Jump to content

Moto Zajednica

Polovne kacige. Da li stvarno neko uzima?

Recommended Posts

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

nemam nista protiv polovnih kaciga ali na tudjoj glavi  ;D ;D ;D

 

ne zato sto sam gadljiv ili takvo nesto vec zato sto ne zelim da stavljam tudji rak side na glavu dovoljan mi je moj.

 

nova kaciga se krece od 60 e pa na vise i svako moze da je kupi.

 

za manje od 60 mozete da kupite polovnu kacigu koja vise nije ni za Q a ne za glavu.

 

e sad sto neko hoce da ima "firmu" na glavi za malo para to je vec drugo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

nova kaciga nije isto sto i dobra kaciga, mogla sam da kupim dve nove kineske umesto jedne polovne shoei al sam ubedjena da je polovna shoei ipak za truncicu bolja od nove kineske, mozda gresim.. moguce... ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Bas me zanima kako li je ovo citati ljudima koji  su motore vozili 80-tih kad je u  gradu bilo par motora i par kaciga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

vecina kaciga koje su u ponudi (ajde sad kineze da izostavimo) zadovoljavaju kvalitetom. tehnologija proizvodnje i materijala je postala dostupna vise-manje svim proizvodjacima. cena vise ne garantuje kvalitet ;)

ja imam AGV i mogu vam reci da je u odnosu na devojcinu SHIRO skoro pa golo G  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ma i te kacige su precenjene. ima onaj vic:

 

pala dvojca sa motora,

onaj bez kacige rascopana glava, raznesen ceo,

a onaj sa kacigom ko da spava  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ako osoba A kupi novu kacigu i nosi je godinu dana i proda je osobi B objasnite mi kako ta kaciga ne valja osobi B a valjala bi osobi A da je nosi jos pune 4 godine?

 

Odnosi se na one koji nikad ne bi kupili polovnu kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ako ja nosim gace tri dana i dam ih tebi da li bi ti valjale?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ako osoba A kupi novu kacigu i nosi je godinu dana i proda je osobi B objasnite mi kako ta kaciga ne valja osobi B a valjala bi osobi A da je nosi jos pune 4 godine?

 

Odnosi se na one koji nikad ne bi kupili polovnu kacigu.

 

Iz jednostavnog razloga jer je osoba A možda pala sa tom kacigom a osobu B laže da je kaciga savršena.  Ili je sedmogodišnji brat osobe A pozajmio kacigu da se sa njom malo igra, pa je ispustio da se istumba niz stepenice, pa je bio sav srećan kad je video da kacigi "nije ništa" i brzo je vratio na mesto da stariji brat (osoba A) ne provali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Njima je bilo lako...

Bila dva motora i dve kacige!! nisu bas mogli da biraju puno :P;)

 

Pa da i svi su pomrli od neke bube sto je kruzila od kacige do kacige...a bas razmisljam mora da ovi sto se gade voze samo nova kola ili polovna koja su preciznim vjestacenjima ustanovljena  da u njima niko nije pustao gasove ili ti oslobadjao se viska hrane radi stomacnih problema pa tako znaju da ni oni ni njihovo djete nece dohvatiti neki dio koji je tuningovan od strane bivseg vlasnika.Isto tako oni ne diraju ni jednu steku ni na jednim vratima (zgrada , kuca , stan...) u bilo kojoj prilici jer ako slucajno dohvate  posle uzimaju dezinfekovani dodatak da se pocesu po glavi itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam 3X pao i 3X polomio lobanju, iskivio je, izgrebao, ulubio................inetersantno i dalje radi ( ne uvek )

 

sad mi je sve jasno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Ja prodajem polovnu kacigu!!!

Odlicno je ocuvana,malo upljuvana postava,ali nisam ja kriv sto me svaki cas neko isece pa mu ja sve po spisku (malo pljuckam kad se iznerviram i pocnem da vicem,) pa ga pljunem,onako od srca ;D a kaciga mi na glavi. ;D ;D ;D

Ima neko zainteresovan za kupovinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pretpostavljam da su ti i gace usrane cim zaboravis za kacigu na glavi vjerovatno i gaca se ne sjetis.Srecno sa prodajom!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

procitah 4 strane i ja ga cenim da je zakljucak:

bolje su nove kacige i polovne zeMske ! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Pretpostavljam da su ti i gace usrane cim zaboravis za kacigu na glavi vjerovatno i gaca se ne sjetis.Srecno sa prodajom!!

 

Da,sad si me podsetio,kupcu kacige poklanjam gace (u dve boje ;D),skoro nenosene!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Svasta ljudi ovde napisase.  Po meni ima dosta dobrih stvari. I daleko od toga da sam gadljiv. I ja sam bio u vojsci i nanosao sam se polovnih stvari. I slem mi je koliko se secam bio polovan iako sam ja trazio nov ;D a tek mi je puska bila matora. Sala na stranu. Nemam nista protiv polovnog Ali bih ipak kacigu radije kupio novu. Ima i dobrih novih za male pare da se uzme.

Ja sam zeni uzeo AGV bas finu kacigu za 65e bila je na akciji posto je stari model. A koga briga za modu. Tako da nemoj neko da mi kaze da ne moze da skupi 65e za novu kacigu. Ako je to puno i ne treba da vozi motor, kraj price.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Evo citat iz motomagazina (kupovina polovnih motocikala) ,,KACIGA: polovna kaciga je bezvredna, ne treba vam, ne placajte je,,.

 

Ja trenutno nemam dovoljno novca za neku novu kacigu poznatog proizvodjaca, sada sam jedva skupio i za motor i registraciju, a ne jos i za opremu. Dok se ne snadjem i kupim nesto bolje nemam nista protiv da koristim polovnu kacigu. Bolje ista nego nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
Tad je (osamdesetih) bilo stvarno malo motora a kaciga NIJE BILA OBAVEZNA oprema..

Bila je obavezna...van naseljenog mesta! Sećam se kada je u selu gde sam tada živeo postojala samo jedma "integralaka" bez vizira koju je posedovao drugar koji nije ni imao motor - držao je na ormanu za ukras. Pozajmljivali smo je kada bi isli negde dalje, a koristio je i lokalni auto trkač, za takmičenja ( pokojni Goša). Eh srećna vremena! Više se vozilo, manje filozofiralo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

To je dosta nezgodno ako polovne kacige ne valjaju. Odeš u radnju i kupiš novu kacigu. Sav srećan dođeš kući, poskidaš nalepnice, staviš je na glavu i odeš da se voziš. Kad se vratiš kući ta kaciga je polovna. Šta sad?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ako kupujes polovnu kacigu mozes samo da molis boga da je vlasnik uradio to sto si ti naveo u svom postu  ;)  A mozda je kupio novu-skinuo nalepnice-turio na glavu-sav srecan seo da se vozi-ponela ga tisina kacige-dao gas-pao-ulubio kacigu-sredio kacigu-i prodao je tebi...skoro novu naravno  ;D  Jer ona i jeste skoro nova  ;D

 

Mislim,mozda se i takav rizik isplati. Pa bolje je nositi polovnog SHOEI-a za 50-60 'evreja nego novog DUCHINNI-a za 80,jel' ? Valjda nije bio havarisan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja