Jump to content

Moto Zajednica

Zar je moguce da se ovim ljudi bave!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Ujbt!

 

Mnogo si sreće imao!

 

Da li možda znaš da opišeš koji je to tunel? Kojoj opštini pripada (gde si išao po zapisnik)

 

Panduri (u Crnoj Gori) imaju obavezu da posle svakog udesa kada se prospu tečnosti iz vozila zovu vatrogasce da operu put. To ti iz ličnog iskustva govorim. 2007 sam skrivio nezgodu u opštini Herceg Novi, gde je pukao karter od dva automobila, razlilo se bar 6 litara ulja, sone kiseline iz 2 akumulatora, kočionih tečnosti iz dvoje klješta, tečnosti iz dva hladnjaka. (pošto mi se zaglavila desna patika u patosu, izašao sam u čarapi napolje, i posle ukupno 4 koraka po toj sluzavoj ljigi imao sam opekotinu na tabanu). Prvo su došli panduri, za njima hitna koja nas je odvezla i u odlasku smo se na pola puta sreli sa vatrogascima koji su došli da nakon uvidjaja operu put. Nakon uvidjaja, put je bio čist!!!

 

Daj malo više podataka o udesu, prosledi redakcijama Vijesti i Dana, dići će se tu dobra galama!

Pozdrav

 

Udes se dogodio u sestom tunelu po redu kada krenes od Crkvina na dole. Lako ce se prepoznati po tome sto pre njega ima jedan pravac od 500m. Ulaz u tunel, i nagla krivina u desno.....ulaz je osvetljen dnevnom svetloscu,i odmah je tu krivina u desno.....

 

Policija je dosla iz Kolasina, posto kazu da to pripada njihovoj teritoriji....uzimaju samo izjave, "duvanje u balon", i uzimaju ti dokumenta. Oni u Kolasinu pisu izvestaj za sudiju, i ti nemas nikakav uvid u to, sve dok ti ga sudija ne procita u Podgorici. Istog momenta ti zakazuju sudjenje u Podgorici, obicno sutradan....znaci, ako nemas nikoga tamo,placas hotel....pa taxi do suda....

 

U zavisnosti od prekrsaja, sud kaznjava od 50 - 150 evra....kaznu placas u Posti koja se nalazi "dolje niz ulicu posle treceg kioska"....vracas se sa priznanicama, dobijas svoja dokumenta nazad, i gotovo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tačno tako kao što Aćim kaže, u svakom ZOBS-u ima ta "klauzula" o neprilagođenoj brzini uslovima saobraćaja po kojoj te uvek mogu kazniti >:(. Teški debilizam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Čitam ovo Vlado i hvata me gorčina do koje mere ljudska pokvarenost i pohlepa mogu da dosegnu a uveren sam da lokalna policija nema nameru da se bavi istraživačkim radom, isto kao što i Crnu Goru Put boli patka za prosuto ulje po putu.

Samo da si živ i zdrav.

Poslednji put sam bio tamo na moru pre desetak godina i više nemam nameru da ikada odem osim službeno kada me posao natera.

Poslednji put je izgledalo ovako:

Spakujemo stvari u Spačeka i krenemo put Ibarske magistrale, klaj klaj i ulazimo u Crnu goru. Lagana vožnja i baš nailazimo na tu deonicu sa tunelima. Ispred nas golf dvojka sa BG tablicama, ljudi krenuli na more. Nailazimo na tunel, sunce prži punom jačinom. Golf ispred nas ulazi u senku i samo vidim kako je potonuo u nešto i iskočio ponovo gore, počeo da krivuda i ispravio putanju. Ja usporim i skoro stanem, ulazim prvom u tunel, skidam naočare za sunce i vidim ne krater nego duboku jamu skoro celom širinom kolovoza! Jama toliko duboka da sam visokim Spačekom u prvoj na kvačilu jedva prešao preko nje i malo okačio šasijom po ivici. Izlazimo iz tunela i vidimo golfa BG koji stoji. Stanemo i pitam čoveka da li mu treba pomoć, on popizdeo. Sjeban auspuh, pokrivio felne, pokrivio sajtne, kaže vozi druže, hvala ti što si stao ali nema popravke, moram da zovem šlep službu jer nešto roglja napred, verovatno sam slomio trapove.

Prekrstimo se i nastavimo dalje.

U Podgorici smo sipali gorivo na nekoj pumpi na putnom pravcu, sećam se da je bila sva u zelenom, zeleni logo ali se ne sećam kako se zove. Sipa baja, palimo spačeka i krećemo dalje. Posle desetak minuta primetim da mi auto ide kilavo i okrenem glavu nazad da vidim da li vozim po nekoj blažoj uzbrdici, ali ne. Motor gubi snagu ali ide nekako. Kada su krenuli usponi, vozim drugom - trećom i posle izvesnog vremena auto počinje da se guši, ne prima gas i konačno stajem. Otvaram haubu, skidam usisnu gumu sa karburatora i vučem polugicu za gas, vidim da ne šprica gorivo. Pokrijem rukom grlo, prespojim šrafcigerom alnaser i verglam, nekako upalim auto i proturiram, motor proradio. Stignemo nekako do Valdanosa. Sutra sam svratio u Ulcinj kod prijatelja i otvorio karburator a unutra crni mulj, sline. Skidam dizne, perem lonče i trčim u prodavnicu po filter koji sam kasnije ugradio.

Prošlo par dana, krenemo uveče na Ulcinjsku Tvrđavu, ima lep restoran gore i večeramo. Kada smo završili sednemo u kola i krenemo nazad. Do tvrđave vodi uzani jednosmerni put i nema druge nego kroz centar. Siđemo dole i u centru nas zaustavlja Policija. Obaveštavaju me da sam načinio prekršaj jer je od 20:00 do 03:00 tu pešačka zona i da nisam video znak koji stoji tamo. Ja kažem ok, nisam video, recite mi kuda da se Vratim u Valdanos. Oni mrtvi hladni kažu: morate da čekate do tri ujutro jer nema puta nazad dok je otvorena pešačka zona. Naplatili su mi dve mandatne kazne od po 10 EUR, a za to vreme su pustili par lokalaca da prodju neregistrovanim kolima istim putem, uz pozdrav. Ja čutim, pizdim. Sednem u kola, oni pitaju gde ćeš. Kažem: platio sam, sada prolazim. Upalim i odem, oni me gledaju belo.

Sledećeg dana smo se šetali Ulcinjem i krenemo baš tamo da vidim gde je taj znak koji nisam video. I stvarno, postoji tabla koja je presavijena na pola, na njoj stoji olindrala nalepnica "Pobjeda Je Crne Gore" i zarasla je u neko drvo tako da se uopšte ne vidi. Pobesneo sam, počelo da mi kuva, preseda mi odmor u najavi.

Pred kraj letovanja vraćamo se sa plaže i ponovo nas zaustavlja policija i naplaćuju mi kaznu zato što vozim bez majce. Uredno dajem još 10 EUR skotu i odlazim.

Tada sam rekao da nema šanse da više ikada odem u jebenu Crnu Goru na letovanje.

Da se razumemo, majka mi je Crnogorka, pola rodbine mi je tamo i nemam ništa protiv Crnogoraca ali tamo je divlji zapad, hajdučija i pljačka na svakom koraku.

  • Podržavam 33

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Znam koji je tunel u pitanju.

 

Vlado, par stvari mi nije baš jasno. Molim te odgovori jer me jako interesuje ta problematika pošto putevima po crnoj gori godišnje okrenem desetine hiljada km.

 

Ako si siguran da si proklizao na ulju zbog čega nisi tražio da se uradi uvidjaj puta. Ulju nije mesto na putu. Ako je ulje stvarno bilo na putu, trebao si na licu mesta da tražiš uvid u zapisnik. Obaveza pandura je da ti na licu mesta izdeklamuje šta je on video, zatim da od tebe uzme izjavu i sve zajedno predaje nadležnom sudiji. Znači da je neka od procedura tu loše uradjena (u šta lično jako sumnjam) ili je neki deo namerno zaobidjen.

 

Zbog čega sumnjam u proceduru - zima 2009, mislim da je u pitanju sredina februara. Na putu Mojkovac Kolašin u 3.00 ujutro uleteo sam u rupu, procena 40x60 cm dubine 5 cm. Pokrivio sam alu felnu. Na ulazu u Kolašin srećem patrolu, požalim im se na problem i kažem želim da se napravi službena zabilješka o rupi, da mi se izda zapisnik kako bih eventualno mogao naplatiiti štetu. Uradjen zapisnik, data izjava, "zapisnik će biti gotov za 3 dana, pa pokupi to u Kolašinu ili ćemo službeno da pošaljemo" - dolazio sam za 5 dana nazad i pokupio zapisnik. Nakon pet dana rupa je bila ZAKRPLJENA.

 

Ista stvar mi se desila u Herceg Novom kod Kamenara, put prekriven vodom, rupa 20x20 dubine 10 cm, pokrivljena felna, dok sam ja stao, odmah zamnom još jedan auto, nadrkanih matoraca koji nemaju vremena da čekaju, zamenili i nastavili dalje. Došla patrola i to ista ona koja je radila uvidjaj 2007 kada sam se zakucao, napravili službenu zabilješku, poslikali rupu, oštečenja na autu, uzeli izjavu. To se desilo oko 10 ujutro, kada sam se vraćao iz kotora oko 6-7 uveče, rupa je bila napunjena peskom! Znači da je neko radio posao.

 

Da li sam naplatio odštetu manje je bitno, ali je bitno da kada ti se desi neko sranje znaš koja su tvoja prava, a bogami i obaveze kako bi sačuvao sopstvenu guzicu.

 

Mislim da ću za 2 sedmice otići do Kolašina i Žabljaka pa ću se potruditi da uslikam ulaze tunela.

 

A ti, presavij tabak i pošalji svoju priču dnevnim novinama dan, vijesti i pobjeda (www.vijesti.me, www.dan.co.me, www.pobjeda.me) pošto se pre neki dan desila jedna malo čudna saobraćajka u kojoj su izginuli ljudi iz Niša i pojavila se sumnja u piratstvo.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Koliko sam video na kratkom boravku u CG, 98% su Srbi, mislim na državno obeležje, tako da sve ovo je izgleda u duhu XXI slova, "žlj". Ružno al smo izgleda nepoželjni. Iako sam smo se Mojsa i ja klizali u istom tunelu, ne bi mi palo na pamet da je uzrok namerno prolivanje ulja, a koliko vidim, isto je moguće i na drugim pravcima u "eko državi". Inače vozim isključivo do granice vidljivosti al ovo će mi biti razlog za dodatni oprez. Na ovu temu, boravio sam par sati u Ulcinju. Iskreno, pribojavao sam se da će nam neko napraviti mošu i poplašiti nas nekim manevrom, međutim svi su se sklanjali ili nas nisu obilazili iako su mnoge tablice pored ulcinjskih bile RKS. Oduševljen sam dočekom u kafiću, prijemom ručkom u takvom ekspres restoranu koji u Beogradu ne može da se vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Znam koji je tunel u pitanju.

 

Vlado, par stvari mi nije baš jasno. Molim te odgovori jer me jako interesuje ta problematika pošto putevima po crnoj gori godišnje okrenem desetine hiljada km.

 

Ako si siguran da si proklizao na ulju zbog čega nisi tražio da se uradi uvidjaj puta. Ulju nije mesto na putu. Ako je ulje stvarno bilo na putu, trebao si na licu mesta da tražiš uvid u zapisnik. Obaveza pandura je da ti na licu mesta izdeklamuje šta je on video, zatim da od tebe uzme izjavu i sve zajedno predaje nadležnom sudiji. Znači da je neka od procedura tu loše uradjena (u šta lično jako sumnjam) ili je neki deo namerno zaobidjen.

 

Na moju konstataciju policajcu koji je dosao na uvidjaj, da sam naleteo na nesto klizavo u tunelu, dobio sam odgovor...."znam ja vas motoriste, vama je uvjek kriv neko drugi....pitaj Crna-Gora put otkud ulje u tunelu.....ja sada moram da pisem izvjestaj".....Kako neshvatas da smo mi tamo "strani drzavljani", bahati motoristi koji samo jurcaju....sa njima nema price, samo sam gledao da sam citav, da sutra podignem moja dokumenta, i odoh u p.m.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Panduri su cobani u svim zemljama bivse Juge i oni mogu da pricaju samo sa ovcama, a slozicete se, mi nismo ovce. Nas ljude nikako ne mogu da razumeju i upravo zbog toga se ovakve stvari i desavaju.

 

Eeeee da je srece da se kazna, samo mnogostruko veca, pisala na racun Crna Gora puta, ovakve i slicne nesrece bi sigurno bile drasticno smanjene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Eeeee da je srece da se kazna, samo mnogostruko veca, pisala na racun Crna Gora puta, ovakve i slicne nesrece bi sigurno bile drasticno smanjene.

 

vrana vrani oci ne vadi

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Zao mi je zbog ovoga sto ti se dogodilo ali najvaznije da si ti dobro, motor ces vec srediti...

 

 

A za ovo sa slep sluzbama sad te cujem i ne mogu da vjerujem da su ljudi u stanju tako nesto uraditi,ruzno vrijeme doslo...

 

Izgleda da ni srbija nije mnogo bolja od cg...

 

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/198531/Izazivaju-nesrece-da-bi-opljackali-strane-vozace

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: cacak
  • Motocikl: yamaha yzf 750r

-Citam ovo i razmisljam o filmu "Dom za vesanje" i onoj sceni kada postave ogledalo i zaslepe vozaca pa naskoce na haubu i curi im vino crveno iz usta,s tim sto je to ipak bezazleno u odnosu sta si ti preziveo.Pretpostavljam da si mogao da tuzis "Crna gora put"zbog puta koji nije bio ociscen i to na nepreglednom mestu.

 

-Pre par sedmica podjem sa drugarima na skup u valjevo,voznja vrh iako sam dosao sa puta i mnogo sam umoran bio.Na ulasku u Ljig patrola policije i mi tu malo usporimo i dole kod buske stanice izlece mi lik bez da je pogledao ima li koga na putu ja ga obidjem i vratim se u traku ali lik koji je bio ispred staje na treptuce zeleno,nemam drugi izbor nego da kocim i u tom trnutku prednji tocak proklizava na pesku koji je kisica iznela na put i ja zavrsavam ispod auta. Vanucci odradio ono zasta je namenjen i ustajem bez povreda gledam sad udario sam u vozilo od pozadi koje je stajalo na semaforu prilazim vozacu i pozivam ga da izadje da bih mu platio stetu jel sam kriv ali ne zato sto sam ga udario od pozadi vec zato sto mi je registracija istekla a da je motor bio registrovan trazio bih uvidjaj jel je na 20 metara do semafora bilo od 1do 3 cm peska.Lik izadje iz auta stari covek i kaze mi ne treba nista sinko samo da tebi nije nista,nisi ni mogao da stanes po ovom pesku i to se sve tako zavrsi.Dosta nam je tih prirodnih prepreka po putu a jos i kad pojedini bolesni umovi naprave ovakve scene radi svoje zarade onda se zapitam da li ima gde sigurnog mesta za voznju na ovim nasim putevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: cacak
  • Motocikl: yamaha yzf 750r

Zender? vozio si neregistrovan motor 103 km od Čačka do Valjeva?

 

Jesam li ja nešto propustio???

 

-Samo to da sam ga razbio u Ljigu 55km od Cacka a do Valjeva nisam ni dosao jel sam se vratio posle pada kuci.Poenta nije bila o registraciji a i naglasio sam da sam zbog toga kriv vec o stanju na nasim putevima.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ja sam yamahu iz GBa bez tablica i polozenog vozio za Smederevo(50-60km),pa nikom nista :D Jednom sam samo naisao na policajca na motoru kako prica sa policjacem u autu,odma uleteo na neki parking,siso s motora i malo se udaljio,sacekao da se razidju i nastavio dalje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Vratio sam se pre par dana iz CG , tunele prolazio sa 30 km/h sto zbog ulja sto rupa i kamenica , klizav je asfalt bio skoro svuda, a jedino sam malo proklizao na spustu prema N.Pazaru :D . Najvise me iznervirala jedna izbocina na putu od Petrovca ka Baru i to bas na Petrovackom brdu pri vrhu , uopste se ne vidi a kad lupis ko o trotoar , sve koske mi se razmrdale :neznam: .

 

A ovo za ulje , sta reci osim da moramo poznavati neprijatelja ako hocemo preziveti :care:

 

brz oporavak druze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1176 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Jos jedan spasen zahvaljujući bokseru, kamiondžija odlučio da stane, krenuo u nazad jer je promašio skretanje i gurao motor sa sve bajkerom od mesta gde je slikano,

 

pa do raskrsnice, vidi se bela štrafta na asfaltu:

 

OmovR_stp3518.jpg

 

Lokacija Sankt Petersburg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Vlado, ne znam šta bih ti još pametno rekao nakon ovoga što sam do sada pročitao.

 

Potpuno sam užasnut onim što te snašlo. U suštini, kako je moglo da bude, još si i dobro prošao.

 

Potpuno je jasno da se radi o putnoj mafiji koja već decenijama operiše na ovim prostorima, često u dilu sa pandurima. Uradio si verovatno najbolje što si u takvim okolnostima mogao i potpuno razumem tvoju želju da, umesto da sa tim hajducima isteruješ pravdu, što pre odmagliš što dalje od njih. U državi kakva je Crna Gora, gde je korupcija, kao i kod nas, uobičajena stvar i stil života, ne verujem da bi nešto bitno postigao i da si krenuo da ganjaš skotove sudskim putem.

 

Drago mi je da je motor ponovo na točkovima i da je sa tobom sve OK. Idemo dalje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja