Jump to content

Moto Zajednica

Zar je moguce da se ovim ljudi bave!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Ovo je trebalo da bude prvo letovanje sa mojim GS-om. Mesecima sam se pripremao za to putovanje, skupljao kintu, pravio planove kuda da idem, samo da bi se sto duze vozio do mora.....ni slutio nisam da je ovo moglo da bude i poslednje moje putovanje.

 

30. Avgust, krecem na put. Moj Benko (BMW 1100 GS ) je natovaren, natankovan, i krecem....idem Magistralom iz Beograda ka moru. Uzivam u voznji. Koga sam video, njega sam pretekao. Prva pauza na Zlatiboru....prelepo vreme, sunce, pozdravljaju me kolege motoristi dok uzivam u sendvicu....i krecem dalje...

 

Ako toliko volite voznju motorom kao ja, onda me shvatate da mi je sledeca pauza bila na granici....uobicajene formalnosti, nema guzve, i idemo dalje....i prilazim parkingu sa leve strane, ''Crkvine''.... Tu pravim isto kracu pauzu, jer odatle pocinje spust ka kanjonu Morace....nema guzve, voznja kakva se samo pozeleti moze.....ali...

 

I krecem na dole. Prilazim tunelu sa oznakom ''32'', sto znaci da ima toliko tunela ispred mene do Podgorice. I prilazim tunelu sa oznakom ''27''......ovaj tunel siguran sam da cu pamtiti dok sam ziv......smanjujem brzinu jer je put pod nagibom, a tunel ide u desnu stranu....i kraj!!!

 

Ovo sto cu vam sada napisati traje nekoliko sekundi....ulazim u tunel sa brzinom od oko 70 km/h.....cujem buku vozila koja mi dolaze u susret, ali ih jos nevidim.....nalecem na nesto klizavo na putu, vidim da vise ne upravljam motorom......motor prelazi preko pune linije....i tog momenta se iza krivine pojavljuje kombi Mercedes Vito.....kraj!!!!....svom silinom se zakucavam u prednje levo krilo kombija, lomim mu felnu, cepam gumu, odvaljujem stub i cepam kombi do polovine.....prelecem preko njega.....tumbam se....i zaustavljam na ledjima.....

 

Lezim, otvorene mi oci, i razmisljam....''sada cu se ja probuditi, ja ovo sanjam, ovo je samo ruzan san''......da nije san shvatio sam kada sam cuo one momke iz kombija koji vicu...''trci dolje, zaustavljaj saobracaj.....trci gore!''....a jedan je dotrcao do mene sa recima....''sta ucini brate moj''......

 

Tada sam pozeleo da naidje neki baja sa sleperom i da me razmaze na putu......cujem buku vozila koja usporavaju, i na kraju staju....polako sedam,ustajem, i kada sam video motor iz koga je isticalo ulje, suze same krecu, jedna drugu stizu,.....zasto sam pao, zasto sam pao.......

 

Podizem BMW kao da je bicikl.....pukao dekl.....4 litara ulja iscurelo po putu.....u onom soku sakuplam moje rasute delove i iznosim na svetlo dana, vracam se u tunel po druge delove....i tada primecujem da delovi koje sam izneo, nisu moji, to su delovi od neki drugih motora.....znaci na istom mestu!!!!!

 

Tri minuta kasnije ulece u tunel slep-sluzba, kao da su bili ispred tunela.....jos uvek mi nije jasno kako su se tako brzo stvorili tu....upalise zutu rotaciju i pocese da regulisu saobracaj....katastrofa....

 

Nije proslo mnogo, cuju se sirene i Golf IV se uz skripu guma zaustavlja ispred mene. Policajci su bili korektni, videli su gde je motor, gde je kombi, posto ni on nije bio vise u voznom stanju....i policajac mi prilazi sa recima....''ovako sine, da slavis danasnji dan....ti si treci koji se za poslednjih deset dana slupao u ovom tunelu....ova dvojica pre tebe nisu imali toliko srece. Poginuli su. Ti koliko vidim si skoro ne povredjen, nemas muku, nisi povracao, dodji do kola da sacinimo izvestaj''......a ja ga pitam '' zasto niste pokupili ulje od ona prethodna dva motora??''....a on mi kaze, ''to moras da pitas Crna Gora-put''.....i tu se nasa konverzacija zavrsila....

 

Prebacen sam u Podgoricki Klinicki Centar u Slep-sluzbi na kojoj mi je bio motor, sa otecena oba zgloba na nogama, i rasekotinom na levoj ruci....slep mi je uzeo 80 evra.....Sutradan sam imao sudjenje u sudu''Zagoric", i tu me sudija osisa za jos 70 evra.....

 

Braco moja, ovo dobro zapamtite sto cete sada procitati.....dok sam bio u bolnici ta dva dana cuo sam price da nocu sipaju ulje u tunele ovi iz slep sluzbe.....da su cak i i uhvatili dvojicu.....da to rade, koliko je porodica krenulo na more, i nikada nisu stigli zbog tih kretena .....nemam reci.....

 

Drugar mi je dao auto sa kukom, drugi mi je dao prikolicu, i otisao sam po mog Benka.....sada cemo ga polako sastavljati.....i ma koliko pojedinci mrzeli taj motor, on mi je spasao levu nogu....da sam bio na bilo kom drugom motoru, noga bi mi ostala u tunelu......

 

I na kraju, usporite pre ulaska u te tunele, jer vas mozda iza krivine ceka neko prosuto ulje.....znam sigurno da moje jos uvek stoji u tunelu ''27''.......

post-4838-0-84016000-1315685641_thumb.jpg

post-4838-0-14009000-1315685656_thumb.jpg

post-4838-0-74953800-1315685668_thumb.jpg

post-4838-0-12850300-1315685682_thumb.jpg

post-4838-0-83790600-1315685693_thumb.jpg

post-4838-0-41786200-1315685705_thumb.jpg

post-4838-0-49425200-1315685715_thumb.jpg

  • Podržavam 33

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Sta reci sem strasno... Ipak zelim da verujem da to ulje nije namerno tu stavljeno jer mi ne ide u glavu da je neko toliki sociopata. Verovatno si svestan koliko si srece u nesreci imao i da se ovakve stvari ne prezivljavaju cesto tako da teraj dalje a motor ko je*e.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Priča oko nameštanja nezgoda na tom putu je poprilično stara i mnogo puta sam čuo takve priče gde su učesnici pretežno bili u kolima ali pozadina priče je ista.

 

Šta reći osim da si imao mnogo sreće, motor će se popraviti, zameniti.

Zaista veoma loše iskustvo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imao si vatreno krštenje na ovom motoru, istina veoma teško al na kraju ipak srećno se završi maler. Važno je da su glava i sve ostalo na broju a ostalo će se lako kompletirati. Koliko vidim, dekla i deo kreš bara i verovatno još nešto sitno pogrebano. Pošto imam isti motor, odluka pala kada sam probao tvoj, jedna od vrlina je taj spasonosni bokser koji čuva nogu i evo, učinio je to. Još ćeš se ti mnogo,mnogo...navozati njime.

 

Prošao sam tim putem pre mesec dana, sa suprugom i isto tako dupke natovaren. Čitav spust kanjonom i cela bivša Jadranska magistrala su jako klizavi zbog sastava asfalta, ima jako puno kamena koji se uglačao i naročito kad je vlažno je nenormalno nestabilno. U taj tunel, desni zavoj, sam ušao postavivši se na ulazu malo više u levo, kako to uvek činim da bi ispravio što više trajektoriju i imao što dalji pogled, pa potom skroz na desnu stranu i nakon preloma u domotavanju krivine, tu nekako počinje i jača nizbrdica i kao kontra je nagib, osetio sam da motor jednostavno počinje da lebdi iako sam imao mirno kretanje. Samo sam se ukipio i zadržao dah trudeći se da ničim ne poremetim mirnu inerciju kretanja, trajalo je to bestežinsko stanje nekoliko sekundi, pomrčina i prođosmo. Sreća da supruga skroz neutralno se vozi pa nije ničim ni ona nagonski destabilisala motor. Ispred je bio Mojsa sa ćerkom, i on je imao osećaj klizanja, no oboje na sreću izvukosmo živu glavu. Ja sam mislio da taj drugi deo tunela kiša nikad ne spere pa je zato klizav, a ono u stvari miniranje za šaku para. Ovo sam čuo da su davnih dana Jugovići radili u Parizu, polivali ulje u krivini i kao slučajno naišli šlepom. Strahota.

 

Opravićeš motor, ako šta treba tu smo. Zaboravi ovo i sad gledaj gde ćeš naći delove i što pre ponovo na drum.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Ujbt!

 

Mnogo si sreće imao!

 

Da li možda znaš da opišeš koji je to tunel? Kojoj opštini pripada (gde si išao po zapisnik)

 

Panduri (u Crnoj Gori) imaju obavezu da posle svakog udesa kada se prospu tečnosti iz vozila zovu vatrogasce da operu put. To ti iz ličnog iskustva govorim. 2007 sam skrivio nezgodu u opštini Herceg Novi, gde je pukao karter od dva automobila, razlilo se bar 6 litara ulja, sone kiseline iz 2 akumulatora, kočionih tečnosti iz dvoje klješta, tečnosti iz dva hladnjaka. (pošto mi se zaglavila desna patika u patosu, izašao sam u čarapi napolje, i posle ukupno 4 koraka po toj sluzavoj ljigi imao sam opekotinu na tabanu). Prvo su došli panduri, za njima hitna koja nas je odvezla i u odlasku smo se na pola puta sreli sa vatrogascima koji su došli da nakon uvidjaja operu put. Nakon uvidjaja, put je bio čist!!!

 

Daj malo više podataka o udesu, prosledi redakcijama Vijesti i Dana, dići će se tu dobra galama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Au čoveče koje sranje. Ima ovde ljudi odozdo iz CG možda oni mogu da znaju dal' je moguće da to neko namerno minira krivinu. Ja ne mogu da verujem, iako sam čuo priče i od ranije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2056 postova

Moguće je ljudi, bez sumnje. Poznata je stvar da su se svojevremeno ''klinci'' zabavljali, tako što su bacali kamenje i sačmu sa nadvožnjaka na auto putu, pa se pojavljivalo kamenje, kao da je s neba palo, felne, ma... :lud:

Pozajmio sam link od drugara sa drugog foruma gde možete pročitati neke nenormalnosti:

Turci ubijeni na autoputu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sd čitam ovo u Kuriru, dakle neviđeno. Nekad mi je poznanik vozao kamion u čuvenom Automobilskom Beograd, duge ture za Bliski Istok. Tad su se negde iza Istanbula formirali konvoji koji su se kretali u pratnji vojske i policije. Dakle, ne mogu da verujem šta je sad počelo da se dešava s ove strane i gde i sa kim živimo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

đunta user_popup.png

Postavljeno Danas, 08:30 AM

Sd čitam ovo u Kuriru, dakle neviđeno. Nekad mi je poznanik vozao kamion u čuvenom Automobilskom Beograd, duge ture za Bliski Istok. Tad su se negde iza Istanbula formirali konvoji koji su se kretali u pratnji vojske i policije. Dakle, ne mogu da verujem šta je sad počelo da se dešava s ove strane i gde i sa kim živimo

Što se čudite? Kad je u pitanju zarada sve je dozvoljeno. (Pare nemaju alternativu).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Moguće je ljudi, bez sumnje. Poznata je stvar da su se svojevremeno ''klinci'' zabavljali, tako što su bacali kamenje i sačmu sa nadvožnjaka na auto putu, pa se pojavljivalo kamenje, kao da je s neba palo, felne, ma... :lud:

Pozajmio sam link od drugara sa drugog foruma gde možete pročitati neke nenormalnosti:

Turci ubijeni na autoputu

 

Mojim kolegama se ista stvar desila u ponedeljak, na putu od Beograda prema Loznici, kad su kretali na teren. Sreća pa su išli dovoljno sporo, te kad su ostali bez točka, nije došlo do nesreće. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

... Znam o cemu pricas druze ... 26. Juna ... Isti tunel ... Drugar Misha sa foruma i ja krenuli sa Kosova na more ... 2 minuta ispred nas pala su dvojica Novosadjana ... Jedan mucenik se zakucao u kola isto kao i ti, a drugi je "samo" klizao ... Mi smo jedva prosli kroz taj tunel sa brzinom od 5km/h, spustili noge, ali dzaba i cizme klizaju. Isti tunel isto ulje ... Jezivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

strašno!!! imao si sreće , ja treba da idem za N.S. ovih dana pa sad razmišljam o nekom drugom pravcu za putovanje. dobar oporavak ti želim a motor ćeš već nekako srediti.tvoja sreća da si vozio BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Pre 15-tak godina,kao klinac,posao sa jos mladjim burazerom i mojima u Crnu Goru na more.Cale je vozio,mi svi spavali.Malo posle Zlatibora smo sleteli sa puta.

Blaga krivina ulevo,svitanje,cale kaze da kada je pritisnuo kocnicu auto je samo nastavio pravo.Bukvalno smo preleteli put,bankine nije bilo,razvaljena je od ranije,leteleti jedno 5,6 metara,i nakon toga vukli jos 20-tak metara niz provaliju!Nasukli smo se na jednu ogromnu stenu,da nje nije bilo nastavili bi smo jos jedno 150 metara nize do dna provalije.Mama od udarca,kada smo se prizemljili,slomila grudni kos.

Kada smo se izvukli iz auta,oko nas u provalili je bilo jos 2 automobila,koji su isto tu sleteli tokom noci i prethodnog dana!!!.Dobro smo ih promasili.

E sada najbitnije u celoj prici,neverovatno brzo se nasla pomoc,traktor za izvlacenje automobila,neverovatna organizacija,ekspresna,naravno uz dobru novcanu nadoknadu...Culi smo pricu o ulju,da na taj nacin mestani dobro zaradjuju.Ja i dalje ne zelim da verujem da takvih ljudi ima,koji ce zaradjivati na tudjoj nesreci,lakse mi je da verujem da toga nema...

Scena koja je ostavila najaci utisak na mene tada...,sedimo pored puta na koferima,mama odvezena u bolnicu u Zlatibor,ni ja se vise ne secam sta smo cekali,gledamo bledo i cutimo...U tom trenutku dolazi starac sa sajkacom i stapom,pocinje da vice...Auto je kotrljanjem kroz liticu poterao i veliko kamenje ka dole,koje se nakon 150,200 m zaustavilo nize u starcevom dvozistu,ispred kuce.

Kada je uvideo da nije bas najbolje vreme za masanje sstarackim sapom,seo je pored nas i nastavio bledo da gleda,kao i mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Citam i ne verujem sta se radi, mada mi nista vise nije nemoguce. Prosao si malo je reci extra, kombi deluje kao da ga je udario FAP a ne boxer motor. Samo glavu cuvaj i polako, bice jos motora!

 

p.s. Na penjanju na Frusku goru sa novosadske strane gde su duple trake u jednoj krivini isto ima lepog ulja, pripazite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

AUUU Vlado druze !!!! Koliko je falilo...Po tome koliko ke ostecen kombi prosto je cudo kako si ziv i u jednom komadu. Zeli ti tvoj drug da se oporavis od svega vrlo brzo. A da sam ja neka vlast, visili bi sokolovi meni na ulazu u taj tunel za primer ostaloj bagri.

 

Vrhunac cinizma je kazna od 70 evra. Valjda zato sto si ostao ziv, zato si kriv!

 

Ziv bio druze i slavices od sada dva rodjendana ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

UH! Ne verujem :staa2:

 

Na početku sam mislila da je još jedan dobar putopis sa nekim ludilom u vezi smeštaja ili na CG granici. Kad ono.... :/

Naježih se....

 

Bitno je da ti nisi ozbiljnije povređen, glava je na ramenina, hvala Bogu!

A motor... Popraviće se, :moto3: se ti još...

Brz oporavak i tebi Benku želim, a takve stvari se nažalost dešavaju, očigledno ljudski život nekome vredi samo tih 80-100 evrića koliko košta šlep. >:(

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Priča o ulju je možda stara ali i istinita. Prethodnih godina mi se dva puta desilo da se na toj deonici izvrtim (autom), srećom oba puta je put bio prazan i nisam nikog pokupio.

Znao sam za to pažljivo vozio i opet okretao.

4 migavca, stomak u grlu

Posle sam pitao prijatelje u Podgorici koji su mi potvrdili da ulje nije tu slučajno.

Od tad izbegavam taj put. Preko Bosne je lepše i bliže

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja