Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Slucajno si jedan sastojak i sam pomenuo :) Recept je sledeci: malo tog aditiva ( u zavisnosti od kolicine koju pravite), 1/2 ulje za podmazivanje lanca motorne testere i 1/2 obicnog ulja za auto. Ta kombinacija je lepljiva, prosto se rasteze na dodir, a opet dovoljno retka da podmazuje kako treba ceo lanac. Duplo manje leti sa lanca od obicnog ulja i teze se skida kad pada kisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mozda ti je bilo dovoljno samo ulje za testere... Dobar deo firmi koje prodaju podmazivace lanca za svoje uredjaje preoprucuje Stihl ulje za testere, ne pominju ikakve dodatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@svi koji imaju ugradjen INSIS

Otkricu vam i koje je ulje najbolje za ovaj podmazivac,  testirano je puno razlicitih, al pod uslovom da sistem zovete kako mu je ime - INSIS :)

 

Odoh da prepravim post!  ;)

Bez obzira na ulje, za podmaz, jer autorska prava su autorska prava!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ju, ala smarate sa tim skotom, koga to jos interesuje!

Pitanje za Acu_pn :

Koliko predjes kilometara sa 80ml ulja za podmazivanje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Oroku, za 80ml ne znam, tek sam ga ugradio na Xl-a. Na Africi je bocica od 125 ml i ona mi traje oko 3500-4000 km. Imaj u vidu da cesto vozim offroad, a onda malo odvrnem protok da ulje skida prasinu i blato sa lanca, sa ovakvom upotrebom nije potrebno nikad prati lanac. Kad bi motor koristio samo za asfalt, verujem da bi trajao bar 1000 km vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

pregledao sam temu jer sam pristalica DIY resenja! mozda sam propustio u prici ali mislim da bi resenje za aktivaciju ventila bilo takodje bazirano na gasnom sistemu auta! tamo postoji neka elektronika koja prebacuje sa benzina na gas kada prodje cajger 2000 obrtaja. mozda neko zna vise o tome,ali mi je proletelo kroz glavu kao resenje. na istu eletroniku je kolega povezao palenje svetla na autu(vec je imao za gasni uredjaj)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mislim da bi ubedljivo najbolje resenje u odnosu na kolicinu novca, bio sistem sa kvalitetnim elektricnim ventilom kojeg bi kontrolisao Joskin Motogadget. Naravno, ukoliko Joska nadje vremena i ulozi trud u softver. Tada bi se za recimo 4000-5000 dinara imalo 90% funkcionalnosti jednog ProOilera. Mozda i vise, jer displej ProOilera ne moze da prikazuje podatke koje Motogadget moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

na kraju cele price,pitanje?!!  zasto ne moze kap da padne kod maloga zupcanika direktno na lanac,po sred srede? sta bi se desavalo ako bi tako bilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A što ne bi moglo?

 

Obično je mali lančanik zatvoren nekom plastikom i ima malo mesta oko njega pa je teže ugraditi kapalicu da lepo podmazuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Moze, ali ce ulje vise da prska sa strane nego sto ce da ostane na lancu. Kad lanac koji ide velikom brzinom udari u kapljicu razbije je, pa pola ostane na lancu, pola se razleti sa strane. Zato se stavlja kapalica na lancanik da bi ga centrifugalnom silom oterao na lanac, nema gubitaka, nema ni prskanja.

 

p.s. i ko kaze da je kraj cele price ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

izvinjavam se "za kraj price"! procitao sam temu i upitanju su nijanse,samo je bilo pitanje na koje sam dobio ocekujuci odgovor! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Juce se drug boki.64 iscimao do bubnja i kupio mi posudu za ulje kvacila od Lade koja je bas zgodna iako ne preterane zapremine. Posto je nekoliko ljudi koristi, odlucio sam se da je nabavim za svoj podmazivac. Za Ladinu posudu sam se odlucio iskljucivo zbog disuce membrane. Naravno, ocekivao sam veoma tanku gumu da bi sistem radio. Guma je pristojne debljine, odgovarajuca za kvacilo, ali slobodni pad NE MOZE da napravi dovoljan vakum kako bi membrana "radila". Ne znam kako to niko nije prijavio, ili mi je promaklo, ali sa membranom iz kantice nema sanse da izadje ni kap slobodnim padom. Znaci, membrana definitivno ne sluzi svrsi u nasem slucaju i mora napolje.

Voleo bih da cujem jos koju od ljudi koji su ugradili vec ovu posudu. Mora da su vam lanci suvi ko barut.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ali slobodni pad NE MOZE da napravi dovoljan vakum kako bi membrana "radila".

mislim da treba da se probuši rupa na čepu, membrani ... nisam siguran al pošto i ja planiram da napravim tako nešto javljam kad nadŽidžim  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

To nema mnogo smisla. Bolje je onda potpuno izbaciti membranu i bice vise mesta za ulje. Cep svejedno vec ima rupu za izjednacavanje pritiska. Ja planiram da na cep montiram cevku kroz koju moze da iscuri ulje napolje u slucaju izvrtanja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pa ako je začepljeno ništa od slobodnog pada... stvori se vakum i ćao zdravo  ;D (možda grešim a i na čepu rezervoara goriva imaš malu rupicu za vazduh...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

da,ali ne kontam zbog cega bi "trebalo" da iscuri ulje u slucaju prevrtanja? zbog toga je membrana da se nebi izlivalo prilikom vibracija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ako je disuca membrana debela kao sto jeste, onda ne dise, i treba je izbaciti. Na cepu je rupa za odusak kroz koju ulje curi napolje u slucaju prevrtanja motora pa bi bilo pametno na cep montirati jos jedno crevo za odusak(kao kod akumulatora), koje bi islo negde napolje (pozeljno na lanac  ;) )

Ne znam da li su iste sve membrane kod Ladinih bocica, ali ova koju ja imam ne radi posao. Wice kaze da je kod njega membrana tanka, ja imam bocicu od kvacila i membrana je prilicno debela i ima astmu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kod mene je ladina boca i dosta je tanka,ali ako ti pravi problem,uzmu chep od kocione posude od yuga ili keca,bez davaca,znaci samo cep,on unutra ima komoricu koja sprecava izlivanje,a ne pravi vakum,i mislim da je navoj isti i da odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

OK. Potrazicu taj cep od yuga. O kakvoj se komorici radi?

Da li to moze da se nadje negde u BG-u ili moram na bubanj?

Kad sam trazio bocice po radnjama auto delova ni jedna nije imala nikakve posude za ulje ni za kvacila ni za kocnice. ??? Obisao sam par radnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam pre par dana kupio posudu za kocioni cilindar od lade ali bez poklopca  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja