Jump to content

Moto Zajednica

Polovne kacige. Da li stvarno neko uzima?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Gledam ima po forumu ljudi prodaju polovne kacige. Prosto ne mogu da verujem da neko kupuje nosene kacige?

Prvo sto i kacige imaju vek trejanja a drugo da li neko realno u fazonu da nosi neciju smrdljivu kacigu ???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa kupuju ljudi....

Isto kao i polovnu garderobu....

Izvadiš postavu, opereš i nosiš.

Ako je neko nosio kacigu malo, lepo je očuvana, neogrebana, posle pranja, šta fali?!

Nije k'o četkica za zube ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Pa kupuju ljudi....

Isto kao i polovnu garderobu....

Izvadiš postavu, opereš i nosiš.

Ako je neko nosio kacigu malo, lepo je očuvana, neogrebana, posle pranja, šta fali?!

Nije k'o četkica za zube ;)

+ подкапа.....

немам половну али што да не ако ти требају различите кациге а пара немаш....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledam ima po forumu ljudi prodaju polovne kacige. Prosto ne mogu da verujem da neko kupuje nosene kacige?

Prvo sto i kacige imaju vek trejanja a drugo da li neko realno u fazonu da nosi neciju smrdljivu kacigu ???

 

Situacija je sledeća... Imaš u džepu 30€, dovljno za novu "nošu" ili nekakvu polovnu "fulfejs" iz koje bukvalno možeš da izvadiš sve i da opereš svojim omiljenim praškom i da staviš svoj omiljeni omekšivač. I?! Da čujem šta bi ti uradio?!

 

Nemam ništa protiv kupovine polovnih kaciga, sve je to stvar izbora. Čak sam i vlasnik jedne "polovne", kupio sam je polovnu i prezadovoljan sam. ;)

 

P. S. Svi bi voleli da mogu da kupe baš onu koju žele, zar ne?! Ali da li smo svi uvek u mogućnosti?! Možda jednog dana...  ;D ;D ;D

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Kupovao sam nove do sada ali kupio bih i polovnu ako nije mnogo matora i olupana. Operes i nosis.  ;)

A za suvozacicu je polovna sasvim ok (ako ti nije zena :P), pa ne mogu kada menjam devojku da kupujem i novu kacigu. Znaci jedna L ili XL, za stoperke, vrsi posao. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Gledam ima po forumu ljudi prodaju polovne kacige. Prosto ne mogu da verujem da neko kupuje nosene kacige?

Prvo sto i kacige imaju vek trejanja a drugo da li neko realno u fazonu da nosi neciju smrdljivu kacigu ???

Ja sam tako 2 kacige prodao! Prva je bila HJC FG15 koju sam nosio pola sezone i koja je bila jako ocuvana, bez ogrebotina i nosio sam je stalno sa potkapom... Covek koji je uzeo je bio presrecan. A drrugu sam prodao pre par dana Nolan N90 stara manje od 4 meseca, nosena sa potkapom isto, bez ogrebotina i taj je kupac bio srecan... Prvo ima ljudi koji cuvaju svoje stvari, peru ih i kupaju se tako da kacige ne smrde i nisu iscepane iznutra... Sto kaze korniSh1 sve je stvar izbora ;) Naravno uvek je bolje da kupis novu iz radnje koja mirise na novo ali mislim da nista ne fali i ako je neko malo nosio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Sto rekose ljudi "sve je stvar izbora". Da imam 30e u dzepu, ne bih kupovao kacigu, nego bih sacekao da imam bar 60, pa bih kupio nesto iz Luisa. Priznajem da mi nikad nije palo na pamet da kupim neciju nosenu kacigu.... cak i ako se taj, za razliku od mene, redovno kupa.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Kažem da ne bih kupovao polovnu, al' ko zna šta može da se desi... Dok mogu da si priuštim ono što želim, ok. Ako muka natera, šta ćeš, nije kraj sveta (još uvek)  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

2 put sam dosad kupio polovnu kacigu i nikakvih problema nisam imao. Od svoje prve kacige za 7 ipo godina na 2 točka, možda sam svega 5 puta ''obuo'' kacigu bez potkape, sve ostalo strogo potkapa. Ne patim ni od kakvih kompleksa, kad imam za novu pazarim, kad nemam uzmem polovnu, prosto k'o pasulj. A vi, kojima su kacige ''smrdljive'', zapitajte se malo... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

"ne bi nikad kupio polovnu" i "pre bih cekao da skupim pare do nove" - mogu samo da kazu oni koji ne znaju kako se crnchi i odvaljuju ruke za pare... nemaju bas svi u nasoj banana zemlji lepu finansijsku situaciju... :(

isto tako neko moze da kaze i za polovan motor - "zasto da kupim polovan, kad su tu stajala necija muda?!" - zar ne? :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

isto tako neko moze da kaze i za polovan motor - "zasto da kupim polovan, kad su tu stajala necija muda?!" - zar ne? :)

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Znaci jedna L ili XL, za stoperke, vrsi posao. ;D ;D ;D

 

Pa kakve glavate kangrbe ti vozaš, majke ti?!? ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Kakve veze ima što je neko već nosio?

U vojsci sam nosio gaće iz 1998. a bio sam 2008. zamisli koliko je ljudi već nosilo te gaće pre mene? ;D

A i pokrivao sam se ćebetom iz 1978. :D

 

Što neko reče, stvar izbora, ja nisam gadljiv, ako je dobra kaciga, a nije jaka cena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Kakve veze ima što je neko već nosio?

U vojsci sam nosio gaće iz 1998. a bio sam 2008. zamisli koliko je ljudi već nosilo te gaće pre mene? ;D

A i pokrivao sam se ćebetom iz 1978. :D

 

Vala bas! Nisam se toga setio  :D :D :D Uzas jbt  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

" "zasto da kupim polovan, kad su tu stajala necija muda?!" - zar ne? :)

U vojsci sam nosio gaće iz 1998. a bio sam 2008. zamisli koliko je ljudi već nosilo te gaće pre mene? ;D

A i pokrivao sam se ćebetom iz 1978. :D

a kad se vozim autobusom,ponesem od kuce svoju stolicu,pa necu valjda da sedim tamo gde su sedeli milioni dupeta..

Gospodo, sad tek vidim, pa vi ste potpuno u pravu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Vala bas! Nisam se toga setio  :D :D :D Uzas jbt  :D

Surova realnost :D

 

 

Gospodo, sad tek vidim, pa vi ste potpuno u pravu!

 

Stvarno? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Polovnu kacigu ima smisla kupiti za za suvozača (bolje polovna nego nikakva). Za ličnu upotrebu, pošto se oblikuje prema glavi, tuđa neće prijanjati skroz kako treba i manje će štititi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Gospodo, sad tek vidim, pa vi ste potpuno u pravu!

 

i mi isto mislimo... ;)

 

...a ako pukneš pare na motor (nebitno koliko, primanja su nam razlicita...) i nemas pare za novu kacigu (opremu...) naravno da ces prihvatiti komsijinu polovnu (ako ti odgovara velicina) dok ne skupis para za svoju, nema tog ko ne bi prihvatio...

 

Daj o cemu pricamo uopste, pa NARAVNO da bi SVI imali SVE novo, brendirano, atestirano, nabudzeno, najlepse, nabolje, najnovija SAMO kad bi i imali P.A.R.E. za takve luxuze...

 

Nije poenta da li neko stvarno uzima polovne - nego da li stvarno nemamo pare za nove. Odgovor je - očigledno da nemamo.  :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ja sam kupio novu kacigu ali ne bi imao problem sa polovnom... to je ista priča dal novi kinez ili polovni japanac... pre bi uzeo do godinu dana staru kvalitetniju kacigu nego novo sra## ... pa dok se ne skupe za pare za novu dobru kacigu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja