Jump to content

Moto Zajednica

Šta je bolje sa abs ili bez njega KAWASAKI Z1000SX

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000SX 2011

Ajd vozači pitanje glasi :zbunjen: šta kupiti sa ili bez ABS-a za motor Kawasaki z1000sx .:neznam:

;)

Poštujem svačije mišljenje jer pretpostavljam da su mišljenja podeljena.

Ko me ubedi da vredi platiti 500€ više poslušati ću ga.:zdravo:post-16710-0-37500200-1300643841_thumb.jpgpost-16710-0-47766100-1300643904_thumb.jpgpost-16710-0-25101400-1300644219_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ovaj motor sigurno extra koci i bez ABS-a. Medjutim,to je sistem cija je namena da se poveca bezbednost. E sad,koliko je to neophodno? Na automobilu ABS koci za sve novce. Mislim da i na motoru kad se covek navikne,ne moze da skodi. Da li vredi 500€? Tvoj je novac,ti znas najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ako je ABS igde potreban, onda je to na motociklu. Po meni, nemoj uopste da imas dilemu oko toga i ako ti finansije dozvoljavaju obavezno doplati za ABS. Motocikl u uspravnom polozaju za vreme voznje drzi ziroskopska sila tockova u rotaciji. Ako se uspanicis prilikom kocenja i tockovi blokiraju:

 

a) nemas upravljivost ukoliko je prednji tocak blokiran

b) nemas ziroskopsku silu.

 

Koliko dugo ces u tom slucaju ostati na tockovima mozes da vidis ako sednes na motocikl koji stoji i podignes noge od zemlje. Dobro, malo duze od toga ali to je to.

 

ABS sprecava nestanak ziroskopkse sile i po tome je neprocenjivo koristan na motociklu.

 

Naravno Rosi wannabe vozaci ce ti reci da ces na osecaj bolje kociti od ABS-a, ali po rezultatima ispitivanja ovo su u stanju samo trkaci ili jako, jako iskusni turing vozaci. Kad se u sve to umesa voda, masan asfalt ili prasina situacija se drasticno komplikuje.

 

Ja imam ABS na motoru i licno, nikad se vise ne bih vracao nazad. Na mom GS-u se cuje kad ABS reaguje (lagano zvizdanje iz ABS modulatora) i zimus sam se zaprepastio koliko je puta reagovao u kombinaciji hladan asfalt-hladne gume. On je izmerio proklizavanja kojih ja nisam ni bio svestan.

 

Nadam se da sam uspeo makar da te zamislim u vezi sa ovom korisnom spravicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako ces ovo cudo stvarno da koristis za Touring,znaci tovar plus eventualno suvozac(ica),ABS bi mogao da bude prilicno od koristi.

Plus,kad ga budes prodavao kao polovnog,procena je veca.

Prodavci to uglavnom ne preporucuju,najvise zbog toga sto nemaju pojma kako da rese eventualne probleme.Ne samo u Srbiji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Upravo tako. I meni se uključivao u nekoliko navrata uglavnom po hladnom asfaltu i verovatno sprečio proklizavanje prednjeg točka, a sa time zna se šta sledi. Jednom je auto ispred mene naglo prikočio, a ja sam bio na svega 2 metra od njega i ABS je odlično odradio jer sam ja kao lud stisnuo obe kočnice. Imao sam ABS i na prethodnom motoru (FZ6), a imam ga i sada na FZ1 i ako hoćeš da ne razmišljaš puno kada kočiš, pazari ABS. Nije svemoćan, ali vrši posao, a ti pošto imaš pare za novu Kawu 1000, imaš onda i još 500€ za ABS :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ajd vozači pitanje glasi :zbunjen: šta kupiti sa ili bez ABS-a za motor Kawasaki z1000sx .:neznam:

;)

Poštujem svačije mišljenje jer pretpostavljam da su mišljenja podeljena.

Ko me ubedi da vredi platiti 500€ više poslušati ću ga.:zdravo:post-16710-0-37500200-1300643841_thumb.jpgpost-16710-0-47766100-1300643904_thumb.jpg[attachment=107031:

Hvala .

 

uvek me oduševljavaju ovakva pitanja.....

Druže, nemam nameru da te ubeđujem u superiornost ABS kočnica....za sam zao čovek , rekao bih ti da kupi bez ABS-a, a ostali novac uplati za životno i nezgodno osiguranje.Tvoje pare, tvoja odluka.

Ako si u dilemi , izvedi jednostavan pokus pa češ sam odlučiti....na mokroj cesti vozi motorom pravo i stisni prednju kočnicu do kraja na motoru sa ABS-om. Onda stavi prst na glavu i pomisli kako bi se zaustavio BEZ ABS-a......

Jednostavna matematika....ako te jednom spasi ABS od pada, ABS se več isplatio a da o povredama ne pričam. A ti sam odluči.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Imam ABS na motoru, i tvrdim da nema alternativu.

 

Mnogi koji nisu nikad probali motor sa ABS-om, obicno imaju komentare tipa : to je za penzionere ili to je za neiskusne..

 

evo za primer.. ako ti ovi motori deluju kao da su za penzose i za amatere onda nemoj da doplatis ABS. :jee:

 

BMW S1000RR

 

http://www.waltercedric.com/component/content/article/156-switzerland/1870-bmw-s-1000-rr-absdtc-model-2011.html

 

 

HONDA CBR 600RR

http://www.youtube.com/watch?v=lh8maWzV9Lc&feature=player_embedded

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Dilema nije na mesto. Da ABS ne valja ne bi bio standardna i obavezna oprema na kolima svuda u svetu. Na kolima je od neprocenjive vrednosti a za motor necu ni da komentarisem. A kada se vec kupuje novo onda po meni 500e nije nista za dobijenu bezbednost. Niko ne daje valjda poslednji dinar za nov motor. Tako da ja nista novo ne bih uzeo bez ABS-a ni trotinet.

 

Svaki cm je bitan!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Svaki cm je bitan!!

 

Hm... u vezi ovoga treba reci: ABS ne skracuje zaustavni put.

 

(Ukoliko se recenica odnosila na ABS hehe...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Zavisi od okolnosti... A i bitno je kada se odnosi na sve ostalo :zvizduk:

Sala na stranu, niko ne moze da kaze da nije bezbednije. Tu svaka rasprava gubi smisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

ABS će za koju godinu postati standardna oprema na motoru, videćete. To sam tvrdio i pre koju godinu i evo, sve ih je više. Čak i R-ovi su krenuli sa time.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000SX 2011

PA drugari to smo rešili ubedili ste me :takoje: Što se tiče abs tema može da se zatvori.

Nego da pređem na stvar da ga naručim.

Idem probat kod Marinkovića ,Pa ako uspem da realizujem tj. da ga on obezbedi eto mene kod vas.

HVALA na savetima i trudu .:zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hvala i tebi Peco sto si nas poslusao! :) Zelim ti srecnu nabavku nove zverke! Ocekujemo puno slika i tekst sa utiscima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U startu nisam video da si iz Požarevca, ali nakon što sam to provalio, odmah sam pretpostavio ko si, a onda mi je to Milence potvrdio. Ali, reče mi da motor ne možeš preko domaćih uvoznika da dobiješ pre septembra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Narod je spreman svašta diskutovati pa tako i na ovu temu, ja ću kratko ABS je ABS. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja