Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

мало је више трошио!!! до 100 км на сат је био на око 4 л, а све преко тога око 5 л...додуше нисам га ни штедео уопште!!! Чак су ме и моји саборци који су били самно јако критиковали да га јако арчим !!!1moto3.gif Ал нека ...ту је да он мене служи а не ја њега!!!

 

ma jok bre gde atlantic da trosi toliko ,po vasim pricama oni proizvode gorivo za nas ostale dok se vozimo sa vama :nanana::lol::lol::lol::nanana:

 

ma to samo kad je i Silkan u ekipi inače se Atlantici opuste pa srknu malo više :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Pretekao si me, ja poslao Aci pp kad vidim kasnije ti vec zavario da ti slucajno ja ne ukradem1nanana.gif

 

To je vise probno....napravicu ga da bude kako treba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Cuje se extra!!! Mozda cu samo malo da obrusim var i da namotam onu traku sto moze da se mota na izduvnu granu...video sam negde...na leru radi lagano a posle poluuuuuuuuuudiiii :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Pozdrav skuterasi od bivseg a mozda i buduceg skuterasa. Imao sam do skoro AA 500 i opet bih nego me zanima ima li kod nas neki "guru" za stuju na aprili-i posto vecina atlantica ima problem sa istom? Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pozdrav svima,novi sam ovdje,vozim Atlantica 500 iz 2002.god,34000 km,imam ga nekih godinu dana i prezadovoljan sam,e sad ovako par pitanja ako moze,procita sam citavu temu,ali evo da potvrdim gradivo.

Na svome imam gume Michelin Gold Standard iz 2009.god originalnih dimenzija,nisam nesto zadovoljan s njima ali nisam se ni vozio na boljima tako da ni neznam.

Stavio bih sada zadnju gumu drugih dimenzija,140/70/14 ili 150/70/14,pa me zanimaju kako su se pokazala vozna svojstva i tvdoca skutera,posto imam osjecaj da je skuteru tvrd zadnji kraj ili je to do guma,s tim da su mi u par servisa rekli da se drzim originalnih tvornickih dimenzija,kao izgubi se ciklistika...

Promjenio bih sad i rolice,a mozda i varijomat-Malossi multivar,koliko dobijem da stavim samo Malossieve rolice od 26g,a idu koliko znam od 28.5g ili da stavim multivar,sto je novcano fina razlika...

Svima hvala na pomoci.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 590 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

sto se tice tvrdoce zadnjeg kraja toga se neces resiti,to je problem konstrukcije skutera,velika je masa koja osciluje ,kod motocikla amortizer se bori samo sa masom tocka i viljuske,a kod skutera ''radi'' tocak motor transmisija jer je sve to kruto vezano i krece se gore dole po neravninama,otud taj utisak tvrdoce i kao da ti je guma od kamena .a priznaces kod aa500 je masa motora i prenosa bas povelika,plus tocak...imao sam ga neko vreme,dobra naprava,i meni je smetalo to sto i tebi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Стави слободно 150 70 R14 ја је возим већ 4К и презадовољан сам дупе и око разлика!!! А што се тиче ролница и мултивара ја имам Малоси 26 гр. и супер су!!! Мултивар ми је скуп,мада има варијанта да ставиш и Dr Pulley Слајдере!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Jok more, ako zapinje samo po gasu i guma ce to lepo obraditi i nece vise zapinjati 1lol.gif

 

 

Salim se ne zapinje nista, ima jos dosta prostora izmedju plastike i gume.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Брате па ја сам толики да сам већ двоје и на све то сам возио и сувозача од 100кг и све је било ок!!! 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Брате па ја сам толики да сам већ двоје

 

Ti si kralj!!!!! :lol:

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

исте имам и ја и гуме и ролнице бићеш презадовољан!!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Стави слободно 150 70 R14 ја је возим већ 4К и презадовољан сам дупе и око разлика!!! А што се тиче ролница и мултивара ја имам Малоси 26 гр. и супер су!!! Мултивар ми је скуп,мада има варијанта да ставиш и Dr Pulley Слајдере!!!

 

Sta je bre ovo...cirilica ili latinica....kakav q**c doktor puli?!

 

Nego....TRIoval-a :D je konacno legao na svoje mesto...samo jos selnu da okrenem da se ne vidi....rezultat ...

post-20798-0-94215500-1369944632_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Јао бре још један прдавац 1hmm.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: lajkovac
  • Motocikl: Aprilija atlantic 500

Evo pošto su neki tražili slike, doduše preko dana je slikano ali još bolje se vidi razlika između pozicije i kočionog svetla.

U pitanju su LED diode snage 30w, 217A6796-B0DE-3A4E-BFF4-3AB4E788396C_thumb.jpg

 

 

 

Evo kako to kod mene izgleda :)

Gde imaju da se kupe ove led dijode ?? i koliko su para ?? pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Radnja se zove Dark Shop, Zaplanjska 41a, Braće Jerković. Cena je 2800 komad. Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tenere 600

Atlantisti evo da se javim.....stavio miselinke citi grip.....170 50 14 zadnja......prednja standardna....stabilniji motor definitivno,ne primecujem da slabije vuce......kad sam sam na motoru ne lupa nista,osim ako ne zabodem bas neku rupetinu....ali kad metnem iza nekoga opet klocne pri prelazenju preko neravnina.......bem li ga....jes da sam teska kategorija 120kg.....al sam ocekivao vise sto se tice (ne) lupanja....ili je mozda nesto drugo?.......

 

jos jedno pitanjce ...oce ortak da kupi atlantika....ovog lepseg do 2004te .....0a-smiley.gif......ako neko zna nekoga da preporuci da je dobar....nek mi napise...... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja