Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • XXX, 466 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
11 minutes ago, Stole_018 said:

Uvau, nisam ocekivao to. Znaci pasce neka budzevina emoji16.png

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 

Pozovi Plattner ili Barel i najbolje pitaj za cenu - ipak je prošlo dosta godina.... Bilo je i nekih kineskih kompleta tih gumica koliko se sećam - pogledaj na aliexpress-u.

Promenio član Mr. No

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

One sa aliexpresa nemoj da uzimas, jer su uske, i sesiric im je mali, tako da ne zavrsavaju posao.
I ja trazim par komada...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 46 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900

Moto servis Boban je iz Panceva, kod njega servisiram Tdm-a dosta dugo, posto sam iz Panceva. Krajnje korektan majstor.

za njega mogu da garantujem :)

ako nekome treba mogu da pokupim ove gumice, donesem do Bga eventualno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Stigle nove gume, jos samo da ih namontitam i krecemo….

Michelin Road 5, DOT 21, kupljene u Xmoto Subotica, 310 e ili 36.500 dinara.

Stigle za 3 dana

C79CF2C5-5C63-4C0C-AB8C-A89BF6E318EF.jpeg

0E5121B4-934E-4D03-9298-AF6214007603.jpeg

0A561B6C-0BFA-45F4-B2CA-7BF36B429B58.jpeg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Ako može mala pomoć @PedjaBgd, kako si stupio u kontakt sa Xmoto, pošto zovem a ono ili zauzeto ili se niko ne javlja. I da li si koristio njihovu VIP karticu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 11 minuta, BaneZ je napisao:

Ako može mala pomoć @PedjaBgd, kako si stupio u kontakt sa Xmoto, pošto zovem a ono ili zauzeto ili se niko ne javlja. I da li si koristio njihovu VIP karticu.

Само се науружај са живцима и полако. Изгледа да су са телефоном на ВИ, али што се тиче пословности и коректности ту нема грешке. Ја сам исто купио преко њих и све је било по договору. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Stari spojler se otkačio na Navaku. Nisam mogao da nađem nigde plastični osigurač i šta ću, poručim sve novo.

 

Ovaj put sam uzeo kačenje sa dve štipaljke. Tu sam dobio još nekoliko cm u odnosu na kačenje šrafovima.

 

Sam vizir je boljeg kvaliteta od prethodnog, šarkice lepo drže i generalno sam zadovoljan. Nisam baš ni presrećan ali nije ni da bih ga skinuo i bacio u kantu. Mogu da preporučim ovakav sistem kačenja.

 

 

20220409-211222.jpg


20220409-211316.jpg


20220409-212717.jpg


 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 7.4.2022. at 19:32, BaneZ je napisao:

Ako može mala pomoć @PedjaBgd, kako si stupio u kontakt sa Xmoto, pošto zovem a ono ili zauzeto ili se niko ne javlja. I da li si koristio njihovu VIP karticu.

Pozvao sam broj telefona sa njihovog sajta 0631155020 i normalno su se javili, cak sam ih na isti broj zvao i nakon 3 dana da proverim da li je posiljka poslata i opet su mi se javili i potvdili da je kurir na putu. Ubrzo su i stigle gume.....Izgleda sam ja imao srece....hahahaha

Sto se tice njihove VIP kartice nisam je koristio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 9 sati, Alekre je napisao:

Stari spojler se otkačio na Navaku. Nisam mogao da nađem nigde plastični osigurač i šta ću, poručim sve novo.

 

Ovaj put sam uzeo kačenje sa dve štipaljke. Tu sam dobio još nekoliko cm u odnosu na kačenje šrafovima.

 

Sam vizir je boljeg kvaliteta od prethodnog, šarkice lepo drže i generalno sam zadovoljan. Nisam baš ni presrećan ali nije ni da bih ga skinuo i bacio u kantu. Mogu da preporučim ovakav sistem kačenja.

 

 

@Alekreposto kazes da je ok nastavak vizira daj link ili info gde si kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8515 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 10 sati, Alekre je napisao:

Nisam mogao da nađem nigde plastični osigurač

Izgubio sam i ja jedan osigurac, tako da imam jedan viska koji ti mogu poslati (da kompletiras i taj drugi vizir ako pasuje) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 27 minuta, Eol je napisao:

@Alekreposto kazes da je ok nastavak vizira daj link ili info gde si kupio.

Ја сам имао исти такав прошле године, генерално је ок и врши посао, само му је једина мана то што су шрафови пластични, и хоће да поиспадају од вибрација, и да сњ после неког времена поједу па онда служе као украс. Мени на првој вожњи се распао и замало да останем без њега. Узео сам металне шрафове, и лептир матице и решио посао, после тога није мрднуло

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Imao sam takav deflektor na Yamahi FZ 750 (naručen sa alija) i mogu reći da radi posao. Smanjuje udare vetra u kacigu pri manjim brzinama. Naravno, na prvoj vožnji mi je ispao jedan od bočnih osigurača konusno-nazubljenog mehanizma za podešavanje visine. Na licu mesta sam to rešio vezicom! U povratku mi je otpao i sa druge strane pa sam visinu deflektora podesio po svojim potrebama i trajno fiksirao vezicama. Nema koristi od traženja tih osigurača kada će opet od vibracija ispasti. Jednostavno, ti deflektori sa alija su njesra kvalitet. One dve polugice kojima se podešava ugao deflektora ne ispadaju ali se od vibracija i udara vetra popuštaju i kada se to razlabavi deflektor sam promeni ugao. I to sam fiksirao vezicama. Crne vezice se vizuelno uklope i ne remete estetiku. Posle jedne brže vožnje od pritiska vazduha na deflektor javile su se sitne pukotine u strukturi vizira u zonama oko štipaljki kojima se deflektor kači za vizir. Stekao sam utisak da bi mi sledeći put to sve otpalo i udarilo u glavu pa sam to skinuo i poklonio nekome.

 

20200202_113427.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ја сам заменио са оваквим и од када сам га монтирао није мрднуо. Доста је квалитетнији од овог широког,бар у механизму и бистрини, пошто ми је стари био мутан. Ценовно су ту билу, али сад је шипинг са Алијиа отишао у мајчину…:tras2:

FBBB5822-8943-4F91-8AE8-B324CF6C7AB3.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 2 sati, PedjaBgd je napisao:

Pozvao sam broj telefona sa njihovog sajta 0631155020 i normalno su se javili, cak sam ih na isti broj zvao i nakon 3 dana da proverim da li je posiljka poslata i opet su mi se javili i potvdili da je kurir na putu. Ubrzo su i stigle gume.....Izgleda sam ja imao srece....hahahaha

Sto se tice njihove VIP kartice nisam je koristio.

Cesto su momci preko, inace jako korektni. Ja sam kupio airbag prsluk od njih, sve kako treba. Probajte da ih kontaktirate na viber, whats up ili messanger 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@N.F.S.


Hvala samo što si ponudio. Bejaše tema gde sam tražio da kupim ali neka kombinacija se iskundačila pa naručih novo sve.  Sad imam ovaj drugi za revervu.

 

Nije to nešto skupo na Aliju, jednom prilikom sam našao neku prodavnicu gde prodaje samo te delove od mehanizma za nekoliko dolara. Ako neko ponovo naleti nek šikne lik.

 

Inače, ovaj vizir je identična kopija MRA X-creena koji je 100 eur. Samo spojler, bez osnove. Kome odgovora visina, može da stavi original i da se više ne misli. Meni je trenutni vizir MRA Vario ali je fabrički imao manju lamelicu koja je kratka za moju visinu. Kvalitet je nebo i zemlja. Original MRA rezervni delovi, tj. nosači su skoro pa 50 eur :(

 

WWW.LOUIS.EU

Buy MRA X-creen Tour Spoiler Type-approved for Germany at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

Inače, bar što se TDM900 tiče, ja imam nešto malo preko 190cm i tu mislim da nema vizira koji može da mi napravi tišinu. Postoji jedan francuski proizvođač sa velikim modelom vizira ali mi se vizuelno ne uklapa toliki vizir.

 

Nemanja je naručio jedan interesantan vizir pa biće zanimljivo kad napiše recenziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050
Pre 4 sati, PedjaBgd je napisao:

Pozvao sam broj telefona sa njihovog sajta 0631155020 i normalno su se javili, cak sam ih na isti broj zvao i nakon 3 dana da proverim da li je posiljka poslata i opet su mi se javili i potvdili da je kurir na putu. Ubrzo su i stigle gume.....Izgleda sam ja imao srece....hahahaha

Sto se tice njihove VIP kartice nisam je koristio.

Hvala na odgovoru, u medjuvremenu sam uspeo da ih dobijem i naručim. :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Iskusni TDM - ovci, 

 Znam da je vec pisano ali bicu vam zahvalan ako mi predlozite kocione plocice konkretno za ovaj motocikl. Ili da kazete ko koristi koje i kakva su iskustva. 

 Treba da menjam prednje a nemam iskustva da bih sam zakljucio koje su bolje i zbog cega

 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa sad... Sigurno je da ti treba sinterovana smeša. Ja koristim Brembo napred i pozadi. Moj utisak je da imaju jak grabež i da se koči bukvalno sa dva prsta pogotovo kad se zagreju. 

 

Imaš Brembo, EBC, TRW, SBS, Nissin, sve su to provereni proizvođači. Doduše ja bih iskreno savetovao originalne pločice ali su jako skupe. Sa originalom je kočio dobro i mekano. Kao da nisu sinter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 18 sati, Alekre je napisao:

Pa sad... Sigurno je da ti treba sinterovana smeša. Ja koristim Brembo napred i pozadi. Moj utisak je da imaju jak grabež i da se koči bukvalno sa dva prsta pogotovo kad se zagreju. 

 

Imaš Brembo, EBC, TRW, SBS, Nissin, sve su to provereni proizvođači. Doduše ja bih iskreno savetovao originalne pločice ali su jako skupe. Sa originalom je kočio dobro i mekano. Kao da nisu sinter.

Pa kupujem sad pa ko zna kad tako da mi cena nije presudni faktor.

  Znaci sinter Brembo? A mogu i druge od ovih sto si naveo ali kako da prepoznam original? 

 Ili gde kupiti da budem siguran?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Na konto deflektora.

Takođe mi je otpao konusni element na prvoj vožnji, očigledno im je to boljka. Nije baš kao da mi je u startu ulivalo ko zna kakvo poverenje, al' ajde.. što kaže @bajker71 , radiće vezice :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Brembo sinter u Barelu 4900din po disku a zadnje mislim 5100. 

 Znaci oko 15000 komplet.

 Nisam jos ni proverio koje su mi stare plocice

 Provericu cene jos nekih

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Samo da znaš da su agresivnije osetno od fabričkih. Fabričke koje sam skinuo su imale još sezonu dve sigurno pa zato mogu da napravim poređenje. Zavisi od tebe lično kakav osećaj preferiraš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Hvala ti @Alekre na korisnim savetima i iskustvima

 Nisam nesto agresivan vozac pa mi nisu neophodne agresivne kocnice.

 Uzecu TRW sinter, moj kum ih uzima za RT-a.     Kaze da ja necu osetiti razliku pa bi Brembo za mene bio nepotreban trosak.

  Vozim motor tek par meseci a mnogo godina imam da bi racunao da cu razvijati svoje vozacke sposobnosti.

 Samo laganica

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Trw je djubre obicno!

Dodaj jos 2000 i kupi Nissin, Brembo,Tokico.

Trw je samo jeftin i tu se prica zavrsava.

Svako ko se kune u Trw nikada nije koristio ni jedne bolje pa ne zna da to moze i da koci.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja