Jump to content

Moto Zajednica

Shark Spartan RS

Recommended Posts

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Kaciga treba da odgovara tvom obliku glave, da ne steže nigde, ni malo, jer to malo na duže staze bude baš neprijatno. Tema ima sigurno, ovo je toliko puta prežvakano na forumu… Baci se na pretragu foruma, naći ćeš mnogo korisnih informacija. :) Usput možeš i da nam se predstaviš, to je neka opšta praksa.

 

Za Shark i HJC - mnogi ih koriste, a ostalo si i sam rekao. Probao sam par komada Shark kaciga, i nisu mi odgovarale za moj oblik glave. Bolje mi je legao Scorpion koji recimo pravi kacige za ljude sa oblijom glavom, ili tako nekako. Suštinski - ima razlika u oblicima, pa zato treba probati bar dve alternative.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 2 sati, Bojan000 je napisao:

Potreban mi je savet :D

Tek treba da polažem , nemam ništa od opreme, i hteo sam da iskoristimo vansezonske popuste da kupim kacigu i rukavice :)

ČIitajući postove vidim da bi najbolje bilo da odem u radnju i probam kacigu, da li postoji neka tema već otvorena ili može neko da mi kaže ma šta da obratim pažnju kod odabira kacige?

Da li su Shark I HJC dobre kacige, verujem da ima i boljih ali su i dosta skuplje :D 

Ima tema kolko oces po forumu, pogledaj... Da se nadovezem na Vasu:

 

Kako bi izabrao kacigu koja tebi bas odovara, moras probati. Ako si u Bg ili blizu, pravac:

 

1. Motoland probja HJC

2. Barrel probaj Shark (i Nolan od skoro) 

3. Maxmoment probaj Scorpion

4. Motoring (opet Nolan, ja tu pazario)

5. Garage probaj Caberg (pazario za suprugu). 

6. Plattner probaj AGV

 

Svi ovi proizvodjaci imaju u ponudi kacige u cenovnom rangu od 200 do 250e, koje tebe treba da interesuju za prvu kacigu.

 

Ako budes otisao u bar 3 moto shopa sa ove liste, i probao bar po 2 modela od ovih proizvodjaca, skontaces sam sta ti odgovara, da li te negde nesto zulja ili smeta, ili ti pak savrsrno odgovara.

Uz to valjalo bi da poslusas savet prodavca oko velicine da ne kupis preveliku (zbog osecaja udobnosti). Samo tako ces izabrati pravu kacigu. 

 

U ovim moto shopovima mozes da nadjes i budzet varijante tipa: MT Hmlets i LS2, a isto tako i premium poput:  Shoei, X-lite, Shubert, a i premium modele gore pomenutih proizvodjaca (pa ako novac nije problem, prosiri pretragu). 

 

Fokusiraj se na fullface modele, delom zbog maksimalne sigurnosti, delom zbog jednostavnosti i minimalne tezine (pa i cene u istoj klasi), kasnije mozes da ides na modularne, a mozda nikad i ne moras. JET zaboravi, mislim da nema potrebe zanemariti faktor sigurnosti na konto malog benefita u komforu.

 

Te kacige iz srednjeg cenovnog ranga su uglavnom univerzalne, lepo ce sluziti na skuteru, touringu, nakedu, cruseru... Za nesto specificno, opet specificna prica koja mislim da tebe ovom prilikom ne zanima... 

 

Puno srece u ulasku u moto svetu zelim... :takoje: 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@Bojan000 trenutno u Barelu imas velike popuste na Shark kacige. Pa pogledaj sto pre ako ti one ulaze u izbor. Takodje, meni su recimo kacige LS2 bile neodgovarajuce za oblik glave, ali HJC i Shark odlicne. Samo u razlicitim velicinama. I licno kad sam kupio prvu kacigu, bilo mi je bitno da ima spustajuce suncane naocare. I uverio sam se da vrede veoma na kacigi.

Imas i sajt sa gomilom informacija o svakoj kacigi po stavkama kao i ocenama sharp testa.  

BILLYSCRASHHELMETS.CO.UK

Full review of the Shark Spartan motorcycle helmet. We look at what the Spartan offers and find out...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

I ja bih jos dodao da pogledas Scorpion, mislim da je najbolji odnos cene i kvaliteta. Imam i Shark, super su obe ali probaj. Scorpion ima kvalitetniju unutrasnjost i posle puno godina, ostaje ista. Kod Shark zvizdi dignut vizir (i blago imam deformisan pogled vizira pri ivicama, kao dioptrija neka), kod Scorpion toga nista nema. Shark generalno ima malo sire vidno bolje, mada to zaivisi i od oblika glave.

Takodje nije lose da ubodes spoljasnju skoljku bas za svoju velicinu, zavisno od modela obicno su skoljke XS-M, L-XXL, a neki modeli imaju 3 (XS-M, L, XL-XXL)... Idealno je imati skoljku koja se zavrsava sa tvojom velicinom, da ne bi imao preveliku kacigu.

Promenio član Blackened
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZZR250
On 17. 12. 2023. at 19:49, cikamike je napisao:

Ima tema kolko oces po forumu, pogledaj... Da se nadovezem na Vasu:

 

Kako bi izabrao kacigu koja tebi bas odovara, moras probati. Ako si u Bg ili blizu, pravac:

 

1. Motoland probja HJC

2. Barrel probaj Shark (i Nolan od skoro) 

3. Maxmoment probaj Scorpion

4. Motoring (opet Nolan, ja tu pazario)

5. Garage probaj Caberg (pazario za suprugu). 

6. Plattner probaj AGV

 

Svi ovi proizvodjaci imaju u ponudi kacige u cenovnom rangu od 200 do 250e, koje tebe treba da interesuju za prvu kacigu.

 

Ako budes otisao u bar 3 moto shopa sa ove liste, i probao bar po 2 modela od ovih proizvodjaca, skontaces sam sta ti odgovara, da li te negde nesto zulja ili smeta, ili ti pak savrsrno odgovara.

Uz to valjalo bi da poslusas savet prodavca oko velicine da ne kupis preveliku (zbog osecaja udobnosti). Samo tako ces izabrati pravu kacigu. 

 

U ovim moto shopovima mozes da nadjes i budzet varijante tipa: MT Hmlets i LS2, a isto tako i premium poput:  Shoei, X-lite, Shubert, a i premium modele gore pomenutih proizvodjaca (pa ako novac nije problem, prosiri pretragu). 

 

Fokusiraj se na fullface modele, delom zbog maksimalne sigurnosti, delom zbog jednostavnosti i minimalne tezine (pa i cene u istoj klasi), kasnije mozes da ides na modularne, a mozda nikad i ne moras. JET zaboravi, mislim da nema potrebe zanemariti faktor sigurnosti na konto malog benefita u komforu.

 

Te kacige iz srednjeg cenovnog ranga su uglavnom univerzalne, lepo ce sluziti na skuteru, touringu, nakedu, cruseru... Za nesto specificno, opet specificna prica koja mislim da tebe ovom prilikom ne zanima... 

 

Puno srece u ulasku u moto svetu zelim... :takoje: 

 

 

 

Hvala i hvala :D

Momci stvarno svaka čast , toliko saveta i mišljenja nisam pročitao ni na jednom drugom forumu u ovolikoj meri.

meri.Ovih dana ću da odem da pazarom nešto kako bih iskoristio popuste :)

Šaljem šta je na kraju prevagnulo :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350

Probao sam dosta premium kaciga i razlicitih modela i meni licno Shark modeli najbolje pasu :).  Izdvojio bih Spartan gt pro i Spartan RS carbon, verujem da iskusniji primecuju bitnije razlike ali meni jako slicne kacige. Skwal i3 model je takodje zanimljiv. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja