Jump to content

Moto Zajednica

Zasto su evropski motocikli vruc krompir?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Od kada sam poceo da se aktivno zanimam motoricama i slicnim spravicama, primetio sam da u Srbiji postoji velika odbojnost prema evropskim motociklima generalno, pre svega prema italijanskim masinama (Aprilia, Ducati, Cagiva itd). Svi vole da pridju, dive se, cuju, probaju ali retko ko se odluci da postane vlasnih istih. Cesto u temama gde pominjemo nesto tako cuje se, ''Ma to je Italijan to se kvari'' bez mnogo argumenata i znanja o tom sklopu. Bas su primetni stereotipi tipa, Suzuki uljara se nikada ne kvari, Honde prelaze 150,000 bez kvara i slicno. Tu je onda famozni namotaj na GPZ500S, frajlauf kod Pegasa... Bas me zanima sta imaju drugi kazu na temu zastupljenosti evropskih masina na nasoj moto sceni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Normalno je da se vise kvare kad su nabrijani (iliti ready to race, jel), ali koji japanac s jednim cilindrom ima 60 ks?

Ili sa 2 cilindra 150 ks?

Mozda su ga u medjuvremenu i napravili, ali mislim da mu je onda isti rok trajanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Alkre druze probaj ovako... kupio sam stila 3god starog za 8K eur... nakon 4 godine ( 80.000 ) bez i jednog kvara ( JTD 1.9 ) ili decije bolesti pitanje je da li mogu da ga prodam za 4K EUR... pitanje je....

 

da sam uzeo Golfa 4 platio bih isto, uzeo nesto starije godiste, recimo da se takodje nista ne bi pokvarilo i sada bi mogao da ga prodam za 6000 najmanje...

 

to je samo jedan od razloga...

 

a da li italijani imaju decije bolesti ili ne... pa forum dosta toga govori ali opet s neke strane cim kupis italijana odmah znas sta moze da zeza pa promenis :)

 

ps. pazi sad kad se tema rasplamsa i na kraju dodje do toga da je najbolje kupiti R, da R voze samo fila papuce, da bmw voze pajseri, da Trafika kosta ko maserati... naravno uz mucho svadjanje :)

 

evo i ja da stavim ovog smajlija sto jede kokice i ceka ko ce koga da oplete prvi... :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Alkre druze probaj ovako... kupio sam stila 3god starog za 8K eur... nakon 4 godine ( 80.000 ) bez i jednog kvara ( JTD 1.9 ) ili decije bolesti pitanje je da li mogu da ga prodam za 4K EUR... pitanje je....

 

da sam uzeo Golfa 4 platio bih isto, uzeo nesto starije godiste, recimo da se takodje nista ne bi pokvarilo i sada bi mogao da ga prodam za 6000 najmanje...

 

to je samo jedan od razloga...

 

a da li italijani imaju decije bolesti ili ne... pa forum dosta toga govori ali opet s neke strane cim kupis italijana odmah znas sta moze da zeza pa promenis :)

 

ps. pazi sad kad se tema rasplamsa i na kraju dodje do toga da je najbolje kupiti R, da R voze samo fila papuce, da bmw voze pajseri, da Trafika kosta ko maserati... naravno uz mucho svadjanje :)

 

evo i ja da stavim ovog smajlija sto jede kokice i ceka ko ce koga da oplete prvi... :Mina:

 

Vidis, ja imam totalno drugacije iskustvo. Kupio sam Alfu JTD 4 godine staru za 4500, vozio 6 godina bez problema i prodao za 700.

Za golfa sam morao dati bar 8000, a to znaci da bi morao da ga prodam nakon 6 godina za 4200 da bi bio na istom. Mislim da bi to bilo jako tesko.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Na prvom mestu je cena italijanskih i nemackih motora,drug''o ko će u Srbiji da našteluje desmo ventile na ducatiju :zbunjen: treće japanci su zakon :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sve sto ne moze besomucno da se maltretira,zapostavlja i ne pazi u Srbiji nema cenu.

Odrzavanje?Sta je to?

Citaj na srpskom=bacanje para (kojih ionako nema)

 

Da,zaboravio sam jos nesto vazno.Svaki kvar mora da moze da otkloni prosecni lokalni KV bravar inace to je qratz od sprave.Pa nek' ima 1,2,4 ili koliko hoces tockova.Nek' je evropski ili japanski ili svemirski.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

mislim da je odgovor ovde jasan ....

 

nov sam vozac i trazim motor da kupim .... imam 1700 eura ....

 

okrenem oglase i vidim .. HONDA CBR 900 RR 1700e ili BMW R50/5 63' 1700e (havarisan) .... naravno pazarim hondu i od tad je honda naj motor na svetu ..

 

 

 

mislim da ljudi beze od evropskih motora bas zbog toga ... platis mnogo , nemas servis , ne mozes da prodas i gubis lovu ....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Moje iskustvo sa skuterima što se sitnih zajebancija i kvarova tiče: :gaa: Malaguti Madison t150 >:( nikad više hvala lepo.........Suzuki Burgman 400 -_-:jee:čim skupim pare za noviji eto ga ponovo ...... a ova čim sam je kupio odmah :rat3: Aprilija Atlantic 500ie :rat2: mada sa nje sam pao pa smo se zbližili :) sredio sve i sad je ne dam......od toga je Burgman bio najmatoriji i sa najviše tragova korišćenja, onaj ozloglašeni uljožder iz 2000, sa njim sam bezbrižno zgazio oko 15000 za pola godine.....sve u svemu Japanci su keva iz mog iskustva....mada najviše zavisi u kakvom stanju kupiš i ko je i kako vozio i održavao pre tebe nema veze ko pravi.....E sad ako hoćeš nov onda.....ova priča nema kraja ;) ...vozajte se ljudi i uživajte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa Srbija je blago receno trenutno medju siromasnijim zemljama, moto je skup hobi, a Evro Moto je excluziva. Tako da to zavrsava diskusiju o vrucem krompiru.

Excluzivni Ducati je nov kamaru para, kupi ga neki bogatun i voza neko vrijeme. Posto ima zlatne ventile i dijamantske zmigavce, problem je kad se pokvari.

Raja nece da se upusta u to, a bogati nece polovno > cijena ode dole, ali to je jos uvijek onaj isti Excluzivni Dukac.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

a da li italijani imaju decije bolesti ili ne... pa forum dosta toga govori ali opet s neke strane cim kupis italijana odmah znas sta moze da zeza pa promenis :)

 

Nekako mi je odbojna cinjenica da u startu moram nesto da sredjujem ili budzim, pogotovo ako je u pitanju nov motor. U Srbiji ljudi uglavnom tesko dolaze do svojih para i prilicno je neumesno ocekivati da ce da lete za necim sto je lepo, ali eto ima nekih decijih bolesti i boljki. Licno vozio bih bilo koji motor koji ispunjava moje najosnovnije prohteve, nevezano od zemlje proizvodnje, ali da pritom pre svega budem siguran da je u pitanju pouzdano vozilo.

 

Edit: Evo pretece me Ghost Mile. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Problem jeste delimicno i u odrzavanju,drugar vozi Caponord i mora u Sloveniju na servis,takodje cena..dosta su skuplji u klasi od japanaca,ja sam isto ubedjen da je Honda najkvalitetniji proizvodjac,i to kad racunamo i onog nemackog proizvodjaca na kojeg mnogi svrsavaju...ali Ducati je 1994 stavio izduve "pod dupe",koliko je trebalo japancima za to,takodje Tuono mi je najlepsi motor koji trenutno postoji pa makar i bio losiji od japanaca!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ovde ne treba puno pametovati, jer svet je odavno podeljen. Italijani prave najbolju paštu i kafućino, Francuzi vino, Nemci najbolji vuršt, Japanci motore, Amerikanci filmove,.. Srbi imaju najlepši ukras prirode, a Slovenci najlepši Bled. Amin!! popovanje.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Ovde ne treba puno pametovati, jer svet je odavno podeljen. Italijani prave najbolju paštu i kafućino, Francuzi vino, Nemci najbolji vuršt, Japanci motore, Amerikanci filmove,.. Srbi imaju najlepši ukras prirode, a Slovenci najlepši Bled. Amin!! popovanje.gif

 

 

Nemci najbolji vuršt???A sremačka kobaja????

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Republika Dorćol
  • Motocikl: Benelli TRE1130K

100 ljudi 100 ćudi 100 mogućnosti...za 4 decenije izvozao mnoštvo motocikala različitih proizvođača od japanaca koji imaju najbolji odnos cena kvalitet, preko nemaca ( u nas Srba sinonim za pouzdanost ) do Italijana ( magovi inovacija i dizajna ). Nekako mi na ovim poslednjima osmeh ostaje najduže na licu bez obzira na predrasude...ko razume šta hoću da kažem taj i zna koliko je ovo poslednje u stvari jedina prava uporedna kategorija :jee:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

skoro sam negde video naslov koji glasi:

 

devojka moze da bude sa sela ali motor mora da je iz japana :):):):)

 

a ja uvek kazem '' kome odgovara devojka sa sela on za bolji motor od japanskog i nije '' :zvizduk::moto3::lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Problem jeste delimicno i u odrzavanju,drugar vozi Caponord i mora u Sloveniju na servis,takodje cena..dosta su skuplji u klasi od japanaca,ja sam isto ubedjen da je Honda najkvalitetniji proizvodjac,i to kad racunamo i onog nemackog proizvodjaca na kojeg mnogi svrsavaju...ali Ducati je 1994 stavio izduve "pod dupe",koliko je trebalo japancima za to,takodje Tuono mi je najlepsi motor koji trenutno postoji pa makar i bio losiji od japanaca!

 

Još '89 ali vesti sporo putuju.

 

1992-Honda-NR-750-Right-Rear.jpg

 

 

 

 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

100 ljudi 100 ćudi 100 mogućnosti...za 4 decenije izvozao mnoštvo motocikala različitih proizvođača od japanaca koji imaju najbolji odnos cena kvalitet, preko nemaca ( u nas Srba sinonim za pouzdanost ) do Italijana ( magovi inovacija i dizajna ). Nekako mi na ovim poslednjima osmeh ostaje najduže na licu bez obzira na predrasude...ko razume šta hoću da kažem taj i zna koliko je ovo poslednje u stvari jedina prava uporedna kategorija :jee:

 

100 ljudi 100 ćudi,100 žena 200 sisa.... :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

skoro sam negde video naslov koji glasi:

 

devojka moze da bude sa sela ali motor mora da je iz japana :):):):)

 

a ja uvek kazem '' kome odgovara devojka sa sela on za bolji motor od japanskog i nije '' :zvizduk::moto3::lol:

Još nisam naišao na bmw pandurski koji se prodavao na licitaciji a prešao više od 40000 a zna se kakva je tu vožnja a i servisi su bili vrhunski nije bilo popravke nego samo zamena delova zato vi vaše freze mazite i pazite a japance poštujte :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ovde si u naslovu napomenuo Evropski motori, a naveo si samo Italijanske motore. Pa ne prave samo Italijani motore u Evropi. Bolje da si napisao Italijani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

da bmw voze pajseri

 

Nakon S1000RR, mislim da ovo uopšte ne stoji. Video sam ih već nekoliko kod nas i svima su obrijane gume do kraja, što će reći da znaju šta su kupili i znaju to da voze. Kada su u pitanju ljudi većeg gabarita, recimo moj drug Lale :moto3:, on samo BMW-a i može da kupi, tako da se nema šta reći.

 

Malaguti Madison t150 >:( nikad više hvala lepo...

 

Malaguti je, pored Piaggiovih, ugrađivao i Kymcove agregate i to baš te od 150 kubika, tako da je to vrlo verovatan razlog da si imao probleme.

 

Nemci najbolji vuršt???A sremačka kobaja????

 

Slušaj, vuršt je vuršt, a kobaja je kobaja. Ja, kao čovek od 136kg, zvanično izjavljujem da su Nemci tate za mnoge vrste kobaja, a naročito za vuršt :lol: Tate su i za onaj leberkes. Slovenci su tate za kranjsku, mada se pravi dobra i u Srbiji u pojedinim mesarama, pak, Austrijanci su tate za verziju sa dodatim sirom ili ti käsekrainer. Ako imate dalja pitanja na ovu temu, javite se :lol:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kranjska_klobasa

 

Naravno, najbolju sremsku i kulen prave Sremci :takoje: Ali da bi to dokazali, mogli bi da organizuju neku degustaciju :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Šalu na stranu, mislim da je najveći problem sa italijanskim motorima podrška fabrike nakon prestanka (pa i u toku) proizvodnje. Znači, nema delova nigde, već je potrebno dovijanje i budženje. Za BMW se to ne može reći, servisna podrška je odlična, mada možda skupa. Japanskih delova ima na svakom koraku, postoje čak i otpadi kod nas, tako da su definitivno najbolji za održavanje.

 

Kao primer za ovu trvdnju navodim činjenicu da za Malagutijev skuter F-18 Warrior nigde nisam mogao da nabavim sajlu za kilometražu, čak ni u Italiji. Na tom modelu je sajla bila duža 5cm od bilo koje druge, a dodatno je imao gume nestandardnih dimenzija koje je proizvodila samo jedna kineska firma. To se Japancima ne može dogoditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

da bmw voze pajseri

 

Nakon S1000RR, mislim da ovo uopšte ne stoji. Video sam ih već nekoliko kod nas i svima su obrijane gume do kraja, što će reći da znaju šta su kupili i znaju to da voze. Kada su u pitanju ljudi većeg gabarita, recimo moj drug Lale :moto3:, on samo BMW-a i može da kupi, tako da se nema šta reći.

 

Malaguti Madison t150 >:( nikad više hvala lepo...

 

Malaguti je, pored Piaggiovih, ugrađivao i Kymcove agregate i to baš te od 150 kubika, tako da je to vrlo verovatan razlog da si imao probleme.

 

Nemci najbolji vuršt???A sremačka kobaja????

 

Slušaj, vuršt je vuršt, a kobaja je kobaja. Ja, kao čovek od 136kg, zvanično izjavljujem da su Nemci tate za mnoge vrste kobaja, a naročito za vuršt :lol: Tate su i za onaj leberkes. Slovenci su tate za kranjsku, mada se pravi dobra i u Srbiji u pojedinim mesarama, pak, Austrijanci su tate za verziju sa dodatim sirom ili ti käsekrainer. Ako imate dalja pitanja na ovu temu, javite se :lol:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kranjska_klobasa

 

Naravno, najbolju sremsku i kulen prave Sremci :takoje: Ali da bi to dokazali, mogli bi da organizuju neku degustaciju :lol:

 

 

Kasekrene jeste dobra ali u Becu na Grabenu kosta 3e u kifli,za te novce ja mogu da ti napravim kilo domace sremacke kobasice bolje od bilo koje...nemoj da nas vredjas,mi umemo biti vrlo zadrti kad neko dira u kobasicu! :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

valjda čoveku nekad dođe da bude siguran a nekad da bude egzotičan..moguće je takođe da su evropski proizvođači nekako više skapirali da će nafte biti još 10ak godina i nema potrebe preterivati u kvalitetu..takođe treba imati u vidu da japanci nisu sa ove planete i da su verovatno migrirali sa alfa kentaura ili tako nešto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja