Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ljudi pomagajte meni zasto mi ne masti ceo lanac nego samo bocni deo gore sam stavio sliku zavrestka creva sta sam lose uradio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

kanda zbog toga što ti kapljalica maže samo kanda spoljnu stranu? i kanda kad budem pravio tu skalameriju, će da mora račva i dve kapljalica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Pa gde onda da ga postavim vidjao sam da svi ovako nekako rade?

Verujem da sam pogresio u kraju cevi sto sam stavio da bude crevo gde mogu da nabavim ove bakarne cevcie ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bakarna ili metalna cevčica mora da bude skoro prislonjena uz lančanik sa donje strane i vrh udaljen milimetar - dva od lanca. Najvažnije je da je ta cevčica vrlo čvrsto postavljena i ne sme nigde da se pomera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

to ćeš/ćemo da otkriješ/mo metodom potrebnog broja uzaludnih pokušaja dok ne ispadne kako treba :lol:., ima dosta toga na youtubetu, stalno gledam, skupljam ideje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Brzo se to namesti i nasteluje samo kad imas jedan lep dan da mozes da se vozis a kako mi se cini sad ide jedan hladan talas ;)

Sto naravno ne utice na mene ja jedva cekam da ga isteram po snegu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

 

i btw... zar ulje nebi bilo najbolje lancol .... za motorne testere .. ;) dovoljno je gusto, pomalo "ljepljivo" i namjena mu je podmazivanje lanca.. :)

 

Na kutiji D.I.D. X-ring lanca je pisalo da se podmazuje sa SAE 90, cak nisu ni spomenuli sprejeve ili neke druge mesavine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Lancol može biti ok ali na temperaturama iznad 25 stepeni. U proleće i jesen, kada je hladnije toliko se sgusne da vrlo teško izlazi iz creva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

e, onda ću lancol, špricem, po potrebi kao i do sad, a sae90 iz podmazivača. upravo dođoh kući sa onim posudicama za ulje od lade.jos samo elektroventil i eto zabave za zimske dane!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ja sam sinoc do 2 ujutru cackao oko motora i na kraju namestih podnazivac do kraja nasao sam bakarnu cev vezo el ventil sad se otvara kad dam kontakt cak sam uspeo da popravim akumulator (izvukla se zica iz osiguraca...) sad jos jedino da uhvatim neki lep dan da ga nastelujem i isproban.

Bice slika veceras ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

ja se lomim da li da kupim tog skota od podmazivača :)(Scottoiler) ali sam čuo da jako isprlja gumu, blatobran, pa čak pri većim brzinama hoće da baca i na suvozača i kofere

 

ispravite me ako grešim :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ako ti novac nije problem (100e), slobodno uzmi Scottoiler. Ako ti novac BAS nije problem, trazi od nekog koga imas po Nemackoj da ti donese Pro Oiler - daleko bolji uredjaj od Scott-a, a koliko znam, sada je oko 200e. On podmazivanje prilagodjava brzini, pa trosi manje ulja, a daje bolje podmazan lanac.

 

Cini mi se po opremi koju vidim na tvom motoru, da si ti tip koji voli dobru stvar. To je poslednji argument koji imam za Pro Oiler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

ja se lomim da li da kupim tog skota od podmazivača :)(Scottoiler) ali sam čuo da jako isprlja gumu, blatobran, pa čak pri većim brzinama hoće da baca i na suvozača i kofere

 

ispravite me ako grešim :zbunjen:

 

Na pocetku ove sezone sam stavio Scott i preporodio sam se...od prskanja, jedino sto mozes da vidis je nekoliko kapljica na prasnjavoj felni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Gledam ovaj Scottoiler u Louisu E-System (250 evra), ima dinamičko podešavanje protoka ulja od 10 do 90 sekundi da baca određenu količinu. Pritiskom na dugme baca ulje po želji vozača (dobro za vožnju po kiši) ali nema senzor brzine okretanja točka i na osnovu toga dinamiku puštanja ulja što ima taj Pro Oiler koji predlažeš.

 

Volim ja dobru stvar, a ko je ne voli, samo uvek nađem nešto preče da kupim, prevagne ono da mogu da ga mažem i rućno, dignem na glavne nogare i prskaj,nije to neki problem, problem je kad kiša pada i ispira lanac. Obzirom da sam ove godine pokisao na motoru kao sve ove godine unazad, sve više razmišljam o kupovini podmazivača lanca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Gledam ovaj Scottoiler u Louisu E-System (250 evra), ima dinamičko podešavanje protoka ulja od 10 do 90 sekundi da baca određenu količinu. Pritiskom na dugme baca ulje po želji vozača (dobro za vožnju po kiši) ali nema senzor brzine okretanja točka i na osnovu toga dinamiku puštanja ulja što ima taj Pro Oiler koji predlažeš.

 

Volim ja dobru stvar, a ko je ne voli, samo uvek nađem nešto preče da kupim, prevagne ono da mogu da ga mažem i rućno, dignem na glavne nogare i prskaj,nije to neki problem, problem je kad kiša pada i ispira lanac. Obzirom da sam ove godine pokisao na motoru kao sve ove godine unazad, sve više razmišljam o kupovini podmazivača lanca

 

Obavezno uzimaj nešto, ja imam skot-a, razmišljam o pro-u. U krajnjem nije ni voda loša i ona predstavlja neko "mazivo", važno da nije suvo, onda su trenja najsurovija.

 

 

 

Po nekom mom saznanju, ovaj e-scott ne radi ni upola kao Pro-oiler.

 

Ne baš upola, suština i cilj su im isti, samo što je ovaj drugi ekonomićnije isprogramiran.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Sad gledam ovaj pro oiler http://www.pro-oiler.com/ jeftiniji je od Scotta E-System za nekih 50 evra.

 

Nije to jeftino ali se na kraju ipak isplati, kad se uzme u obzir da jedan komplet lanca sa lančanicima košta više nego pro oiler, a fabrika obećava da sistem produžava vek trajanja lanca i do 7 puta, što znači da on sam sebe isplati nakon par godina

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na te price o 7 puta duzem veku lanca se ne bih bas oslanjao. Sigurno je da mu produzava rok, bar duplo, ali 7x bas su ga preterali. Ako uzmemo da je prosek trajanja lanca 20.000 km, ispada da bi sa prooilerom trajao oko 140.000 km. To je nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slazem se sa Acom, moze da se prica verovatno o 50% produzenom veku trajanja. Ono sto Pro Oiler nudi je ekonomicnije upravljanje uljem uz bolje podmazan lanac. Pro Oiler sistem trosi daleko manje ulja nego bilo koji Scott ili "uradi sam" sistem.

 

Arakise, sta mislis da se ventil za vas sistem vezuje preko prekidaca za ler - odnosno da ulje ide samo kad je menjac u brzini??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sve je to marketing, ali ako bi mnozili neki lanac koji nikad nije podmazan, malo bi im bilo i 7x.

Odlicna ideja za ler-prekidac. :takoje:

A mozda da se Joska, Guja, Revolution et al, skupe na gomilu pa izgrunfuju neki citac broja okretaja zadnjeg tocka? To anno 2010 ne bi trebalo vise da je atomska fizika za slozne ljude koji znaju. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Odlična ideja Lalajko samo što još malo usložnjava celu konstrukciju zato što je neophodan još jedan rele koji će biti upravljan signalom sa neutral tastera. A pitanje je i koliko je baš potrebno isključiti elektroventil na leru, koliko nam je motor u leru na bilo kojoj vožnji (osim u gradu?)...tih nekoliko kapljica na semaforima možemo i da zanemarimo ;)

 

Mile, ništa nije problem od elektronike da se primeni za neki srpski sistem Pro-Oilera ;)

Mali rid rele uz točak, magnet na točku, mikroprocesor koji bi radio isto ako ne i bolje nego brendirani uređaj samo je problem "izvršni organ" - pumpa ili elektroventil, njihov kvalitet i mogućnost nabavke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na bazi Pro Oilera je razvijen Der McCoi Kettenöler. Na njihovom sajtu (http://www.mccoi.de/) se vidi koju pumpu koriste. E sad, ono sto je za nas bitno - ovaj sistem ne moze da se kupi "gotov" vec se narucuje deo po deo od odgovarajucih proizvodjaca. Treba videti ko je proizvodjac ove pumpe i naruciti - resen problem :)

 

PdjWq_pumpe25vgl500px8391167.jpg

 

Inace, ovaj podmazivac je najmocniji na trzistu, ali treba imati volje da se sklapa od nule - cak i letovanje elemenata na stampanu plocicu... Zanimljivo, ima senzor za vlagu pa automatski koriguje protok ulja ako se vozi po kisi ili magli.

 

Nemacki ne znam da beknem, pa evo za pocetak:

 

McCoi - Kettenöler

Steffen Koberitz

Lengfelder Weg 21

64354 Reinheim

 

frage@mccoi.de

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja