Jump to content

Moto Zajednica

Polovne kacige. Da li stvarno neko uzima?

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

 

nije to prica da oni imaju kesha nego su picajzle, znate one ljude sto stalno nesto briskaju i ciste i generalno ih niko ne gotivi...

 

vas picajzle samo treba vilama dirati...

kako ka**s ribu kad je vec neko pre tebe?

 

 

kaciga u radnji 700 eura, ja imam 200, hocu da skupljam jos 500 ili da uzimam polovnu za 200?

naravno polovnu

 

nije kaciga sapun da se potrosi jbt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Kupovati polovnu kacigu je totalna ludost, a to "nemanje para" je večiti izgovor za raznorazne ludosti karakteristične za našu zemlju.

 

Ja imam na polici jednu sjajnu polovnu Shoe kacigu, ako neko želi da kupi.  Uglancana, savršeno izgleda – ko nova.  Samo što je razbijena jer sam se u njoj zabio direkt u zemlju, a spoljni sloj je tako napravljen da je fleksibilan pa se vrati u pređašnje stanje posle udarca.  Sad, jeste da su unutrašnji slojevi (oni koji u stvari PRUŽAJU ZAŠTITU) zgnječeni i uništeni, ali nema veze, jel' da, glavno da lepo izgleda i lepo miriše.

 

Samo 50 E, oće neko?

 

Imam i jednu "malo izgrebanu".  Nju prodajem za 30E.  Može da se prefarba pa da izgleda ko nova.  Sa njom sam pao pri brzini od samo 120 na sat.  Mislim, verujem da je i dalje super, samo ne padajte na desnu stranu sa njom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

ipak je bolja kineska za 50e od bilo koje polovne,jer novo je novo..

a ove polovne su sve havarisane,provereno..

motoholic,mora da si pao na sundjer,a ne na zemlju,kad je spolja nisi ni malo izgulio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ti kupi kinesku novu, ja cu polovnu arai i shoei, koje su havarisane, sigurno xaxa

 

onda sedi na motor koji ide 200+ i ni ne moras da padas, sama ce se raspasti...

 

zasto ista kupujete polovno kad ste face za vas je samo novo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

...

motoholic,mora da si pao na sundjer,a ne na zemlju,kad je spolja nisi ni malo izgulio..

 

Da, na sunđer. ;)

 

1011278897_fxn6Z-M.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

izvinjavam se shto nisam stavio smajlija pa me sszgo shvatio ozbiljno,

evo ispravljam greshku.. ;D ;D

 

koliko vidim i u tim amerikama i evropama,gde malo manje znaju shta je oskudacija,ima kolko hocesh tih polovnih kaciga na oglasima i licitacijama,

pa me interesuje ko ih tamo kupuje..ili su i oni glupi kao mi srbi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja sam 3X pao i 3X polomio lobanju, iskivio je, izgrebao, ulubio................inetersantno i dalje radi ( ne uvek ) ne bih je prodavao a nosim je i dalje......

 

 

Inece evo vam Nava2 iz 1979. inace omiljeni model u Mad Maxu...uzeta u losem stanju, tako reci teski krs, i iscrtana po mojim zeljama.......

 

Spasila me 100% SMRTI!!!!!!!!!!!!!!!!!

4175_1096443165392_1055993434_30248191_1804584_n.jpg

 

E sad to sto vecina ljudi kaze da ovo nikada ne bih stavilo na glavu ( zbog dizajna ) to je njihov problem!!!!!!!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

izvinjavam se shto nisam stavio smajlija pa me sszgo shvatio ozbiljno,

evo ispravljam greshku.. ;D ;D

 

koliko vidim i u tim amerikama i evropama,gde malo manje znaju shta je oskudacija,ima kolko hocesh tih polovnih kaciga na oglasima i licitacijama,

pa me interesuje ko ih tamo kupuje..ili su i oni glupi kao mi srbi..

 

Probaj bez tog mi vs. oni.

 

Ne radi se o gluposti, već o neodgovornosti.  A i o pametovanju i kurčenju onih oko tebe koji govore te ne treba kaciga uopšte, te ma dobra je i bilo koja, te postizanja opšte-prihvaćenog koncenzusa kod nas da je onaj ko se brine o sopstvenoj bezbednosti pičkica, a onaj koga boli qurac je šmeker.  A radi se i o škrtosti (pod izgovorom nemaštine) jer je bolje spičkati pare u nekoj kafani ili klubu nego dati ih za "nepotrebnu" stvar kao što je kvalitetna kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

ne interesuju me oni..u kafanu ne izlazim,dve godine nisam registrovao motor,placam stan,imam malo dete..necu da te zamaram mojim problemima..

ti nosi novu kacigu a ja cu ovu moju polovnu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

ti kupi kinesku novu, ja cu polovnu arai i shoei, koje su havarisane, sigurno xaxa

 

onda sedi na motor koji ide 200+ i ni ne moras da padas, sama ce se raspasti...

 

zasto ista kupujete polovno kad ste face za vas je samo novo...

često se nisam slagao sa tobom ali sada mislim da si potpuno u pravu

ja sam do skoro nosio neku polovnu uvex koja je bila očuvana baš dobro  a sad sam uzeo nolana mada i dalje čuvam kintu za novi 

SCHUBERTH i onda je to to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

motoholic - hoces da je polovna kaciga nekvalitetna kaciga?

 

 

Ne, već da je mačka u džaku.  I ako čovek hoće da štedi na nečemu, glava je poslednja stvar na kojoj treba da štedi.

 

Prvo, polovna kaciga može da bude ruinirana a da se ne prepoznaje.  To bi trebalo da zna svako ko se potrudio da se edukuje malo više o ovom našem sportu.  Drugo, kaciga ima rok trajanja i bez da je lupana.  Korišćena kaciga oko 5 godina, nekorišćena kaciga oko 7.  Posle tog roka unutrašnji slojevi počinju da degradiraju, t.j. umanjuju im se zaštitna svojstva.

 

Postoje itekako kvalitetne kacige koje su ispod 200 E - nije neophodno potrošiti ogroman novac za kvalitetnu novu kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Motoholic, nemoj tako da pricas, jer ne znas kako je raditi za 200-300e mesecnu platu, a potrosacka korpa je 500e.  A gde je struja, voda, gorivo, telefon....  Takvi ljudi nisu manjina, vec velika vecina i snalaze se kako znaju i umeju da uzivaju u voznji motora. Kupuju krseve, budze ih polovnim delovima, kupuju polovne jakne, kacige, nose vojne cizme kupljene u vojnom otpadu i sipaju gorivo za 500 din, da ubiju jedan krug. Da li oni sve to rade zato sto vole ili nemaju za novo, pitanje je sad. Ja ipak mislim (tj znam) da je ovo drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Motoholic, nemoj tako da pricas, jer ne znas kako je raditi za 200-300e mesecnu platu, a potrosacka korpa je 500e. 

...

 

Misliš?

 

A šta sam ja to rekao što ima veze sa tvojom ili bilo čijom materijalnom situacijom?

 

To pominjanje zarada je postalo kao kec iz rukava u ovom delu foruma.  Čim ga izvučeš, eto odmah saveznika da se slože s' tobom i pomognu da pobediš u diskusiji protiv mrskog neprijatelja sa zapada (kao da ja valjda nisam Srbin iz Srbije).

 

Tvoj komentar smatram neumesnim, da ne kažem uvredljivim.  Ja nisam pominjao kupovinu kaciga od po 700 evra.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

 

 

 

Tvoj komentar smatram neumesnim, da ne kažem uvredljivim.  Ja nisam pominjao kupovinu kaciga od po 700 evra.

 

 

 

Siguran sam da barem u ovoj temi nema potreba za neumjesnim pricama......( u nekim i te kako ima!!! )

 

 

Jedno je sigurno...BOLJE JE IMATI NEGO NEMATI!!!!!!!!! pa neka bude i polovna, stara, izgrebana.....

 

PS. pod bolje je imati nego nemati, nisam mislio na AIDS!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Motoholik, sve je to lepo i ti si  u pravu ali...

 

Ovo je je*ena Srbija...!

Da ne razglabam "nebitne" stvari...

 

Polovna-DA!

 

Primer... Kupio sam pocetkom sezone AGV airtach od drugara.. On je navukao bukvalno 5 puta na glavu. Posle prodao motor pa i meni kacigu..

 

On je nju platio 170 evra na popustu a ja njemu 100... 70 evra je meni velika usteda... Kaciga se nije ni oblikovala po njegovoj glavi...

 

Slazem se ja da je nova kaciga neophodna, ali jbg kad smo beda... Bolje da imas dobru polovnu nego da je nemas ili pak neku budjavu koju nagazis nogom i od nje ne ostane nista... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

...

Slazem se ja da je nova kaciga neophodna, ali jbg kad smo beda...

 

Dozvoli da ti skrenem pažnju da voziš skuplji motor od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

...

Slazem se ja da je nova kaciga neophodna, ali jbg kad smo beda...

 

Dozvoli da ti skrenem pažnju da voziš skuplji motor od mene.

 

Dozvoli da ti kazem da dok su mi drugari na letovanjima i zimovanjima, provodima ja sam kuci... Tako unazad XX godina...

 

Ne mozes po tome ceniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Evo mog primera, a vi sudite. Uzeosam Shoei 1000 od clana foruma, koji je kupio, bila mu je prevelika, i prodao je meni. Znaci nije se vozila na motoru vise od par km. Antifog vizir mi je donesen upakovan, znaci nije bio nikad montiran. A ako je ona nosena duze nego sto mi je receno, onda je bivsi vlasnik Hudini. Platio sam je pre koji mesec 180 eu. Eto pa sad mi recite jel` to nova ili polovna kaciga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Nemam ništa protiv polovne kvalitetne kacige od nekog koga poznajem, naravno e-bay varijante otpadaju u ovom slučaju, naravno da od kacige očekujem da ne bude oštećena , prljava i slično. Mada i to prljava je rešiv problem, na većini modernih kaciga se enterijer vadi i pere i eto rešenja.

 

Takodje sam mišljenja da je godinu dana strara BMW system 5 bolja trgovina od Airoh Cezannee jer sam obe kacige držao na glavi i tvrdim da je bmw bolji i kvalitetniji.

 

Naravno, ne pričam o kacigama koje su pretrpele katastrofalne padove već su ih vlasnici menjali jer im sa "šara-boja ne uklapaju sa novim motorom", ili prosto nisu bili zadovoljni proizvodom koji su kupili pa ga sad prodaju.     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Motoholic, nemoj tako da pricas, jer ne znas kako je raditi za 200-300e mesecnu platu, a potrosacka korpa je 500e.

...

 

Misliš?

 

A šta sam ja to rekao što ima veze sa tvojom ili bilo čijom materijalnom situacijom?

 

To pominjanje zarada je postalo kao kec iz rukava u ovom delu foruma.  Čim ga izvučeš, eto odmah saveznika da se slože s' tobom i pomognu da pobediš u diskusiji protiv mrskog neprijatelja sa zapada (kao da ja valjda nisam Srbin iz Srbije).

 

Tvoj komentar smatram neumesnim, da ne kažem uvredljivim.  Ja nisam pominjao kupovinu kaciga od po 700 evra.

 

Mislim, cim tako pises. Ni ja sto sam pisao nema veze sa mojom materijalnom situacijom, na srecu za sada imam dovoljno da mogu da kupujem novu opremu, odrzavam motor kako treba i punim do chepa.

 

Meni je paznju privukla sledeca tvoja recenica, pa se na nju moj post i odnosi:

Kupovati polovnu kacigu je totalna ludost, a to "nemanje para" je večiti izgovor za raznorazne ludosti karakteristične za našu zemlju.

I nemoj da se vredjas mnogo, ne prozivam ja tebe, nego pokusavam da ti docaram situaciju u kojoj mi ovde zivimo i zasto se ljudi odlucuju za polovne stvari.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja sam protiv polovnih kaciga, i nikada ne bih kupila jednu. Moja finansijska situacija nije sjajna, blago uzasna je, i znam da zadnjih godinu ipo dana sebi govorim kako zelim novu kacigu, ali jednostavno pare uvek odu za neshto drugo bitnije, tako da sam zadovoljna kacigom koju imam (takodje kupljena nova pre 3 godine) , a kada skupim pare jednog dana uzecu josh jednu novu kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

E ljudi moji oko cega se vi raspravljate... ccc  :o

 

:P

Imam polovnu kacigu, shoei savrseno mi odgovara, dal je nosena i koliko ne zanima me ( ciscena je sprejom i nosim podkapu stalno) ::)

polovni kombinezon hein gericke odlican je, nikad mi zimi nije bilo toplije na motoru ::)

polovne cizme vigo- mislim da nisu ni nosene ( kao iz prodavnice su i taman su mi) ::)

rukavice bez prstiju nove- dobila sam ih  ;D ;D ;D

 

Znate kako je kad nemate nista od toga a sve vam treba odjednom, da bi seli na motor i bili kolko tolko sigurni... E pa i ja bih htela da kupim gericke kombine od 1500e kacigu od 400e i cizme od 200e al nista od toga za sad a i nije mi  to jedina briga u zivotu pa se i ne opterecujem puno... Bitno  je da ta oprema sluzi meni kao sto i sluzi...  ???

Pozdrav i uzivajte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja