Jump to content

Moto Zajednica

Shark Spartan RS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Ima li neko iskustva sa ovom kacigom ? Probao sam je u radnji i savršeno mi odgovara oblik i veličina , međutim ne znam kakav je Shark brend u odnosu na HJC koji trenutno nosim .  Po stranim sajtovima je hvale , međutim pročitao sam i neki komentar gde nije aerodinamična pri većim brzinama , da hoće dosta da leluja .  Mislim da je cena od 40000 skroz korektna  ,  da li kupovati ili se ipak ispružiti za Shoei NXR2 koji bi trebalo da je sigurica ? Nažalost kod nas kad kupiš kacigu , nema više ne sviđa mi se , vraćam . 

image.thumb.png.0e742379ebab22aabb43933ef97ff6e0.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ако ти савршено одговара облик и величина, шта се нећкаш?

То ти је једна од првих кацига која одговара новим нормама ЕСЕ 22.06 или како већ. Значи и заштита је добра.

Ја имам за по граду Spartan 1.2 Strad и супер је удобна.

Није иста као та, која је новији унапређен модел и боља, али што се тиче удобности све Шарк кациге су веома удобне и добар фит за округле главе.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Da , sve znam , kaciga jeste preudobna kao i svaki shark i odgovara mojoj okrugloj glavi . Jedino me brine to sto je neko napisao šteta sto nije testirana u wind tunnel-u jer je joj je van grada pro brzinama većim od 100kmh aerodinamka loša . Moguće da je i to sve subjektivno , zato kažem da je šteta sto ne može da se proba .  Šta koristiš za van grada ?
 

Promenio član ziks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Iskreno, ne možeš znati ni jedna kaciga kakva je dok je ne kupiš i ne probaš... A na nejked motoru se jako oseti.

Sećam se kad sam posle nekog Caberg touring modela kupio Uvex (neki Race model), obe bile L, ali majko moja školjka kao da je upola manja i lakša.. kakva promena, kao da sam smršao 30kg :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ja sam jurcao malo po netu posto se jos dvoumim izmedju spartana i hjc prha70, koliko vidim za nijansu su revieowi na strani HJCa pogotovu vezano za zvucnu izolaciju, NXR je svakako klasa iznad ali je vise sportska nego touring kaciga, samim nedostatkom naocara je laksa za nekih 250-300 grama od ove dve, GT-AIR je priblizniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

RPHA je vrhunska kaciga u premium klasi.

 

Ja sam posle dve HJC kacige hteo da uzmem baš NXR u nekoj klasičnoj grafici. Čim sam je stavio na glavu, kao da sam lonac stavio. Ne paše mi ni ništa, ni postava, ni oblik. Prvi osećaj mi je bio "Ma skidaj bre ovo". Rekoh ajde da probam RPHA 70 i iskeširam je odmah. Mogu da spavam u njoj. Tako sam ipak kupio treću kacigu isto HJC a hteo sam da promenim brend.

 

Da me neko ne razume pogrešno, ne kažem da je HJC bolji, ali pitanje je kako će kome šta odgovarati zbog glave. Tako da, nema kupovine dok se uživo ne proba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Ja upravo hoću da menjam rpha 70 za taj spartan rs . Razočaran sam kvalitetom hjc , za godinu dana se vizir dosta izgrebao od kamencica , poprilično je bučna , postava je splasnula skroz tako da je sada

broj veća . Znam mnoge koji se kunu u ti kacigu ali meni nikako nije legla . Možda je samo meni zapao loš primerak , ne znam . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Čak i kad probas uživo ne možeš da znaš ništa dok ne prodje neko vreme , takođe ne vredi dok se ne provozas malo . Meni je rpha 70 bila vrh kada sam je kupovao , u odnosu na čak i gt air 2 npr . Međutim kasnije je pokazala zašto ipak nije premium brend kao sto su shoei ili

arai

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Možda ne od kamencica , možda od prašine , ili kisukad sklanjam rukom , svejedno .  Dosta je osetljiv , nema taj antiscratch .. opet znam m IgE koji se u hjc kunu tako da je možda meni zapao neki bZv primerak .  Za sada bi ipak da predjem na drugi brend

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Kupljen spartan RS , za  prvih 2 dana koriscenja odusevljen . Izgleda da sam ja vise shark glava , manje HJC .  

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
On 9/11/2022 at 6:54 PM, ziks said:

Kupljen spartan RS , za  prvih 2 dana koriscenja odusevljen . Izgleda da sam ja vise shark glava , manje HJC .  

Kakav je utisak posle duze vremena, je l' i dalje imas?

Ja sam probao prethodni model Shark Spartan GT, jako dobra kaciga ali jako glasno zvizdi kada se digne vizir (a cesto tako vozim offroad ili po gradu), je l' ova nema taj problem?

Dvoumim se izmedju Spartan RS i Shoei GT Air 2 kacige. 

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500


Obrati paznju samo jer je GT Air za touring motore a RS vise za naked. Najaerodinamicnija je kad si malo nagnut napret.  GT Air je pravljena za uspravniji polozaj.
Drug ima GT i primetio sam jednom kad mi je dao da probam da zvizdi. RS hoce nekad da zvizdi kad se otvori lufter za bradu, ali ne u svakom polozaju.Ja je skoro stalno vozim sa vizirom otvorenim na prvi klik.
 Sto se utisaka tice, vidi se da to ipak nije kvalitet kao SHOEI ali daleko od toga da je losa. Najvise mi se svidja koliko je tiha. U odnosu na RPHA 70 nebo i zemlja. Treba paziti na kopce koje drze lajner, ta plastika je kruta i pri npr instalaciji komunikacije ili pranju, mora pazljivo. Da se ne bi zeznuo kao ja i iskidao jednu. 
Inace lajner je bas prijatan, ali ume da bude malo vruce untura u odnosu na RPHA.  
Vizir i suncane naocare su nesto najbolje sto sam video na bilo kojoj kacigi. 
Sve u svemu jako zadovoljan kacigom za naked motor. 

Promenio član ziks
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Hvala, narucio sam onda ipak Shoei gt air 2, pa da, vozim uspravljen. Javicu utiske, jeste malo skuplja od svih konkuretnih modela (Scroprion EXO 1400, Shark), ali svuda je hvale, pa cu videti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Zao mi je  sto ne videh temu ranije. Kupio zimus Spartan preko cf moto na nevidjeno posto nosim stalno Sark kacige, odgovara mi za oblik glave i znam da mi L odgovara.  E,kada je dosla kaciga i prvo stavljanj na glavu....sundjeri na obrazu previse stezu,ostatak udoban. Vizir...prijatno iznenadjenje,debela plastika,priprema za foliju protiv maglenja,pinlockovi na mestu,Tamni vizir je bas prijatno iznenadjenje,suncana svetlost dobija neku prijatnu nijansu sa produbljenjem ostrine slike,duzina tamnih naocara najvec do sada,upada iza deflektora za nos. Prijatan zvuk otvaranja i zatvaranja glavnog vizira....nema onog KLANG efekta.  

Zamerke kada je pocela voznja....Otvor za vazduh na temenu ne moze da se fiksira sa nekim zubicem,jednostavno seta iz otvoreno u zatvoreno kako on hoce. 

Polugica za spustanje tamnog vizira je na temenu,lose i zastarelo resenje. To im je korak unazad u odnosu na neke ranije modele. Postaje iritirajuce pritiskanje bocnih jastucica na obraze. Posle 2 sata voznje ostanu tupi bolovi u gornjoj vilici. Hajde de, ja imam pozamasne obrascice pa da ne uzimamo to za zamerku.

Najveca zamerka je uvlacenje hladnog vazduha kod potiljka,uvlaci se hladnoca pod kacigu u tom predelu ,toliko da sam morao da stavim okovratnik da to sprecim. Jos jedna zamerka koja iritira.... kada skinete kacigu posle 2 sata voznje frizura vam je ...trostruki irokez. U kacigi gde dolazi teme postoje tri uzduznakanala u stiroporu za prolaz vazduha. Jastucici i tekstil prate te kanale i kosa upada u iste i formira se  tripl irokez. Bio sam smesan sam sebi kada su me drugi slikali....   

Ne verujem da kaciga leluja na vecim brzinama jer ima dva stabilizatora pozadi bas radi sprecavanja te pojave. Moj vizir na motoru je visok tako da nisam osetio to lelujanje.  Eto,ako sam pomogao drago mi je !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ja cu se ipak vratiti na Shark. 

Uzeo online Shoei GT Air 2 jer je bila dobra cena, stvarno je vrhunska po svemu ali nazalost ne odgovara mojoj glavi, previse je duboka, a manja ne vredi. Tako da cu je ili vratiti ili prodati (ako nekog zanima mat crna M, GT- Air 2). 

Naleteo sam na oglasima na nekoriscenju Shark R Vision series 2, onaj stari model kacige sa najvecim vidnim poljem, hocu tu da probam. Oduvek me to kopka sto full face smanjuje vidno polje dosta. Shark je tu medju boljima, pogotovo taj vision model.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 5 sati, Blackened je napisao:

Ja cu se ipak vratiti na Shark. 

Uzeo online Shoei GT Air 2 jer je bila dobra cena, stvarno je vrhunska po svemu ali nazalost ne odgovara mojoj glavi, previse je duboka, a manja ne vredi. Tako da cu je ili vratiti ili prodati (ako nekog zanima mat crna M, GT- Air 2). 

Naleteo sam na oglasima na nekoriscenju Shark R Vision series 2, onaj stari model kacige sa najvecim vidnim poljem, hocu tu da probam. Oduvek me to kopka sto full face smanjuje vidno polje dosta. Shark je tu medju boljima, pogotovo taj vision model.

Kupuj odma' Vision R,dobra,tiha,stariji dizajn ali nije ni ružna,imao sam je...Kupio bih odma' samo da ima S veličina.Samo da je originalna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
1 hour ago, shoyyka said:

Kupuj odma' Vision R,dobra,tiha,stariji dizajn ali nije ni ružna,imao sam je...Kupio bih odma' samo da ima S veličina.Samo da je originalna.

Hvala, stize :). Jedna jedina na ebay-u u Nemackoj 120E, nekoriscena. Koliko je vidno polje stvarno vece, vertikala/horizontala?

 

s-l1600 (1).png

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 56 minuta, Blackened je napisao:

Hvala, stize :). Jedna jedina na ebay-u u Nemackoj 120E, nekoriscena. Koliko je vidno polje stvarno vece, vertikala/horizontala?

 

s-l1600 (1).png

Ma dovoljno je vidno polje,ne treba ti bioskop:).I ova kaciga je malo dublja ali ne smeta,kome odgovara Shark.Ja volim dublje,ne da mi podleću bube kojekakve...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
On 11.7.2023. at 17:05, doda je napisao:

 

Zamerke kada je pocela voznja....Otvor za vazduh na temenu ne moze da se fiksira sa nekim zubicem,jednostavno seta iz otvoreno u zatvoreno kako on hoce. 

Polugica za spustanje tamnog vizira je na temenu,lose i zastarelo resenje. To im je korak unazad u odnosu na neke ranije modele. Postaje iritirajuce pritiskanje bocnih jastucica na obraze. Posle 2 sata voznje ostanu tupi bolovi u gornjoj vilici. Hajde de, ja imam pozamasne obrascice pa da ne uzimamo to za zamerku.

Najveca zamerka je uvlacenje hladnog vazduha kod potiljka,uvlaci se hladnoca pod kacigu u tom predelu ,toliko da sam morao da stavim okovratnik da to sprecim. Jos jedna zamerka koja iritira.... kada skinete kacigu posle 2 sata voznje frizura vam je ...trostruki irokez. U kacigi gde dolazi teme postoje tri uzduznakanala u stiroporu za prolaz vazduha. Jastucici i tekstil prate te kanale i kosa upada u iste i formira se  tripl irokez. Bio sam smesan sam sebi kada su me drugi slikali....   

Ne verujem da kaciga leluja na vecim brzinama jer ima dva stabilizatora pozadi bas radi sprecavanja te pojave. Moj vizir na motoru je visok tako da nisam osetio to lelujanje.  Eto,ako sam pomogao drago mi je !

 

Koristim spartan RS i bukvalno nijednu od ovih zamerki nisam primetio.    Iskreno  mi deluje kao da je za pogresan oblik glave kaciga, mada ti kazes da ti njihovi modeli odgovaraju.  Bas volim sto se naocare spustaju na temenu, moze s obe ruke, to mi je plus kod njih.  Gornji lufter je fiksiran, uopste ne leluja. Proveri da nije do konkretne kacige neki feler. Ispod kacige ne ulazi vetar ni malo, izuzetno je tiha zbog toga i time sam bas odusevljen. 
Jako cudno da imamo toliko drugacija iskustva.. Po tome se vidi da nema pravila, sve je individualno a retko gde mozemo da probamo kacigu pre nego sto je kupimo.

Promenio član ziks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Otvor vazduha ako ne može da se fiksira ,znači da je slomljen, meni se dva puta lomio na spartan, i oba puta su mi zamenili bez reči u Barelu, čak su mi i vizir jedanput zamenili besplatno, a ja sam ga slomio još dva puta posle toga prilikom pokušaja skidanja,

i sigurno je da sam ja nestručno vukao , sad sam vizir poručio sa alija ,duplo je jevtiniji nego u Barelu.

Inače imam samo reči pohvale za momke iz Barela koji rade na N.BG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
On 3.7.2022. at 14:35, ziks je napisao:

Ja upravo hoću da menjam rpha 70 za taj spartan rs . Razočaran sam kvalitetom hjc , za godinu dana se vizir dosta izgrebao od kamencica , poprilično je bučna , postava je splasnula skroz tako da je sada

broj veća . Znam mnoge koji se kunu u ti kacigu ali meni nikako nije legla . Možda je samo meni zapao loš primerak , ne znam . 

Moram samog sebe da citiram jer nije rpha 70 toliko loša koliko sam je nacrnio. Kako sam promenio motor i presao na adv, sve češće nju koristim u odnosu na spartan RS, nekako mi više leži. Neverovatno koliko položaj sedenja i vrsta motora utiču na osećaj kacige. 
Tako da za naked spartan RS sve preporuke, za touring hjc. Bar iz mog iskustva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

Shark Spartan GT Carbon Urikan mat

Max vision 100% negrebajući vizir, sa Autoseal sistemom i sistemom zaključavanja;

neko je pisao da ima nov vizir i mehanizam i da nema pucanja i defekata kao sari.dali je to ovo što sam iskopirao sa barelovog sajta

ovo sam pustio u obe teme za shark pa ko se pre doseti da napiše nešto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Ima novi vizir, kao spartan GT. Slobodno mogu da kažem da je to najbolji vizir od svih kaciga na tržištu.

Promenio član ziks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250

Potreban mi je savet :D

Tek treba da polažem , nemam ništa od opreme, i hteo sam da iskoristimo vansezonske popuste da kupim kacigu i rukavice :)

ČIitajući postove vidim da bi najbolje bilo da odem u radnju i probam kacigu, da li postoji neka tema već otvorena ili može neko da mi kaže ma šta da obratim pažnju kod odabira kacige?

Da li su Shark I HJC dobre kacige, verujem da ima i boljih ali su i dosta skuplje :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja