Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za neregistrovan motor

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Moci ces da polazes opusteno. Ja sam za kamion polozio a policija mi oduzela privremeno dozvolu zbog alkohola u krvi 5-6 dana pre polaganja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Ma sve razumem,ali ovo je obican apn...nismo se mi vozili na glavnom putu,ili ludeli...plus zivimo u selu...polako smo se vozili po sokacima,i jedan policajac sa glavnog puta nas je video i pozvao...napisao prijave i to je to...

I plus nam se u porodici ovo prvi put desava...

Za sve postoji prvi put.Bez sekiracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Ovako kaže zakon:

Ti ćeš da platiš 15000 din dobićeš 6 kaznenih poena i 3 meseca zabrane upravljanja (ne znam da li se odnosi na mogućnost polaganja)

Tvoj drugat će da plati 100000din (sto hiljada) ili će da ide u zatvor zbog takvog prekršaja.(mislim da su i nekih 14 kaznenih poena u igri ali ako nema ni B onda ga to ne zanima)

Ne znam da li sudija tu može da uzme u obzir neke olakšavajuće okolnosti ali ovo su minimalne kazne koje su propisane zakonom.

Juri vezu pod hitno ili skupljajte 115000 din. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR1000RR

Sudija uvek moze da izmeni propisanu kaznu ukoliko proceni da je prestroga (to se cak radi i u krivicnim postupcima gde su zaprecene kazene tipa od 2 do 12 god, a osuda je na kraju uslov od 3 god. na 9 meseci zatvora...).

 

Mene je pre dve godine zaustavio u 29om saobracajac. Vozio sam kineski skuter od 125ccm,kaciga, desni tocak auta, sve po PS-u...ali smrda mi je napisao kaznu. Posto sam smatrao da je to nepravda i da taj kinez ide sporije od nekog 50ccm mopeda :D kada su me zvali na sudjenje samo sam iskulirao i to je to, vise me nikad nisu ni zvali. Sada imam A i saobracajci mogu samo da placu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Apn 4

Ovako kaže zakon:

Ti ćeš da platiš 15000 din dobićeš 6 kaznenih poena i 3 meseca zabrane upravljanja (ne znam da li se odnosi na mogućnost polaganja)

Tvoj drugat će da plati 100000din (sto hiljada) ili će da ide u zatvor zbog takvog prekršaja.(mislim da su i nekih 14 kaznenih poena u igri ali ako nema ni B onda ga to ne zanima)

Ne znam da li sudija tu može da uzme u obzir neke olakšavajuće okolnosti ali ovo su minimalne kazne koje su propisane zakonom.

Juri vezu pod hitno ili skupljajte 115000 din. :(

 

Pa ni ja nemam B,a ne razumem to za kaznene poene,jel to vazi za sve kategorije?

A kakve olaksavajuce okolnosti mogu da budu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Apn 4

Pitao sam jednog druga...

Njega su ove godine zaustavili,vozio 125cc,kod sebe nije imao nista...znaci nije imao polozeno,saobracajnu i kacigu...uzeli su mu 20.000din...

A jednog druga uhvatili da vozi kola,nije imao polozeno...uzeli su mu 100.000din

Neznam sta da mislim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1086 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Misli kako da skupis pare ako ih nemas :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Sranja se dešavaju, lepo ti je rekao Mare ako svesno praviš sranja budi spreman na posledice.

Ne znam kako to sada funkcioniše ali ja sam pre 6 godina imao neku saobracajku sa motorom.Ne bi to bilo tako strašno da nisam imao 0,76 promila alkohola i da nisam krenuo fizički da se razračunam sa likom ( bio je bezobrazan i nešto je psovao).Uglavnom dva puta sam bio na sudu, posle dve godine mi je stiglo rešenje o zasterevanju slučaja.

Ne znam da li to još postoji u novom zakonu ( zastarevanje ) i koliko godina treba da slučaj zastari.

A možeš na sudu i da padaš u nesvest, plačeš, kumiš, moliš...pa se možda sudija sažali i da ti minimalnu kaznu.

U svakom slučaju preživećeš i za par godina se nećeš ni sećati muka kroz koje si prošao.

Sledeći put pamet u glavu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Prvi put kad sam kupio motor nisam imao: kacigu, saobracajnu, tablice, kategoriju niti jedan jedini dokument kod sebe 1lud.gif Razlog je taj sto su me uhvatili 20m pored dvorista kada sam prvi put probao motor kada je dosao kod mene. Znaci zaustavili su me posle 2km voznje :D

 

Kazna (stari zakon): 15000din. Bez zabrana i oduzimanja vozacke. Kulturno sam nastupio kod sudilice, lepo priznao sve i ona je sama dodala u zapisnik odredjene izjave da mi olaksa presudu samo zato sto sam bio dobar :D

 

Mislim da ne pali nikakvo kukanje, a izmisljanje nekih razloga ne dolazi u obzir. Svadja i rasprava takodje!

 

Svesno si napravio sranje, kao i ja tad. Nema sad kukanja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Vidi ovako,

 

prodao moj drugar skuter Vespu 125cc decku, on kao fenserica kupio kacigu na motor i u grad. Naravno, zaustavi ga policajac, i drz nedaj, frka panika. Nije imao A kategoriju, motor neregistrovan, policajac je rekao kazna 100 000 za neregistrovan motor i 25 000 za ne imanje odgovarajuce kategorije. Sad da li je doticni policajac plasio ili je to tako, ne znam.

 

:(, izvini ako sam te zaplasio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco

Ja bio licno kod sudije za prekrsaje, rekla mi je 15 iljade za neregistrovanu masinu i na tri rate mi dala da platim. inace kazna ide od 15 do 30 000 dingera.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Vec si dobio odgovor na sve ali da potvrdim i ja da nema veze sa polaganjem za kola.

Uzivaj, sve se dobro zavrsilo koliko god ti delovalo strasno, nisi napravio nikakav prekrsaj u saobracaju, izazvao nesrecu...

Kod sudije samo snishodljivo i iskreno, reci da je motor u porodici oduvek, da si maloletan, da nemas nikakva primanja i bice to ok.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Mene interesuje kolika bi bila kazna kad bi me uhvatili da vozim yamahu TZR 125,registrovanu,sa kacigom,a imam samo PSP?Znaci to je otpriliek isti slucaj kao sa tim decom na TDRu,samo nzm dal on ima PSP...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Apn 4

Dave te kao zmija žabu :lol: Jel su pozvani i roditelji?

 

Pozvani i oni...

Mene interesuje kolika bi bila kazna kad bi me uhvatili da vozim yamahu TZR 125,registrovanu,sa kacigom,a imam samo PSP?Znaci to je otpriliek isti slucaj kao sa tim decom na TDRu,samo nzm dal on ima PSP...

On nema polozeno(ni psp ni A)kao ni ti...ti nemas pravo sa psp da vozis taj motor,pa po meni kao da nemas polozeno,opet je ista situacija....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Drugačiji je prekršaj neposedovanje dozvole i neposedovanje odgovarajuće kategorije. Mada psp i nije dozvola tako da moguće da je isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Al opet je valjda neka olaksavajuca okolnost,znaci ipak znam propise itd...nisam prvi put seo na motor i da ne znam sta znaci crveno svetlo na semaforu :)

Znaci,kazna 100.000din???Da ipak ja ne rizikujem,mada mi se ne ceka jos godinu dana :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Apn 4

U ponedeljak bio kod tog savetnika,i tako pricao mi kako su se kao izborili da do kraja ove godine budu blaze kazne,jer roditelji nisu obavesteni....pitovala me sve i svasta,i to pisala kao sluzbenu zabelesku,jer je rekla da ce to da posalje u sud...napisala je da sam sa dedom vratio motor u funkciju i otisao sam da ga isprobam,a roditelji mi ne bi to dozvolili,sto je i tacno...rekla je da ce da da predlog za ukor...e sad kako ce sudija reagovati i kada cu dobiti poziv videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Apn 4

Danas sam se vratio iz suda...tamo nista,pita jel sam imao neki prekrsaj,oca pitali da li su me pustili(naravno rekao je ne)...ona je rekla u redu...idite sad kod savetnika i ja cu kad mi stigne izvestaj da kazem presudu i kazna ce stici na adresu...kad ono mi smo joj rekli da smo vec bili kod savetnika,ona ovo-ono i mi opet odemo tamo,onaj savetnik je na bolovanju i zaboravila je da posalje izvestaj jbt...ko zna kad ce se vratiti sa bolovanja,a niko drugi nezna gde je taj papir...Ne mogu da verujem kakva je zbrka izbila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja