Jump to content

Moto Zajednica

Situacija u saobracaju

  

96 članova je glasalo

  1. 1. Kako bi ste reagovali da se nadjete u situaciji sa slike

    • Kocio bih iz sve snage i pokusao da se vratim u svoju traku iza kamiona
      46
    • Kocio bih umereno i pokusao da se provucem izmedju kamiona i automobila
      43
    • Kocio bih umereno i skrenuo na levu bankinu (putanja 2)
      7


Recommended Posts

  • Enduraš, 6343 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

SUa0Q_situacija.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Imao sam skoro ovakvu situaciju, stizem kamion, bez kocenja pocinjem da ga preticem i kad sam vec bio pored kamiona iz krivine ispred izlecu dva auta. Vec sam bio u zaletu i pre nego sto sam poceo da preticem kamion, pocinjem da kocim, posle pola sekunde procenjujem da necu uspeti da zakocim dovoljno da bi se vratio iza kamiona i u delicu sekunde odlucujem da popustim kocenje i pobegnem na bankinu skroz levo (leva strelica na slici) jer je put dosta uzan i smatrao sam da mozda ne bih imao mesta izmedju kamiona i automobila.

Ja licno u takvim situacijama nikad ne stiskam kocnice do kraja, neko refleksno stiska kocnicu koliko moze, a ja refleksno gledam gde da se sklonim, vec uvek trazim alternativni put, nekako imam fobiju od naglog kocenja. Naravno, nista od toga nisam uradio planski, vec refleksno, sve se desilo za najvise 2 sekunde i malo je falilo da zbog svoje gluposti tj lose procene udaljenosti krivine nadrljam.

 

Kako bi vi reagovali, postavio sam glasanje, pa da vidimo za sta bi se odlucila vecina i zasto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja nikad ne preticem ispred krivine ako ne vidim sta me ceka iza nje. A ni tad bas...

 

 

 

 

 

  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6343 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja nikad ne preticem ispred krivine ako ne vidim sta me ceka iza nje. A ni tad bas...

 

 

 

 

 

Ni ja, jako sam pazljiv vozac i za ovih 5 godina kako vozim vece motore nisam imao ni najmanji pad, proklizavanje ili slicno, ali trenutak nepaznje, manjak koncentracije, losa procena i eto, desi se potencijalo opasna situacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Glasao sam za prvu opciju, samo na osnovu postavke na slici. Mada sto rece @stampar, pre ovakve krivine ne bih ni preticao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Mislim da je opcija jedan potencijalno opasna zbog mogućeg proklizavanja u samoj krivini i nekako si blizu zadnje osovine kamiona. Ja, opcija dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja nikad ne preticem ispred krivine ako ne vidim sta me ceka iza nje. A ni tad bas...

 

 

 

 

 

Ni ja, jako sam pazljiv vozac i za ovih 5 godina kako vozim vece motore nisam imao ni najmanji pad, proklizavanje ili slicno, ali trenutak nepaznje, manjak koncentracije, losa procena i eto, desi se potencijalo opasna situacija

Interesantno je to, meni se desavalo par puta da na pravcima u preticanju uletim u makazice. Iskljucivo moja losa procena i sto ti kazes pad koncentracije.

 

Ali NIKAD u/pred krivinom.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Ja sam imao sličnu situaciju ali sa autom, gde sam na Zrenjaninskom putu krenuo da pretičem kamion i dolazi mi auto u susret i to velikom brzinom.... :staa2: Krećem da kočim, ali nisam stigao da se sklonim i verovali ili ne svo troje prođemo tj mimoiđemo se u širini (bio širok put, hvala bogu)... Još pritom nisam bio u malom autu već CR-V u... Ja ne znam kako smo svi stali ali na kraju dobro ispalo, zahvaljujući vozaču koji je išao u susret i dobro odreagovao sklonivši se uz ivicu kolovoza... :care: Znači, oladio sam se u trenutku...

Tako da što se tiče tvoje priče ja bih ipak ostao izmedju kamiona i auta jer time daješ mogućnost vozaču koji ti je išao u susret da odreaguje a druga situacija, koju si uradio, može opasno da zbuni vozača... Stavi se u njegovu kožu u drugoj situaciji, realno ne bi znao kako da odreaguješ....

Nego ti sad da lepo sedneš, otvoriš jedan ladan Jelen i zahvališ se Bogu što si živ... :givemebeer:;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Aco i ja bi gledao da prodjem izmedju kamiona i auta. Zamisli da si ti bio u autu i da ti tako dolazi motor u susret koji pretice kamion da li bi se sklonio skroz desno (motoru je to levo) zbog motora. Ja bih. Verovatno te vozac auta nije ni primetio dok mu nisi presao preko njegove trake pa nije imao vremena da reaguje bezeci desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Po meni situacija 3 samo u slucaju da mozes da sidjes sa puta i nastavis da vozis.

Slazem se sa kolegama da u takvoj situaciji nikad nebih preticao, ali buduci da shvatam da ni sam to inace ne bi uradio, moja reakcija bi bila maksimalno kocenje i pokusaj da se vratim iza kamiona, a u slucaju da ne uspijem, pokusao bih da se provucem izmedju kamiona i automobila jer mislim da bih ja da sam za volanom automobila u takvoj situaciji bjezao desno prema rubu kolovoza cime bi se javio prostor za prolaz.

 

Nego, kako si ti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Nikada ali nikada ne pretičem ispred krivine ili ako mi kojekakvo rastinje zaklanja pogled na put.

Jednostavno danas ima toliko budala na putevima da nikada ne znam ko i kojom brzinom mi dolazi u susret.Što je naj gore, često vozači prelaze u suprotnu stranu bez potrebe, valjda da vide šta ima tamo, nemam pojma..

Ako bi se našao u tvojoj situaciji procenio bih da li da kočim i vratim se iza kamiona ili da dodam gas i provučem se izmedju kamiona i automobila.Tvoja izabrana varijanta je najgora moguća baš zbog refleksne reakcije vozača automobila.

Jedno iskustvo više, živ si, zdrav si, vozi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Prvi auto bi bezao i motor bi se umuvao izmedju njega i kamiona i direkt na DRUGI auto !!!

 

Sta ako taj drugi nema vremena da reaguje jer ne vidi na vreme motor u preticanju?

 

Ili odreaguje na drugaciji nacin od prvog automobila?

 

Sve u svemu , kocka i sreca... Sam sebe bih kaznio posle ovoga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Prvi auto bi bezao i motor bi se umuvao izmedju njega i kamiona i direkt na DRUGI auto !!!

 

Sta ako taj drugi nema vremena da reaguje jer ne vidi na vreme motor u preticanju?

 

Ili odreaguje na drugaciji nacin od prvog automobila?

 

Sve u svemu , kocka i sreca... Sam sebe bih kaznio posle ovoga...

 

Vozač drugog automobila bi verovatno video da je ovaj ispred njega zbog nečega cimnuo udesno, tako da bi verovatno uradio istu stvar bez obzira da li je video motor ili ne, ako ništa drugo, možda bi pomislio da ovaj izbegava rupu, pa bi i on hteo da je izbegne. Kocka u svakom slučaju, ali mislim da je druga opcija najpametnija, ako je prva nemoguća. Vraćanje u traku iz preticanja je takođe veoma opasna operacija, naročito ako pozadi postoji još neko vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Situacije u saobracaju jesu ponekad nepredvidive, pad koncentracije ili losa procena, zurba... U ovom slucaju verovatno sa zaletom, covek se odluci da pretekne vozilo ispred iako se sve desava pred krivinom. Moje je misljenje da te samo panika moze naterati da predjes skroz levo, ali u ovom slucaju je nezgodna je stvar sto i automobili koji izlaze iz krivine se prirodno krecu vise ka srednjoj liniji nego ka spoljnoj ivici. U takvim okolnostima ti automobili su u tvojim ocima vec na metar ispred i neka prirodna reakcija jeste bezanje ulevo kako si i uradio. Ako bi se premerilo realno koliko je tu prostora zaista bilo, ispred, po sirini, brzina dolazecih vozila i tvoja brzina doslo bi se lako do najboljeg resenja. Tvoja reakcija je kako si rekao refleksna, znaci ucinilo ti se nesigurno da naglo kocis i ostanes na toj srednjoj putanji, oducujes da skrenes ulevo jer je verovatno bilo dovoljno rastojanja od dolazecih vozila da to izvedes bezbedno ili su se oni kretali ne previse brzo da bi se to izvelo.

 

Mozda je najpravilnija ili najispravnija varijana ostati u sredini (za pravac 100%) ali ponekad treba verovati i svom osecaju , jer ako iz krivine izlecu dvojica navijenih, biti u sendvicu i nije najsrecnije resenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jbg. opcija 1 i 2 su manje vise iste?? kocio full, a ako ne bi zakocio bi tezio da se provucem izmedju.......

 

A opet ne bih iskljucio ni opcuju da bezim skroz levo ako bi situacija bila zestoko opasna.....?????

 

 

Tesko je proceniti situaciju ovako?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6522 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad su prave makaze u pitanju, teško da se može toliko usporiti da bi se vratilo iza preticanog. Neko staro šofersko pravilo, ispod pola preticanja, kočenje i curik, ako se prešlo pola, gas i nastavak dalje. Ako si bio već u dobroj fazi preticanja i dosta brz, odnosno osetno brži od kamiona, još gasa, skroz uz kamion, non stop ablendovanje i sirena. Obično preticani zalegne na oštro kočenje, onaj što ide u susrtet isto, oboje se koliko toliko pomeraju sve više u desno i nekako se pojavi prolaz. Naime, teoretski, vremenski će se pre izvršiti preticanje nego vraćanje iza. Takođe, oštro kočenje može izazvati proklizavanje i gubitak kontrole upravljivosti a nastavak je ipak u tom smislu mnogo lakši. I još nešto, u stahu su velike oči. Normalno je kad se čovek iznenadi nenadano opasnom situacijom pa mu se još više učini težom, odnosno onaj bliži nego što jeste i prvi refleks preživljavanja je vraćanje na predhodno, znači kočenje. Lično, kad krenem u obilaženje i već idem paralelno, uvek idem dalje. Vrlo retko sam se vraćao, možda kad nisam imao dovoljan zalet i bio prikoličar u pitanju. Prelazak na levu stranu se već graniči sa žonglerajem.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6343 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Situacije u saobracaju jesu ponekad nepredvidive, pad koncentracije ili losa procena, zurba... U ovom slucaju verovatno sa zaletom, covek se odluci da pretekne vozilo ispred iako se sve desava pred krivinom. Moje je misljenje da te samo panika moze naterati da predjes skroz levo, ali u ovom slucaju je nezgodna je stvar sto i automobili koji izlaze iz krivine se prirodno krecu vise ka srednjoj liniji nego ka spoljnoj ivici. U takvim okolnostima ti automobili su u tvojim ocima vec na metar ispred i neka prirodna reakcija jeste bezanje ulevo kako si i uradio. Ako bi se premerilo realno koliko je tu prostora zaista bilo, ispred, po sirini, brzina dolazecih vozila i tvoja brzina doslo bi se lako do najboljeg resenja. Tvoja reakcija je kako si rekao refleksna, znaci ucinilo ti se nesigurno da naglo kocis i ostanes na toj srednjoj putanji, oducujes da skrenes ulevo jer je verovatno bilo dovoljno rastojanja od dolazecih vozila da to izvedes bezbedno ili su se oni kretali ne previse brzo da bi se to izvelo.

 

Mozda je najpravilnija ili najispravnija varijana ostati u sredini (za pravac 100%) ali ponekad treba verovati i svom osecaju , jer ako iz krivine izlecu dvojica navijenih, biti u sendvicu i nije najsrecnije resenje.

Interesantno, nisam imao nikakvu paniku ili strah, nego mi se jednostavno u tom trenutku ucinilo najsigurnije da pobegnem levo, jer su automobili bili skroz uz srednju liniju, tu nije bilo mesta za mene, a sa njihove desne strane puno slobodnog prostora plus trava pored puta u koju sam i uleteo jer bas kao sto ste pretpostavili, automobilisti su se zbunili i poceli da beze na svoju desnu stranu.

 

Djunta, nisam imao sanse da preteknem kamion, jer je krivina bila blizu i automobili su samo izleteli ispred mene, a trebalo je posle i savladati tu krivinu od 90 stepeni tako povecanom brzinom. Sreca je samo sto su automobili isli sporo zbog krivine i u trenutku kad sam prosao pored njih su skoro stali (i verovatno mi hebali sve po spisku :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Koliko je moglo da pogorsa situaciju da si dao gas, ne znam kako to tvoje cudo ubrzava ali ako nije bio neki bas dugacak sleper a i taj motor opasno los, onda je najpametnije zavrsiti radnju koju si zapoceo a to i ostali ucesnici u saobracaju instiktivno ocekuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

opcija 4.

 

Drzao bih moju (isplaniranu) brzinu kao da ih nema i (uz malo vise priljubljivanja kamionu) zavrsio preticanje. Prostor izmedju mimoilzecih vozila u vecini situacija je dovoljan, iako izgleda preusko.

 

Ako bi pretekao, prvo sto bi nakon toga uradio je pravac apoteka po veeeliku teglu Ginko Bilobe. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

ja prelazim mesecno 6000-7000 km autom tj spavam jos malo u njemu :-) i motorom jedno 2000 km prosecno za mesec ali svi smo mi ljudi i desava nam se da pogresim kao sto se desilo Aci .ja bih u ovoj situaciji pokusao da prikocim i vratim se iza kamiona ili da dodam gas i zavrsim preticanje ako je moguce. tvoje resenje mi se ne svidja ali sve je pitanje koliko je auto bio daleko ,koliko ste isli brzo (ti i auto )????mali milion pitanja ??? samo se zahvali bogu sto je sve prosle bez posledica i pun gas napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Nisam glasao ni za jednu situaciju.

Prvo nedozvoljavam sebi ovakve situacije.

Krivina nepregledna,kamion ispred mene i krenuti u obilazenje je cista ludost ili neiskustvo.

Eventualno u takvu avantruru moze da se upusti samo ko ima brzi jaci motor sa velikim rizikom.Sto naravno nebih preporucio.

Skretanje u levu stranu hmmmm tesko da bih to uradio osim ako je tojedini izlaz da spasem svoj zivot.Jednostavnije je po gasu paizmedju.Ali ako je tu blizu krivina pa uz to jos i poleganje moze se desiti ili proklizavanje ili ispravljanje krivine.

Dakle pamet u galvu i nedozvolite sebi ovakve situacije i slicne.

Neces nigde zakasniti za tih 5 minuta dok nevidis da je sigurno obilazenje.

Dobro si prosao Aco i od sad pamet u glavu.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

ja prelazim mesecno 6000-7000 km autom tj spavam jos malo u njemu :-) i motorom jedno 2000 km prosecno za mesec

 

Svaka cast kada uspes da,pored toga sto "spavas autu" predjes jos dva soma motorom 8)

 

Apropo teme,ne volim da preticem na magistralnim/regionalnim putevima pod punim gasom...pogotovo u nepreglednim situacijama. Uvek malo usporim da osmotrim situaciju. Nekako mi je na pameti onaj momak iz Panceva koji je pod punim gasom preticao kolonu a ona je nastala zato sto je cekala da lik skrene sa glavnog puta na sporedni. Momak to nije video,lik je skrenuo i ovaj ga je overio po sredini.

Ono sto hocu da kazem,treb po svaku cenu spreciti dolazak u ovakvu situaciju. A tebi svaka cast kada si se iz nje izvukao.

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Mislim da je najbolje bilo da se produzi onuda kuda si i krenuo, uz kamion. Ovo je bio veoma rizican manevar . Pitanje je da li si trebao da nastavis preticanje ili da odustanes, hocu reci, kolika je bila brzina i koliko bi ti ostalo mesta ispred krivine i kad bi presaltao u nizi stepen i pretekao kamion, tj da li bio imao vremena u toj brzini da bezbedno i savladas dolazecu krivinu.....super si prosao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6522 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Aco-Skretanjem u levo učinio si naočekivani potez iznenadivši vozača i sprečio ga da uradi osnovni refleks preživljavanja, manevar u desno i kočenje što je on sigurno krenuo da uradi čim si mu se pojavio sučelice i onda on nazad u levo i sigurno ti sve po spisku. I ja sam jednom se zaleteo ko som nizbrdo u Ljutice Bogdana u Beogradu iznad Zvezdinog stadiona, bus na stanici, vidim da ne mogu da se zaustavim, levo a ono auto u susret i onda još levlje na proširenje u raskrsnici bočne ulice. Ovo je samo statistički izuzetak koji potvrđuje pravilo da se to ne čini. Ti si u svakom slučaju skrenuo u levo i to verovatno oštrije nego što bi činio u krivini nastavljajući put preticanjem i rizikovao da se sučeljeni vozač uspaniči i da mu se otkači auto, ti si mogao da naletiš na nešto klizavo van puta pa da se provedeš samo tako, na sreću sve je dobro po sve, a ako štucaš, to je što te onaj sigurno često pominje.

 

Mnoge makaze sam izbegao manevrom u desno, zato i dan danas vozim uz desnu ivicu da bi se lakše pomerio i čak sišao van asfalta sa dva točka. Nekad usijana glava, uzak Fića, ablend i kroz makaze sredinom, vozi Miško. Skoro uvek ima prostora da se mimoiđu 3 auta i vozači jednostavno spontano reaguju tako da se razmiču u desnu stranu i oslobađaju spasonosni prolaz između.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1629 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ni ja ne obilazim ako nemam 100% preglednost, ali recimo da sam se zajebao pa se nasao u ovoj situaciji.

 

Prva opcija sa kocenjem i vracanjem iza zavisi od brzina i toga da li ima jos neko iza mene. Ako ima prostora i vremena uradio bih ovo.

 

Druga opcija (za koju sam glasao) je u slucaju da je prva mnogo opasna. Bio bih prisiljen da racunam na vozaca automobila koji ce videti da sam napravio sranje i napravice mi prostora da prodjem, instinktivno ako ne namerno. Sama pomisao da si blizu tockova kamiona me najezi ali mislim da su sanse velike da se promuva ovako. Verujem da bi 99.99% automobilista sislo sa puta kako bi nam spaslo zivot, pa makar posle danima pljuvali po motoristima.

Problem: kamion u krivini zanosi i postoji mogucnost da te udari bocno, tj izgura prilikom skretanja.

 

 

Treca opcija sa prelaskom na levu stranu mi je definitivno najgora.

Prvo: kao sto neko rece, ides u susret instinktu vozaca automobila da bezi u svoje desno.

Drugo: izlazes skoro celu duzinu motora udaru kada prelazis traku i ne ostavljas prostor kolima da manevrisu, pa ce vozac biti prisiljen da bira izmedju tebe i kamiona i odabrace tebe da bi spasao sebe.

Trece: skracujes vreme koje imas na raspolaganju krecuci se poprecno u odnosu na put.

 

Opet, sve ovo sto pricamo je jako grubo jer nismo svojim ocima videli situaciju i svako je zamislja na svoj nacin. Ono sto bih definitivno uradio je da bih legao na sirenu da skrenem paznju na sebe, pa makar me psovali danima, al bar bi se svi u momentu pomerili koliko mogu. Takodje bih usporio koliko je god moguce ali onoliko koliko krivina i saobracaj dozvoljavaju jer ne bih rizikovao da proklizam pored kamiona. Kad situacija prodje zahvalio bih se vozacu ako mi je pomogao uz izvinjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja