Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Malo si bio sivonja :P (isto kao i ja) U pitanju je kontra navoj. Na kraju si se odlično snašao! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

А лепо је ово Драгане кад човек подели своје грешке са људима!!! Ко каже да се човек не учи на туђим гдешкама!!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Da sam samo malo bio sivonja mozda i ne bi doslo do toga 1lol.gif.

Kontra navoj sam kasnije sjebao, prvo sam hteo onaj gornji navoj da odvrnem pa je puklo0takoje.gif

 

 

Zato i sluzi forum, da se uci na greskama (nadam se ne vise mojim)1lol.gif

A tebi Bigi 1nanana.gif1nanana.gif

 

A vidje sad makinu, spremna ko zapeta puska

 

imag0090lks.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Нема шта леп ки уписан!!!0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif Само још да није геј азуро!!!1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif Шалим се !!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Batajnica

Pozdrav svima,

u poslednje vreme dosta razmisljam o AA 500 pa me interesuje, da odmah znam na cemu sam, za koliko para se moze naci pristojan primerak 2002-04 godiste?

Ne trazim da bude kao nov ali da je mehanicki ispravan i korektnog spoljasnjeg izgleda.

Pratim oglase i cene su sarolike, od 1500-2300 evra ali nijedan nisam uzivo gledao, mada verujem da za dosta njih cena moze jos da se spusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Evo ja ću da ti prodam moj, mehanički kao singerica, još sveže ofarban.

Forumska cena 3.500€ :D

 

Šalim se naravno, bilo je reči o tome nekoliko stranica unazad (prelistaj).

Da liči na nešto ispod 1700-1800€ nemoj ni da gledaš, da liči u smislu da ne moraš da uložiš još 200/300€ da bi ličio na nešto. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

U svaki polovan maxi skuter a i motor, prilikom kupovine i planiranja budžeta i troškova treba računati još 200-300 eura ulaganja. Naravno ako misliš sa njim poteći i malo dalje i ako ga kupuješ da ga voziš neko vreme a ne do prvog servisa. Treba biti svestan da se perfektan motor ne prodaje a oni koji su u takvom stanju da je ulaganje minimalno imaju i cenu shodno tome.

 

Pristojnog Atlantica kod nas nećeš naći ispod tih para koje ti je Alexa napisao ali da je to krajnja cifra - teško. Možda vredi obratiti se nekom od ljudi koji se bave uvozom pa "naručiti" Atlantica od preko - zna se dobiti često očuvanijih primeraka nego kod nas, pa te recimo izađe tih 1700, 1800 ali uz stvarno minimalno ulaganje (rolnice, koja pločica, opruga kvačila i sl). Ulje i filteri se podrazumevaju - naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Da mi je naci kod nas za tu cijenu AA odmah bi ga uzeo, ali sto je jos gore u citavoj BiH nema u oglasima na prodaju ni jedan AA classic. Kes sam propremio samo da mi je jos naci motor. Ganjam nesto u Italiji, ali otom potom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Slo
  • Motocikl: Burgman 650

Da mi je naci kod nas za tu cijenu AA odmah bi ga uzeo, ali sto je jos gore u citavoj BiH nema u oglasima na prodaju ni jedan AA classic. Kes sam propremio samo da mi je jos naci motor. Ganjam nesto u Italiji, ali otom potom.

 

Ako tržiš u italiji pogledaj ovde moto.it, ja sam svoj X9 500 dotjerao iz It. i vozijo 6 godina brez problema. Septembra sam išao u Bolcano po Burgman 650 god.2010 i mogu samo reći da je zakon. Istina pa je da ako hoćeš dobar motor da ti je najbolje u It. kupiti od vlastnika po mogućnosti još od prvog. Pre godinu dana sam išao sa kolegom po Spaidermaxa500 u Goricu , god 2005 je platijo 1700eur i posle godunu dana radi brez problema.

Sretno u nabavki AA i nadam se daćemo se skupa provozati na nekom Balkanskom druženju kao što je bilo na Rabu SL, It. HR i Sr.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Batajnica

Hvala na odgovorima.

 

I moja razmisljanja su slicna vasim, svestan sam da u svako polovno kupljeno vozilo treba uloziti neki dinar pored servisa naravno. Ostaje mi da skupim jos koji dinar i pratim oglase pa se mozda i ponovim u skorije vreme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ja sam ti ovde najsveziji sto se tice kupovine AA, gledao sam zvao i raspitivao se na sve strane, ono sto je bilo za 1600 evrica bilo je lepo samo na slici, uzivo je sasvim druga prica. I na kraju sam uzeo malo skuplji, ali sam bio koliko toliko siguran da je motor dobar.

I racunaj kakav god da uzmes imace nesto da se zameni na njemu, ja sam svoj rasparcao i pregledao, i odprilike oko 200 evrica ulozio da bi mogao mirno da se vozim ove sezone (nadam se 1zvizduk.gif).

Pre kupovine cuo sam se sa gavrom iz subotice , covek uvozi motore i bili smo se dogovorili da mi najde neki AA, covek je korektan i rekao je da ce naci ali da nisam u obavezi da ga kupim ako mi se bilo sta ne svidi na njemu. E sad , dupe mi nije dalo mira pa nisam mogao da sacekam gavru, pa uzeh ovu LEPU azurno plavu lepoticu1nanana.gif1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Da li AA 500 calssic ispunjava euro 3 normu? Potrebno mi je znati zbog homologacije tj da li se moze cariniti. U BiH je norma Euro 3 da bi se vozila i motocikli carinili (vjerovatno i u SRB). Zvao sam radnju koja radi homologaciju i pitao za AA i kazu, citiram odgovor "Da bih vam mogao odgovoriti morate mi poslati kopiju saobraćajne dozvole,sliku motocikla i sliku pločice motocikla."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

AA 500 Classic ne ispunjava Euro 3 norme. Ispunjava Euro 2. kod AA 500 Sprint modela zavisi od godišta i mislim da od 2006 ispunajvaju Euro 3 normu. Najlakše ti je poslati broj šasije u bilo koji ovlašćeni Piaggio servis i oni će ti reći koji normu ispunjava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Није него из Републике Српске!!!0takoje.gif Битна је разлика дечаче!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ma znam da covek nije iz Srbije, nego sam mu samo rekao kako je kod nas, jer je napisao da je i kod nas verovatno potrebno da motor ima euro 3 standard da bi se mogao uvesti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tenere 600

Servisirao motor kod Satelisa......odavno nisam sreo ljubaznijeg lika....sigurno svi znate njegove majstorske i ljudske kvalitete...

ali evo i od mene pohvala .........poz tebra...0a-smiley.gif

 

menjao lezajeve,popravio kvacilo,zadnji tocak fiksirao,struju sredio.....motor pali ko mina.....prede.....jos gume da promenim i to je to.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Vise ni ja nisam siguran sta treba za uvoz motora u REPUBLIKU SRPSKU. Mislio sam da je isti standard kao i za automobile. Zimus na oglasima dok sam se malo informisaso oko AA, nadjem AA500 classic uvezen iz Svice sa placenim porezom i carinom. Posaljem e-mail kuci koja se bavi sa homologacijom i kazu da nema kataloga za motocikle koji se mogu proci homologaciju, nego im moram poslati gore navedene podatke (moj post iznad). Cekam da mi se javi kolega iz Italije i da mi posalje podatke od jednog AA 500 classic 2004g.p. i da vidim da li se moze cariniti.

Ako Bog da i sve bude OK nadam se da cu se upoznati sa vama na skupu u Zablju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ето среће да све буде у реду ја ћу те лично дочекати на граници само реци на којој ћеш прећи!!!Још један у јату АТЛАНТИСТА па још из РС!!!0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Да наставимо причу о коферу у овој теми пошто се следећи догађаји тичу само овог мотора ...наиме сви знамо да су јако скупи носачи кофера за АА а да притом остане наслон за сувозача..па сам ја још прошле године дао мајстор Себи да ми то одради ,међутим човек није имао искуства са скутерима,па је нешто смислио и то би све било ок да није ставио танак лим који је носио кофер па се временом био искривио.Иначе две шине које излазе из мотора које је мајстор Себа ставио може на њих комотно плуг да се закачи колико су јаке и колико су добро причвршћене за сам рам мотора...о силлог клаћења у вожњи се сигурносни шраф на кофру је попустио и кофер је испао у вожњи..е сад да поправимо то ја сам дошао на идеју да ту плочу која је била дебљине 2мм и 23цм са 15цм заменим са плочом од 6мм дебњине и 23цм са 27цм и тако већа површина је покрила већи део дна кофера...одох данас по ту плочу да ми исеку по мери цена права ситница 250 дин и право код мог другара мајстор Неше који ми иначе одржава кола и који има свакојаког алата да то лепо одрадимо како треба!!! Ево како су текли радови..

 

Ово су мајстор Себини тзв. шиљци који су зашрафљени за рам мотора и на које иде плоча кофера

 

 

 

31032013404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

.

А ово је нова плоча у коју мора да се убуши 6 комаТа рупа и то је био врло јебен посао...

 

 

01042013406.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

моја маленкост на делу...

 

 

01042013408.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Затим после бушења иде и фарбање плоче да буде заштићена од влаге и корозије а и лепше изгледа

 

 

01042013410.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

И ево како то сад изгледа скоро исто на око али доста,доста јаче и сигурније толико да и ја могу да се обесим о плочу!!!1oda.gif

 

01042013411.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

А ово је крај целог посла око кофера ...нећу да га фарбам одлучио сам ипак је ово туринг скутер и последње што треба је да буде фенси!!! Тако да која огреботина није на одмет!!! 0takoje.gif А и на кофер планирам да полепим налепнице земаља кроз које ћу проћи и у којима ћу бравити овим мотором!!!

 

 

 

01042013414.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Толико од мене за сада!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja