Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 591 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ja nisam pokusavao precicom. inace jedan od razloga sto sam prodao moj aa500 je to sto ne mogu da zabodem kljuc u njega a da prvo nemam seansu s plastikom.inace strasna naprava,il sam ja ubo primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

momci pomozite mi, koji je najkraci put da se dodje do svjecice i da se promjeni, hvala :zdravo:

 

sa leve strane zavrni gumeni podni deo, videces imbus sraf koji drzi bocnu plastiku, odvrni sraf i vuci plastiku ka sebi i na gore ( zbog zabica ), kroz otvor videces svecicu i kapu bobine na njoj, skini kapu i dubokom gedorom 16 odvrni svecicu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

Ljudi....kako se skidaju bocne lajsne, da li neko moze da opise ili ima neku slicicu....hocu da ih karboniziram :moto3:

 

Laki,pitaj gospodina predsedavajuceg,mislim da se on igrao sa lajsnama i karbonom!Ako ne gresim . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Pa pitao sam ga telefonskim putem ali mi je rekao da je tezak sex u pitanju pa reko ako neko ima neke slike da mi bude lakse....

Takodje mi je rekao da ostavim to za zimu a ja bi nekako ako moze sada 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

to je onaj crni dio plastike iza kojeg je neka crna kutija, znam znam hvala samo ako se dadne promjeniti jer trza mi na 40-50 na sat pa kontam da je do svjecice...

momci pomozite mi, koji je najkraci put da se dodje do svjecice i da se promjeni, hvala :zdravo:

 

sa leve strane zavrni gumeni podni deo, videces imbus sraf koji drzi bocnu plastiku, odvrni sraf i vuci plastiku ka sebi i na gore ( zbog zabica ), kroz otvor videces svecicu i kapu bobine na njoj, skini kapu i dubokom gedorom 16 odvrni svecicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Trzanje na toj brzini tesko da ce biti zbog svecice, moguce ma da ne verujem, proveri napon akumulatora kao i punjenje...kada je los ili ti nizak napon eto problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pozdrav svima. Da li neko od postovanih clanova zna nesto o ovom motoru.

http://www.polovniau...rilia_atlantic/

Zainteresovan sa za kupovinu AA.

Hvala unapred.

 

Po obicaju znam ja 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Zvao sam ga ja jos prosle godine u vezi kupovine, koliko se secam nije bio on vlasnik vec neki njegov drugar iz nekog mesta blizu Soko Banje. E sad on je tvrdio da je dobar ali meni je bilo daleko da idem da proveravam , a i na slikama se vidi da je desni retrovizor varen , prekidac za gasenje motora skroz izlizan, fale slova na obe strane motora (ATLANTIC) tako da nisam hteo da krecem na uzivo proveru.

Dugo ga prodaje, pa ako nije los mislim da bi mogla cena da ide jos dole.

 

 

Ps: nebi bilo lose da prvi post namenis svom predstavljanju, pa da onda krenemo u polemiku i traznju dobrog motora1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Drugari da li neko ima ili zna gde mogu da nabavim opruge za kvacilo (moto ghost je suvise skup i ne treba mi hrpa opruga), ove moje su oslabile pa hvataju dok stojim i trza motor.

 

imag0134d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Evo pošto su neki tražili slike, doduše preko dana je slikano ali još bolje se vidi razlika između pozicije i kočionog svetla.

U pitanju su LED diode snage 30w, 217A6796-B0DE-3A4E-BFF4-3AB4E788396C_thumb.jpg

 

 

 

Evo kako to kod mene izgleda :)

 

 

B646F1BC-73BA-7145-B5CE-606C5734F7E5_thumb.jpg

 

 

1306ED72-A920-0E4E-98E0-E1D9FA90F0C6_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Posto ne uspeh da nadjem nigde oprugice za kvacilo resih da uzmem one "jeftine" i sinoc u 22 h promenih i sklopih sve, jer u naredna 3 dana ne bih mogao a vec je dugo stojao u garazi (3 dana) pa reko da se ne uspava .

 

imag0138ot.jpg

 

 

Elem, druge opruge mi ne trebaju tako da ih prodajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

Dragane reci mi na koliko ti sada hvata, tj na koliko rpm skuter krece i dali znas gde ima centralna opruga da se kupi...? hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Sad hvata 2100 obrtaja odprilike, e sad centralna opruga ne znam gde ima, ja sam uzeo oprugice u moto ghost mozda ima i centralna.

A zasto ti treba centralna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

super, to je taman, onda cu i ja staviti crvene, pa imam neki osecaj da kad mi se zagreje prerano otvara centralna pa bih i nju stavio novu kad vec menjam male a verovatno cu i paknove prelepiti i onda sam miran...zvacu sutra ghoust da vidim mozda imaju centralnu, u svakom slucaju hvala puno na inf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Aj kad proveris da li ima napisi mi na pp koja je cena cisto da znam. Ja sam danas bas pitao u PGS servisu za tu centralu oprugu da li i ona hoce da oslabi posto se i meni to cinii ponekad a on kaze da ne veruje da ona oslabi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

nema u ghoust-u, mozda dobiju sledece nedelje, ma samo pogledaj po servis manualu na koliko se menja kvacilo i bice ti jasno da li posle 10 godina i ko zna koliko km predjenih oslabi opruga, koja kad god vozis motor radi i stalno se greje i opterecuje, pogotovo leti...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Da li se nekako obrisao moj post, ili sam ja negde drugde postovao, pa sad ne mogu da nadjem, nemam pojma. Dakle, ajde ponovo:

 

mom ortaku treba pomoc. Ostetio je liku Atlantika 500, 2000 godiste. Na AA je naprsao far, ali ni jedno parce stala/plastike (sta god da je) nije otpao, samo se vidi prskotina. Ortak nije bas pri parama, pa nam treba info gde i kako moze da se najjeftinije popravi ostecenje ili kupi / namesti drugo "staklo" (sve mi se cini da je ipak plastika u pitanju).

Hvala!

Drugo pitanje je za nase clanove iz SLO: da li je tacno da sa takvim staklom nemoguce proci tehnicki pregled SLO?

 

PS: ako mi ipak nije Alchajmer obrisao post, molim da mi se kaze gde sam pogresio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ma imam neki USB VIP internet, pa nekad pokazuje da je konektovan, a nema sanse da se neka strana ucita, kao da sam na 56k modemu... 1hmm.gif

Ajde neka neko da predlog, coveku bas-bas nije svejedno koliko ce se isprsiti... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

JEdino rešenje je da kod Ivana vizirdžije uradi prednje staklo fara. Ivan to radi u vansezoni i cena je 60 eura (bila za mene). Alternativa je e-bay i polovan far: 120+ eura i troškovi dostave :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja