Jump to content

Moto Zajednica

Moja radionica i/ili garaža

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Crepaja,Banat
  • Motocikl: Keeway Focus 50

Evo i ja da predstavim moju garazu i radionicu :D

 

Moj deda je majstor i opremao je radionicu od ko zna koje godine (verovatno pocetkom sedamdesetih) sve do pre par meseci kada je odlucio da se preseli i ostavi meni i mom ocu radionicu i garazu...:)

 

Pocecu od radionice...to je klasicna radionica sa kanalom u sredini

kompresorom "svajs" aparatom bocama sa gasom za autogeno varenje sa hiljadama kljuceva gedora pistolja i tako dalje :D Sto se tice samog alata sve je naj kvalitetnije (zato i traje toliko) samo bog zna koliko je svaki kljuc odvio srafova takodje imam jako puno specijalnih alata za kola kamione traktore motore kolica za vadjenja motora meraci kompresije i jos punoooo stvari...

 

Ja u radionici provodim vecinu svog slobodnog vremena,dodjem iz skole upalim motor uteram ga u radionicu gledam da li ima koji sraf da se pritegne da se nasteluje gas ili zafarba nesto... :D Cesto zovem drugove koji obozavaju da svoje motore drndaju u mojoj garazi :D Zaboravio sam da pomenem postere golih zena stare ko zna koliko godina :D

 

Sto se tice garaze u njoj se trenutno nalazi moj motor i motor mog kuma ormari puni piksla sa srafovima i maticama kontrolnim tablama i tako dalje...:)

 

O tavanu da ne pricam od svih delova na tavanu bi mogao sigurno da sklopim auto i par tomosa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Posle skoro 6 godina od poslednjeg posta u ovom podforumu, da predstavim i ja svoju skromnu radionicu, ako se može tako nazvati...

 

20200124-215115.jpg


20200124-215131.jpg


20200124-215202.jpg


20200124-215221.jpg


20200124-215250.jpg


20200124-215308.jpg

  • Sviđa mi se 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Komsija lepa jazbina nema šta! Vidim imaš karting pa kad bude prilike ako može par saveta u vezi sa tim pošto planiram sebi da kupim pa da me malo uputiš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Da malo oživim temu. U toku je adaptacija neke šupe u radionicu. Dimenzije su 5*3m. Radionica za svasta, čačkanje oko motora, restauracija svačega, bravarija,  u suštini muška jazbina :).

 

Ono što mi je na redu i što sam u dilemi je osvetljenje a tu je posebn problem visina plafona koja je oko 2m, jako nisko. Svetlo treba da dopire svugde da se dobro vidi da nema senki.

Ono što mi je prvo na pameti to su one led strele od 120cm pa da napakujem 4-5 komada. Druga opcija je led traka u nekoj aramaturu sroz u krug.

 

Ima li neko iskustva sa ovim, koliko mi realno treba osvetjenje, limena, wati čega god ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

tmb-300x300-131860915_62013f06af1e10-888

Ovakve 2 imam ja u radionici sa led 'neonkama'(4x10w). Sijaju fenomenalno ali je problem sto im je snop relativno usmjeren ka dole. Vidi se na slici o cemu govorim. 
Te strijele kako si ih nazvao bi ti bile najbolja opcija ali pod uslovom da su dovoljno jake. Ja ih imam 2 u kanalu i za tu potrebu su odlicne ali za osvjetljenje prostorije nisu(bar ove moje). 
Led neonke koje sam kupovao su bile po 10w oko 2.5e, rade na 220v bez startera, trafoa... Ako ne nadjes odgovarajuce strijele ja bih ovo uzeo u obzir:
stropni-nosac-neonka-36-wata-slika-68858
U ovom slucaju neonka razbacuje svjetlost u svim pravcima.

Ne znam sta planiras da radis u radionici ali uzmi u obzir da ti je plafon nizak i da postoji dobra sansa da ces nekad necime zakaciti tu rasvjetu pa ti savjetujem plasticne komponente.

Izbjegavao bih led trake, rijetko koja moze da proizvede dovoljnu kolicinu svjetlosti a da nije preskupa.

Edit: Dodao bih da nisam elektricar niti strucnjak i da je ovo savjet iz licnog iskustva. Skoro sam radio rasvjetu u radionici pa sam se susretao sa slicnim problemima.

Promenio član boky327
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Necu mnogo, samo jednu fotku. Dobro 3-4... :jee:

Osvetljenje, led cevi 18w. 12 setova po 2 cevi. Kombinacija u svakom nosacu 1x6000k + 1x4600k. (Hladnije i toplije bela)

Pravi dan, nema senki. 

IMG_20220527_221148.thumb.jpg.f9afbbcfeb43c6bcf6d229dfa3427937.jpg

 

Ova je sa pocetka.

Sad je malo doradjena, tj zavrsava se zapoceto/zamisljeno.

 

IMG_20220901_224021.thumb.jpg.1e9e990e0e0615b76bfec4166b6f60c4.jpg

IMG_20220826_222306.thumb.jpg.6a0f97a22cd2b7b200e729a6d0bdb88d.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo i od mene, sve sam sam sklepao i sad uživam. Na proleće, ako Bog da, pravim dodatak iza.

Na leđa garaže dodajem krov recimo 5X3, gde će biti zatvorene dve  ili tri strane i tu postavljam stolarsku stegu i malu prostoriju za baštenski alat, kolica, kosilica, crevo ...

 

 

IMG_20210709_183757.jpg

IMG_20210719_131159.jpg

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 8 sati, ZEMZEM je napisao:

malu prostoriju za baštenski alat, kolica, kosilica, crevo ...

Ovaj deo i ja moram da uradim... Nemam mesta nigde uz radionicu, moram negde poseban mali objekat za takve stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I meni dojadilo, te malo u podrum, malo po garaži, malo iza garaže ispod stare nadstrešnice.

Imam gomilu tog baštenskog alata i dok nađem gde sam šta sakrio nekad poludim.

Zato sam odlučio jedan boks od 1,5X2 sa vratima i pod ključ.

E onda znam kad mi nešto zatreba gde je.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 18 sati, ZEMZEM je napisao:

Evo i od mene, sve sam sam sklepao i sad uživam. Na proleće, ako Bog da, pravim dodatak iza.

Na leđa garaže dodajem krov recimo 5X3, gde će biti zatvorene dve  ili tri strane i tu postavljam stolarsku stegu i malu prostoriju za baštenski alat, kolica, kosilica, crevo ...

 

 

IMG_20210709_183757.jpg

IMG_20210719_131159.jpg

Ej, gledam sad krovne panele. Tu gde se vidi ispuna frontalno, nekako zatvori. 

Em ga zeznu atmosferski uticaji, em ga ptice čvakaju. 2-3 god i pocinje problem (tako mi rekose, ja nisam prepustio slucaju pa su uradjene zastite od lima).

Onda nastane i problem sa osama, strsljenima jer budu mesta gde mogu da se ugnezde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala na savetu. I ja sam o tome razmišljao, kako to da zatvorim.

Pitao sam kad sam kupovao panele da li imaju neke maske da zatvorim krajeve, rekoše da nemaju.

Moraću da se raspitam kod drugih kad budem kupovao panele za nastavak garaže

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja