Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Јутрос после прве кафе и доручка нешто малко радих у гаражи па после око поднева са супругом у малу шетњу до Лиманског парка на неку манифестацију војвођанске кухиње, ту се опскрбих неким хот кобајама, после ручак и дал да зацркнем или не ... тако малко думах и ма нееееее, на моју малу бенгулицу па направих 70так км чисто да пролуфтирам главу, малко до бегечке јаме, ту малко попричах са момком који је купио почетком године Триситија, малко разменули искуства па до чарде код Браше да дочекам скелу па да пређем на сремску страну, просто невероватан ужитак скелом у смирај дана док те последњи дневни сунчеви зраци милују по лицу а вода удара у прамац скеле, умало нисам заспао на мотору. Но прекиде ме у уживању удар скеле о обалу, пали мотор и терај даље ка Беочину па да кренем новореконструисаним путем ка Црвеном чоту, путем који обилује мноштвом кривина и два прелепа правца, кривине се нижу једна за другом, неке дуже, неке краће и тако до горе, окрет па истом џадом доле, кад кренух на доле у једном моменту спазих срну како ми је претрчала пут и улетела у шуму (у видеу на 34:21), дођох до доле, прођох фабрику цемента и убрз кренуше прве капи кише (рекоше да неће падати данас у војводини а оно падала и јутрос и сад, после чух а и видех да је у Новом Саду била поприлично добра провала облака), наточих гориво у Беочину и само што кренух мало даље застој код скретања за Думбово услд поприлично жестоке саобраћајке (у видеу на 47:42), кишне капи како дошле тако и ошле па до куће није било више ни капи.
Неки мој мали резиме, некако ми више и није проблем по кривинама, додуше лакше ми је узбрдо него низбрдо ал' полако стичем сигурност ал но проће воде дунавом док стварно не кажем да је то то од мене, оно што сам пре 30 година умео, наравно и године чине своје па је по мени и некако нормалније да буде то мирнија вожња а не тркање по кривинама, то остављам овим млађим и старијим моцима који још имају адреналина за то, мени за сада и ово моје кривинарење пије воду, па уколико кренемо негде групно надам се да ћете ме чекати по неким местима за скупљање.

 

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Petak veče,. U Loznici provala oblaka. Lije kao da je neko odvrnuo neki hidrant a ne iz oblaka da pada. Šta li će sutra biti? A sutra, sutra treba da bude Sarajevo. Naime, ima jedno dva meseca kako su suprugine dve drugarice pitale da idemo zajedno u Sarajevo. One plaćaju, ja vozim:). Nije loša pogodba, reklo bi se. Ali tri žene,ko preživi pričaće:wacko:. Jasno vam je da ovaj put, na moju veliku žalost, nije u pitanju vožnja motorom. Zbog brojnog stanja angažujemo duplo veći broj točkova, isto veče prelamamo da idemo jer prognoza kaže-može. 

Subota jutro. 

IMG20220910065629.thumb.jpg.4721703eb876dcde65a634e9489e4df4.jpg

Pa, onako. Ma idemo. 

Kupimo njih dve i pravac granica-Šepak. Prolazimo našu stranu i dolazimo na Bosansku kontrolu. Gleda onaj policajac, nešto vrti glavom. Da nije neka na poternici, pitam se. Dokle, na kraju progovori. Sarajevo. Opet zavrte čovek glavom, nek ti je Bog na pomoći, reče, a ja slegoh ramenima, šta ću, izdržaću, valjda. Nastavljamo ka Zvorniku. Priča ne prestaje, meni u glavi onaj policajac:wacko:. Prolazimo Zvornik

IMG20220910075500.thumb.jpg.47dc73ef422e567670d5422552ef6a5c.jpg

Dolazimo do Zvorničkog jezera, sunce se pomalja, priča se stišava, dobro je, prošao je prvi udar. 

Ostavljamo jezero i krećemo uz Drinjaču ka Milićima i Vlasenici. Kreće uspon, prolazimo Vlasenicu

IMG20220910084701.thumb.jpg.d75224814eb311d5aba3610ca7b795f9.jpg

IMG20220910084622.thumb.jpg.4ccc83888062d3789f806420602c91e9.jpg

Penjemo se. Zraci sunca koji se bore da se probiju kroz oblake čine prizor još lepšim

IMG20220910085552.thumb.jpg.1543c872b204da617dc673173d468a34.jpgIMG20220910085837.thumb.jpg.4615ae32ac3647db58872cbe9ac8619a.jpg

Spuštamo se ka Sokolcu. Ovo je neverovatno, Bosna je stvarno prelepa, drugačija

IMG20220910091542.thumb.jpg.2c021465f40c6c44399f73c39904a281.jpgIMG20220910092711.thumb.jpg.872c5d34c0c60532540f26792f686b52.jpg

Sololac, pa skrećemo desno ka Sarajevu. Ovim putem prvi put idem, ni u Sarajevu nisam nikada bio, a tu je, na 170km,pa nije preko sveta. Pitam se kako sam to sebi dozvolio, zašto je trebalo toliko vremena. 

E da, priča i atmosfera su postale super, žene su skroz :takoje: i putovanje je pravo uživanje. 

Predivni predeli se nižu a ja u glavi već vidim kako gazimo istom rutom ali na motoru. 

SARAJEVO

IMG20220910171622.thumb.jpg.f5f792ac23c3922c8c28d539a00667b7.jpg

Fantastično, fenomenalno. 

Ulazimo u grad, snalazimo se za parking:P, kreće obilazak. 

IMG20220910104549.thumb.jpg.7e3fc07ae809d44ead71ffcb0b712b20.jpg

IMG20220910104554.thumb.jpg.73f6ba2e5df77e46fc6e6b1d7b9cc2db.jpg

Par selfija i normalno slikanje dama

IMG20220910104629.thumb.jpg.c1cafe2d756ff3f03c864764641278dc.jpg

Spreman sam da izigravam fotografa ceo dan, nije mi teško. Gde ćemo? Pa kako, prvo u Baščaršiju na kafu(ovaj put nema kuvanja kafe u sopstvenoj režiji). 

IMG20220910105137.thumb.jpg.d0128c555c5c35ee47036366caa7bb6f.jpgIMG20220910110002.thumb.jpg.487a86023e8d34c6d3c7b5cde3e342b3.jpg

Kafica, doručak, pa šetnja

IMG20220910124931.thumb.jpg.4e6ce21255d246afe8771087ae82d1bc.jpgIMG20220910105818.thumb.jpg.027715c6231fe35969b1ccabd0479e42.jpg

IMG20220910125311.thumb.jpg.cfca645d63b9125b52388d1c79c0b07e.jpg

Nezaobilazno i neverovatno mesto susreta kultura, ništa slično nisam video. Sa jedne strane istok

IMG20220910130806.thumb.jpg.23c9caecb4221095a9dbc0ebd42df84e.jpg

sa druge zapad. Bukvalno povučena linija

IMG20220910130738.thumb.jpg.271839b35617aeed4f149d8915e0dff1.jpg

Kao iz Istanbula da se prekorači u Beč, zaista fascinantno. 

Nastavljamo šetnju kroz novi deo grada

IMG20220910131317.thumb.jpg.3f72b6d37c76b4738b6273caab5345b8.jpg

Možda je najveća veličina ovog grada baš u toj zastupljenosti svih kultura i religija. 

IMG20220910132304.thumb.jpg.b5eb9d5dd2c9131ccc25af08ac9eccdb.jpg

Večna vatra, spomenik oslobodiocima Sarajeva iz drugog svetskog rata. 

Počinje da se oblača. I najavili su prolaznu kišicu. Ma ne smeta, neka pada, mi ćemo da šetamo. 

Idemo malo pored Miljacke. Koliko mostova, iz raznih perioda. Ima tu i savremene arhitekture

IMG20220910142920.thumb.jpg.b3ce4149885a0bc10e83a9db46c8f076.jpg

Kako se ne slikati na ovakvom mestu, ispred pozorišta

IMG20220910143340.thumb.jpg.e44dac82e4cb8032c8a799d89d6ff4b7.jpg

Tek venčani mladenci prave svoje prve bračne fotografije. Ni njima kiša ne smeta a i zašto bi. 

Idemo dalje

IMG20220910144113.thumb.jpg.c88802a3962ea01797a291a727948ab1.jpg

Opušteno se igra partija, sa strane pristrasni navijači, pršte komentari na poteze

IMG20220910144343.thumb.jpg.7b1d8e4410521f44e23ba346563a1d60.jpg

Vraćamo se u stari deo grada, vreme je za još jednu kaficu

IMG20220910150714.thumb.jpg.f0fc12ff6c95bbfbd1badee4d7305023.jpg

A zatim i za ćevape, naravno. Koliko smo pojeli? Pa nije bitno, neka, nema veze, drugi put, uf što su dobri. I onda se zaliju Sarajevskim pivom da se zaokruži priča i bolje legne baklava. 

E, pa mora se polako krenuti nazad. Za dan svakako ne može sve da se vidi. Staćemo još jednom da obeležimo dan

IMG20220910171759.thumb.jpg.468c21f4673e93b055ebc0890bf9ccd7.jpg

Idemo nazad. Opet kreće ona priča ali sad i ja učestvujem, ne zna se ko više govori, gotovo se nadvikujemo, jeste videli ono, kako je lepo ovo, a tek tamo... Smejemo se. Šta ću, prepustio se stihiji, učestvujem i ja. Opijeni utiscima idemo kući. Već se prave novi planovi. Eee, polako, sad mi motorom pa onda može opet. Sunce ponovo sija. Ne može se čovek nagledati ove Bosne. 

Eeeee, a onda, jadac. Krenemo uz Romaniju, primetim ja, nešto slabije vuče limuzina. Ajd, šta znam. Kad, utihnu. Ugasi se. Stanem. Vergla, zuji samo. Ne javlja se. Sva četiri, dignem haubu, nema vode, motor cvrči. Mašala, dihtung glave sto posto(nažalost tačno). Ipak, raspoloženje ne opada. Ma bilo je super, vredelo je. Pozovem oca, kreni iz Loznice. 

E sad. Ja tvrdim i stojim iza toga. Nema nigde takvih ljudi kao u Bosni. Kad se ne daj bože desi nešto na motoru, kolege će stati, nema tu šta. Sa kolima je druga priča.Većina će samo proći. Ipak, u Bosni je drugačije. Staju, pitaju da pomognu, nude se. Tako i bi. Stade čovek, daj uže, pošlepaću vas i odvuče nas čovek dobrih dvadesetak kilometara do prevoja kod restorana Pogled. Neće ni da čuje da mu damo za gorivo, piće, ne. Veliko srce ima ovaj narod. 

Otisnemo se nizbrdo pa skroz do Milića uspemo da dođemo. Tu se zakačimo pa hajd polako. Došlepamo se do granice. Gde ćemo se šlepati preko mosta, ajd guramo. Izađemo svi, one crkoše od smeha. Dobro je, ma super. Policajac samo mahnu rukom. Promenila se smena, nije onaj od jutros, šta li bi rekao. Na našem prelazu opet smeh. Gleda graničar, kaže bar ima ko da gura kola. 

Dovlačimo se, bukvalno, kući. Odlično. Auto, o njegovu glavu. Da ga sredim pa ponovo, iz inata. 

U glavi vri od utisaka. Beležimo velikim slovima u svesci zadataka-Sarajevo motorom. Dodajem još većim slovima i podvlačim-više puta. Ima u toj svesci i Trebinje, Mostar, Višegrad,... Ima i sirnica, zeljanica, urmašice i sarajčice, pa ne može sve od jednom. I ne treba. 

Nešto me je posebno oduševilo. Pročitali ste o onom mom virusu. E pa radi, ne smiruje se. Kaže mi supruga, znaš, danas dok smo išli, ja sam nas već videla kako idemo motorom. Meni srce puno. Poljubim je. Hoćemo dušo, hoćemo, obavezno. Do tad i nekih novih prelepih mesta

Uzdravlje:)

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ne znam da li da stavim u "sta vas je danas iznerviralo" ili ovde posto vidim da brat @Bole37 ide u moto penziju, a bas je on bio insipiracija svojim fotkama od skoro sa Rtnja. Neko vece gledam i divim se i zapalim juce, vratim se malopre i vidim prodaje covek Benkija.... Drzi se, Sashac legendo! :sampion:

ug6iwbs.jpg
F47ZzBE.jpg
e5GikAp.jpg 
oOSLnaB.jpg
Ao4LsBx.jpg

  • Sviđa mi se 17
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pitaju Uzicana, gde si bio juce. U Bajinoj Basti. Pa jesi li nesto ....? Kaze , nisam.

Nisi ti bio u BB.

 

Probudih se rano spreman za voznju, ali uvek postoji ono ali. Otrcah autom po neki materijal do grada i izgubih sat, dva, pa krenuh na uzivanje oko 11:00h.

 

Od Divcibara do Kosjerica da napojim masinu, zatim prema Seca Reci, gde me kod kamenoloma cementare zaustavi radnik/putar. Miniranje u toku.

Izdangubih tu jedno 15 minuta, tj ne izdangubih nego naucih nesto o miniranju. Zlu netrebalo, pu,pu.  U jednom pucnju stavljaju 3-4 tone eksploziva i to nekog belgijskog plasticnog, jaceg. To je dovoljno da odvali deo brda u sirini oko 25m i 10m  visine. Kaze negde tonaza dinamita ide i preko 10t.

No da ne tupim o tome, cim oslobodise put, nastavih i svratih u kafanu u Seca Reci na sok, te saznah za preki put ka selu Jakalj, preko zaseoka Zarica. Inace to je jedina kafana u tom selu da radi, a kazu da nema racunice ni da ona radi vise. Svratio sam i do crkve brvnare, al ne napravih fotku. Poznata je to crkvica i prelepa je.

Put preko Zarica je nesto asfalta, nesto makadama. Sve u svemu nista vau, uglavnom se ide kroz rastinje, koje nije vau.

Put izlazi tacno kod kafane Bozinac u Jaklju. I tu popih sok i saznah da se put ka Kostojevicima asfaltira.

Otkad sam prvi put svracao u tu kafanu, a ima tome 20ak godina, taj put se asfaltira. Od izbora do izbora, pa tako mi ta prica izadje na  drugo uvo. 

Kad ono medjutim, put je skoro vec asfaltiran. od kafane prema BB 1,4km je makadam, zatim je uradjen prvi sloj, a onda i pun profil, bas tamo gde su lakat krivine. I prelep je.

Put me dalje vodio u Kostojevice gde sam opet svratio u kafanu i ovaj put prevario stomak odlicnom domacom, hm hm , kafom. Tu mi neki cica predlozi preki put do BB, preko Jelina, uz uslov da povezem i njega nazad kuci, jer on je bas usput.

Inace cica je vitalan, samo copa, jer mu je ruda traktorske prikolice pala na stopala i polomila sve koscice u levom, a jednu u drugom stopalu. Kaze da je prvi put sisao u varos, ako se to mesto uz duzno postovanje uopste moze nazvati tako, posle par meseci. 

Pa gde da mu ne ucinim. 

I tako preko Jelina isto tako , suma rastinje, strme strane, domacinstva stara, mahom napustena razbacana gde nije strmo mnogo.

Izadjoh na neki prevoj gde je fudbalsko igraliste i pogled na planine, razne. 

Zatim spust do sela Crvnica , gde se izbija na drinski put, par km pre BB.

 

U BB svratih , ne u kafanu, nego u restoran, i tu izvrsih propusteni dorucak.

Razmisljah  dal da idem dalje. Kratak je dan.

Ipak odoh i do Perucca i reke vrelo.

Tu takodje svratih u restoran Vrelo, bilo je dosta ljudi, obzirom radnog dana. Izgleda da u reci Vrelo vise nema onih velikih riba tj mladica. Kazu odnela ih voda. Pa sto ih niste spasli? Kazu jesmo, evo ih u stomaku.:)

 

Povratak je bio manje uzbudljiv. Osim kupanja u mutnoj i nadosloj Drini u Rogacici na plazi.

Ne bih ja ni ulazio u stvarno mracnu Drinu, da ne naidje neki mladic, sportista, koji zapliva.

E neces cici, sad ces vidis. Presvukoh se u kupaci i buc buc uzvodno. Vise se stoji u mestu nego napreduje. Brza Drina, al za starog vuka, koji je stasao u plivaca na Bosni i Savi, nije problem.

Tu sam upoznao par ljudi i Lepog. Lepi je na zadnjoj fotografiji. Nudise mi i da ga vodim kuci. Za dzabe. Bih ja, takav mi bas treba za selo i planinu. Bilo bi mu lepo, al ne voli on da se vozi kvadom.:)

 

Do kuce sam bio u sumrak, stigoh nesto i da uradim na placu. Sve u svemu 155km kvadom nije malo.

Al nije me ni umorilo, odmarao sam cesto i pravio pauze. Ravnim asfaltnim pravcima sam jurio do daske, oko 100km/h, makadamom do 65.

Potrosnja 9.6l/100km., sto je izvrsno za ovaj tip vozila.

Sada  idu fotosi uz izvinjenje  sto nije islo red slanine, red mesa ili nesto tako...

Ove prnje na autu su da neko ne iscoravi oko. Bilo je jedamput blizu, i to bas na arm mrezu.

 

tuareg.jpg

 

seca-reka-crkva.jpg

 

seca-reka-kafana.jpg

 

kostojevici.jpg

 

kucica-na-drini.jpg

 

 

BB.jpg

 

 

vrelo.jpg

 

haski.jpg

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2847 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Ne znam da li da stavim u "sta vas je danas iznerviralo" ili ovde posto vidim da brat @Bole37 ide u moto penziju, a bas je on bio insipiracija svojim fotkama od skoro sa Rtnja. Neko vece gledam i divim se i zapalim juce, vratim se malopre i vidim prodaje covek Benkija.... Drzi se, Sashac legendo! :sampion:

ug6iwbs.jpg
F47ZzBE.jpg
e5GikAp.jpg 
oOSLnaB.jpg
Ao4LsBx.jpg
Ихххх колико сам ја пита рек'о да идем у пензију.....сад га хвата мено пауза па кризира. Нема њему смрти без секире

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

https://youtu.be/RiPUEc8jMCU
Juče sam ugrabio da izmedju dva pljuska odem I isprobam motor po kamenjaru i blatu.
Mislim da sam jedini koji je na to brdo ( odnosno spada u planinu jer je 650mnv ) popeo motor od 1200cc i 300kg sa cestovnim gumama, po kiši, blatu, klizavom kamenju...

2da72b82bf93720a5e2c1c00e8dad767.jpg

Sent from my SM-A135F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Jednog debeljana iz porodice počela da trese moto groznica..

Najpre se pojavila kao jeza posle slušanja mojih priča i gledanja fotki a sad već kaže da se dešava da ne može da spava od temperature. Niti može da ozdravi niti sme da se prepusti jer kaže da ga je mnogo strah. Smeši se zaneseno kad mu kažem da ćemo zajedno da vozimo sledeće godine..

Ništa, mora da se proveri da li je fiks ideja ili je stvarno i nepovratno inficiran. Idemo na vožnju!

Na jedvite jade ga uguram u moju opremu, pantalone nije ni mogao da zakopča - stavio mu pojas da mu drže.. Jakna hoće da prsne, kaciga iz Lidla, pola broja manja ali ga nigde ne žulja.. Propisno obučen, čak sam mu i dodatne grejače za kolena stavio. Jedva se popeo na motor - ne može da raskorači.. Zajedno sa opremom na motoru je oko 210 kg.

Objasnim mu da se opusti i diše, da se drži i da ne sme da mi kontrira.

Prvo malo autoput prema NS.. Pitam kako je, kaže ok..

Onda Obrenovac, Železnik, Lipovica.. Tu točimo gorivo, on odmah ode dalje od pumpe, pali cigaru, sam sa sobom se nešto misli.. Kaže-lepo mu. Dobro, hoćemo na Avalu, da probamo krivine? Idemo..

Stižemo gore, probam polako da obaram da vidim hoće li da paniči.. Sve ok, osećam iza ledja blagu nelagodu ali se dobro vlada. Pokažem mu palac gore, da je dobar i nastavljamo ka Kosmaju. U neko vreme se i ja opustim jer vidim da ne opterećuje i ne smeta, lepo vozimo krivine, ne žurimo, pokazujem mu oblake da mu skrenem misli sa asfalta i bankina jer znam da ga to plaši.

Kod Tome i Nade ručak da se sabere i onda nazad. Skrećemo na Zuce pa na autoput a tamo uobičajena nedelja popodne. Onda kreće probijanje do Beograda sa plesom levo desno. Par puta mi se učinilo da sam čuo neke glasove ali pretpostavih da je od vetra..

Stižemo, jedva čekam da čujem utiske, on skida kacigu - crven kao rak! Kaže ozbiljno da mu nije dobro, pitam ga zabrinuto šta je a on kaže - udario me adrenalin..

Posle sedi, pije kafu, malo komentariše, uglavnom negativno, ali mu oči sijaju..

Pitam ga da li upisuje školu, on ćuti..

Pošaljem instruktoru poruku, kaže neka dodje..

Mislim da ćemo imati još jednog.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka4eee323ba950737d57d4beb27bb3b0b3.jpg

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ajd da ispišem koju reč kad već nema neke gužve. Od 5-tog sam trebao ići na odmor 2 nedelje al neka havarija na poslu vanredna i prva nedelja pade u vodu. Burazer, seja i muž joj sa malcem odoše baš tog 5-og Septembra za Grčku. Ja sam imao drugih planova.

Kako mi je odmor počeo realno 10-tog, ubi se kombinujući šta raditi sa propalim planovima, sve nešto izmače. Trebalo se ići i do CG mopedom al drug zarobljen poslom, otpada... Sedeti ili ne u Bgu, ma reko neću, idem kod mojih za GR taman da vidim kolika je ta dosada autoputem a i da ih iznenadim. Subota 10.09. u 12h trčim po Zeleni karton, pakovanje za realno 3 dana kupanja (morao sam se vratiti u Četvrtak zbog kolezine mi svadbe u Petak 16-tog), proveriti komunikaciju, napuniti Tutoro, rezervna bočica, alat za nedaj bože, proveri šta ima, natankati i na spavanje.

Nedelja 11-ti budim se 7h, ajmo kafica lagano, sendvič za mene i za usput, oblačenje i gas je dodat negde 8:30. 

Pravac autoput i kreće dosadaaaaaaa... 125-130km/h već posle 20km sam krenuo gledati kako ubiti vreme i dosadu. Naravno kod Požarevca palim muziku, djuskaj, skači, vrckaj, možda nekom upadnem u oko pa se i nasmeje usput... mahne... 

Prva stanica NIS preko puta Najs-a, mislim da je bilo 231km na satu. Prosek potrošnja 3.9 - 4, punim, pojeo čokoladicu, cigara da mi se drug @MF nebrine i gas dalje. A dalje najdosadniji deo... od Niša do Makedonije ništa dosadnije, sem par krivina kroz klisuru da se rokneš, pevam ja pevam i na svakih par min oće li više granica... Konačno izlaz sa autoputa i reko sad će, taman da stanem ispušiti još jednu i da se javim kome treba...

IMG_20220911_122131.thumb.jpg.5bdb1bb91ee4e52fed40199aa712763f.jpg Na granici lagano preko par vozila, uteram ga pod nadstrešnicu i dok skinem kacigu već neko propušta, bilo finog sveta stvarno, neću da kudim.

Kroz Makedoniju aj još se nešto i dešava, put je duplo gori nego naš al vozaj samo, kad su došle krivine olala osmeh na lice, vozalo se i 130 kroz duple trake, a srećeeeeee... Međutim gorivo spalo na jednu crtu pa se već misleh gde je kraj kanjonu, valjalo bi pumpu sad naći al nema veze uživaj u krivinama... Prođe i to eto MakPetrol... 251km mislim da je bio na satu. Punim, i reko valja pojesti sendvič. Na pumpi vidim neke ljude koji su stali jer im ćerkica malo nervozna, izašli iz kola al mala nervozna teško da se smiri. Klopam sendvič ma reko aj da pripomognem. "Ćaoooo... dodji, hoćeš da sedneš na motor!?" Plač prestade, prema meni se okrenuše začuđene dečije oči pune suza. Otac i majka se nasmejaše i naravno svi priđoše... Reč ovamo reč onamo, mala mirna sada, sedela, svirala, mirna kao bubica sa pogledom od 1000 zašto zato. Valja dalje ići, ima još dosadnog autoputa. Pozdrav i gas.

Ostatak MK onako, ima se po krivina, ajd prođe i to, dođosmo do Grčke granice Neca i ja. Opet preko kolone pod nadstrešnicu, raskomotim se, pušta čovek. Lepo, klimnem, zahvalim se, reko naučili ljudi nešto al to ću posle.

Ušao u Grčku i odmah tražim na radiu neku njihovu melodiju, osmeh na licu al dosadno opet do Soluna uhhhh... pevušim Grčku melodiju i pratim NAVI... Eto raspoloženja očekivanog ceo put, baš u gustom saobraćaju na obilaznici, mašu devojčice iz nekog Kalosa, osmeh, blicaj, maši, reko možda idu na prvi prs di ću i ja... Prc, skrenuše ka još dosadnijoj Paraliji... Reko ako mahnu još par puta odo i ja desno šta me briga... al utekoše sa smeškom i ja produžih put mojih mi najmilijih.

Na početku prsta opet jedna crta, ajd sipaj da nemislim mnogo. Stigoh negde bilo 17-18h popodne... Uparkirah pored roditeljeve mi limuzine, trk skidanje i u vodu slanu, valja se... 

 

 

Moji osmeh al znam i zašto, sestrin malac piči li šiči po plaži stići ga je GP, a vidi nekog sa igračkama samo gas po pesku, ajde ujka će šta ću... Uveče na Gyros obavezno da se podsetimo pravog Grčkog i koma naravno.

 

Izjutra doručak i blaga nervoza. Dolazi mi braca i kaže onaj seronja sa BG tablicama pitao ko je to došao motorom. Rekao mu braca ko šta i prvi komentar "mrzim ih a i šta se oni provlače preko reda i na naplatnim i na granicama..." Reko kad dođe nek pita mene, ja ću mu objasnim.

Nećemo nervozu, di je sestrić, rekviziti pod ruku i trk u vodu brzo... Ajd da vidim ima li koja mlada a sama... Prc, stativa. Sve mame i tate i po koja starija gospoda. Ajde ono što je i najbitnije sestrić se snašao, i to sa dve gdjice... :)

Ništa nepriča još al sve se razumeju majku mu... Gde li ja grešim... :P

 

image.thumb.jpeg.e17ccd0af5c12f9e40aa38a8dc8135a5.jpeg

 

Odmor, kupanje i objašnjavanje da lepi ujkin nije moje dete već sejino al dobro. Drugi dan već gledam da se negde prođiram, dosadno. Ajd idem si do Pefkohorija da se podsetim nekih lepih lumpovanja i da vidim ima li mesta di sam upoznao sadašnja 2 kuma.

 image.thumb.jpeg.f5e44df6c78704e4be3f130f06c4299c.jpeg

 

He, lepo opet toplo oko srca, ajd prošeći tamo vamo... sve nadjoh što sam hteo i lepo što nije gužvanjac a i jutro pride...

Ja sam tada pored ovog bazena sa devojčicom bio a oni majmuni došli da se kupaju... I šta ću završimo u klubu isto veče tada i .... okumismo se posle... Podgrejane uspomene! :haha1:

 

IMG_20220914_085607.thumb.jpg.d1fbe79e15840ece1097e31802c5236d.jpgIMG_20220914_085654.thumb.jpg.ee96f965bb6dc77316eb0fecf00fc580.jpgIMG_20220914_090303.thumb.jpg.a6778fdbd63c46047e5e5c6d9f6c8d35.jpgIMG_20220914_091734.thumb.jpg.51ddb7a6c95416620cc628e57d33f744.jpg

Sretoh i Grka koga znam, aj na kafu, klopicu sve se setih ko da je juče bilo a ne pre 10god. A i nije se ništa promenilo. Ajd nazad. Okupah se još jedan dan i pakovanje za put nazad u Četvrtak 15-tog. Ustajanje, hladno boga mi, natrontaj se i gas, svrnem do pumpe prve da se dopunim kad visi mic iz kacige. Dobra gospoja na pumpi mi napuni rezervar, kapnu super lepka na mic, i ajmo kući. 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Do Soluna opet se nešto dešava, taman potonuh malo al oko Soluna pažnja na MAX, prodjosmo to, bilo i ulja boga mi na asfaltu al sve ok, gas ka granici, tu kreće blaga dosada al ok. Granica, Free Shop, valja koju cigaru spakovati a i parfem. Ajmo Makedonija, ušao...

image.thumb.jpeg.935552feb5daf929aec848df21a0b01d.jpeg

 

Cigara posle kontrole i gas, čekam samo krivudav deo. Natankao tu na početku da ne štedim u krivinama. :) Opala evo ga roler, hop cup nasmejah se par puta nema višeeee... Put u povratku duplo gori, propao, baš je bilo izbegavanja... Ajd napuniti opet pred SRB. Granica, guzvanjac, pretekoh red, reko daj neki pametni da mi se obrati da mu objasnim kad nisam onom kod apartmana... Ma jok, svi super, puštaju, policajac pečat... Carinik mahnu rukom eto nas u SRB. 

Puštam neku muziku par krivina novog autoputa i ubi bože onda dosadni pravci do Niša... Na par pravaca sparina, nigde nikog reko pun je daj malo gasa... Ma ništa taj deo da ubije monotoniju... Konačno Niš... Prijatelji rekli ako nesvratim da im se nejavljam više. Čukam NAVI za kafanicu. Rakijica, sirić, salatica malo pečenja... oni bi dalje špricer, ljute se, a ja bi dalje kući, sparina se neka spustila... Nema kiše na prognozi al mrk bio taj Četvrtak popodne... Pobegnem nekako posle 2h a da se ne naljute bez špricera. Pumpa, tankaj i ajmo na autoput. 10-tak km posle Niša kapljice... Jače pa slabije... pa jače pa slabije... ma reko stoj na OMW da se ja ubacim u kišno odelo, ko će naći pumpu posle ako krene pljusak. Nastavljam... par kapi palo ... i nemaaaaaaa... ni kap više do Bga... da sam stao negde da se skinem garant bi pljusnulo iz vedra neba a i nisam imao snage da stajem da se skidam...

Stigoh kući mi miloj oko 19:30 taman pred mrak.

 

image.thumb.jpeg.424226d3e27c0ac74236c89c30c95c20.jpeg

 

Skinuh sve sa sebe i reko ajde pranje, Neca je zaslužila, štucnula nije 1.400km+

 

Pre pranja...

 

IMG_20220915_205701.thumb.jpg.216c10387669cff5a1c1e64bea2412d3.jpg

 

Pranje i posle pranja...

 

IMG_20220915_205906.thumb.jpg.b9adc340e0edc9cd9aeb21d08d9a934a.jpg

 

IMG_20220915_210243.thumb.jpg.165884f67fbd6c787c22633f0a221dd4.jpg

 

 

IMG_20220915_205705.jpg,

 

Obiđoh malo Grčku, videh kako je na autoputu dosadno, pređoh 1.400+ km i eto... Bolje nego da sam ostao u BGu svakako.

Promenio član Chika Jimi
Promena mesta texta... i slika
  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Lepo i slikovito, sa malo slika...baš kako valja Samo malo si mi stajao uz put, nisi mnogo divanio!!! Plašio sam se da ti ne padne šećer u krvi pa da ne budeš nervozan...

Lepo Nešo, bilo bi još lepše da nisi išao sam, ali taj drugar papučar 100% jebo mi ja sve po spisku. Videli ne bi auto-put. Takođe, više bi cigara sasuo i jeo u svakoj kafani, pritom bi smo i brže stigli. Ti izleda lagano voziš samo kada si sam

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
22 minutes ago, Ninja66 said:

Samo ja izgleda nisam ukapirao u koje si mesto isao ?  :)

Hahahahaa... ma to i nije toliko bitno! Bio sam generalno u Siviri-ju na prvom prstu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki

Ajd i ja beše mala voznja sa starom ergelom Kinroad 125cc skuter, 200 km krug. Ja i kolega sa Kawasaki 125 cc kros. Od mene do Senja u Manastir Ravanica, pa do Sisevca na kafu gde upoznah Slobodana.

 

Ovo nije reklama...

Odatle preko Senjskog rudnika do Resavice na po jos jednu kaficu.

Pa onda u mesto Lisine vodopad Veliki Buk. U obilazak.

 

Odatle u Despotovac gde htedosmo da ispravimo krivinu na tranzitnom putu ka izlazu iz Despotovca.

Potom Ćuprija, Paraćin pa u selo Potočac na roštilj kod starog poznanika.

Odatle Varvarin, pa onda kuća.

Beše lepo i zanimljivo.

Tada videh da mi treba veći motor i tako predjoh na nešto ozbiljnije.

Pa da od proleća pravimo nove rute...

 

 

IMG-20220807-WA0000.jpg

IMG-20220807-WA0001.jpg

IMG-20220807-WA0002.jpg

IMG-20220807-WA0003.jpg

IMG-20220807-WA0004.jpg

IMG-20220807-WA0006.jpg

IMG-20220807-WA0007.jpg

 

20220807_142327.jpg

20220807_142329.jpg

 

 

20220807_142341.jpg

20220807_142343.jpg

IMG-20220807-WA0015.jpg

IMG-20220807-WA0018.jpg

Promenio član Kawazzr500
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Након подоста кишних дана освануо баш леп дан за вожњу и одлазак на мото скуп у Арадац, место надомак Зрењанина, одличан магистрални пут од Новог Сада ка Зрењанину, наравно оптерећен са увек доста саобраћаја па ваља бити миксимално опрезан, но опуштеном вожњом дођох до Арадца, нађох место за Мото скуп у организацији Мото клуба Петроград, на уласку дочек, со, погача и ракијица, наравно то се не одбија, кад ја дођох било је већ света али није била тако вечика гужва, гужва се тек после временом створила како су пристизали гости, не дочеках пасуљ, морах кренути назад пут Новог Сада, ка Новом Саду видех подоста мотоциклиста који су кренули пут Арадца. Мени био баш леп дан и упознах пар људи.

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Zaista gužva na putu NS-ZR. Osetio sam se kao meta nervoznim vozačima automobila.i pored upaljenih maglenki radi bolje uočljivosti, tri puta sam se sklanjao uz desnu ivicu zbog loših ili bezobraznih procena "šofera".

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Uvek ima takvih, ali po mom iskustvu mene ta relacija odusevljava kulturom vecine vozaca. Uglavnom se uredno pomere u desnu stranu kada sam preticao. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 9 sati, maza1 je napisao:

Zaista gužva na putu NS-ZR. Osetio sam se kao meta nervoznim vozačima automobila.i pored upaljenih maglenki radi bolje uočljivosti, tri puta sam se sklanjao uz desnu ivicu zbog loših ili bezobraznih procena "šofera".

У оба правца има ја јуче један такав случај, на жалост нисам га снимио, видех у даљини да кола крећу у претицање иако је на том месту била пуна линија, крећем да аблендујем истог момента јер сам на око 100 км/х али бахатости и безобразлуку нема краја и лик наставља претицање и поред абленда (а Ц400 има заиста јака лед светла), срећом то су видели и возачи троје кола испред њега који су се као и ја померили свако у своју десну страну.

  

Pre 2 sati, Drelens je napisao:

Uvek ima takvih, ali po mom iskustvu mene ta relacija odusevljava kulturom vecine vozaca. Uglavnom se uredno pomere u desnu stranu kada sam preticao. 

Баш тако се и мени померали

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
pre 59 minuta, zaludan je napisao:

 

Ovo je Veliki buk????  :staa2:

Izgleda....

Ja sam mislio nesto spektakularno...kad ono samo ovo...nego barem voznja je bila taman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Upravo sada, Kawazzr500 je napisao:

Izgleda....

Ja sam mislio nesto spektakularno...kad ono samo ovo...nego barem voznja je bila taman.

 

To jeste spektakularno.

Ja prosto ne verujem koliko malo vode tu sad ima.

Na tom mostiću inače moraš da urlaš da bi te neko čuo od vode - zato se i zove Veliki buk.

 

Je l' zna neko da nije Prskalo presušio????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
pre 1 minut, zaludan je napisao:

 

To jeste spektakularno.

Ja prosto ne verujem koliko malo vode tu sad ima.

Na tom mostiću inače moraš da urlaš da bi te neko čuo od vode - zato se i zove Veliki buk.

 

Je l' zna neko da nije Prskalo presušio????

Ja sam prvi put bio i ne znam kako je tu kada je velika voda...sve u svemu zanimljivo mestasce

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Juce mi bese dosadno pa rekog da iz Kraljeva odvozam do Goča, spustim se u Vrnjačku banju, pojedem nešto u švajcariji i vratim se za KV. Medjutim par kilometara pred skretanje za VB primetim dvojicu momaka na motorima, stignem ih i lagano iza njih. Na skretanju za VB policija zatvorila put, neki reli ili sta vec.. Gde cete, sta cete, jedan od njih morao da se vrati za KV zbog obaveza, a ja sa drugim zapucam na Kopaonik preko Brusa.. Prelep put, ostvareno još jedno biker prijateljstvo, momak inace ima svoju craft pivaru, tako da su interesi slični, znamo dosta istih ljudi pa ce biti još nekih voznjica, nadam se u vecoj ekipi.. :moto3:

IMG_20220925_133746.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja