Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Polavna sprava, macka u dzaku. Uvek moras biti spreman za ne daj boze da se isprsis ako nesto rikne. Ako nije crklo danas, crci ce sutra...POLOVNO JE POLOVNO!

Probao sam atlantica, po meni je to ODLICAN SKUTER.

 

Posto vozis x9, a probao si atlantica, kako bi uporedio ova 2 skutera po udobnosti. Konkretno me interesuje upijanje neravnina i voznja po nesto losijem asfaltu. Pozz i izvin'te za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Imas par njih u beogradu koje voze AA.....Alexa, Zeka, Roshke, pa neko od njih moze da ti pomogne sigurno...

 

Sine, to košta :lol:

Šalim se, tu smo da pomognemo šta treba.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Nemam pojma, kratko sam provozao atlantika... meni se bas svideo... Dobro koci, udoban, prostraniji od devetke, krmaca prava. Moj X9 je 250cc, atlantic 500 sa multivarom, tako da sto se tice ubrzanja i brzine nema sta da se kaze 1neznam.gif Morao bih da ga vozim malo duze da bih ti rekao neku razliku u ponasanju...

Polavna sprava, macka u dzaku. Uvek moras biti spreman za ne daj boze da se isprsis ako nesto rikne. Ako nije crklo danas, crci ce sutra...POLOVNO JE POLOVNO!

Probao sam atlantica, po meni je to ODLICAN SKUTER.

 

Posto vozis x9, a probao si atlantica, kako bi uporedio ova 2 skutera po udobnosti. Konkretno me interesuje upijanje neravnina i voznja po nesto losijem asfaltu. Pozz i izvin'te za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Zdravo svima. Imam problem sa Atlanticom i treba mi vase misljenje ako je neko imao iskustva sa slicnim problem, ja mislim da mi je otisao regulator napona, a radi se o sljedecem:

 

Kada radi na leru bez upaljenih svjetala pise da puni 13,1, a kada upalim svjetla i pri tom jos i kocnicu stisne spadne na 10 V. U voznji mi cesto puca iz auspuha i jedan od dva osiguraca koja se nalaze kod akumulatora obavezno pregori i bude sav izguzvan isto kao da je istopljen, ali samo jedan osigurac ne i drugi koji je odmah pored njega? ... Sta mi je cinit i odakle da krenem? Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Akumulator sam kupio nov 12V14A, i zaboravio sam reci, ako motor ne palim 2-3 dana, ne mogu ga ni upaliti akumulator mi skine na 9V, ma ne moze ni zaverglat. Laki_90 Hvala ti. I nadam se da nisu namotaji. Nasao sam nov regler ali kosta 216KM ja mislim 10800 Dinara. Skup je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

To je redovna cena, i ja sam toliko platio za Bev 500, mislim da moze dosta povoljnije da se nabavi, dosta ljudi sa foruma je imalo istih problema i uspevali su mnogo jeftinije da prodju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Zvao sam prijatelja u Italiju i tamo mi moze nabavit za 62 eura nov, ali moram mi poslat s nekim kamiondzijom pa sad ne znam kad bi to stiglo, a volio bi da to popravim sto prije ode mi ljeto :D Hvala na odg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Majstor se zove Joska i on pravi reglere.Nadji njegov kontakt na forumu1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Nema veze sto si daleko, moze se to poslati preko poste il nekom kurirskom sluzbom. A moze i autobusom do Doboja po vozacu.

 

ps: ja sam iz Maglaja 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Odlucio sam da kupim nov u ponedjeljak da se ne za.ebavam, jest da je 110 eura u Zenici, al sta cu kad ga moram mijenjati. Poooozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

JA sam imao problema sa svjetlima tako gasila mi se pri vecoj brzini i tokom voznje mi gorila lampica EFI, i nekako skontao da puni mi previse motor narucio regler iz Hrvatske koji sam platio 1000 kuna, ali sad motor radi ko sat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

sad mi se desaje stvar ova kad su dvoje na motoru ali samo dvoje da mi motor odjedanput pocne da stuca i izgasi se, odradim postupak paljenja nekad upali odma a nekad znam verglati po 2 min, kako mi je ostalo u sjecanju da ti problema nisam imao dok nisam promjenio svjecicu koju sam stavio NGK CR7EKB a promjenio sam je iz razloga toga sto mi je malo duze trebalo verlganja pri prvom paljenju ali nisam imao problema s gasenjem u voznji, s time da sam odma stavio nov akumulator 12v 14 Ah.

 

POMAGAJ TE !!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

sad mi se desaje stvar ova kad su dvoje na motoru ali samo dvoje da mi motor odjedanput pocne da stuca i izgasi se, odradim postupak paljenja nekad upali odma a nekad znam verglati po 2 min, kako mi je ostalo u sjecanju da ti problema nisam imao dok nisam promjenio svjecicu koju sam stavio NGK CR7EKB a promjenio sam je iz razloga toga sto mi je malo duze trebalo verlganja pri prvom paljenju ali nisam imao problema s gasenjem u voznji, s time da sam odma stavio nov akumulator 12v 14 Ah.

 

POMAGAJ TE !!!!!!!!!!!

 

Mozda nisi lijepo nabio kabal na svijecicu, mozda ti je pokvaren senzor od bocnog nogaca pa ti neda upaliti, a mozda ti pravi problem i onaj senzor u slucaju pada koji gasi motor. Mozda... ;(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja