Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Тежак јесте.. али откуд ви знате какве је она све аждаје возила...колико видим вози пегаза 650 није ни он бог зна како лак мотор!!! Али што брат Румба каже више би јој легао АА спринт 500 уосталом и Ђура га вози и добро се сналази иако је више по грађи ближи женама!!! 1nanana.gif Мислим немо се љутиш!!!1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Više doživljavam sebe kao senzibilnog muškarca, ali hvala ti u svakom slučaju znam da je od srca ... :nanana:

 

76D15E35-5129-DE46-BA3B-49D8141B677D_thumb.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: lajkovac
  • Motocikl: Aprilija atlantic 500

momci nov sam,pa neznam dali ovde da pitam ili je to ogromna greska... :) ali treba mi vase misljene hocu da kupim A.A 500 2004god pa me zanima kako je se pokazala ova krstarica jer se meni bas svidja,posto me drugi savetuju da uzmem silver winga a meni se vise svidja A.A.. moze li vase misljenje ??

Tako sam i ja pitao u ovoj temi sta da uzmem, pa ti sad vidi sta sam kupio1lol.gif1lol.gif1lol.gif

 

Ovde je vecina nastrojena ka AA tako da se podrazumeva samo to0takoje.gif

 

 

 

okej jasno je meni to sve da svako svoga konja hvali, i da svako voli svoj motor,al eto ja reko da pitam kakav je sa kvarovima i dali je skup,al procitao sam vecinu sto ste pisali do sada i se u svemu se svodi ako je dobar i ne izdrdan okej je ali ako nije odrzavan jadan ja 1staa.gif.. hvala na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: lajkovac
  • Motocikl: Aprilija atlantic 500

sta mislite ako je A A u dobrom stanju koliko je rejalno ga platiti ??? ima jedan u nisu ide na ime dovezen iz italije neznam kakav je isao bi da ga vidim al sam daleko 280km u jednom pravcu.. dali je ga mozda neko gledao ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bobovo - Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500

izgleda da mi se nije dalo da ga kupim, samo sto smo krenuli po njega prodao se 0ljut2.gif, ali mozda je tako i bolje....

Big Rideru upravo ova moja masina me muci, previse mi je tezak, visok i totalno sam nestabilna, i jednom mi je pao u mestu, tako da nije za mene, iako me ima previse mi je tezak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Ивана, топло ти препоручујем, пробај Атлантик Спринт. Ти знаш да возиш, то је вероватно пуно бољи модел за тебе.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

izgleda da mi se nije dalo da ga kupim, samo sto smo krenuli po njega prodao se 0ljut2.gif, ali mozda je tako i bolje....

Big Rideru upravo ova moja masina me muci, previse mi je tezak, visok i totalno sam nestabilna, i jednom mi je pao u mestu, tako da nije za mene, iako me ima previse mi je tezak...

 

Послушај Румбу,старац мудро збори!!! Или пробај неку Гилеру Нексус,то је исти агрегат!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Aprilia SRV 850

Prije svega zelim da uputim veliki pozdrav svim maxi-evcica!

Nadam se da primate i AA pozitivne iz Bosne :) Ja sam Fazla iz Sarajeva(Ilijas) i od nedavno sam postao vlasnik AA 500! Prije nekih dva mjeseca naletio sam na ovu temu i svu sam je procitao jer vidim da stavljete bas korisne informacije. Kako reko motor sam kupio prije nekih dvadesetak dana i nisam ga nesto vozao do juce. Juce sam napravio nekih tridesetak kilometara jer je sunce bas mamilo! AA se ponasa normalno osim malih vibracija pri startu ali to vec znam sta je...motor je dugo stajao ali neko nije razmisljao i duze vremena je proveo na bocnoj nogari zbog cega cu malo stradali gumice odnosno nosaci motora te zbog toga nema motociklistike i ima pomenute vibracije, ostalo sve ok sad za sada koliko sam ja mogao primjetiti:) Inace, 2003 god je i presao je oko 23000.... jedna stvar me je jedino zbunila... Kompjuter mi izbacuje neke divlje potrosnje 15 litara i vise a i kazaljka od goriva nije bas mirna:) za malo kilometara primjetno se pomakla, Zanima me jel ima neki fazon tu o sta vama komp izbacuje? Unaprijed hvala!

 

 

Ala se ja naprica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Добродошао. Да ли ти је скутер, пре него што си кренуо, радио "у леру"? Хоће да покаже "чудну" потрошњу, кад ради "у леру". Али то се са временом нормализује. Ја сам имао случно опажање, после неколико десетина пређених километара, све је било о.к.

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 591 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ivana razmisli o beverliju 500 lepa naprava manjih gabarita performanse ima,veliki tockovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

sta mislite ako je A A u dobrom stanju koliko je rejalno ga platiti ??? ima jedan u nisu ide na ime dovezen iz italije neznam kakav je isao bi da ga vidim al sam daleko 280km u jednom pravcu.. dali je ga mozda neko gledao ???

 

Zavisi od godista i da li ima orginal kofer, al otprilike da valja oko 1700 do 2200 jevreja je neka realna cena, ali da je bas dobar. Ispod te cene pretezno su dosta losiji (barem sto sam ja gledao), ili ako nekome naprasno treba lova pa mora da proda . A za taj iz nisa postavi link pa ce odokativno da ti kazemo , a mozda neko vec zna za njega pa ti kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ Fazla_16v:

 

Prvo dobrodošao na ove stranice. Što se tiče podataka iz board compa, vezano za potrošnju goriva: comp pokazuje koliko km pređeš sa litrom goriva a ne koliko litara troši. Dakle ako ti pokazuje 15, potrošnja ti je 6,7 lit na 100 km. Najbolje ti je da sipaš rezervoar do čepa i posle 200 km dospeš opet do čepa i preračunaš potrošnju. Board zna da laže dobrano... Obzirom da je motor stajao dugo, lako može biti da je termostat u qrcu tj ne otvara i motor ti radi stalno pod saugom i troši više goriva. Ako je to u pitanju, vrlo brzo ćeš doći u problem "obogaćivanja" ulja benzinom (ono što ne potroši benzina prođe u karter). Ako ti se dešava da posle 10-tak min vožnje na otvorenom putu kazaljka temperature stoji na četvrtini skale ili niže - termostat je umrEo... Kazaljka treba da stoji dva - tri mm ispod sredine skale, bilo da radi u mestu ili da ga voziš 120 - 130 kmh. Kupi novi termostat (eksterni), promeni ga i prati stanje ulja.

 

Uzrok divljanju kazaljke goriva može lako biti loš akumulator tj loše punjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Aprilia SRV 850

Hvala vam puno.... Ovo su bili utisci prvih kilometara, a nadam se da ce ih biti jos puno i bez problema. Sto se tice temperature, koliko se ja sjecam mislim da je sve ok ali cu provjeriti jos jednom. Za potrosnju sam i predpostavljao da je tako neka racunica, ali reko bolje je pitati "doktore" za to, a kad smo vec kod kompjutera koje je normalno punjenje da pokazuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bobovo - Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500

sta znam, jedino mi se atlantik svidja od skutera, mislim da cu da prihvatim zamenu, da dam apriliju i da uzmem suzuki gs500... hvala u svakom slucaju na savetima, svakako ste mi pomogli svi...Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Aprilia SRV 850

E ovako, juce sam malo kontrolisao temperaturu..... radio je prvo u mjestu nekih 5-7 minuta zatim sam vozao 4-5 kilometra i opet radio oko 2 min. Kazaljka je presla cetvrtinu ali nije bila bas blizu polovine. Moje misljenje je da nije dostigao vecu temperaturu jer je malo vremena i bilo je pravo hladno nekih 6-7 stepeni....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Menjaj ti druže termostat. :takoje: Što da rizikuješ za 30-tak eura :neznam: Za ovo vreme koje si opisao on je morao dostići radnu temperaturu. Kazaljka mora da stoji malo ispod pola, bilo napolju 35 stepeni ili 3 stepena - to nema veze. E sad ti kako hoćeš. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Fazlo poslusaj Saleta i samo da dodam.... kad vec menjas termostat promeni rashladnu tecnost ako nije zamenjena za 10god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: lajkovac
  • Motocikl: Aprilija atlantic 500

momci samo da se pohvalim da sam uzeo A A .. onog najskupljeg na polovnim automobilima ako je neko video iy valjeva.. tako da cu se sada vise druziti sa vama na forumu :)1moto3.gif1jezik.gif1moto3.gif imam sporski auspuh i u extra dobrom je stanju ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja