Jump to content

Moto Zajednica

Zasto su evropski motocikli vruc krompir?

Recommended Posts

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Bez mnogo razmisljanja da je situacija malo bolja bila bi i malo drugacija, ali jbga nema se.

 

i5SBQ_bmwk1300rorngfl.jpg

 

R8LjE_ducatihypermotard1100sc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

mislim da pogresno tumacite sta je bolje ili losije.kod nas se to tumaci ko koliko para u dzepu ima a ne gde je sta proizvedeno!zelje su jedno a mogucnosti drugo a sanjalice imaju uvek odgovor spreman za sve samo da bi opravdali svoje misljenje a mozda nikada nisu seli na nesto sto ima 2 tocka a kamoli posedovali.na zalost,vlada besparica pa se ljudi krpe kako znaju ne bi li se provozali kako tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

....ah da Lale pa 1000-ti put... nažalost se bojim da ćeš biti u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Najvjerovatnije mogu i japanci da naprave multistradu i desmo (ako ne po dizajnu, onda bar po performansama), ali ne gadjaju to trziste. A da bi ga gadjali, treba im taj dizajn koji ne kontaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

O ukusima ne vredi raspravljati :aha:

 

ipak posle vise od 20 godina iskustva mislim da je Honda No.1 za motocikle u proteklih 50 godina :care:

 

a danas u ovolikoj konkurenciji motocikala na svim poljima ko bi znao sta je bolje , vreme ce pokazati ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mozda italijani izvuku iz 2 cilinidra 150ks ali isto tako je 1000ccm...japanci tu izvlace 200ks. imao sam rsv, vozio ducati 748,916 i 996 i mogu samo da kazem....da to NE IDE!!! Ok ,kao RSV povlaci iz malih obrtaja, ali tu se sve zavrsava jer v2 malo obrtaja i vrti. Ducati 916 ce biti otkinut od svakog japanca od 600ccm. RSV4 bih rado posedovao i znam da ide mnogo bolje ali odakle mi tolike pare?! Da se evropljani cesce kvare od japanaca je istina, da su delovi mnogo skuplji je istina, da je sam motor mnogo skuplji od japanca u toj klasi je istina...da mnogo vise pruza za taj novac nije istina...kraj.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

mozda italijani izvuku iz 2 cilinidra 150ks ali isto tako je 1000ccm...japanci tu izvlace 200ks. imao sam rsv, vozio ducati 748,916 i 996 i mogu samo da kazem....da to NE IDE!!! Ok ,kao RSV povlaci iz malih obrtaja, ali tu se sve zavrsava jer v2 malo obrtaja i vrti. Ducati 916 ce biti otkinut od svakog japanca od 600ccm. RSV4 bih rado posedovao i znam da ide mnogo bolje ali odakle mi tolike pare?! Da se evropljani cesce kvare od japanaca je istina, da su delovi mnogo skuplji je istina, da je sam motor mnogo skuplji od japanca u toj klasi je istina...da mnogo vise pruza za taj novac nije istina...kraj.

 

 

Ja imam potpuno drugačija iskustva......

 

- da se evropljani češče kvare od japanaca....nije istina, kako koji proizvođač i model

 

- da su delovi mnogo evropljana skuplji od japanaca ....nije istina, kako koji motor i model

 

- da je sam motor mnogo skuplji od japanaca u istoj klasi.....diskutabilno

 

- da mnogo više pruža za taj novac.....diskutabilno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

mozda italijani izvuku iz 2 cilinidra 150ks ali isto tako je 1000ccm...japanci tu izvlace 200ks. imao sam rsv, vozio ducati 748,916 i 996 i mogu samo da kazem....da to NE IDE!!! Ok ,kao RSV povlaci iz malih obrtaja, ali tu se sve zavrsava jer v2 malo obrtaja i vrti. Ducati 916 ce biti otkinut od svakog japanca od 600ccm. RSV4 bih rado posedovao i znam da ide mnogo bolje ali odakle mi tolike pare?! Da se evropljani cesce kvare od japanaca je istina, da su delovi mnogo skuplji je istina, da je sam motor mnogo skuplji od japanca u toj klasi je istina...da mnogo vise pruza za taj novac nije istina...kraj.

 

 

Ja imam potpuno drugačija iskustva......

 

- da se evropljani češče kvare od japanaca....nije istina, kako koji proizvođač i model

 

- da su delovi mnogo evropljana skuplji od japanaca ....nije istina, kako koji motor i model

 

- da je sam motor mnogo skuplji od japanaca u istoj klasi.....diskutabilno

 

- da mnogo više pruža za taj novac.....diskutabilno

Ja bih ukinuo sve forume i zakonom zabranio jer je sve diskutabilno.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nema japanca od 140 konja iz 2 cilindra, a kamoli 200.

Sto se pruzanja tice, tu nas malo ima kompetentnih, jer se mora kamara para istresti da se provjeri.

Naravno da stari japanac pruza vise od starog izdahnulog excluzivnog Dukca kojeg raja uspije da se dokopa... mada je i to diskutabilno. :D

 

Ne znam samo sta se desava sa ovim KTM-om. Kao ne moze se prodati, a cijene polovnih skoro vece od novih.

Slicna Honda (SM segment) moze biti i 30-40% jeftinija....:neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

@peca dorcol

Sad videh sta vozis. Ko ti odrzava Benelija ?

Onaj servis na mirjevskom putu pored shopa?

Ja sam se licno odusevio kada sam video u salonu TNT, ali mi je frka kada treba nesto kod nas da servisiram.

Posebno sto je nov 10k jura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

100 ljudi 100 ćudi 100 mogućnosti...za 4 decenije izvozao mnoštvo motocikala različitih proizvođača od japanaca koji imaju najbolji odnos cena kvalitet, preko nemaca ( u nas Srba sinonim za pouzdanost ) do Italijana ( magovi inovacija i dizajna ). Nekako mi na ovim poslednjima osmeh ostaje najduže na licu bez obzira na predrasude...ko razume šta hoću da kažem taj i zna koliko je ovo poslednje u stvari jedina prava uporedna kategorija :jee:

 

100 ljudi 100 ćudi,100 žena 200 sisa.... :lol:

 

E - hebi ga :( propade mi štos - krenuo da skrolujem na dole da napišem, kad ono - Sremac me preduhitri... A to je najpametnije što sam u ovoj temi mogao da kažem :) Mada eto - neko voli vuše Šveđanke i Nemice, neko vatrene 'Talijanke, a ja eto gotivim Japanke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Republika Dorćol
  • Motocikl: Benelli TRE1130K

@peca dorcol

Sad videh sta vozis. Ko ti odrzava Benelija ?

Onaj servis na mirjevskom putu pored shopa?

Ja sam se licno odusevio kada sam video u salonu TNT, ali mi je frka kada treba nesto kod nas da servisiram.

Posebno sto je nov 10k jura.

 

Upravo oni. Tačno preko puta Mass-a u Jovanke Radaković. Postoji još par njih koji su prošli obuku u Pesaru tako da, bar što se izbora servisera tiče, nećeš imati problem. TNT koji si video u salonu je 2008. tako da ako si stvarno zainteresovan stupi u kontakt sa Stanišom (glavni i odgovorni) verujem da bi dobio pristojan popust za keš.

 

Što se mog TREK-a tiče za 30.000, da čuknem u drvo, samo redovni servisi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Sve sto ne moze besomucno da se maltretira,zapostavlja i ne pazi u Srbiji nema cenu.

Odrzavanje?Sta je to?

Citaj na srpskom=bacanje para (kojih ionako nema)

 

Da,zaboravio sam jos nesto vazno.Svaki kvar mora da moze da otkloni prosecni lokalni KV bravar inace to je qratz od sprave.Pa nek' ima 1,2,4 ili koliko hoces tockova.Nek' je evropski ili japanski ili svemirski.

 

 

Mislim da je ovo osnovni problem na balkanskom prostoru, ne samo u Srbiji.

 

A drugo je zavist, to je ono kao ima ne'ko zgodnu i lijepu ženu, aliiii selo nebi bilo selo da ne kaže da je "kurva", ni'ko osim muža je nije karao, ali svi znaju da je "kurva".

Tako je to kod nas, sva'ko gleda drugom u usta.

 

I ne europski motori nisu vruć krumpir, 'ko želi nešto što si može priuštiti taj to i kupi bez obzira na porjeklo, a onaj 'ko nešto želi, a nemože si priuštiti baš to, kupi ono što može, a onda pronalazi milion razloga da se utješi da je ono što je kupio "najbolje" za njega uvjeravajući i ostale da bi to bilo dobro i za njih.

 

Kako neki kod poziva na skupove poručuju:

"come in peace or stay at home"

 

Ja ću to prepraviti u :

"ride your piece or stay at home and don't comment others"

 

:zdravo:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

A da ,zaboravih da kazem i da sam dugo sanjao beneli tornado, i da dalje mislim da je to najlepsi motor na svetu...ali kad sam ga jednom probao,zelja se ubrzo ugasila. To ne da ne ide,nego se vuce kao mrcina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

A da ,zaboravih da kazem i da sam dugo sanjao beneli tornado, i da dalje mislim da je to najlepsi motor na svetu...ali kad sam ga jednom probao,zelja se ubrzo ugasila. To ne da ne ide,nego se vuce kao mrcina.

Mozda bi mogla da se pokrene i nova tema...ali obrni okreni (dupe uvek pozadi) dolazimo na istu polaznu tacku.

Imao sam priliku da vidim,na zalost,da mnoge sprave nakon dolaska u zemlju Srbiju,nisu vise ono sto bi trebalo da budu.Izgleda da vazduh utice na ergelu,pa im konji brzo poboljevaju...khm

Tvoj sud je tvoj sud i na njega imas apsolutno pravo,samo mi je ponekad vrlo cudan.Reci za Benelli da ne ide ili jos gore za Ducati 916.....

Ako su te sprave prosle "balkanski tretman" nije ni cudo da se na kraju ima utisak.....da ne kazem nesto drugo.....drugaciji od originala.

Koliko samo (raspalih) R1 ima u opticaju,lepe na oko,sija samo puca,a ergela se rasula po pasnjaku.Kad se potrudis da ih skupis jedno stotinak.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja mislim da je tu glavni i presudni faktor neimastina, to jest da ljudi tesko dolaze do para pa se BOJE uzeti nesto nepoznato, i onda se se radije odlucuju na varijantu da uzmu nesto poznatije i provereno, jer sustina je da na nasim ulicama bar 60% velikih motora su japanci a ostatak Italijani,Nemci,Englezi...

ovde govorim o motorima u cenovnom rasponu od 1000-2000 pa nek bude i 3000eur jer ih je najvise ,i tu su najzastupljeniji japanci, mnogo redje ce se naci neki Ducati,Triumph BMW.. za te pare, pogotovo za 1000-2000eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

ja mislim da je tu glavni i presudni faktor neimastina, to jest da ljudi tesko dolaze do para pa se BOJE uzeti nesto nepoznato, i onda se se radije odlucuju na varijantu da uzmu nesto poznatije i provereno, jer sustina je da na nasim ulicama bar 60% velikih motora su japanci a ostatak Italijani,Nemci,Englezi...

ovde govorim o motorima u cenovnom rasponu od 1000-2000 pa nek bude i 3000eur jer ih je najvise ,i tu su najzastupljeniji japanci, mnogo redje ce se naci neki Ducati,Triumph BMW.. za te pare, pogotovo za 1000-2000eur

 

 

 

Točno tako, J....š motor koji košta k'o 10 pari boljih patika(iz Vjetnama ili Kine).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nemogu opet da se nerviram..... procitajte testove...pogotovo izdrzljivosti.... uporedite cene i performanse......

 

Ja imam osmeh uvek kada sam na motoru, mozda bi bio drugaciji da vozim Italijana 3x skupljeg od konkurencije...... nebi, razmisljeo bih da sam zajeban jel drugi za mnogo manje para dobise vise...... :cackanje:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Japan je jedna zemlja , relativno male povrsine i prilicno jake ekonomije... u proteklih 50 i vise godina za motocikle prvenstveno , a i za druge proizvode lider na trzistu i u kvalitetu i u kvantitetu, zato u ovoj i u jos nekoliko tema ljudi pokusavaju da tu zemlju porede sa kontinentom ili citavim ostatkom sveta kao konkurencijom sto je totalno nelogicno. :stabre:

nadjte jednu drzavu , neka izbaci svoje adute i neka stane naspram VELIKIH legendi Honde , Kavasakija , Suzukija i Jamahe... :care:

to ce onda biti fer borba koju je Japan vec unapred dobio :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Japan je jedna zemlja , relativno male povrsine i prilicno jake ekonomije... u proteklih 50 i vise godina za motocikle prvenstveno , a i za druge proizvode lider na trzistu i u kvalitetu i u kvantitetu, zato u ovoj i u jos nekoliko tema ljudi pokusavaju da tu zemlju porede sa kontinentom ili citavim ostatkom sveta kao konkurencijom sto je totalno nelogicno. :stabre:

nadjte jednu drzavu , neka izbaci svoje adute i neka stane naspram VELIKIH legendi Honde , Kavasakija , Suzukija i Jamahe... :care:

to ce onda biti fer borba koju je Japan vec unapred dobio :takoje:

 

pa ako je sudeči po ovoj Tabeli , nije baš reper za kvalitetu....

mada mi nije jasno za koje druge proizvode bi mogao biti Japan lider na tržištu u kvalitetu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Japanski motori vec decenijama daju najvise muzike za najmanje para dok se sa ostalih strana servira ekskluzivitet i nostalgija. Ne vidim zasto je problem sto vecina od konfekcijskog motora ocekuje najvise za ulozeno i da se vozi a ne da odrzava, koga nesto drugo veseli slobodan je da odabere po svom ukusu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja