Jump to content

Moto Zajednica

Polovne kacige. Da li stvarno neko uzima?

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ako imas drugacije misljenje od nadleznog cak i ako si u pravu ..gumica.  :( 

 

Zašto lažeš, i to zlonamerno?  Obrisan ti je off o Counter Strike-u koji blage veze nema sa ovom temom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5313 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sta sam slagao? To je bila shala , a mozda se nesmije..Ti zapeo da ubjedjujes  a ja rat vodim sa klincem jer mu je neko rekao da treba nova kaciga i ceka tetku da primi platu(nece polovnu na poklon)  i vec mjesec dana se vozi bez ista.  >:( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Sta sam slagao?

...

 

To da je bilo šta obrisano zbog "neslaganja sa nadležnima".

 

 

...

Ti zapeo da ubjedjujes  a ja rat vodim sa klincem jer mu je neko rekao da treba nova kaciga i ceka tetku da primi platu(nece polovnu na poklon)  i vec mjesec dana se vozi bez ista.  >:( 

 

A šta drugo da radim – da čitam Crnu Hroniku i ostavljam poruke tipa "RIP", "strašno", i "dokle više"?  Ili da aplaudiram svakojakom neodgovornom ponašanju, ili pronalazim izgovore za one koji su ubeđeni da su neuništivi?  Ili da stojim po strani jer se mene to ne tiče?

 

Glavna misija ovog sajta je promovisanje bezbednosti motociklista.  Meni se to sviđa, pa zbog toga i učestvujem u njegovom radu.  Ali ti ne treba da se sekiraš da ćeš ostati u manjini, jer naprotiv, kao što se vidi i iz ove teme, tvoji istomišljenici su uvek u većini.  "Ja sam Srbin delija, neće mene kuršum" je uvek popularnije od "stavi kacigu na glavu", "nemoj 200 kroz grad", "nemoj janpi na motor", itd.  Mi smo smarači, pičkice, početnici i bogataši koji pišaju po sirotinji; a tvoji istomišljenici su narodni ljudi, iskusni stari vukovi, delije, i jebači.

 

Zato je ona Crna Hronika onoliko i crna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Sta sam slagao?

...

 

To da je bilo šta obrisano zbog "neslaganja sa nadležnima".

 

 

...

Ti zapeo da ubjedjujes   a ja rat vodim sa klincem jer mu je neko rekao da treba nova kaciga i ceka tetku da primi platu(nece polovnu na poklon)  i vec mjesec dana se vozi bez ista.  >:( 

 

A šta drugo da radim – da čitam Crnu Hroniku i ostavljam poruke tipa "RIP", "strašno", i "dokle više"?  Ili da aplaudiram svakojakom neodgovornom ponašanju, ili pronalazim izgovore za one koji su ubeđeni da su neuništivi?  Ili da stojim po strani jer se mene to ne tiče?

 

Glavna misija ovog sajta je promovisanje bezbednosti motociklista.  Meni se to sviđa, pa zbog toga i učestvujem u njegovom radu.  Ali ti ne treba da se sekiraš da ćeš ostati u manjini, jer naprotiv, kao što se vidi i iz ove teme, tvoji istomišljenici su uvek u većini.  "Ja sam Srbin delija, neće mene kuršum" je uvek popularnije od "stavi kacigu na glavu", "nemoj 200 kroz grad", "nemoj janpi na motor", itd.  Mi smo smarači, pičkice, početnici i bogataši koji pišaju po sirotinji; a tvoji istomišljenici su narodni ljudi, iskusni stari vukovi, delije, i jebači.

Zato je ona Crna Hronika onoliko i crna.

 

 

Ajde malo sebe banuj bar na 7 dana zbog ovih ruznih rijeci ovdje na Forumu Srbine patrioto sto sjedis preko bare. :o >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Srbine patrioto sto sjedis preko bare. :o >:(

 

To je ono što najviše bode oči, zar ne?  I oko čega se ovde vrti dobar deo rasprave, onako ispod površine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

Sta sam slagao?

...

 

To da je bilo šta obrisano zbog "neslaganja sa nadležnima".

 

 

...

Ti zapeo da ubjedjujes   a ja rat vodim sa klincem jer mu je neko rekao da treba nova kaciga i ceka tetku da primi platu(nece polovnu na poklon)  i vec mjesec dana se vozi bez ista.  >:( 

 

A šta drugo da radim – da čitam Crnu Hroniku i ostavljam poruke tipa "RIP", "strašno", i "dokle više"?  Ili da aplaudiram svakojakom neodgovornom ponašanju, ili pronalazim izgovore za one koji su ubeđeni da su neuništivi?  Ili da stojim po strani jer se mene to ne tiče?

 

Glavna misija ovog sajta je promovisanje bezbednosti motociklista.  Meni se to sviđa, pa zbog toga i učestvujem u njegovom radu.  Ali ti ne treba da se sekiraš da ćeš ostati u manjini, jer naprotiv, kao što se vidi i iz ove teme, tvoji istomišljenici su uvek u većini.  "Ja sam Srbin delija, neće mene kuršum" je uvek popularnije od "stavi kacigu na glavu", "nemoj 200 kroz grad", "nemoj janpi na motor", itd.  Mi smo smarači, pičkice, početnici i bogataši koji pišaju po sirotinji; a tvoji istomišljenici su narodni ljudi, iskusni stari vukovi, delije, i jebači.

Zato je ona Crna Hronika onoliko i crna.

 

 

Ajde malo sebe banuj bar na 7 dana zbog ovih ruznih rijeci ovdje na Forumu Srbine patrioto sto sjedis preko bare. :o >:(

 

  + 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Srbine patrioto sto sjedis preko bare. :o >:(

 

To je ono što najviše bode oči, zar ne?  I oko čega se ovde vrti dobar deo rasprave, onako ispod površine...

 

 

Baš tako.

 

Ali...pravi je osećaj kada bez kacige sedneš na motor sa što više plastike, naravno bez tablice i prođeš krug - dva od kafića do kafića a svi te gledaju...pune grudi Balkanske... :D

 

Da ne bude sve off: kaže se: Na kacigu pomisliš onog trenutka kada kreneš obrazom da drljaš po asfaltu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sta sam slagao?

...

 

To da je bilo šta obrisano zbog "neslaganja sa nadležnima".

 

 

...

Ti zapeo da ubjedjujes   a ja rat vodim sa klincem jer mu je neko rekao da treba nova kaciga i ceka tetku da primi platu(nece polovnu na poklon)  i vec mjesec dana se vozi bez ista.  >:( 

 

A šta drugo da radim – da čitam Crnu Hroniku i ostavljam poruke tipa "RIP", "strašno", i "dokle više"?  Ili da aplaudiram svakojakom neodgovornom ponašanju, ili pronalazim izgovore za one koji su ubeđeni da su neuništivi?  Ili da stojim po strani jer se mene to ne tiče?

 

Glavna misija ovog sajta je promovisanje bezbednosti motociklista.  Meni se to sviđa, pa zbog toga i učestvujem u njegovom radu.  Ali ti ne treba da se sekiraš da ćeš ostati u manjini, jer naprotiv, kao što se vidi i iz ove teme, tvoji istomišljenici su uvek u većini.  "Ja sam Srbin delija, neće mene kuršum" je uvek popularnije od "stavi kacigu na glavu", "nemoj 200 kroz grad", "nemoj janpi na motor", itd.  Mi smo smarači, pičkice, početnici i bogataši koji pišaju po sirotinji; a tvoji istomišljenici su narodni ljudi, iskusni stari vukovi, delije, i jebači.

 

Zato je ona Crna Hronika onoliko i crna.

 

 

Na zalost sve sto si rekao je istina. I ovde je samo popularno ako si prljav, bedan i pritom sto primitivniji. Onda si uvek u pravu, zato sto eto onda znas sta je zivot. Stav je super i zato nam nikada nece biti bolje! Kada vidim usta je tema prerasla zao mi je sto sam je i otvorio. I zato pozivam DOLE BURZUAZIJA svi na giljotinu. I da im se sve konfiskuje i proglasi narodnim u ime naroda. JEEeeeee. Uraaaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Sta sam slagao? To je bila shala , a mozda se nesmije..Ti zapeo da ubjedjujes   a ja rat vodim sa klincem jer mu je neko rekao da treba nova kaciga i ceka tetku da primi platu(nece polovnu na poklon)  i vec mjesec dana se vozi bez ista.  >:( 

 

Reality check: na forumu niko nije rekao da treba voziti bez kacige, kao ni da polovna kaciga nije bolja od nikakve.

To sa klincem ćeš morati sam rešiti, a verujem da nije lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Srbine patrioto sto sjedis preko bare. :o >:(

 

To je ono što najviše bode oči, zar ne?  I oko čega se ovde vrti dobar deo rasprave, onako ispod površine...

Ljudi smirite malo strasti,opasno idete u off i to sa veoma ruznim razlogom-temom!

Kad sam kupio prvi motor kupio sam i novu kacigu ali samo zbog toga sto nisam nasao po meni zadovoljavajucu polovnu ili je razlika zadovoljavajuca polovna/prihvatljiva nova bila previse mala. Medjutim zbog toga sam isti taj motor samo gledao 2 meseca. Da li ce novi narastaji biti toliko strpljivi ne znam i ne zelim da razmisljam o tome, tako da je neki moj stav po tom pitanju da treba uvek uzimati novu kacigu,ali ako iz nekog razloga nisi u mogucnosti da je kupis bolje i polovna nego da vozis gole glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

... I zato pozivam DOLE BURZUAZIJA svi na giljotinu. I da im se sve konfiskuje i proglasi narodnim u ime naroda. JEEeeeee. Uraaaaa

E ova ti je dobra  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5313 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sta sam slagao?

...

 

To da je bilo šta obrisano zbog "neslaganja sa nadležnima".

 

Aj mi nadji jednu temu li ti raspravu na forumu u kojoj nema off-ovanja  u smjeru humora(osmjeh vraca razum)

 

 

 

A šta drugo da radim – da čitam Crnu Hroniku i ostavljam poruke tipa "RIP", "strašno", i "dokle više"?  Ili da aplaudiram svakojakom neodgovornom ponašanju, ili pronalazim izgovore za one koji su ubeđeni da su neuništivi?  Ili da stojim po strani jer se mene to ne tiče?

 

Glavna misija ovog sajta je promovisanje bezbednosti motociklista.  Meni se to sviđa, pa zbog toga i učestvujem u njegovom radu.  Ali ti ne treba da se sekiraš da ćeš ostati u manjini, jer naprotiv, kao što se vidi i iz ove teme, tvoji istomišljenici su uvek u većini.  "Ja sam Srbin delija, neće mene kuršum" je uvek popularnije od "stavi kacigu na glavu", "nemoj 200 kroz grad", "nemoj janpi na motor", itd.  Mi smo smarači, pičkice, početnici i bogataši koji pišaju po sirotinji; a tvoji istomišljenici su narodni ljudi, iskusni stari vukovi, delije, i jebači.

 

Zato je ona Crna Hronika onoliko i crna.

 

 

Upravo radi toga  i sinoc sto sam ti vec napisao i nezelim da nedajboze se nesto desi zato sto neko vjeruje onome sto je napisano(samo nova kaciga i ne starija od 5godina

Problem je upravo u tome izgleda sto mi "ovde"  (vecina)  radi nacina zivota  i  raznih proteklih dogadjaja smo naucili da  to sto je neko napisao  nemora da je istina. 

 

A sto se tice drugog djela tvog odgovora  moram ti reci da si promasio  skroz.U grad sa motorom idem samo kad negdje podjem pa prolazim kroz njega ili kad dodje neko pa kaze dotjeraj da vidim.

 

Na forumu treba da vlada sloboda misljenja(bez vrijedjanja)  u smjeru bezbjednosti brace a ne ubjedjivanje u necije misljenje.I dalje tvrdim bolje  urinirana kaciga nego bez nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

@Motoholic, nisi trebao da brises zezanciju, a sto se kaciga tice i bezbednosti u saobracaju u pravu si 100%.

 

licno cisto sumnjam da kaciga gubi na kvalitetu vremenom, ali posto imam sebe samo jednog i nema generalne probe kvalitet zivota drzim na najvisem nivou koliko mi finansiska situacija dozvoljava, pod to spada i dobra zastitna oprema za motor.

 

medjutim nisam pobornik defanzivne voznje jer bih onda verovatno bio pesak ili u vrh glave vozio skuter (mada i sa njim umem da preteram)

 

bilo polovna ili nova kaciga do jedne granice cuva glavu nakon nje razlika je samo u slici u novinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ipak mislim da bez kacige kad ga dignes na zadnji porastes bar jedno 20% vise nego sa njom, a i pisa takodje tako da si posle bas strastven jebac

 

Eto to je zakljucak vecine diskusija na forumu

 

 

Sto se kaciga tice, ja sam `malo` zaludjenik za taj deo opreme pa mi se desi i da kupim vise od par komada u jednoj godini, vidim koja mi bas ne odgovara i tu prodajem, neku uzme i moj burazer skoro su nam iste glave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

ajde da i ja kazem koju...vozim 16 god a poceo od malih nogu...kacigu sam prvi put stavio pre dve god. na glavu i to radi drugih a ne zbog mene....drugar mi je poginuo sa kacigom na glavi a kupio ju je predhodni dan i platio ju je 200eur...uzrok smrti pad sa motora i glava polomljena na par mesta...

naravucenije nije zlato sve sto sija pa iz ovog tragicnog slucaja JA samo za sebe konstatujem da ni kaciga od 200eur nije bogzna kakva zastita....citirao bih jednog kolegu sa drugog foruma "najveca zastita koju bajker ima nije na glavi vec izmedju usiju" imislim da je skroz u pravu...

 

a sto se tice ovih gore nesuglasica mislim da nema potrebe rasprravljati jer sto ljudi sto cudi i nije lepo ovako u necijoj temi ipak ima PP pa se lepo izdopisuje i to je to

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Sta sam slagao? To je bila shala , a mozda se nesmije..Ti zapeo da ubjedjujes   a ja rat vodim sa klincem jer mu je neko rekao da treba nova kaciga i ceka tetku da primi platu(nece polovnu na poklon)  i vec mjesec dana se vozi bez ista.  >:( 

preko kolena,,,kais i udri,,,25 pa stanes kod 24,pa se kao zabrojis,pa ispocetka... ima da nosi i nosu po kuci ako bude trebalo,,i mene tatko tako ubedio pre 25godina...i jos pamtim to batinjanje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Sta sam slagao? To je bila shala , a mozda se nesmije..Ti zapeo da ubjedjujes  a ja rat vodim sa klincem jer mu je neko rekao da treba nova kaciga i ceka tetku da primi platu(nece polovnu na poklon)  i vec mjesec dana se vozi bez ista.  >:( 

preko kolena,,,kais i udri,,,25 pa stanes kod 24,pa se kao zabrojis,pa ispocetka... ima da nosi i nosu po kuci ako bude trebalo,,i mene tatko tako ubedio pre 25godina...i jos pamtim to batinjanje  ;D

Offujem, znam, ali vaspitno je :)

ZA SVE ZA STA SAM OD CALETA DOBIO KAISHEM PREKO STOLICE - PAMTIM I DANAS I NISAM VISHE PONOVIO! ;) Stari metod zlata vredi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5313 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sta sam slagao? To je bila shala , a mozda se nesmije..Ti zapeo da ubjedjujes  a ja rat vodim sa klincem jer mu je neko rekao da treba nova kaciga i ceka tetku da primi platu(nece polovnu na poklon)  i vec mjesec dana se vozi bez ista.  >:( 

preko kolena,,,kais i udri,,,25 pa stanes kod 24,pa se kao zabrojis,pa ispocetka... ima da nosi i nosu po kuci ako bude trebalo,,i mene tatko tako ubedio pre 25godina...i jos pamtim to batinjanje  ;D

 

Taman sam  poceo da preskacem ovu temu kad vidim ti nesto piskarao  ,kad ono  extreme hard savjet  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma nije hard al je bulja bila ko flopi  ;D ;D ;D ;D

a tek za ono sto sam babi krao pare za sladoled  :D :D :D pa mi grlo stalno bilo crveno,nikako da me izlece ja mali 7god, nejede sladoled dete,ma nista ladno a ja,,non stop kasljem crveno grlo ono ovo,,,,

e sto me baba tad ubi,,,ko panta babu  ;D ;D ;D ;D skoro pa kad god danas uznem sladoled setim se toga  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ubila me za medalju,pa me onda cale ubio,pa stric,,,,

vodali me non stop po lekarima,a ja klinac ujutro kad krenem u skolu capim tu sitninu pa odma na sladoled,pa posle podne kad krenem nazad opet,,,meni bilo lepo,malo malo pa kasljem pa nemoram u skolu  :D :D :D :D al zato sad sam jednu dve kugle,,nesmem vise jer odma krece grlo da boli  :D :D :D :D

bolja je i ruzna riba u krevetu nego desanka sakic  ;D ;D ;D

e to isto vazi i za glavospas,bolje ikakva nego nikakva,sad kad bi svi imali za nove lepo bi bilo,al nema se,oskudacija udarila seka nikako da napusti srbiju,vec 20godina zadnjih...

a i dalje smatram da je polovan bmw bolji od zastave 10 nove...

isto vazi i za kacigu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa ... u principu, sve što predje prag prodavnice se smatra kao polovna roba. Tako i ove kacige sa tvojih linkova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Mislim da se u ovoj temi stalno mešaju pojmovi polovno i oštećeno. Oštećena kaciga nije polovna nego je neupotrebljiva.

Kada budem imao dovoljno para da kupim novu (kvalitetnu) kacigu, onda ću i ja na forumu da tvrdim kako nikada ne bih uzeo polovnu kacigu. A do tada nosim ovo što sam mogao da nabavim (polovnu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Mislim da se u ovoj temi stalno mešaju pojmovi polovno i oštećeno.

slazem se! i sa ovim bi mogli da zavrsimo raspravu, covek je zab'o fatallity protiv kojeg ne mozete! :P;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Evo moj primer, kupio motor i naravno ostavio pare za novu kacigu , dao 200 evrova za kacigu i ostao bez pare i dinara. posle mesec dana spadne mi kaciga kada sam preparkiravao motor, na asvalt izgrebe se i otkotrlja 15-20 metara nizbrdo, i šta treba , da dam opet 200 za drugu, pa otkud pare , šta kao dolazi jesen pa pare same padaju sa grana. Daj bre ljudi o čemu pričamo. padne ti sa ručke ili bilo gde , pa treba odma nova da se kupuje, bar tako ispada iz onoga što pričate u ovom svetu , u Srbiji, veoma teško....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja