Jump to content

Moto Zajednica

Zasto su evropski motocikli vruc krompir?

Recommended Posts

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ovo Cagiva Raptor 650 se odnosilo na post iznad mog, japanska mašina + italijanski dizajn :)

Inače, nemam ništa protiv full italijanskih motora, kad je bal, nek' je maskenbal :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

koja kontradiktormost! Zapoceo covek temu, a sam je kupio polovnog japanca, kawasaki, a ne italijanski motor ili evropski.

 

pa odgovori nam i ti na svoje pitanje, zasto si ALEKRE uzeo polovnog japanca, a ne evropski motor?

 

:nanana:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Hajde da se vratimo na temu.

 

Mislim da cena delova uopšte ne mora biti merodavna. Ako neko voli neki brend i ima dovoljno para da to kupi i održava, uopšte ga neće zanimati što je nešto tamo jetinije kako za kupovinu, tako i za održavanje. Nije sve u ekonomičnosti, ima nečega i u užitku :takoje:

 

Ja trenutno vozim japanski motor i veoma sam zadovoljan njime, ali to ne znači da neću u budućnosti isprobati i neki evropski, recimo sa plavo-belim znakom :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Stigosmo i do Golfova! :)

 

Različite su filozofije i pogledi na moto-svet. Meni je sve na dva točka u startu bolje od 4, osim kada zimi treba do se vratim kući posle fudbala. :)

 

Sada vozim Fejzera - jer najviše liči na ono što meni treba od motora. Ako budem imao para za još motora, pao bi neki lep kross - bilo koje marke, lep KTM supermoto i jedan veliki beli kombi kojim bih se odvezao u petak popodne do Rijeke, a u koji bih spakovao najradije ovo:

 

lHyFG_slika201.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

evo zanimljivosti -

 

Hyosung kojeg mnogi u beogradu poistovecuju sa Kinezima, zapravo je odlican brend.

 

Brat koji zivi u San Francisco-u, i motorist je vec duzi niz godina, kaze da je nekoliko njegovih kolega pored svih aktuelnih brendova, odlucilo se za Korejski Hyosung, uglavnom u klasi kruzera i naked sports bike-ova.

 

vi verovatno svi to znate, mene je bas docekalo kao shock. vidjao sam ih po evropama i azijama, nisam znao da su konkretno respekabilan brend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U vezi Hyosunga ti predlažem da podrobno pročitaš putopis mog drugara Flore :lol:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/7787-sterilna-odiseja-%E2%80%93-halkidiki-%E2%80%9907/

 

Ali ima i nečeg pozitivnog u tome, naučio je motomehaniku :jee:

u jeee namuci se covek jadan :(

Znaci onda ja sam imao super srecu kad sam otisao na more (1500km) sa Japanskim motorom 20 godina starim bez ikakvog problema :D8):moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Honda Gold Wing ,neostvareni san mnogih motociklista :hej:

 

 

 

 

To ona Honda što joj se uvijao ram pri nekoj brzini bez ikakvog razloga pa ginuli ljudi?...U sudskim sporovima koje su članovi porodica nastradalih vodili sa fabrikom ista je isplatila milionske odštete....''doradili'' su kažu,taj nesrećni ram,sad je sve OK,ne uvija se više...

 

Ne jede se sve što leti,imali su sinko japanci svojih ''bisera''...

Ne, nije to ta Honda. Priča je dobra, ali si pogrešio model. Radi se o ST1300 Pan Europianu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ne, nije to ta Honda. Priča je dobra, ali si pogrešio model. Radi se o ST1300 Pan Europianu.

 

E hebiga,omatorilo se ...priča datira iz vremena kad sam stajao uveče na ''korzou'' i čekao da naiđu cure iz ekonomske škole :staa2: ...a to je bilo auuuu,davno-ko bi se setio tačne oznake modela,sve sam mislio GoldWing koja se takođe rado uvijala na brzinama većim od 140...

Kako se ti sećaš toga?Imaš literaturu iz onog vremena?

Što se tiče Pan Europiana, postavio sam ti link na prethodnom postu, tu možeš videti sve o uvijanju.

 

Što se tiče Gold Winga, nemam nikakvu literaturu iz tog vremena, nego si ti pomenuo uvijanje šasije kada je postavljen video link na kojem je GL1800, model koji se čini mi se pravi od 2001, i za koji, bar koliko znam, ne postoji slčaj o uvijanju, možda grešim. Sada shvatam da si mislio na neki stariji model, verovatno GL1000, GL1100, GL1200 itd. Mada, moram ti prizanti da ni za pomenute modele nisam našao ništa slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja