko 6-7A a zadrzao kolicinu gasa mislim da bi bilo ustede.

Jos jednom hvala na preporukama. Mogu probati da povecam otvore na plocama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Obavezno i deblje gumice,sa obzirom da ti je precnik mali ja stavljam 160mm a amperza oko 10A.Gore 3 rupe dole jedna zbog protoka zato ti radi u etapama,sudaraju se gas i elektrolit,onda ti gas nije konstantan i nema ustede.Mali precnik 10cm nije nista to ti je oko1300 kubika motor.Ne sme ni malo da se greje.Imas ti dosta toga da resis u sustini drugi generator.Zato neki kukaju kako je hho sranje i nemaa ustede plus elektronika ako imas lambda sondu.Lambda gubi efekat od prilike iznad pola gasa ali dotle ti je usteda.Hho izbacuje istu kolicinu gasa na leru i na pun gas a lambda ocitava kiseonik,sto vise kiseonika preko kompa ubacuje vise goriva jel treba dalje da ti objasnjavam?Usteda ti je pri normalnoj voznji.Plin i vodonik:uzmi bocu plina pa zapali kod pustenog ventila, sta se desava?A uzmi bocu vodonika odvij ventil pa zapali { nemoj slucajno da probas } nedes videti sta se desava.Imas na 26 strni to su gumice precni 160mm pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

ljudi jel doslo to u fazu,da ugradis,sednes gurnes kjuc upalis auto i odes ..nema prekidaca stelovanja dodavanja oduzimanja,bla bla...

znaci ono potpuna automatizacija, nema diranja 5000.km.. sednes kresnes i vozis...:zvizduk:

 

Човек поставио питање, ако неко зна, а и мене то занима.

 

Уз то, како ја на техничком прегледу да убедим Аустријанца да возим ауто на водоник!? Чудиће се каква је ово скаламерија!? Тражиће ми атест обавезно! Дакле, нема шансе да прођем технички и региструјем ауто!!!

 

Има ли неко неку паметну идеју!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

Sistem i funkcioniše tako, posle montaže se proveri amperaža (kod benzinaca) jednom, dva puta i to je to do sledećih 5000 km. Pre registracije skineš generator, posle registracije vratiš, sve ukupno sat vremena posla i manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

I kad te u Austriji zaustave panduri,odvedu na tehnicki pregled a desava se,ko ce da najebe,onaj ko ti je izvrsio tehnicki ili ti? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

I kad te u Austriji zaustave panduri,odvedu na tehnicki pregled a desava se,ko ce da najebe,onaj ko ti je izvrsio tehnicki ili ti? :stabre:

 

То ми, видиш, не паде напамет... Вероватно ја јер ће се одговорно лице на техничком прегледу бранити да то није било ту...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Тако ми и треба кад не живим у земљи Србији где све може... :neznam:

Овде још нисам видео тако нешто на мотору, а то се не може баш лако сакрити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Drug je radio mislim kod Vilmana ili tako nesto,njemu su oduzeli dozvolu za rad posto je jedan njegov radnik muvao sa tehnickim!Mislim da ce da najebe i firma i ti.Coveka slucajno zaustavili,poslali na tehnicki i nasli mu nedostatke na vozilu i Vilman je izvisio za tehnicki!Zato sam te pitao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Vilmana ili tako nesto,njemu su oduzeli dozvolu za rad posto je jedan njegov radnik muvao sa tehnickim!

 

Нисам сигуран да то утиче на техничку исправност возила. Сигурно не утиче! Али овде се све ради по правилима и ту нема зезања и сугурно би било проблема.

 

Ако је човек код Вилмана пустио некога са неисправним кочницама, за то се већ губи дозвола за рад, бар овде јер је то тешко неисправно возило опасно по безбедност људи а овде су на то јако дрчни.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa bilo je tako nesto oko kocnica,pa su Vilmanu oduzeli dozvolu za rad + kazna... A znam da su i drcni na cipovanje vozila!Predpostavljam da bi najebo sa HHO generatorom gore cim i za zatamnjivanje stakla imaju ogromne kazne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

Još uvek ne postoji zakon za obavezan atest za hho, jer se ne radi nikakva prepravka motora. Do nove godine je na mašinskom fakultetu u Nišu atest za vodonik generator bio 5000, sada je 15000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja