Jump to content

Moto Zajednica

Prva Pomoc

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Koliko sam upoznat, u ponudi su Galenikine i "No Name" apoteke za koje se ne zna ko je proizvođač, odakle su i sa sumnjom u sterilnost upakovanog. Kod Galenike postoji neki standard i kontrola kvaliteta i po kazivanju jedino ta apoteka ima sve neophodne sastojke. Nemam ništa protiv Galenike, naprotiv, pogotovu ako nema drugih "proizvođača" odnosno prepakivača kineskih zavoja i ne vidim zašto je pozitivno ocenjivanje i iznošenje činjenica prinuđivanje na izbor. Drugo je pitanje što prošla moto apoteka je koštala cca 500 konti a ova sad preko 2.000 a osim folije skoro da i nema neke razlike, pogotovu ne za više od 4 x veću cenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ova Galenikina ne može biti bolja od Nemačke prve pomoći koja u sebi pored svih stvari sa spiska, ima i kondome.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To što je nemačka ne znači da apsolutno zadovoljava svaki standard ili da je bolja, pogotovu ne zbog prezervativa. Da bi doneli adekvatan sud potrebno je uporediti standarde i onda tek zaključiti šta je bolje, na stranu koja ima više elemenata u njoj. Hvala za minus zbog opredeljenja za domaću a ne kinesku anonimnu apoteku. Stvarno ne razumem takve apriori stavove protiv svega Srpskog.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jbt. tema o prvoj pomoci 3 strane????? jel 2200 ili 2100 dindzi????

 

Nije me niko zaustavio na motociklu 2 godine!!!! A i da me zaustave ne verujem da bi mi trazili PP!!!????

 

 

 

A i da mi traze, rekao bih da ako me neko ubije na drumu sigurno ce se naci neko da baci neku krpetinu preko mene, tako da me moram ja da nosim carsav za pokrivanje unesrecenih na drumu koji se nalazi u toj PP!!!!

 

Radije cu za 2200 sasuti pun tank goriva:)))))

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Ja imam ovu a u Minhenu su mi rekli da je najbolja (Nemacka medicina - Di beste) :moto3:

Ne znam samo da li pasuje u KTM :jee:

KGrHqMOKisE0qGCzpBNbg5YFE2Q0_12.jpg

 

Ako su Svabovi osnivaci & nosioci EU bajke, valjda oni znaju sta je EU standard za PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Samo Vi pljujte domaće ( i sami sebe pri tom) i veličajte PRC (kneske) bezimene nazovi apoteke sa ne sterilnim materijalom, a pri tom ne postavljajući pitanje zašto je sad moto apoteka skoro 5 x skuplja nego prošla iako je iste veličine, osim za onu termo oblogu koja je u stvari obična malo jača kuhinjska folija. Ne pitate se zašto na tržištu ima većinom samo tih No Name proizvoda koji su i opasni jer ne sterilan zavoj može uzrokovati sepsu, ne daj Bože. Ne zamislite se zašto uopšte nema apoteka po zakonskom standardu a sankcija se primenjuje. Ne interesuje Vas što se uvozi ne zadovoljavajuću robu, što se pušta na granici, što se overava sertifikat o pregledu ispravnosti neispravnog jer se radi medicinskoj opremi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

ne postavljajući pitanje zašto je sad moto apoteka skoro 5 x skuplja nego prošla iako je iste veličine, osim za onu termo oblogu koja je u stvari obična malo jača kuhinjska folija.

Ja sam postavio sebi to pitanje i znam odgovor, a jesi li ti postavio sebi pitanje zasto kad bi kupovao pojedinacno po stavkama u apoteci sadrzaj kompleta to ispada skoro 5 x jeftinije nego sto nam oni prodaju zapakovano u kutiji ?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kupujmo domace!

(a da kupimo u louisu pa na nju da napisemo da je po nasem standardu?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ne postavljajući pitanje zašto je sad moto apoteka skoro 5 x skuplja nego prošla iako je iste veličine, osim za onu termo oblogu koja je u stvari obična malo jača kuhinjska folija.

Ja sam postavio sebi to pitanje i znam odgovor, a jesi li ti postavio sebi pitanje zasto kad bi kupovao pojedinacno po stavkama u apoteci sadrzaj kompleta to ispada skoro 5 x jeftinije nego sto nam oni prodaju zapakovano u kutiji ?

 

upravo tako a i imamo pretpostavku da živimo u pravnoj državi i da ne može da uvozi tehnički neispravna (pogotovo) medicinska oprema... vrlo rado bi ja kupio domaće (kao što i hoću, ali ne Galenikinu) al da se pri tome ne osećam kao ovca zato što je neko napravio "dil" da po novom zakonu jedinu ispravnu PP ima Galenika... jes da imam frizuru kao ovca al ne nosim čaktar...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jednostavna je matematika. U Srbiji ima oko 1,8 miliona vozila što je jednako tržišnom kupovnom potencijalu, znači, neko će prodati toliki broj jedinki. Ako je prošla apoteka koštala u maloprodaji cca 520 Dinara, na kojoj zarađuju i proizvođač i trgovac,  a sad cca 2.200, ispada da je ekstra profit cca 1.500, da oduzmem 200 kinti za termo foliju i ajd još malo na idimidođi, čista nadodata zarada je 10€ po komadu, pa x broj komada, cifra je 18 miliona €, al nek bude samo pola. Nek  mi  neko nađe posao gde ću za unapred fiksiran i uz to još  zakonski rok da zaradim toliki novac. E o tome se radi.  <br /><br /><br />Sledeće. Besramno je da se uvede u prodaju sanitetski materijali koji po svojim karakteristikama mora da bude zabranjen, spaljen i verovatno sa krivičnim sankcijama zbog direktnog ugrožavanja, na stranu &amp;quot;obični&amp;quot; nedostaci.  Slažem se ja da je Galenika protežirana al u Srbiji nema više validne farmaceutske proizvodne kuće, znači nema ko da proizvodi i pakuje, privatne aranžmane ne vrednujem nikako. Galenika je bar bila u rangu svetskih kompanija, mislim da ima i zvaničan ISO standard, i još uvek primenjuje veoma oštre kriterijume za sve što radi i proizvodi i uprkos svemu je favorizujem upravo zbog sigurnosti sastojaka. Ako na apoteci može da ne piše ko je proizvođač, analogno tome znači da može da stoji i da je neki izmišljeni, što znači i &amp;quot;nemački&amp;quot;. U tom smislu apelujem na razložno vrednovanje i naravno da sam ogorčen na celo zamešateljstvo i magarčenje svih nas po pitanju mnogo čega, kao što je bezobrazno višestruko skuplja cena, al što se kvaliteta, sigurno je bezbadnija od svih. <br /><br />Uzgred, Galenika je u nemilosti već godinu dana, svi znaju da država im duguje voz para, tako da kao firma sigurno nije monopolisana već neko ko vešto koristi njen znak.   Lično, nosam staru apoteku i čudim se formalnom zakonskom okviru da mora da ima upisan zvaničan standard bez mogućnosti da je sadržaj kompletan po spisku, odnosno da se ne mogu postojeći paketi nadopuniti sa par nedostajućih stavki.<br /><br />

 

I gde ima onih kutija za 200 Dindži?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Lično, nosam staru apoteku i čudim se formalnom zakonskom okviru da mora da ima upisan zvaničan standard bez mogućnosti da je sadržaj kompletan po spisku, odnosno da se ne mogu postojeći paketi nadopuniti sa par nedostajućih stavki.

 

To je ono zbog čega se ti i aca-pn niste složili, umesto da prva pomoć košta koliko sadržaj i kutija ili torbica, ona košta 5 puta više zbog sertifikovanja, nečije ugradnje, monopola, itd. Ispade da natpis SRS, ili kako već piše, košta 4 puta više od samog proizvoda. Slično šlep službe AMSS ovih dana pokušavaju da sebi naprave monopol odnošenja vozila sa auto-puta, a druge šlep službe, uredno registrovane za tu delatnost, pokušavaju da izbace i ostave im samo mrvice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma složili smo se Aca i ja, oboje zameramo monopolsku cenu ko svi ovde, to je jasno ko dan. Ja sam samo upozorio da se bavimo perifernim stvarima, dal je bolja ova ili ona, srpska ili nemačka...a srž ne vidimo, a to je reket kroz cenu. Stara od 500 kinti je takođe morala da bude sertifikvana i da prođe sve kontrole, znači, ima iste administrativne troškove. Osnovno, svrha apoteke je da ima adekvatan sadržaj za pružanje hitne pomoći a sad ispada da je to skroz ne bitno već da je dovoljno da na na pakovanju samo stoji propisani standard, mada policija ima pravo da kontroliše brojčano sastav po spisku, al svi znamo da se to u praksi ne dešava, ili izuzetno retko. Evo, uzeo drugar štampač za folije, može za sekund da napravi bilo kakvu etiketu na lepljivoj foliji, znači sad će bude falširanja samo tako, ko sa kutijama sa natpisom od 200 Dinarci. Da je apoteka 600, koliko bi trebala da bude skuplja za foliju i ne znam još šta, svi bi je rado kupil ili nadopunili staru kupovinom komponenti u svakoj apoteci što je krajnje logično i svrsishodno. Zašto ja ne bi mogao da odem i kupim samo foliju jer recimo imam jednu Audi apoteku u kojoj ima i više od propisanog svega osim folije. Ovako, ispada da je samo formalnost bitna, odnosno kog briga za bezbednost, važno je da neko prihoduje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Osnovno, svrha apoteke je da ima adekvatan sadržaj za pružanje hitne pomoći a sad ispada da je to skroz ne bitno već da je dovoljno da na na pakovanju samo stoji propisani standard

 

Upravo tako.

 

mada policija ima pravo da kontroliše brojčano sastav po spisku, al svi znamo da se to u praksi ne dešava

 

A kako će tek proveriti kvalitet, što si napisao u prvom postu. Može da bude spakovan zagađen zavoj, a to naravno niko ne može da proveri. Kao bitan je sertifikat i to je garancija kvaliteta, a u principu to ništa ne mora da znači jer se sve to može i dalje falsifikovati kao i ranije. Poenta je baš da cena originala bude dovoljno povoljna da niko ne poželi da kupi kopiju, a to je sasvim moguće u ovom slučaju.

 

Da je apoteka 600, koliko bi trebala da bude skuplja za foliju i ne znam još šta, svi bi je rado kupil ili nadopunili staru kupovinom komponenti u svakoj apoteci što je krajnje logično i svrsishodno. Zašto ja ne bi mogao da odem i kupim samo foliju jer recimo imam jednu Audi apoteku u kojoj ima i više od propisanog svega osim folije. Ovako, ispada da je samo formalnost bitna, odnosno kog briga za bezbednost, važno je da neko prihoduje.

 

Izgleda sa se oko ove teme svi 100% slažemo, što je krajnje čudno za Srbe :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Slažemo se mi more mnogo više nego što priznamo al problem je u tome što smo malo površni, malo nećemo da pokažemo, malo pasivni...

 

Problem kvaliteta je sveopšti kod nas, tj. manji je iz dana u dan pa tako i sa nepoznatim apotekama. Javno su na televiziji to objavili uz preporuku da kupci pažljivo pogledaju šta kupuju. Otuda i moj stav da ipak treba uzeti Galeniku mada mislim da i oni samo pakuju al predpostavljam da sve to rade poštujući kriterijum koji važi za lekove. Lično, radije bi kupovao po apotekama sastojke i pakovao sam svoj komplet nego uzeo bilo gde ala raznorazni buvljaci. I takva apoteka sa zarđalim zavojem je ispravna zato što neko oštamo na kutiji standard a ona sačinjena kupljenim iz Gradske Apoteke nije. Lično, uzeću spiskove, za auto imam i nadopuniti čim treba i zalepiti oštampanu nalepnicu a ako hoće da proverava sadržaj može.Bitno mi je da sam siguran u valjanost jer to može nekom da spase glavu a pro forma neće. Jel ima neko spisak koji je potreban za motorcikl? I gde ima termo prekrivke ili ti aluminijumske kuhinjske folije na pvc podlozi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Mislim da je ovolika rasprava oko kompleta prve pomoći nepotrebna.

Ako je u kutiju ili torbicu spakovano sve ono što je predviđeno zakonom, ne postoji razlog da policija to ne prihvati kao ispravnu opremu. Ukoliko se ipak dogodi da neka budala napiše prijavu sudiji za prekršaj, ne znam osnov po kom bi mogla da se izrekne kazna.

Ja ću svoju "prvu pomoć" sam da napakujem od elemenata kupljenih u apoteci. Čak ću neke stvari i da dodam. Baš bi voleo da vidim onog ko će da me kazni zbog toga.

Dakle hajde da sačekamo da se to dogodi pa da onda "pametujemo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mislim da je ovolika rasprava oko kompleta prve pomoći nepotrebna.

Ako je u kutiju ili torbicu spakovano sve ono što je predviđeno zakonom, ne postoji razlog da policija to ne prihvati kao ispravnu opremu. Ukoliko se ipak dogodi da neka budala napiše prijavu sudiji za prekršaj, ne znam osnov po kom bi mogla da se izrekne kazna.

Ja ću svoju "prvu pomoć" sam da napakujem od elemenata kupljenih u apoteci. Čak ću neke stvari i da dodam. Baš bi voleo da vidim onog ko će da me kazni zbog toga.

Dakle hajde da sačekamo da se to dogodi pa da onda "pametujemo".

 

Ja sam takodje moju u autu napakovao po novom standardu i čak na kutiji napisao novi standard, pa cemo da vidimo. Jel piše na kutiji standard, piše, jel ima sve što treba neka proverava. Nema sanse da kutija ne odgovara, ova galenikina je u nekoj torbici, a ove druge u plastičnim kutijama i sve su ok.

 

Nego nikako neko da se seti da prodaje prazne kutije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Iz principa necu da kupim galenikinu PP.

Proradio je srpski inat, da li je moguce da su zavoji u kompletima sterilni a da oni u apotekama nisu.

Kako je moguce da se za komplete primenjuje visi standard?

Da li to znaci da apoteke prodaju zavoje opasne po zivot?

Sta je sa bolnicama, kakvi su njihovi zavoji? (posto verovatno poticu iz istog izvora)

Da li su stari kompleti bili ne sterilni i ako jesu ko je zato kriv i hoce li neko da odgovara?

Eto, kao i uvek pitanja je mnogo a odgovora nema, kome ih i postaviti!

Kao sto rekoh, kupicu neciju drugu koja se manje reklamira ,

ovoliko mnogo reklame za galeniku na mene je uticalo kao anti reklama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

узех данас на Бубњу наводну "галеникину" ПП тип А СРПС З.Б2.001 за 1 червену :takoje: рок употребе до 2016 :nanana:

јасно је да није оригинал јер није одштампано на "кутији" већ је убачен картон али сасвим довољно да скине "другове" органе са грбаче :zdravo:

Tip_A_Galenika.jpgTip_A_Galenika_1.jpgTip_A_Galenika_2.jpgTip_A_Galenika_3.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja