Jump to content

Moto Zajednica

Zasto su evropski motocikli vruc krompir?

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Japanski motori vec decenijama daju najvise muzike za najmanje para dok se sa ostalih strana servira ekskluzivitet i nostalgija. Ne vidim zasto je problem sto vecina od konfekcijskog motora ocekuje najvise za ulozeno i da se vozi a ne da odrzava, koga nesto drugo veseli slobodan je da odabere po svom ukusu.

 

Pa to i nije problem, nego je upravo odgovor na pitanje iz naslova teme.

Manje je ljudi koji bi dali 2x vise love da bi kocili sa brembom i ljuljali se na Ohlinsu, kad mogu sasvim solidno da zakoce i sa Nissinom.

Ali to ne znaci da Nissin bolje koci ili da su standardni federi bolji od Ohlinsa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

90% pitanje novca a 10% pitanje ubedjenja i sta se kome svidja! cela dukati fabrika je velika koliko samo jedan hangar gde se pravi jedan hondin model u fabrici honda evropa u italiji a opet,davne 1996 godine su inzinjeri i podpredsednik Honde bili u dukatiju da gledaju kako se prave motori,rukama,strascu,ljubavi i totalnoj zavisnosti za ta dva cilindra koja su svaki ponaosob remek delo dizajna i mehanike a ne obican broj na montaznoj traci,tu se dukati razlikovao od ostatka sveta bar dok sam ja radio tamo.kasnije su dosli ameri koje je zanimao bas taj broj na kraju radnog dana,samo sto vise jel a cini mi se da je to boljka jako razvijenog sveta.italijani su tokom ove globalizacije izgubili ono sa cim su se odvajali od ostatka sveta,rucni rad!od kad znam za sebe,na balkanu bi se svi redom jebali da imaju nesto iz italije a i dan danas se nije bitno promenilo!volite japance,korejance,amerikance koliko hocete,uvek ce te voleti samo motor i kad vam dosadi,menjaj.dukati je nesto sa cim se srodis,nesto sto postane deo tebe,deo tvog zivota od kog ces se tesko odvojiti.probajte pa ce te mozda razumeti.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

motori koje sam vozio nisu bili novi ali je vecina italijana bila u boljem stanju nego vecina japanaca koje sam vozio. Ducati 916 NE IDE i svako ko ga je vozio to zna,mozda ne zna jedino neko ko nije probao nesto bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Evo domaceg zadatka za Zabare :moto3:

 

dajte nekog Italijana kao konkurenciju sledecim Japancima:

 

za pocetak cemo komercijalu a posle cemo stazu :zdravo:

 

1. Honda Super Cub (najprodavaniji i najizdrzljiviji motocikl na svetu )

 

2. Honda Gold Wing ( najbolja i najopremljenija krstarica na svetu )

 

3. Suzuki Hayabusa , nakon nje Kawa zx 12 r...( najbrzi seriski motocikli na svetu prvo jedan pa drugi...itd)

 

4. Yamaha V Max pred kojom njena neuspela kopija Ducati Diavel moze samo da skine kapu :lol:

 

5. Honda Valkyrie ( najharizmaticniji Muscle Cruiser )...

 

... i jos par stotina uspesnih motocikla prodatih u milionima primeraka.

 

Mozda spagete bolje prave Italijani ili paste i pice :stabre: ali za motocikle se zna ko je No.1. :care:

 

 

... i da nemojte mi ubacivati jadnu Bimotu sa par ocajnih modela, ili primerke Ducatija kao sto su Tamburini ili Desmosedici pravljeni za snobove koji nemaju veze sa motociklizmom. :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

pa ako je sudeči po ovoj Tabeli , nije baš reper za kvalitetu....

mada mi nije jasno za koje druge proizvode bi mogao biti Japan lider na tržištu u kvalitetu.

 

Ljudi pisu svasta , nemoj da verujes svemu sto procitas . :D

 

Imas na internetu izguglaj za koje druge proizvode osim motocikla je Japan lider u Svetu, smor mi je da ti objasnjavam ovde na moto forumu takve stvari koje verujem i deca znaju. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Zasto BMW-jasi uvek imaju neodoljivu potrebu da drugima dokazuju kako nisu pogresili u izboru kad su kupili skuplji motor koji radi isto ili losije nego jeftiniji japanski :)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zato sto smo shvatili da smo se zeznuli kupujuci nemacki krs, ali to ne smemo da priznamo. Zato nam ostaju samo ovakve teme gde moramo mnogo puta da ponovimo kako je BMW odlican motocikl, a sve u nameri da u to na kraju poverujemo. Prosto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja jos ne, ne mogu da verujem koliko je ovo los motor! Ne znam kako autosugestija funkcionise kod ostalih...

Ne ide to tako brzo....BMW vozaju i po tri generacije pa tek unuk zaključi da to i nije tako loš motor...onda izgura nekog R25 ili R50 iz šupe,otrese prašinu i upali.... :moto3:

 

moj slucaj :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Zasto BMW-jasi uvek imaju neodoljivu potrebu da drugima dokazuju kako nisu pogresili u izboru kad su kupili skuplji motor koji radi isto ili losije nego jeftiniji japanski :)

 

dao bih ti još jedan plus za ovu zajebanciju, ali ne mogu nažalost.....

a to dali radi isto ili lošije nego jeftiniji japanski motocikli je diskutabilno.....zato postoji ova tema , samo što nešto ne pišeš u nju...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Evo domaceg zadatka za Zabare :moto3:

 

dajte nekog Italijana kao konkurenciju sledecim Japancima:

 

za pocetak cemo komercijalu a posle cemo stazu :zdravo:

 

1. Honda Super Cub (najprodavaniji i najizdrzljiviji motocikl na svetu )

 

2. Honda Gold Wing ( najbolja i najopremljenija krstarica na svetu )

 

3. Suzuki Hayabusa , nakon nje Kawa zx 12 r...( najbrzi seriski motocikli na svetu prvo jedan pa drugi...itd)

 

4. Yamaha V Max pred kojom njena neuspela kopija Ducati Diavel moze samo da skine kapu :lol:

 

5. Honda Valkyrie ( najharizmaticniji Muscle Cruiser )...

 

... i jos par stotina uspesnih motocikla prodatih u milionima primeraka.

 

Mozda spagete bolje prave Italijani ili paste i pice :stabre: ali za motocikle se zna ko je No.1. :care:

 

 

... i da nemojte mi ubacivati jadnu Bimotu sa par ocajnih modela, ili primerke Ducatija kao sto su Tamburini ili Desmosedici pravljeni za snobove koji nemaju veze sa motociklizmom. :Mina:

Prijatelju jel si ti video nekada sve ove motore uzivo, a kamoli vozio, bez uvrede ja cu samo da pricam za ono sto sam imao sam prilike da se uverim, Ducati Diavel je motor koji ne moze da se poredi ni sa jednim slicnim, mislim naravno u svojoj klasi, procitaj testove ako nista drugo..... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Evo domaceg zadatka za Zabare :moto3:

 

dajte nekog Italijana kao konkurenciju sledecim Japancima:

 

za pocetak cemo komercijalu a posle cemo stazu :zdravo:

 

Preozbiljno shvaćaš neke potpuno nebitne stvari,Who the f... cares about that? :jok:

 

 

1. Honda Super Cub (najprodavaniji i najizdrzljiviji motocikl na svetu )

 

Od toga u zemljama bivše YU ima ih najviše 5 komada, a što se tiče složenosti izdržljivosti tu je negdje sa Tomosom APN 4, a da je TOMOS imao marketing i kapacitet i da je YU umjesto CZ PAP-ovke i AP-ovke nesvrstanima uvaljivao APN-ce, APN bi odavno prestigao CUB :hej:

Pošto CUB i tako vozi samo sirotinja, to nama netreba, kod nas samo RR ::)

 

2. Honda Gold Wing ( najbolja i najopremljenija krstarica na svetu )

 

Nažalost to niti ne poimam kao motor već kao vozilo za koje treba D kategorija, što se tiče dalekih putovanja, sjednem u auto odvrnem klimu i radio i nebrinem dali će padati kiša ili je cesta skliska.

Osim toga za taj novac radije bih si kupio PIPER i letio s njim.

 

3. Suzuki Hayabusa , nakon nje Kawa zx 12 r...( najbrzi seriski motocikli na svetu prvo jedan pa drugi...itd)

 

Inače se svaki dan ljudi voze 300 na sat pa je to jako bitno :lol:

 

4. Yamaha V Max pred kojom njena neuspela kopija Ducati Diavel moze samo da skine kapu :lol:

 

Ducati Diavel nije kopija V Max-a, a V Max je uvijek bila i biti će samo "luda krava" sa impozantnim ubrzanjem, lijek za kompleksaše i ništa drugo.

 

5. Honda Valkyrie ( najharizmaticniji Muscle Cruiser )...

 

Mogu samo reći da ti od srca želim da si kupiš tu "stvar" :jee:

 

... i jos par stotina uspesnih motocikla prodatih u milionima primeraka.

Pa da, svaki stanovnik Zemlje vozi po dva japanska motora :aha:

 

Mozda spagete bolje prave Italijani ili paste i pice :stabre: ali za motocikle se zna ko je No.1. :care:

 

... i da nemojte mi ubacivati jadnu Bimotu sa par ocajnih modela, ili primerke Ducatija kao sto su Tamburini ili Desmosedici pravljeni za snobove koji nemaju veze sa motociklizmom. :Mina:

 

Snobovi ili ne, zavisi kako definiraš motociklizam jer to nije samo vožnja motora, za mene npr. motociklizam nije pucanje i paljenje guma na motoskupovima, a za nekoga je, za mene nije motociklizam vožnja od kafića do kafića i točkarenje na RR-u u japankama, a za nekoga je.

 

Po meni su s(n)obovi svi koji su kupili što veće i jače motore za što manje para i nema više niti za gume niti servise, a kad je motoru duša na ustima uvali ga drugom dekintiranom s(n)obu i tako dok sa motora više ni jedan šaraf nemožeš iskoristiti.

Jel' to motociklizam, nije, a jel to pravilo ili iznimka, to je pravilo, a iznimka je pronaći i kupiti nesilovan i održavan motor.

 

Da posjećujem moto skupove i da mi treba motor za taljiganje od točke A do točke B bio bi mi dobar i MZ i svatko 'ko kupi skuplji motor od toga je u biti snob, ali pošto sam i ja snob koji neide po moto skupovima, kupio sam ono što sam želio i uživam u tome i uopće me ne zanima što drugi misle o tome, niti se mješam u tuđi izbor, ne uvjeravam nikoga u superiornost bilo čega i boli me kita što tko vozi, ako je to pošteno zaradio i platio.

 

A i ti si ovdje nabrojao motore koje ćeš rijetko i nikada vidjeti: Gold Wing, Cub, Valkyrie, i V-max, su baš svakodnevno viđeni motori na našim prostorima, a i cijene su im zbilja prihvatljive :lol:, osim cijene Cub-a, no pogledaj malo slike , pa to samo majka može voljeti, a pošto nemaju majku ... :bljak:

 

Nego reci ti meni zašto je u Japanu ograničena kubikaža motora na 400 ccm, a veći se mogu registrirati samo uz posebne dozvole i dodatna plaćanja?

 

Zašto Japanci prave veće motore od 400 ccm?

Kome treba motor veći od 400 ccm za normalnu svakodnevnu upotrebu i vožnju po propisima?

 

Dali si ti snob jer voziš Hondu Hornet 900, a ne 600 ili MZ ETZ ?

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Razmishljam da se ostavim motora. Izgleda da ni jedan ne valja.

 

A ne, u ovoj temi tuđi uvijek nevalja 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Znaci Dukati je naj motor, nista nije dobro osim njega.

Svaki ciga svoga konja hvali!

Da li mene treba da bude sramota sto vozim Hondu?

Ja kad sam kupovao motor kupovao sam srcem a presudilo je stanje i novcanik, znaci isto se vozim bio to bmw ili bilo koji drugi..

Moj je najveci, e vazi..

Koga boli q.. za bmw i dukati?!

Jel ima neko objektivan ovde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Jel ima neko objektivan ovde?

Ima, lalajko.

 

Zato sto smo shvatili da smo se zeznuli kupujuci nemacki krs, ali to ne smemo da priznamo. Zato nam ostaju samo ovakve teme gde moramo mnogo puta da ponovimo kako je BMW odlican motocikl, a sve u nameri da u to na kraju poverujemo. Prosto.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

:stabre: Jaoj sto me mrzi da se prepucavam sa neobavestenima :staa2:

 

Svaki od navedenih motocikala sam video vise puta , pojedine od njih vozio , Hondu Cub posedovao na privremenom radu Grckoj 1997. godine i ako je bila u dosta losem vizuelnom stanju , nas 4 drugara smo je vozali svakodnevno bez ikakvih problema prelazili dosta km( tek posle desetak godina sam u Srbiji gledao prilog na TV/u o tom motoru gde je pobedio na testu izdrzljivosti a onda i da je bio najprodavaniji motocikl u svetu ).

 

 

apn 4, 6, t 12,t 14 , atx, ctx, mz , iz planetu, jave i ostale slicne poluproizvode bih izbacio iz ove teme jer su daleko od brenda Honda oduvek :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

A ne, u ovoj temi tuđi uvijek nevalja

 

Znaci Dukati je naj motor, nista nije dobro osim njega.

Svaki ciga svoga konja hvali!

 

Krivo si shvatio, ali sam ispravio post, nadam da znaš šta je ironija

 

:stabre: Jaoj sto me mrzi da se prepucavam sa neobavestenima :staa2:

 

 

Druže moj, ja sam o motorima već zaboravio koliko ti možda nećeš nikada naučiti, da vjerovatno sam zato neobavješten :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Da li mene treba da bude sramota sto vozim Hondu?

Ne, ali samo ako ga vozas u Fila papucama. :moto3:

 

Sta imate vi protiv famoznih Fila papuca ?? Ja sam presao kilometre i kilometre u papucama i sorcu tako da me to malo iritira kad stalno pominjete..... :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja