Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Senzor u slučaju pada koji gasi motor?

To postoji?

 

Sent from my GT-I9300

 

Postoji, nalazi se naprijed iza fara, izgleda kao jedna kockica, kada je otvoris u njoj ima jedna zica koja je savijena kao U i na njoj se nalazi prsten koji kad ode skroz desno ili lijevo odnosno ako padnes na jednu stranu napravi kontakt i ugasi motor. Moj prijatelj je imao problem s time. Nisi mogli utvrditi zasto se stalno gasi a pogotovo kada naidje na rupu i na kraju se ispostavilo da je to pravilo problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Senzor u slučaju pada koji gasi motor?

To postoji?

 

Sent from my GT-I9300

 

Na x9-ki postoji sigurno, atestirao sam ga u ponedeljak i posle pada mi je ugasio motor :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Senzor u slučaju pada koji gasi motor?

To postoji?

 

Sent from my GT-I9300

 

Na x9-ki postoji sigurno, atestirao sam ga u ponedeljak i posle pada mi je ugasio motor :(

 

Steta sto si morao na taj nacin otkriti da postoji :( A ima i na Atlanticu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ma mislim da se gasi zbog neceg drugog....koji ce kares onda ono crveno dugme?

Neko rece da je pravljeno za brzo gasenje....skroz pogasi struju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: lajkovac
  • Motocikl: Aprilija atlantic 500

znaci da trazim tu kockastu kutiju iza fara u njoj je ta greska zasto se gasi aj ovi dana provjerim pa se javim, uglavnom ekipa hvala vam........

menjaj svecicu jer na vecim obrtajima i opterecenjem probija i nece da radi.. ta sto si je kupio verovatno je fabricka greska.. probaj sa starom sta se desava 1zdravo.gif pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Zdravo svima. Atlantic je jucer rastavljen, rijesen je problem slabog punjenja i izgaranja osiguraca.

U pitanju je bio regulator voltaze il ti ga regler. Sad puni idealno. Osigurac kod akumulatora mi je izgarao jer je nekad dosla na njega kiselina iz akumulatora i ostetila kablove i drzac osiguraca. To sam sve odrezao stavio novi drzac novi osigurac. Ocistio sam one dvije mase i sad radi bez problema.

 

 

Promenio član ApriliaFan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Јуче пао мали сервис јер је од последњег мењања уља крмача појела уље од макс. до мин. већ на 4500км ...обзиром да ја возим како већ возим то је ок!!! Поред мењања уља и филтера,прегледао сам и кочнице ,које су на моје изненађење и после око 13000км тек на пола... Још ми остаје да када будем у Бг и када одем код нашег Дарета да ми прегледа и по потреби замени каиш и ролнице које су такође већ на 13000км... Нажалост моју а на велику радост већине чланова МСЦ сам морао да скинем ПРИВРЕМЕНО ауспух,јер је сав изгорео и све у њему звечи ...и вратио сам онај фабрички сулундар!!! Сад имам осећај као да возим фен!!! 1staa.gif Овај ћемо пробати да отворимо и опет напунимо и наравно треба да се исполира јер је сав пожутео!!! Ако неко има савет чиме да га напуним а да то траје више од 10000км нека каже!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Јуче пао мали сервис јер је од последњег мењања уља крмача појела уље од макс. до мин. већ на 4500км ...обзиром да ја возим како већ возим то је ок!!! Поред мењања уља и филтера,прегледао сам и кочнице ,које су на моје изненађење и после око 13000км тек на пола... Још ми остаје да када будем у Бг и када одем код нашег Дарета да ми прегледа и по потреби замени каиш и ролнице које су такође већ на 13000км... Нажалост моју а на велику радост већине чланова МСЦ сам морао да скинем ПРИВРЕМЕНО ауспух,јер је сав изгорео и све у њему звечи ...и вратио сам онај фабрички сулундар!!! Сад имам осећај као да возим фен!!! 1staa.gif Овај ћемо пробати да отворимо и опет напунимо и наравно треба да се исполира јер је сав пожутео!!! Ако неко има савет чиме да га напуним а да то траје више од 10000км нека каже!!!

 

napuni ga betonom...1nanana.gif1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

napuni ga betonom...1nanana.gif1nanana.gif

Мислим да ни то не би вредело развалио би и тај1jezik.gif

Погледај у овој теми доста људи је износило своја искуства1neznam.gif

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/34482-izrada-auspuha/page__pid__521981#entry521981

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ljudi....ajde neka neko izmeri ovo....

treba mi duzina od pocetka grane tamo gde se stavlja auspuh pa do onog ukrasno-zastitnog lima ali do onog spicastijeg dela da bi mogao da sredim svoju granu koju sam sekao nekoliko puta.....kad sam pajser!

Takodje me interesuje fi cevi na delu gde naleze auspuh i na delu posle onoga gde naleze auspuh!

Unapreh hFala....placam pivo:D

Evo slike....da se bolje razumemo!

post-20798-0-15909800-1375446590_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Atlantic dobio novo zvono kvačila, vreme je bilo posle 51k.

Staro je počelo mnogo da "struže" na startu sa suvozačem..sitnica jedna, simboličnih 5.500 rsd u PGS-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: srce Bačke
  • Motocikl: an250; er500

Pozdrav "lađari" :D ,

...moram Vas tako osloviti, jer jučeh probah jednu "lađu" zvanu kao AA500.

Kad sam je ugledao rekoh:"...oho".

E, sad, kao bivši AN-ovac, sada ER-ovac, moram priznati sledeće: da je udobna - jeste; da ima "gepek" - ima; da može lepo i brzo raviti pristojnu brzinu - može...da prostite na izrazu "povlači"; da je "guzata" - jeste :D ; da je sedište poviše - jeste; da je poteška - o to jeste sigurno; položaj nogu nije baš kao na AN-u, ali ajd' sad; kad se oprobah i kao suvozač - jedva siđoh; fino koči; zvuk joj je na auspuhu baš kao kod skutera ::);... šta još... ne znam šta još...

Kada sedoh na nju da je probam, bi mi pomalo strah...jeste da sam vozio AN-250, ali ti mali točkići..., za razliku od AN-a gde se težina kompenzovala sa nižim sedištem, ovde je sedište baš povisoko, srećom pa je težište dobro odrađeno, položaj nogu na AN-u mi je nekako bio bolji - ispruženiji, ali je AA višlja od zemlje što je veliki +.

A i malo se odvikoh od automatika, što se manifestovalo odmah na početku. Umalo padoh jer htjedoh stisnuti "kvačilo"...posledica je bila naglo kočenje i borba za ravnotežom i prevlast ::) , a da koči -koči;... hm da kao što nekad rekoh dok sam pisao za AN-a, "prava penzija", nema razmišljanja prva druga treća, druga... samo gas dole gore...

U svakom slučaju, lep "skuterčić".

Udoban u svakom slučaju.

A kad se posle toga vratih na svog ER-a samo se nasmijah; prvo zbog veličine, a drugo što sam opet mogao ono brmmm brmmm ... :D

...pozdrav "lađari" ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Zdravo.. Kupio sam zadnju gumu Deestone 150/70/14 , pa me zanima da li je neko vozio na takvoj gumi, neka iskustva i kakva je guma generalno? Hvalaa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Ja sam isto narucio 150/70 R15 prekljuce.

Ne secam ko je pisao, ali znam da sam procitao da sigurno moze na AA. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja