Jump to content

Moto Zajednica

Prva Pomoc

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Bez komentara... (ili ti kako naši doživljavaju PR, a inače se spominju svi proizvodjaci koji su dobili licencu)

 

 

http://prvapomoc.rs

Promenio član acim
Sređen link ka video

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Bez komentara... (ili ti kako naši doživljavaju PR, a inače se spominju svi proizvodjaci koji su dobili licencu)

 

http://www.youtube.com/user/srprvapomoc#p/u/6/X-gH2aTn8L4

 

http://prvapomoc.rs

 

au al je popust, pa 2100 je u pegazu -5% popusta za BJB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Katran-nemoj tako da rezonuješ. Nije iznošenje činjenica reklamiranje Galenike, niti smo mi krivi ili možemo da utičemo na takvu, lošu situaciju. Na tržištu je u ponudi trenutno samo to, znači da se mora izabrati nešto što je manje gore od drugog. Zamisli da se povrediš sam radeći oko motora il neko dete se raseče pri padu sa bajsa i ti uzmeš zavoj iz No Name apoteke i rana se inficira pa dođe do gangrene. Usmeri revolt za neku drugu pozitivniju kreaciju. I ja sam ogorčen zbog cene i uopšte nasilnog administriranja al sigurno neću uzeti nebezbedan komplet, šta ću tako je.

Evo pozitivne kreacije.

Ko je kriv sto smo mi (vozaci) godinama upotrebljavali prvu pomoc koja nije bezbedna???

Dakle, ovi novi paketi su ok a ovi dosadasnji koji su godinama bili u upotrebi nisu i njihov sadrzaj nije bio sterilan i nije pravljen od odgovarajuceg materijala.Pa ko je kriv za to, ko ce da odgovara,i kome se inficirala rana od starog kompleta kome nije istekao rok upotrebe!?

E pa zainat necu galenikinu pa makar nikad ne seo na motor!!!

 

Treba da znaš da je godinama unazad Jus standard bio strogo primenjivan, da nije bilo ovoliko muvanja ko danas u svemu i svačemu, da nije bilo kineskih apoteka ili sastojaka za njih tako da su sigurno sve dosadašnje stare apoteke bile ispravnije nego ove danas.

 

I što fantaziramo oko ničega. Birali smo vlast koja je usvojila norme a koje mi sad ne poštujemo iz nekog kvazi principa. Evo Popsijev link na Youtubu govori sve i ne mogu da shvatim zašto izbegavamo domaće kad se vidi da ni mnogo cenjena slovenačka roba nije dobra. Ja sam prekjuče kupio Galenikinu u Metrou za 1.700 kinti jer sigurno imam više poverenja u njih nego u bilo čiju, plus što i kontrole kvaliteta primenjenog standarda ukazuju isto. Naravno, ne slažem se sa nemogućnošću da se stare apoteke nadopune ili da se samostalno formira komplet, al što smo tražili, to smo dobili. Nije vredno ovo ovolike rasprave, na kraju krajeva, nije na odmet prastaru apoteku zameniti svežom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Dozvolili su mi da se uveze motor iz Nemacke, zadovoljava i u toku je procedura prevodjenja na nase table i propise, dobicu i nalepnicu. Probacu i prvu pomoc isto iz Nemacke da prevedem, angazovacu i prevodioca i sve sto treba, ne pitam kolko kosta :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: trenutno bez motora

Pitao sam danas jednog saobracajca sta ako nemam gde da stavim prvu pomoc, nemam mesta ispod sedista... Covek mi je rekao: "nemam pojma"?!

Zna li neko sta se tad desava? Treba da nosim ranac sa sobom?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Pitao sam danas jednog saobracajca sta ako nemam gde da stavim prvu pomoc, nemam mesta ispod sedista... Covek mi je rekao: "nemam pojma"?!

Zna li neko sta se tad desava? Treba da nosim ranac sa sobom?!

:lol: ja bi, dok mi piše kaznu, tražio da unese primedbu; nedostatak mesta u motoru, a onda kad odeš kod sudije, daš mu adresu predstavnika proizvođača motora ili same ffabrike, ma neka zove projektantski tim i neka oni objasne zašto nisu predvideli mesto za prvu pomoć.  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

mislim da bi trebalo da stane jer onaj stari komplet je stao, ili lepo kupis RF i stane ti prva pomoc, rezervne sijalice, lanac, mreza, fluo-prsluk, malo alata i rukavice :aha::jee::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Jeste li videli sta nam rade. Prva pomoc za auto koja ima duplo vise stvari kosta 1600.00 din a za motor 1999.00 din. Obe su galenika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Jeste li videli sta nam rade. Prva pomoc za auto koja ima duplo vise stvari kosta 1600.00 din a za motor 1999.00 din. Obe su galenika.

 

Logično,... pošto je kilo avta, a kilo motora?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jeste li videli sta nam rade. Prva pomoc za auto koja ima duplo vise stvari kosta 1600.00 din a za motor 1999.00 din. Obe su galenika.

 

Logično,... pošto je kilo avta, a kilo motora?

 

Kralju... :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nosicu Louisevu a ako mi prave problem, zalicu se u Strazburu, MMF-u, Havijer Solani licno a i nasima samo da vidim ko ce doci na vlast... Ako nista ne upali,ce se deklarisem kao rom i sve ce ih tuzim da me diskriminishu...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Jeste li videli sta nam rade. Prva pomoc za auto koja ima duplo vise stvari kosta 1600.00 din a za motor 1999.00 din. Obe su galenika.

 

Logično,... pošto je kilo avta, a kilo motora?

 

Kralju... :takoje: :takoje: :takoje:

 

hvala Popsy, znao sam i od ranije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

.. Ako nista ne upali,ce se deklarisem kao rom i sve ce ih tuzim da me diskriminishu...

 

Al zato moras da se kvarcujes ili da makar mazes lice s imalin :lol:

A moraces da naucis i koju ciganjsku (dikili kontakt, ava kari šnel ...) :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jel su vam nekada trazili prvu pomoc? Meni za 3 godine nisu ni jednom :neznam:

meni su trazili pre 4-5 godina bas kad sam imao GPZ500, i da stvar bude gluplja, bas onda mi se nesto bila zaglavila brava na sedistu i nisam mogao da otvorim da pokazem policajcu da IMAM prvu pomoc, i jedva nekako drz pa nedaj i pusti me pandur uz opomenu da popravim bravu :lol::D

to me malo nerviralo kod GPZ-a imao je neki budjav sistem otvaranja sedista a i jedva je stala prva pomoc i tako mi se bilo zaglavilo par puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

.. Ako nista ne upali,ce se deklarisem kao rom i sve ce ih tuzim da me diskriminishu...

 

Jos bolje kao gej rom!

 

:takoje: to je definitivno kljuc za resenje svih problema u nas... :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

E lakse sa tim gej rom

Niste platili licencu za koriscenje izraza

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/72187-xi-akcija-davanja-krvi/page__st__160

odgovor broj 168

citat

01.10.2011.

mi smo našli modus vivandi sa policajcima još kod Arene... posle price da ne moze da se ide organizovano i da se otkazuje i sl. Student je krenuo sa pricom "jel to zato sto smo Gay Romi..." i posle je bilo ma idite al nemojte bas u velikim grupama i sl... što bi ovi iz Fante rekli "okreni na igru..."

kraj citata

Tako daaaaaa.......

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja