Jump to content

Moto Zajednica

Zasto su evropski motocikli vruc krompir?

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sta imate vi protiv famoznih Fila papuca ?? Ja sam presao kilometre i kilometre u papucama i sorcu tako da me to malo iritira kad stalno pominjete..... :hej:

 

Ma nista, samo boli kad se izvrnes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

 

Druže moj, ja sam o motorima već zaboravio koliko ti možda nećeš nikada naučiti, da vjerovatno sam zato neobavješten :zvizduk:

 

 

mozda si zaboravo a mozda si samo mislio da nesto znas o motorima , iz predhodnih postova se vidi kolko znas. :jee:

 

ja imam skromno znanje o motorima i veliko iskustvo na istim , dovoljno da iznesem svoje misljenje ko je No.1 u moto svetu , dao sam modele Japanskih motora , ocekujem njihove konkurente ... -_-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ljudi zasto se primate, svako o motorima vec ima svoj izgradjen sud i kako se vidi iz ove teme niko nikog nece ubediti u suprotna misljenja. Bas me briga dal su Japanci najaci na Svetu ili nisu,

Recimo ja imam kineza i sasvim sam zadovoljan sa njim, a imam i nemca i sa njim sam zadovoljan. Usput i ako nabavim jednog japanca sve ce biti na broju. Doduse voleo bih i jednog Italijana, ali jos uvek mi je nedostizno, ali ..... nikad ne reci nikad. Uh zaboravih Trijumfa i Nortona i njih bi po jedan.Pa H....

Ajde ziveli Vi meni. :bacikosku::cirka1:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ljudi zasto se primate, svako o motorima vec ima svoj izgradjen sud i kako se vidi iz ove teme niko nikog nece ubediti u suprotna misljenja. Bas me briga dal su Japanci najaci na Svetu ili nisu,

Recimo ja imam kineza i sasvim sam zadovoljan sa njim, a imam i nemca i sa njim sam zadovoljan. Usput i ako nabavim jednog japanca sve ce biti na broju. Doduse voleo bih i jednog Italijana, ali jos uvek mi je nedostizno, ali ..... nikad ne reci nikad. Uh zaboravih Trijumfa i Nortona i njih bi po jedan.Pa H....

Ajde ziveli Vi meni. :bacikosku::cirka1:

 

Zivio i ti nama, ali ovo je debeli off u temi "zasto je euromoto vruc krompir". :zdravo::cirka1:

 

ja imam skromno znanje o motorima i veliko iskustvo na istim , dovoljno da iznesem svoje misljenje ko je No.1 u moto svetu , dao sam modele Japanskih motora , ocekujem njihove konkurente ... -_-

 

Pa APN je sasvim ozbiljan konkurent tom Cubu. Gold wing (neostvareni san :lol3:) je ustvari teretno vozilo kojem fale 2 tocka, pa je kao takav stvarno bez konkurencije. Sto yes yes.

Za cruzer ti dodjem, jer apsolutno nemam pojma, niti afiniteta prema istima. Busa/ZX12 su bez konkurencije u tom segmentu. Mozdea K1300R/S bi tu nesto mogao da uradi, ali nemam pojma.

I ostade V-Max, sto mu dodje kao neki dragster? Ili kako bi rekli holandezi, samopravomotor? I za njega ti dodjem. ;)

 

 

S druge strane, evo tebi malo izazova da nadjes u Japanu:

 

 

2010-husaberg-fs570-i04.jpg

 

01ktm-smt.jpg

 

desmo-rr.jpg

 

trek_amazonas_1.jpg

track.jpg

 

2008-ktm-450-sx-f-and-505-3_800x0w.jpg

Svaki od ovih bi mi legao kao blenti shamar, ali na zalost, treba puno vise od prozivke da sam snob za svu ovu onaniju . :D

 

ps. u svom nabrajanju japanaca si preskocio VTR SP....tztztz sram te bilo... :)

 

:goodluck:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

gde nadje ove motorne testere , leba ti ? :grr:

 

pumpe za vodu , kosachice i motorn(o)e pileeeeee na forumu o poljoprivredi da metesh :sampion:

 

salu na stranu , ima i tu doooobrih modela , ali svaki iz razlicite zemlje , rekosmo da prvo s Italijanima rascistimo , pa onda testere iz Svedske i ostalo :takoje:

 

da sam ubacio VTR SP , ugusili bi nas ovi Talijani sa dukcem 998 :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sta imate vi protiv famoznih Fila papuca ?? Ja sam presao kilometre i kilometre u papucama i sorcu tako da me to malo iritira kad stalno pominjete..... :hej:

 

Gile, ti sedi miran, još si mlad, pitaću te kad ti žena kupi plišane roze papučice sa belim medvedićima :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Da me ne bi prozivali za debeli off, Aki znas li koji je motor prvi postigao brzinu od 250km/h davnih 70 godina. MV Agusta 750s Amerika. Znas li koliko vredi trenutno. E kad nadjes Japanca koji je iz tog doba i mogao je da postigne tu brzinu, pa jos i da vredi sad toliko pare, onda cemo diskutovati o Japanskoj moto industriji.

A za moj prethodni post, pa veci je off za plave fila papucice, nego moje postavljanje motora iz raznih zemalja. :jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Ljudi zasto se primate, svako o motorima vec ima svoj izgradjen sud i kako se vidi iz ove teme niko nikog nece ubediti u suprotna misljenja. Bas me briga dal su Japanci najaci na Svetu ili nisu,

Recimo ja imam kineza i sasvim sam zadovoljan sa njim, a imam i nemca i sa njim sam zadovoljan. Usput i ako nabavim jednog japanca sve ce biti na broju. Doduse voleo bih i jednog Italijana, ali jos uvek mi je nedostizno, ali ..... nikad ne reci nikad. Uh zaboravih Trijumfa i Nortona i njih bi po jedan.Pa H....

Ajde ziveli Vi meni. :bacikosku::cirka1:

 

Zivio i ti nama, ali ovo je debeli off u temi "zasto je euromoto vruc krompir". :zdravo::cirka1:

 

ja imam skromno znanje o motorima i veliko iskustvo na istim , dovoljno da iznesem svoje misljenje ko je No.1 u moto svetu , dao sam modele Japanskih motora , ocekujem njihove konkurente ... -_-

 

Pa APN je sasvim ozbiljan konkurent tom Cubu. Gold wing (neostvareni san :lol3:) je ustvari teretno vozilo kojem fale 2 tocka, pa je kao takav stvarno bez konkurencije. Sto yes yes.

Za cruzer ti dodjem, jer apsolutno nemam pojma, niti afiniteta prema istima. Busa/ZX12 su bez konkurencije u tom segmentu. Mozdea K1300R/S bi tu nesto mogao da uradi, ali nemam pojma.

I ostade V-Max, sto mu dodje kao neki dragster? Ili kako bi rekli holandezi, samopravomotor? I za njega ti dodjem. ;)

 

 

S druge strane, evo tebi malo izazova da nadjes u Japanu:

 

 

2010-husaberg-fs570-i04.jpg

 

01ktm-smt.jpg

 

desmo-rr.jpg

 

trek_amazonas_1.jpg

track.jpg

 

2008-ktm-450-sx-f-and-505-3_800x0w.jpg

Svaki od ovih bi mi legao kao blenti shamar, ali na zalost, treba puno vise od prozivke da sam snob za svu ovu onaniju . :D

 

ps. u svom nabrajanju japanaca si preskocio VTR SP....tztztz sram te bilo... :)

 

:goodluck:

 

+1

 

Lm6qh_ducatihypermotard1100sw.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Nisam pristalica ni jednih ni drugih, jednostavno volim motore i svaki motor koji je dobro održavan, mažen i pažen (što zaslužuje svaki) je dobar motor.... Hm, kao što znamo Evropa je prva krenula u industrizaciju, brži razvoj još od izmišljanja parne mašine Džejmsa Vata a sve to dovodi kasnije do prvih začetaka motorciklizma u kome su Evropljani neosporivo prvi tj začetnici ove idile.... No, jako dobri Japan koji je posle katastrofe u Herošimi preuzeo američki menadžment i krenuo od nule u strašno napredovanje a za rezultat danas imaju jednu imperiju... Naravno da su pokupili delimično tehnologiju od Evropljana koji su pioniri motorciklizma ali su posle stvorili nešto svoje što je posebno i karakteristično.... Da su napravili nešto loše ne bi verovatno većina vas, uključujući i mene bili ovde jer su važan deo istorije motorciklizma i time su neosporivo stvorili 4 velika brenda od kojih je Honda kao predvodnik a dalje su tu već poznati Yamaha, Suzuki i Kawasaki... Tako da u principu ne treba osporavati ne jedne ni druge jer su sve to jako dobre mašine i svačija tehnologija i dizajn nosi svoju priču....

 

Ali po nekim činjenicama i saznanjima (ličnim) veliki broj dugogodišnjih bajkera za svoju penziju pređu na neki od Evropskih motorcikala (u većini slučajeva na BMW)... Ne globalizujem..... Ali moji utisci i priče koje sam čuo su bile sledeće: Ma dobar je moj Transalp ili Africa Twin ali kada skupim pare za penziju sešću na jednog BMW 1200 GS-a.... E sad to ne mora biti tako, neko zauvek ostane na Japanskim mašinama i umre srećan a neko ne... Ipak koliko god svako imao svoja neka mišljenja ali činjenica je da su Evropski motorcikli znatno skuplji a pošto znamo da je danas tržište jako okrutno moramo doći do zaključka da onda oni stvarno vrede više jer da je suprotno tržište bi ih pojelo i ti brendovi bi propali. Ja stvarno cenim Hondin brend i to mnogo više od kada sam vozio njihove automobile koji su stvarno odlični ali valjda ta neka egzotičnost Evropskih vozila daje neku notu zbog koje se ljudi odlučuju baš za njih...

 

Mada ako sam nešto do sada naučio iz svih kola, motora koje sam posedovao i vozio je to da je novije i održavanije vozilo najbolje vozilo.... Nemaš muku.... Najlepše je kada sedneš na motor i siguran si da te neće ostaviti na putu ili iznervirati jer škripi, zuju itd. a to koje je marke motor to je jedino stvar ukusa i kompleksa....

 

Uf koliko bi još pisao svoja neka iskustva i mišljenja u vezi ovoga ali neću više da vas gušim... Ljudi zajašite svoje mašine i uživajte... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Jedan interesantan detalj koji mi je ostao u glavi kad sam u maju mjesecu ove godine bio u Trstu... Mozda malo offtopic, ali ova tema me podsjetila na to.

 

Osim skutera kojih ima mali milion i koji cine 60 ili vise procenata svog saobracaja, od pravih motora, najvise sam se nagledao BMW-a. Skuteri su masovno Piaggio, malo manje Aprilia i ostali, ali od motora BMW.

 

Gomile i gomile BMW-a, svih tipova, vecinom novijih...

 

Pored toga, najcesce sam vidjao Honde, sto mi je i logicno s obzirom da se prave u Italiji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Jedan interesantan detalj koji mi je ostao u glavi kad sam u maju mjesecu ove godine bio u Trstu... Mozda malo offtopic, ali ova tema me podsjetila na to.

 

Osim skutera kojih ima mali milion i koji cine 60 ili vise procenata svog saobracaja, od pravih motora, najvise sam se nagledao BMW-a. Skuteri su masovno Piaggio, malo manje Aprilia i ostali, ali od motora BMW.

 

Gomile i gomile BMW-a, svih tipova, vecinom novijih...

 

Pored toga, najcesce sam vidjao Honde, sto mi je i logicno s obzirom da se prave u Italiji.

tesko mi da priznam...ali u pravu si. ako ne racunamo skutere svaki treci motor je gs1200

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Da me ne bi prozivali za debeli off, Aki znas li koji je motor prvi postigao brzinu od 250km/h davnih 70 godina. MV Agusta 750s Amerika. Znas li koliko vredi trenutno. E kad nadjes Japanca koji je iz tog doba i mogao je da postigne tu brzinu, pa jos i da vredi sad toliko pare, onda cemo diskutovati o Japanskoj moto industriji.

A za moj prethodni post, pa veci je off za plave fila papucice, nego moje postavljanje motora iz raznih zemalja. :jee:

:jok:

 

mnogo vece brzine motociklima su postizane i puno ranje , nemoj davati neproverene informacije :zbunjen:

 

procitaj malo Wulfijeve postove :takoje:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/2272-motori-koji-su-jos-za-zivota-usli-u-legende/page__pid__31165#entry31165

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6820 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uff, da napisem svoje misljenje, ostao sam duzan kao zacetnik teme :)

 

Smatram da nema losih motocikala, kako iz Evrope tako i iz Japana. Postoji veliki razdor pre svega zbog shvatanja motocikla i nacina na koji nastaje od nacrta do proizvodne trake. Licno, uvek sam tezio da se istaknem iz mase i vozim nesto posebno, volim da izrazim svoj karakter i stil. Takvi modeli iz Japana su veoma retki a i kada se dese neretko (ne uvek) ideja bude slicna necemu iz Italije (EU) i to bas ne ispadne dopadljivo. Retko ko sem Kawasakija je imao nekakve revolucionarne pristupe i nekonvencijalna resenje za razliku od evropskih proizvodjaca kod kojih to bas izrazeno. Japan je pre svega orijentisan masovnoj proizvodnji, sto automatski znaci odsustvo egzibicajama. Sve je tu manje vise vec vidjeno i provereno dobro. Sa druge strane, EU prozivodjaci su po meni eksluzivniji i skuplji zbog nacina izrade, komponenti, ceste promene modela, specificnosti delova i stavljam ih u premijum klasu.

 

Greska je kada covek kupi ''Apriliju'' i ocekuje nesto jeftino. Imas tri ''Brembo'' diska, Magnetti Marelli instalaciju, Marchesini felne, Tenneco Marzocchi viljusku, Ohlins amortizere... Normalno da tako nesto kosta mnogo vise u odnosu na recimo moj Tokico ili Enkei felne. Treba biti realan i spoznati svoje finansijske mogucnosti a ne zapustiti masinu i kukati kako je skupo i komplikovano. Pa necu ja sa platom od 35,000 ici u Majami vec u Grcku sto i nije tako lose :) Sve u skladu sa mogucnostima pa tako i motocikl/automobil.

 

Tako da bih to sveo pre svega na licne afinitete i finansijsku mogucnost bez kojekakvih podela tipa crno - belo i zasnovanim na mitovima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Odnos cjene i ponuđenog kod motocikla je realan (ako ništa, mnogo realniji nego kod automobila)

 

Naravno, uvjek ostaje da li su te skuplje komponente (konstrukcija motora, elementi vješanja, sistem prenosa, felne, ...) trebaju određenom krugu kupaca. Velikoj većini ne trebaju pa im je žao dati više novca za sve to.

 

Desi se da i poneki ,,japanci'' imaju u serijskoj opremi ono što je kod ,,evropljana'' uobičajno, al' onda koštaju isto ili više nego evropski rival (evo neki od primjera: Yamaha R1 SP sa opremom koja je serijska kod Dukatija koštala je 18.000 €, nova Yamaha Super Tenere koja ima slične konstrukcijske komponente kao R1200GS košta slično, Kawasaki KLX 450 R ima cjenu na nivou KTM-a, itd, itd, itd, itd, ....)

 

Zasto su evropski motocikl vruc krompir? Nisu, to samo tako djeluje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco

Sve sto je na japancima standardna oprema na italijanima je dodatna. Jesam li nesto pogresno rekao?:lud::D

Moja Aprilia falco ima standarno amortizer volana, zlatni brembo, creva su teflonska ukljucujuci i za gorivo. A instrumen tabla je prica za sebe, jos uvek nisam popamtio sta sve ima na njoj. Kilometar sat koi moze u miljama i kilometrima da meri, volt metar, temperatura motora u celzijusima, dijagnostika elektronike takodje na tabli, moze da meri vreme po krugu to jes ima stopericu, kao i onu cudnu diodicu koja upozorava kad je vreme za vecu brzinu, koja se takodje podesava na koliko obrtaja da zasija..................................................... A da i bmw je bas bezveze, imaju one glupe motore sa onom cudnom prednjom viljuskom, kad se koci ne tone.:lol:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Sve sto je na japancima standardna oprema na italijanima je dodatna. Jesam li nesto pogresno rekao?:lud::D

Moja Aprilia falco ima standarno amortizer volana, zlatni brembo, creva su teflonska ukljucujuci i za gorivo. A instrumen tabla je prica za sebe, jos uvek nisam popamtio sta sve ima na njoj. Kilometar sat koi moze u miljama i kilometrima da meri, volt metar, temperatura motora u celzijusima, dijagnostika elektronike takodje na tabli, moze da meri vreme po krugu to jes ima stopericu, kao i onu cudnu diodicu koja upozorava kad je vreme za vecu brzinu, koja se takodje podesava na koliko obrtaja da zasija..................................................... A da i bmw je bas bezveze, imaju one glupe motore sa onom cudnom prednjom viljuskom, kad se koci ne tone.:lol:

 

 

 

 

 

 

Vidi se da si upoznat sa tematikom....koji to od Kawasakija R serije 600 ili hiljadu nema lap timer...stopericu i td.....

 

 

Nego u najnovijem Motorradu i BMW S 1000RR crce na 25000 km..... to se "losim i jadnim" japancima ne desava... ?????

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Caruga:

Nego u najnovijem Motorradu i BMW S 1000RR crce na 25000 km..... to se "losim i jadnim" japancima ne desava... ?????

 

 

Ja planiram da zamenim svecice na toj kilometrazi, msm fabrika kaze na 40000 al kao cepam ga ..

Na S1000 se steluju ventili na 12500km.. kupis japanera i na toj kilometrazi menjas samo ulje i filtere.

Planiram da kupim S1000 i ovo sto citam po raznim testovima me pomalo obeshrabruje, toliko para a moram da budem mehanicar da bi ga vozio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Jeste, ja jos ni jednog japanca nisam video da je crkao. A sto Yamaha fabricki trosi ulje? Jel to takav model?

 

 

jeste to su modeli Yamahe DT 50 i DT 125 , dvotaktne su masine i trose ulje kao mesavinu sa BMB. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

naravno da nece , svi znaju sta je kawa u moto industriji , tako da jedan glupi komentar nece pokvariti tu nista :nanana:

 

idemo Japan vs Italija 7 > 0 :neznam:

 

ima li konkurencije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

naravno da nece , svi znaju sta je kawa u moto industriji , tako da jedan glupi komentar nece pokvariti tu nista :nanana:

 

idemo Japan vs Italija 7 > 0 :neznam:

 

ima li konkurencije?

 

 

 

Офф корс нот , Јапан вс итали 8 - 0 :moto3:

 

 

 

Мада кад боље размислим , нађите бољи и једноставнији моторић од Томоса, ево мој са два роловања радилице трчи и то добро трчи већ 31 годину :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Tema se vec odavno pretvorila u Italia vs. Japan...

...a ja cu tako slatko,kad za to dodje vreme,da zajasem jednog Triumpha

 

Pa nek pukne na pola :zvizduk:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja