Jump to content

Moto Zajednica

Prva Pomoc

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Stare prve pomoci mozete da koristite do novembra sledece godine i posle da ih bacite!

 

Nisu samo zavoji,makaze i cebence prva pomoc nego i potvrda o standardu na njoj kao i uputstvo izdato od crvenog krsta koje se ne falsifikuje.. Trajanje nove prve pomoci je do 2015god i predlazem da kupite sto pre jer ce biti nestasica na prolece kada krene opsta jagma za motorima i putovanjima kolima..

 

Ako neko misli da ce kupiti sledece godine p.pomoc pa da mu vazi do 2016god tu se vara jer je nastancovano onoliko koliko je automobila u opticaju, neko ce kupiti galeniku a neko mediteks(jeftiniji i bolji komplet) jer je bitan samo standard

 

S obzirom kako sve kod nas ide, ne mogu se složiti s tobom. Biće isto kao sa gumama - jao, pa nema narod para, nema za sve, daj da odložimo za još godinu dana. A i posle odlaganja, velike su šanse da se čovek izvuče ako ima bilo kakvu prvu pomoć u kolima ("ljudi smo... bla bla..."). Vidim da se ovde uvek isplati ne platiti, jer sve na kraju oproste, a ko je pošten i uredan ispadne budala.

 

Što se mene tiče, imam prvu pomoć (po EU standardu) od prošlog novembra i ne planiram je menjati naredne dve sezone sigurno, a čekam da vidim ko će mi napisati kaznu za istu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

meni zena radi u galenici,kupila je dve za auto,za mene i nju,i jednu meni za motor,to sam prebrinuo o njenom trosku :takoje: :takoje:

a to sto nemam obicaj da nosim to je nesto drugo,nemam ni tablicu,pa se razmisljam sta cemi uopste i prva pomoc :stabre:

a u kolima nosim i staru i novu,i 3kompleta sijalica,par sajli,stanglu za slepanje, dva trougla,lance, imam i 3 prcluka fluorescentna,pa ako ih to nezadovolji neznam sta vise da nosim,sve spakovano u vojni transportni ranac,pa ako im je malo....:care:

jedino mi krivo sto ona svapska sto mi je dosla sad uz opela nemoze da zadovolji nase standarde,kao da su te svapske losije....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Imam malu Louisovu a za ostalo nek mi ga :vutra:

 

http://www.louis.de/_2081faff85e271f7ead37e12ead7c08344/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10002120&typ_id=WVB1

cena = 9.95 evra ili 1030dinara (danas)

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

prosto ste mogli da pogledate u moto radnjama recimo ja sam je uzeo u biker house i bilaje negde oko 500 dinara normalna prva pomoc za motocikle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

prosto ste mogli da pogledate u moto radnjama recimo ja sam je uzeo u biker house i bilaje negde oko 500 dinara normalna prva pomoc za motocikle

 

Ta važi samo do septembra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

U metrou je skuplja oko 200din za motor od one za kola. Bio pre par dana. Sto manje to skuplje...kao i sa tehnickim uredjajima :takoje:

 

Samo mi nije jasno zasto postoji tip A i tip B kad bi trebalo da je sve isto? Povreda je povreda. Saobracajka je saobracajka. I vozacu kola i motora trebaju i gaze i makaze i krpe trugle i igle... Povreda se ne moze birati pa da u nasem A kompletu ima ili nema nesto drugacije od onog drugog. Eto cisto da se razlikuje jedno slovo i naravno cena! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Stvar je jednostavna-otimacina para putem bajki koje plasiraju o standardima EU(i u ovom slucaju) ! Jer, ako npr. set prve pomoci iz Louisa zadovoljava norme EU, zvanicno se prodaje i koristi u istoj (cije zakone "ovi" zele da sprovode) u cemu je onda problem osim ocigledne namere da nam lapaju kintu na sve moguce nacine. >:(

 

Nazalost,ovo je samo jedan od primera "implementiranja" evropskih normi koji nemaju veze sa mozgom a ni sa EU. >:(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Htedoh reci-"ovi" sto smisljaju zakone sve vise podsecaju na Pavla Vujisica u "Ko to tamo peva" (scena kada se dogovara oko prelaska preko njive) a Srbija- na sam autobus! :D :D :D :D Vooooozi Misko!!! Ko,bre ,nema za prvu pomoc??Daj odma' pet komada! Ili pet ili nijednu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
zippo

Postavljeno Danas, 12:13 PM

 

Stvar je jednostavna-otimacina para putem bajki koje plasiraju o standardima EU(i u ovom slucaju) ! Jer, ako npr. set prve pomoci iz Louisa zadovoljava norme EU, zvanicno se prodaje i koristi u istoj (cije zakone "ovi" zele da sprovode) u cemu je onda problem osim ocigledne namere da nam lapaju kintu na sve moguce nacine.

 

Nazalost,ovo je samo jedan od primera "implementiranja" evropskih normi koji nemaju veze sa mozgom a ni sa EU.

 

Ma hajde molim te! Ne znam odakle ti ideja da bi naša "demokratska" (i evropski orijentisana) vlast, pljačkala svoje građane? Ti, ili ne umeš da shvatiš, (imaš "plitku pamet"), šta je sve postignuto u poslednje vreme, ili si pripadnik "retrogradnih" (a možda čak i nedemokratskih) snaga, koje bi da nas vrate u srednji vek. A da bi smo "ušli" u Evropu prvo moramo da raščistimo sa takvima ko što si ti.

Auuuuu, koliko si me iznervirao svojim "zluradim" komentarom! Još ne mogu da se smirim!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Pazi Zile,ovako,stani, smiri se..popi jedno pivce,poradicu na tome da postanem"verujuci"..evo, obecavam (ali juche!) :D:care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Zamisli da pozovu u rat, a niko ne dođe? (Džon Lenon)

 

Zamisli da nam propišu nove komplete prve pomoći, a mi ih ne kupimo???

 

Vi što se gurate da ih kupite prvi dan, kao penzioneri ulje, razmislite gde to vodi? Na žalost, samo ih ohrabrujete! Šta li će da izmisle sledeće - trougao? Rezervni točak, sajlu za vuču?

 

Solidarnost u bojkotu: svi za sve!

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Milos A

Postavljeno Danas, 15:40 PM

 

Zamisli da pozovu u rat, a niko ne dođe? (Džon Lenon)

 

Zamisli da nam propišu nove komplete prve pomoći, a mi ih ne kupimo???

 

Vi što se gurate da ih kupite prvi dan, kao penzioneri ulje, razmislite gde to vodi? Na žalost, samo ih ohrabrujete! Šta li će da izmisle sledeće - trougao? Rezervni točak, sajlu za vuču?

 

Solidarnost u bojkotu: svi za sve!

 

Izvini kolega. Vidim da imaš dosta godina, a ipak veruješ u Deda Mraza (predlažeš rešenja koja su se još davno pokazala kao neefikasna i shodno tome su "utopistička").

Pasivan otpor protiv aktivnog terora? Ne biva brate nikako!

Daj Bože da nisam u pravu, ali .... .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Negde sam cuo da ima de se kupi prazno pakovanje od nove prve pomoci za nekih 200 din ( sve sa napisanim standardom ) i onda lepo iz stare prve pomoci prebacish ono shto bi trebalo da bude u novoj a ono shto nemash odesh u apoteku i kupish i sve zajedno te izadje 700-800 a imash PP po novom standardu. Sad pitanje je gde ima da se kupi taj omot od nove PP ??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Ja imam neku ne pise sta je (tip A ili tip B) pise samo "Prva pomoc" i ispod JUS H.H2.800 I u njoj ima samo:prvi zavoj,kaliko zavoj,neki hanzaplasti,trougla marama,sterilna gaza,"igla sigurnica",i neke kesice,neke gluposti. Tako da cu morati da kupim novi 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Negde sam cuo da ima de se kupi prazno pakovanje od nove prve pomoci za nekih 200 din ( sve sa napisanim standardom ) i onda lepo iz stare prve pomoci prebacish ono shto bi trebalo da bude u novoj a ono shto nemash odesh u apoteku i kupish i sve zajedno te izadje 700-800 a imash PP po novom standardu. Sad pitanje je gde ima da se kupi taj omot od nove PP ??

Ako saznas gde ima, javljaj. Ionako je pitanje vremena kad ce neki "preduzetnik" da iskopira pakovanje i sito stampom napise na njoj sta treba :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel ima negde neki zvanicni dokument u kome pise da treba da se ima takva i takva prva pomoc, sa tim i tim standardom? Ja imam neku nase proizvodnje, ali necu prstom da mrdnem dok neko zvanicno ne saopsti sta treba. Ovo ovako je kao neki komsiluk sa sizofrenim cepanjima, kao treba nesto a svako tera svoju pricu i pokusava da namakne kintu. Gledao sam nesto na SAT +, pozvali su neke sabane koji su nadlezni za to, a da zlo bude vece ne znaju ni oni sta je i koliko je u njihovoj nadleznosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Hanibale, prva pomoć treba da se ima - za ne daj Bože, a ne zbog policije. Drugo je pitanje zašto je važno šta piše na kutiji, zašto moramo opet da kupujemo NOVU PP kad smo je kupovali pre godinu dana, zašto ne važe nemačke PP... Ima toga još za razmišljanje, ali niko ne treba da se dvoumi da li treba da u motoru ima bilo kakvu kutiju sa osnovnim stvarima za PP!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Treba imati prvu pomoć svakako, imam skoro novu prvu pomoć baš za motocikle, ali ovo forsiranje Galenike isl. je čisto legalno reketiranje građana. Uzeću je samo ako moram i kada budem siguran da moram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

prekjuce kupim tu novu Galenikinu prvu pomoc u Rodic Marketu (2200 din) i zamisli bedaka nemoze da mi stane u gepek ispod sedista na VFR-u , e tu ja popizdim i povadim sve od cega je bilo po dvakomada zavoja i onda je stalo, e sad valjda mi nece panduracija pregledati dali imam sve unutra.. :stabre::staa2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

a shta ce mi prva pomoc u gradu? ok na putu, van civilizacije itd.. nosim zbog sebe.. a po gradu funkcionishe hitna pomoc... padnesh i ona dodje i sredi te...

 

u ovoj zemlji zakone donose ljudi koji ne vide dalje od svog stomaka dok klopaju u kafani i nameshtaju sebi profit...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

generalno prva pomoć se nosi zbog drugih a ne zbog sebe (daleko bilo, da ja padnem neko će znati gde je moja prva pomoć... pa neće naravno... prva pomoć je da kad ti naletiš na nekoga kome treba da imaš) ... ja trenutno u koferu vučem onu za autobuse (ogromnu) i nameravam da kupim novu ali iz principa ne želim Galenikinu zbog ličnog stava da je to favorizovanje i nametanje proizvođača krajnji bezobrazluk... nego gde ima da se uzme ta druga prva pomoć koja je po PSu ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Od kog datuma moram da imam tu novu prvu pomoc?

Mislim da za auto treba od 1.05.?

A za motor?

 

Trenutno imam louis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

juce me je zaustavila murija i posle standardnih pitanja usledilo je "da li imate sve od opreme" ja sam odgovorio da trenutno nemam stitnike za kolena i cizme ali da su mi kuci i da ih ne nosim kada vozim skuter :), naravno sve sam to rekao sa blagotelecim pogledom u ocima i mrtav ozbiljan. onda je pub takodje mrtav ozbiljan rekao "nisam mislio na to". ja mu kazem, mislite sigurno na prvu pomoc i on odgovori potvrdno, a ja ko madjionicar, hop, pa je potegnem iz gepeka :). on pogleda pa kaze "ovo je malo starija? " - da, cim je izasao novi zakon ja sam je maznuo iz firme druge nisu imali, cekam sad da nabave nove pa cu maznuti kad stignem :)

 

gledao me je cudno par sekundi i rekao "ma u redu je"

 

i tako se rastadosmo, mogu da zamislim sta je komentarisao sa kolegama kad sam otisao :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja