Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slazem se Mile, od ovoga nema bolje, cak i ProOiler kasni za njima. Problem je samo kako kupiti - moj poznanik iz Nemacke se raspitivao i tada nisu radili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Rade. Ides na shop (prvo na AGB (uslovi)), pa onda, volja ti dijelovi, volja kompletni sistemi.

 

Nisam nesto pratio u zadnje vrijeme, ali kad sam ja zadnji put gledao (prije godinicu otprilike), pro-oiler je bio gornji.

U stvari, razlika je samo u senzoru za kisu (mccoi) vs rucno stelanje(+/- prooiler).

+ pro oiler ima krstenu brizgu, a mccoi koristi sprice. (BTW, eto odmah jedna dzab-dzabe prevedena ideja  ;) )

Jesu nesto novo smislili u medjuvremenu?

 

;)

21.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

vzdusni dzep nebi treba uopste da postoji,znaci u crevima treba samo da ima ulje,jer ako ima vazduha posle ventila,kada se ventil zatvori,iscurice svo ulju iz cevi od ventila do kapalice i napraviti baru,kod mene je ta membrana i ne pravi problem,ali na membrani mozes napraviti na sredini malu rupicu tek da prolazi vazduh a da ne izlazi ulje napolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne može, treba mu slavina da doziraš broj kapi.

 

U stvari, može ako ventil spojiš na Joškin Gedžet koji ti odredi broj kapljica po želji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

paaaaaaaa,da na to sam mislio! generalno gledajuci,ulje curi samo dok je el ventil otvoren pa mi se nametnulo pitanje oko uloge slavinice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Potreban mi je pneumatski ventil jer mi se slavina za akvarijum nikako ne svidja. >:(

U Nisu nigde ne mogu da ga pronadjem. Ako neko zna gde ima, cenu ventila i jos moze (hoce) da ga posalje... ;D

 

PP, a tu je i broj: 065/440-46-00

 

Hvala.

post-4143-12879078050267_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ja sam takav kupio na pijaci Bubanj potok, prosle subote. Ako hoces mogu da kupim i tebi, ali danas radim, tako da od toga nema nista, a sledece subote sam na Reliju, sto znaci da bi morao da sacekas subotu 19.

Javi da li si se snasao u medjuvremenu.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Malo kasnim sa odgovorom, j...i ga - posao >:(!

Ventil je danas stigao, i ovom prilikom zahvaljujem se Milanu.

Valjda cu imati neki slobodan dan da zamenim slavinicu od akvarijuma, a bice i neka slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Ja sam danas napravio podmazivač po uputstvu lika sa ovog snimka. Izrada i ugradnja je trajala skoro pola sata.

 

 

Koristio sam opremu za infuziju (creva i ventil) i parče creva od akvarijuma (materijal ukupno 50 dinara), i parče aluminijumske žice umesto bakarne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

E sad ovako, sve sam ja to lepo napravio, koristio sam vakum ventil od kineskih skutera, creva od akvarijuma, ventil za kontrolu protoka od akvarijuma (super podesen na 1 kap na nekih 70 sec, lanac super izgleda) i napravio bakarnu kapalicu precnika 1,5mm, sve super radi dok se vozim, medjutim kada stanem iscuri mi uvek ulja i napravi mrlju otprilike oko 3-4 cm precnika. Pre nego sam sipao ulje, probao sam sistem napuniti obicnom vodom i radilo je super, ne znam sada u cemu je stos, SAE 90 ima dosta veci viskozitet od vode, a opet iskapa par kapi posle gasenja motora.

 

P.S. Za ove kojima je jedna strana lanca bolje podmazana od druge imam jedan TIP, neka probaju kapalicu da prislone uz sam lancanika, tako da ona "balavi" po lancaniku (ne da kaplje po lancu) i neka mu daju malo vremena (u mom slucaju je to bilo nekih 150km) da se to malo izjednaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Koja ste vi creva koristili? Ja sam u pocetku uzeo ona za akvarijum, i onda sam primetio kada mi se motor ugreje da se crevo pod vakumom skupi (zatvori), onda sam zamenio samo crevo za vakum, ne znam dal' bih sada trebao da izmenjam i ostala creva, posto mi se cine dosta meka?!

 

Jel' imate mozda neku preporuku? Mislim da su creva od infuzije isto $ranje kao i ova od akvarijuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

A jel' bitno gde je postavljen ventil? Kod mene je jedan odmah pored bocice ispod sedista, a ovaj za regulaciju protoka je otprilike negde na sredini izmedju kapalice i bocice za ulje.

 

Kontam da premestim ovaj glavni ventil odmah pored kapaljke pa da vidim hoce li se tu nesto promeniti, vec pocinje da me nervira, gde god da ostavim motor uvek zateknem flekicu ispod njega, kontam da vuce negde fals vazduh onda bi trebalo sve da iscuri iz creva od tog mesta gde ne dihtuje pa do kapaljke, ali ne, uvek isto, ostane fleka od 3-4 cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

za crevo za vakum moras malo deblje crevo dok ova za ulje mogu od akvarijuma.e sad sto ti kaplje jos malo,jedino je moguce da ta vakumska slavina ne zatvori istog trenutka kada ugasis motor,zbog gustine ulja vec dozvoli da prodje jos par kapi,ja koristim el ventil i to mi se ne desava,a taj vakumski nisam probao.otkaci crevo posle ventila upali dok ne krene ulje,onda ugasi i vidi dali istog trenutka prestaje protok ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

E sad ovako, sve sam ja to lepo napravio, koristio sam vakum ventil od kineskih skutera, creva od akvarijuma, ventil za kontrolu protoka od akvarijuma (super podesen na 1 kap na nekih 70 sec, lanac super izgleda) i napravio bakarnu kapalicu precnika 1,5mm, sve super radi dok se vozim, medjutim kada stanem iscuri mi uvek ulja i napravi mrlju otprilike oko 3-4 cm precnika. Pre nego sam sipao ulje, probao sam sistem napuniti obicnom vodom i radilo je super, ne znam sada u cemu je stos, SAE 90 ima dosta veci viskozitet od vode, a opet iskapa par kapi posle gasenja motora.

 

Zar si mislio da si jedini, kome po gašenju motora iskaplje par kapi na asfalt? Pa to je sasvim normalna pojava, a razlog je sledeći: magnetni/vakuum  ventil je relativno daleko od same kapalice, pa, pošto imaš određenu dužinu creva, koje je od silikona/gume/plastike, koje "radi" prilikom protoka, prilikom gašenja ventila, da bi došlo do izjednačenja pritisaka u crevu i atmosfere, izađe nekoliko kapi. Zbog ove pojave, parkiram motor na travu, da mi beton oko kuće nebi bio umuzgan ;)

Ma, samo neka podmazuje, a par kapi na zemlji zaboravi :)

 

 

Nego kad smo kod samogradnje "lancokapavca" , došao sam do nekog materijala, pa, ako ima zainteresovanih, poklanjam desetak (10) komada bakarne kapalice, odlične za samogradnju. Isporuka je moguća na Novom Beogradu pre podne, ili koga ne mrzi, da skokne do mene u Ripanj (eto vožnjice od 30ak kilometara, po lepim krivinama od avalskog ka centru  i `ladne bunarske vode i kafe - alkohol ne nudim, nemam, a i da imam, odakle mi ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

...

Nego kad smo kod samogradnje "lancokapavca" , došao sam do nekog materijala, pa, ako ima zainteresovanih, poklanjam desetak (10) komada bakarne kapalice, odlične za samogradnju. Isporuka je moguća na Novom Beogradu pre podne...

Da se prijavim za komada jedan (1). U subotu sam uzeo cantru za ulje, pneumatski i elektro ventil, i mozgao gde da hapsim minu od olovke ili cevku od frizidera :)

Normalno, fotografije slede.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

 

Nego kad smo kod samogradnje "lancokapavca" , došao sam do nekog materijala, pa, ako ima zainteresovanih, poklanjam desetak (10) komada bakarne kapalice, odlične za samogradnju. Isporuka je moguća na Novom Beogradu pre podne, ili koga ne mrzi, da skokne do mene u Ripanj (eto vožnjice od 30ak kilometara, po lepim krivinama od avalskog ka centru  i `ladne bunarske vode i kafe - alkohol ne nudim, nemam, a i da imam, odakle mi ;) )

 

Hocu i ja kapalicu :)

 

Prijavljujem se  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

E sad ovako, sve sam ja to lepo napravio, koristio sam vakum ventil od kineskih skutera, creva od akvarijuma, ventil za kontrolu protoka od akvarijuma (super podesen na 1 kap na nekih 70 sec, lanac super izgleda) i napravio bakarnu kapalicu precnika 1,5mm, sve super radi dok se vozim, medjutim kada stanem iscuri mi uvek ulja i napravi mrlju otprilike oko 3-4 cm precnika. Pre nego sam sipao ulje, probao sam sistem napuniti obicnom vodom i radilo je super, ne znam sada u cemu je stos, SAE 90 ima dosta veci viskozitet od vode, a opet iskapa par kapi posle gasenja motora.

 

Zar si mislio da si jedini, kome po gašenju motora iskaplje par kapi na asfalt? Pa to je sasvim normalna pojava, a razlog je sledeći: magnetni/vakuum  ventil je relativno daleko od same kapalice, pa, pošto imaš određenu dužinu creva, koje je od silikona/gume/plastike, koje "radi" prilikom protoka, prilikom gašenja ventila, da bi došlo do izjednačenja pritisaka u crevu i atmosfere, izađe nekoliko kapi. Zbog ove pojave, parkiram motor na travu, da mi beton oko kuće nebi bio umuzgan ;)

Ma, samo neka podmazuje, a par kapi na zemlji zaboravi :)

 

 

Nego kad smo kod samogradnje "lancokapavca" , došao sam do nekog materijala, pa, ako ima zainteresovanih, poklanjam desetak (10) komada bakarne kapalice, odlične za samogradnju. Isporuka je moguća na Novom Beogradu pre podne, ili koga ne mrzi, da skokne do mene u Ripanj (eto vožnjice od 30ak kilometara, po lepim krivinama od avalskog ka centru  i `ladne bunarske vode i kafe - alkohol ne nudim, nemam, a i da imam, odakle mi ;) )

 

Ne smeta ni meni, ali zivim u zgradi sa "sterilnim svabama", i  uvek na istom mestu parkiram motor pa necu da mi kenjaju zbog toga i hocu to ako je moguce na minimum da svedem. Inace litra SAE90 ulja je 5x jeftinija od spreja za lanac, sto se mene tice mogao bi ventil stalno biti otvoren, al' jbg. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Znaci zezam se sa ovim podmazivacem vec dva dana, na kraju se ispostavi da vakum ventil ne zatvara, ne znam kako?! Probam ga sa vodom radi, sa benzinom radi, al' nece sa uljem. Jel' moze neko da mi tacno napise koji mi el. ventil treba da procesljam ebay?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

pa rekoh ti ja :)

uzmi ventil od plinske instalacije za auto,sluzi za prekidanje goriva.

 

Skoro da je tačno, samo nije ;) Potreban je elektro-magnetni ventil za benzin a ne za plin. Ima subotom da se kupi na Bubanj potoku iliti srpski E kupuj Bre ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja