Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Pančevac, provozaj se do Smedereva.

 

20220624-214042.jpg

Dobar razlog za voznju, ali necu moci ovog vikenda zbog obaveza.

Svraticu u ponedeljak do Bobana u Pancevu, video sam na "Kupujem Prodajem" da ih ima, 60 dinara komad, pa cu uzeti vise komada, nek se nadje. U svakom slucaju Alekre, hvala ti na dobroj volji, zapamticu :),

a puno hvala i Bajkeru 71 na informaciji.

Pozdrav kolege!

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

Promenio član FerryRadack

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

Jel ima neki majstor/servis na podrucju smedereva, mladenovca, vrsca, beograda?

Ja sam iz Pirota krajem sledece nedelje bi trebao doci kupiti motor u tom podrucju pa bi mi trebao majstor da proveri motor? U pitanju je Yamaha Tdm 

Naravno uz odgovarajucu naknadu I ostalo po dogovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Iz Smedereva nemam nikoga za preporuku. Mislim da će pre da ti pomogne neko ko se bolje razume u materiju. Kod TDM u suštini nema nekih specifičnih boljki. Pogledaš samo opšte stanje, neku pređašnju istoriju i to ti je to.

 

Pogledaš diskove i pločice, kočiono ulje, Probaš prednju viljušku, gume, prenos, baciš pogled na hladnjak i instalaciju ispod satova... Pogledaš kako su zapasovane plastike... Eto, ništa specifično. 

Zapiši sve na papir šta si video i pronašao da treba pa saberi kući.

 

Za viljušku ti treba 150 eur. delova u originalu, set pločica napred i nazad sa uljem, računaj oko 100 evra, motorno ulje i filter menjaš svakako, to ti je oko 60 evra, lanac i lančanici su oko 150 eur, gume 250, akumulator 50 eur... To ti je onako na brzinu iz glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Mirkic

 

Ne bih da se razumemo :D 

Nego, ja imam jednu manu koji nikako da otklonim kod sebe. Ne umem da sakrijem emocije. Tačno mi se vidi kad sam zatečen, tužan, zgrožen, ljut, kad se ujedem za jezik i sl. Pa  kad bih video da je to zabušeno verovatno bi složio neku facu :D

 

Inače, da znate oko tih žabica i sl. One su standardizovane, pa je čest slučaj da jedne te iste žabice koristi cela industrija iz koje dolaze motocikl. Na primer, te žabice imaš i na Hondama, Kawasakijama, na japanskim automobilima takođe. Ove što ja imam su za Suzuki Swift.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic
9 hours ago, Alekre said:

@Mirkic

 

Ne bih da se razumemo :D 

Nego, ja imam jednu manu koji nikako da otklonim kod sebe. Ne umem da sakrijem emocije. Tačno mi se vidi kad sam zatečen, tužan, zgrožen, ljut, kad se ujedem za jezik i sl. Pa  kad bih video da je to zabušeno verovatno bi složio neku facu :D

 

Inače, da znate oko tih žabica i sl. One su standardizovane, pa je čest slučaj da jedne te iste žabice koristi cela industrija iz koje dolaze motocikl. Na primer, te žabice imaš i na Hondama, Kawasakijama, na japanskim automobilima takođe. Ove što ja imam su za Suzuki Swift.

Razumem potpuno :D

Verovatno bih dugo kiselo gledao u tako nesto ...
Em nakaradno em pogresno a resava se za sitne novce :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8590 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 25.6.2022. at 1:33, FerryRadack je napisao:

60 dinara komad

Placao ja po Kg i 120din/kom! A onda nasao iste te na Aliji, tipa 50 komada za 2 evrica... Narucio sam od svih vrsta po 100 komada, ukupno ceh bio oko 10 eura.

60din/kom? Haos...

 

Evo posluzio Hondu tim M8, nece, odmahuje farovima :D Ili te od 60 din ili nista! :na_glavi:

Tu sam da ti posaljem ako ti se isplati (koliko je postarina toliko je sve ovo na tacni).

67.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Vozali se juče malo po Alpima. Lep asfalt, lepe krivine. Nije da se hvalim, al'... pa ustvari se hvalim3642813aee27271aa647478e4346e1e5.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 51 minuta, Alekre je napisao:

Detalji su ti koji prave razliku. Poziciono svetlo je pokazalo malo znake umora pa smo zamenili novim.

 

20220629-161016.jpg


20220629-161435.jpg


20220629-161911.jpg


20220629-161950.jpg


 

Још само жмигавце да промениш па да буде бомбона:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ja sam te zabice narucio na amazonu koliko se secam ima oko 700 komada raznih dimenzija i uz to se dobija i alat,kostalo je 20 evra

20220629_204927.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Pozdrav iz HR svim vlasnicima TDM-a!

U potrazi sam, (kao i za svaki TDM koji sam imao do sada;)), za kvalitetnom zaštitom gornjih bočnih plastika, tzv. crash barsima za moj TDM 900. 

Jednom mi ih je radio Seba, ali nisam bio najsretniji izgledom, međutim sada radi drugačiji model koji izgleda puno bolje na motoru i odrađuje posao kako treba :takoje:.

Problem je taj što on bez motora nemože napraviti ništa, a trenutno ni jedan TDM nije kod njega. Planira li netko uskoro voziti svoj TDM k njemu ili možda može otići tamo da čovjek pohvata mjere za crash ili mi može pomoći na neki drugi način oko toga? Unaprijed hvala! 

Prilažem fotku ovog crasha koji mi je radio prvi puta i ovoga kakav bih htio da mi sada napravi. Pretpostavljam da je fotkan motor netkoga sa ove grupe...?

b.jpg

Capture.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav iz HR svim vlasnicima TDM-a!
U potrazi sam, (kao i za svaki TDM koji sam imao do sada), za kvalitetnom zaštitom gornjih bočnih plastika, tzv. crash barsima za moj TDM 900. 
Jednom mi ih je radio Seba, ali nisam bio najsretniji izgledom, međutim sada radi drugačiji model koji izgleda puno bolje na motoru i odrađuje posao kako treba :takoje:.
Problem je taj što on bez motora nemože napraviti ništa, a trenutno ni jedan TDM nije kod njega. Planira li netko uskoro voziti svoj TDM k njemu ili možda može otići tamo da čovjek pohvata mjere za crash ili mi može pomoći na neki drugi način oko toga? Unaprijed hvala! 
Prilažem fotku ovog crasha koji mi je radio prvi puta i ovoga kakav bih htio da mi sada napravi. Pretpostavljam da je fotkan motor netkoga sa ove grupe...?
b.thumb.jpg.07c9a6b1598ec420e4b62caa0662bae9.jpg
Capture.thumb.PNG.57984390d9c8fc4e71e7d57435d40d4b.PNG
Uh koliko je gadan taj stari model...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
5 hours ago, vidakn said:

Uh koliko je gadan taj stari model...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Blago rečeno:), ali odradio je i on dosta dobar posao kod novog vlasnika tog TDM-a kad je s njim poljubio cestu...:takoje:

Ne zna nitko čiji je ovaj drugi, sa Bobanovih slika na Fejsu ili da netko planira voziti svog TuDuMa tamo uskoro...?
 

 

Promenio član Gato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Jedno pitanje za vas iskusne Tdm-ovce od nedavno sam postao vlasnik jedne 900 -tke pa me interesuje da li je neko stavljao amortizer kormana i da li je to uopste neophodno za takav motor !? Kapiram da je bilo potrebno fabrika bi mu to stavila pre nego ga je pustila u prodaju mada bajk je 2002 ne znam da li je to tada postojalo.Neki lik mi je rekao "A ti nemas amortizer volana" i od onda mi je ubacio rovca tako da mi treba vas savet da li uzeti u razmatranje i tu opciju. Ja do sada nisam video nikoga da to ima i na 850 ili 900.

Za turing motore kaze ide dole.

primer

IMG-6f999d394cf696fcd6b3ef2086e9349c-V.thumb.jpg.4a75d82076f95300a339d0325d41349f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Fabrički nije postojala ta opcija. Može li da ugradi? Može. Da li ti treba? Ne. Da li je lepo da imaš? Jeste. Skupo? Da :D

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2005 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 22.6.2022. at 0:06, Beovulf je napisao:

Pozdrav kolege forumasi.
Jel ima neki TDM 850 na prodaju?
ako neko prodaje ili zna neki dobar moze slobodno poslati :) (moze i viber 066303567)

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TDM 850 4tx, 2000. godište, Touring, vozilo...

 

Kolega sa foruma @Milanče019prodaje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 30.6.2022. at 9:39, Gato je napisao:

Pozdrav iz HR svim vlasnicima TDM-a!

U potrazi sam, (kao i za svaki TDM koji sam imao do sada;)), za kvalitetnom zaštitom gornjih bočnih plastika, tzv. crash barsima za moj TDM 900. 

Jednom mi ih je radio Seba, ali nisam bio najsretniji izgledom, međutim sada radi drugačiji model koji izgleda puno bolje na motoru i odrađuje posao kako treba :takoje:.

Problem je taj što on bez motora nemože napraviti ništa, a trenutno ni jedan TDM nije kod njega. Planira li netko uskoro voziti svoj TDM k njemu ili možda može otići tamo da čovjek pohvata mjere za crash ili mi može pomoći na neki drugi način oko toga? Unaprijed hvala! 

Prilažem fotku ovog crasha koji mi je radio prvi puta i ovoga kakav bih htio da mi sada napravi. Pretpostavljam da je fotkan motor netkoga sa ove grupe...?

b.jpg

Capture.PNG

Ja planiram od kada sam kupio motor (6 meseci) ali kad ja mogu on ne moze i obrnuto. 

  Sada vec necu da radim to jer moram da sredjujem plastike. Cim to odradim jurim Sebu da radimo.

   Ako do tada nesto ne uradis javicu ti pa se dogovaramo. Verovatno moze da napravi dva ista po jednom motoru. Problem je sto sam u guzvi na poslu a za 20 dana idem i Grcku motorom tako da necu stici nista da uradim do polovine avgusta.

Promenio član salem
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

  Gde traziti bocne plastike i ostale plasticne delove?

  Da li se to narucuje i odakle? Da li neko radi ovde polovne delove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 26.6.2022. at 8:47, N.F.S. je napisao:

Placao ja po Kg i 120din/kom! A onda nasao iste te na Aliji, tipa 50 komada za 2 evrica... Narucio sam od svih vrsta po 100 komada, ukupno ceh bio oko 10 eura.

60din/kom? Haos...

 

Evo posluzio Hondu tim M8, nece, odmahuje farovima :D Ili te od 60 din ili nista! :na_glavi:

Tu sam da ti posaljem ako ti se isplati (koliko je postarina toliko je sve ovo na tacni).

67.jpg

Ako ponuda jos uvek vazi, zamolio bih jedan tanjir zabica :)

Bio sam do Majstor Bobana ali nema odgovarajuce, nesto su manje nego sto mi treba. Ako ti nije problem, posalji mi jedno 10-15 komada, placam sta kosta, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 30.6.2022. at 19:54, dragoslav77 je napisao:

Jedno pitanje za vas iskusne Tdm-ovce od nedavno sam postao vlasnik jedne 900 -tke pa me interesuje da li je neko stavljao amortizer kormana i da li je to uopste neophodno za takav motor !? Kapiram da je bilo potrebno fabrika bi mu to stavila pre nego ga je pustila u prodaju mada bajk je 2002 ne znam da li je to tada postojalo.Neki lik mi je rekao "A ti nemas amortizer volana" i od onda mi je ubacio rovca tako da mi treba vas savet da li uzeti u razmatranje i tu opciju. Ja do sada nisam video nikoga da to ima i na 850 ili 900.

Za turing motore kaze ide dole.

primer

IMG-6f999d394cf696fcd6b3ef2086e9349c-V.thumb.jpg.4a75d82076f95300a339d0325d41349f.jpg

Jos kako je ranije postojalo, znam za to od 80-tih godina i mnogi su ugradjivali jos onda. Ali na TDM-ovima neznam da iko ima ugradjen amortizer kormana. to sluzi da spreci ili bar ublazi mala cimanja kormana pri visokim brzinama i narocito u nagibima. Za univerzalca kao TDM je nepotrebno, prolazi lakse i glatkije od drugih motocikala, narocito tezih i snaznijih.  Za teskase je vec opravdano imati ga, i ako nije fabricki vec ugradjen.

Promenio član marshall

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: TDM850

Pozdrav svima. Eto i ja postadoh ponosni vlasnik T.D.Mašine, 97.god. Sezona u jeku, voza se svuda po malo , no imam problem sa prtljagom. Da li znate nekoga ko prodaje nosač sa koferm, ili samo nosač,  ili neki tip za pravljenje istog, kako god, svaki savet dobrodošao. 

Promenio član Mana_PI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav svima. Eto i ja postadoh ponosni vlasnik T.D.Mašine, 97.god. Sezona u jeku, voza se svuda po malo , no imam problem sa prtljagom. Da li znate nekoga ko prodaje nosač sa koferm, ili samo nosač,  ili neki tip za pravljenje istog, kako god, svaki savet dobrodošao. 
Seba Crash bars pravi nosače kakve hoćeš, meni je pravio za tdm

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Pozdrav drustvo.

Potrebna mi je guma 150 70 17, ako neko ima na prodaju, neka mi se javi da se dogovorimo. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja