Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 1 sat, Astral je napisao:

Trw je djubre obicno!

Dodaj jos 2000 i kupi Nissin, Brembo,Tokico.

Trw je samo jeftin i tu se prica zavrsava.

Svako ko se kune u Trw nikada nije koristio ni jedne bolje pa ne zna da to moze i da koci.

 

 

Au bre, sto me zeznu sad. 

 Nije bilo u pitanju 2000 din nego, kao sto rekoh, moje potrebe obzirom na moj nacin voznje.

 Nije valjda bas toliko lose? 

 Ako mislis da je bas tolika razlika onda da uzmem nesto od ovih koje si naveo ali bih voleo da cujem jos necije iskustvo sa TRW-om. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 hours ago, salem said:

Au bre, sto me zeznu sad. 

 Nije bilo u pitanju 2000 din nego, kao sto rekoh, moje potrebe obzirom na moj nacin voznje.

 Nije valjda bas toliko lose? 

 Ako mislis da je bas tolika razlika onda da uzmem nesto od ovih koje si naveo ali bih voleo da cujem jos necije iskustvo sa TRW-om. 

 

Mislim da malo lose percepiras stvari.

Ne postoje potrebe moje i tvoje voznje.

To su gluposti.

Od kocnica se ocekuje da koce.

Kocnice mogu biti ispravne i neispravne.

Kod ispravnih kocnica postoje nijanse koje veoma puno znace u ukupnom uzivanju u voznji.

Trw je low budget brend koji pravi kocnione obloge po sistemu koliko para toliko muzike.

Skripe,cvile, struzu i na ispravnom sistemu koce zadovoljavajuce.

Brembo,Nissin i ostali jaki brendovi prave kocione obloge viseg kvaliteta. Njihove plocice ne skripe, ne cvile, ne uvijaju se i ne zvacu.

One samo koce.

Postoji vise razlicitih mesavina. Konkretno kod Nissina imas onu NS mesavinu koja pokriva veliku oblast upotrebe.

Ono sto je razlika Nissina/Brembo itd u odnosu na TRW i ostale te kategorije je doziranje i "zamor" pri intenzivnijem kocenju. 

Doziranje kocione sile je preduslov za kvalitetnu voznju.

Ako ne verujes kocnici, nema od relaksirane voznje nista, nikada neces unaprediti svoje vozacko umece i pomeriti "granice" .

O pojavi "zamora" ili slabljenja kocione sile kada je najpotrebnija da i ne pricam, tu su reci suvisne.

Zbog cega kompromis?

Zbog par hiljada dinara?

Pa te plocice ces minimum 2 sezone voziti, a verovatno i duze ako nisi agresivan vozac.

To je moje misljenje. A svako po svom.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 2 minuta, Astral je napisao:

Mislim da malo lose percepiras stvari.

Ne postoje potrebe moje i tvoje voznje.

To su gluposti.

Od kocnica se ocekuje da koce.

Kocnice mogu biti ispravne i neispravne.

Kod ispravnih kocnica postoje nijanse koje veoma puno znace u ukupnom uzivanju u voznji.

Trw je low budget brend koji pravi kocnione obloge po sistemu koliko para toliko muzike.

Skripe,cvile, struzu i na ispravnom sistemu koce zadovoljavajuce.

Brembo,Nissin i ostali jaki brendovi prave kocione obloge viseg kvaliteta. Njihove plocice ne skripe, ne cvile, ne uvijaju se i ne zvacu.

One samo koce.

Postoji vise razlicitih mesavina. Konkretno kod Nissina imas onu NS mesavinu koja pokriva veliku oblast upotrebe.

Ono sto je razlika Nissina/Brembo itd u odnosu na TRW i ostale te kategorije je doziranje i "zamor" pri intenzivnijem kocenju. 

Doziranje kocione sile je preduslov za kvalitetnu voznju.

Ako ne verujes kocnici, nema od relaksirane voznje nista, nikada neces unaprediti svoje vozacko umece i pomeriti "granice" .

O pojavi "zamora" ili slabljenja kocione sile kada je najpotrebnija da i ne pricam, tu su reci suvisne.

Zbog cega kompromis?

Zbog par hiljada dinara?

Pa te plocice ces minimum 2 sezone voziti, a verovatno i duze ako nisi agresivan vozac.

To je moje misljenje. A svako po svom.

Што би се рекло, Свака му к’о у Његоша.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Evo kao pomoc ilustracija sto se tice Nissin proizvodjaca.

Njih navodim samo kao primer jer su lako dobavljive plocice u Beogradskim radnjama. Slicno imaju i ostali proizvodjaci. Kod OEM plocica nemas ovo, one su mahom sinter za prednje i organik za zadnje. OEM plocice su uglavnom kod svih dobre kao sto Alekre rece, jedina mana im je cena. 

page-1.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
2 hours ago, Astral said:

 

 

Pa te plocice ces minimum 2 sezone voziti, a verovatno i duze ako nisi agresivan vozac.

 

Verujem da ce voziti i 4-5 sezona ako vozi mirno i stalozeno sto jos vise ide u prilog tome da uzme bolje plocice.

Promenio član bopk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Ovih dana po malo pipnem nesto oko motora, napravim neki krugic zelja da me mine

Verovatno ste zapazili, imao je plave folije preko farova, e sada sam ih skinuo zbog tehnickog a i ovako malo za promenu. Skinuh i LED sijalice, vratio sam halogene, H4 i H1. Zamenih jednu sijalicu za migavac(pukla pre 4 god prilikom jednog pada), 600din sijaličica ba9y oznaka cini mi se
4f06c9a126200ece14de75e40c709ed2.jpg

Za tehnicki ostalo da zamenim poluke kocnice i kvacila, verovatno sa ovima nece proci. I gume druge, e sada, pitanja

Da li neko ima viska i voljan je da mi pozajmi poluge samo da prodjem tehnicki ? (U planu su mi one lepse sa aliexpresa, nego cekam malo da se smire cene a ove trenutne mi ne smetaju nego na tehnickom ce da me vrate)

Koje gume preporucujete za gradsku turing varijantu, koji vam je najbolji odnos cene/kvaliteta ?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ja uzeo Batlax 023, ne znam sta kazu iskusniji vozaci ali meni je par puta proklizala na beloj liniji. Danas mi je pri kretanju sa semafora bas lepo prosetao zadnji tocak na pesackom (suvo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ovih dana po malo pipnem nesto oko motora, napravim neki krugic zelja da me mine

Verovatno ste zapazili, imao je plave folije preko farova, e sada sam ih skinuo zbog tehnickog a i ovako malo za promenu. Skinuh i LED sijalice, vratio sam halogene, H4 i H1. Zamenih jednu sijalicu za migavac(pukla pre 4 god prilikom jednog pada), 600din sijaličica ba9y oznaka cini mi se
4f06c9a126200ece14de75e40c709ed2.jpg

Za tehnicki ostalo da zamenim poluke kocnice i kvacila, verovatno sa ovima nece proci. I gume druge, e sada, pitanja

Da li neko ima viska i voljan je da mi pozajmi poluge samo da prodjem tehnicki ? (U planu su mi one lepse sa aliexpresa, nego cekam malo da se smire cene a ove trenutne mi ne smetaju nego na tehnickom ce da me vrate)

Koje gume preporucujete za gradsku turing varijantu, koji vam je najbolji odnos cene/kvaliteta ?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Imaš nove vicma poluge po 7-8e su bile čini mi se, isti oblik kao original.
Nemoj kineske one šarene da mećeš, grozne su.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Ja uzeo Batlax 023, ne znam sta kazu iskusniji vozaci ali meni je par puta proklizala na beloj liniji. Danas mi je pri kretanju sa semafora bas lepo prosetao zadnji tocak na pesackom (suvo)

Ja je vizim duze vreme i prezadovoljan sam sa tom gumom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

E sad sam zadovoljan i ja

 Sa Batlaksom sam presao par hiljada a pre njih nisam imao ni motor, tako da nisam do sada znao da li su one dobre ili lose

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Pozdrav drugari forumaši. 

 

Ima li neko dobra iskustva sa nekim jeftinijim Chain Oiler-om ili mora Cobrra?

 

Ja kupio nekog Kineza od Alija. Lepo izgleda i sve, al' ništa ne dihtuje, svo ulje iscuri.

 

Ili ako je neko smislio neki dobar fazon kako ovo popraviti, to je još bolja opcija.

20220421_162041.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 26 minuta, stoka je napisao:

Pozdrav drugari forumaši. 

 

Ima li neko dobra iskustva sa nekim jeftinijim Chain Oiler-om ili mora Cobrra?

 

Ja kupio nekog Kineza od Alija. Lepo izgleda i sve, al' ništa ne dihtuje, svo ulje iscuri.

 

Ili ako je neko smislio neki dobar fazon kako ovo popraviti, to je još bolja opcija.

20220421_162041.jpg

Поздрав друже. Пробај прво да промениш гимицу о ринг на коју ти наилази чеп од посуде. Цури зато што негде вуче ваздух. Па ако опет цури онда види доњу од цревцета, па и ако тад цури, лепо корпа па узми кобру, што би наши рекли кол’ло паре толико музике и решен проблем…Конкретно ја имам Кобру и до сад никаквих проблема. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)
1 hour ago, Немања said:

Поздрав друже. Пробај прво да промениш гимицу о ринг на коју ти наилази чеп од посуде. Цури зато што негде вуче ваздух. Па ако опет цури онда види доњу од цревцета, па и ако тад цури, лепо корпа па узми кобру, што би наши рекли кол’ло паре толико музике и решен проблем…Конкретно ја имам Кобру и до сад никаквих проблема. 

Ja koliko sam to analizirao, nema tu mnogo prostora za greške, 3 komada aluminijuma obrađenih na CNC  strugu i gumica između, pa reko' što da dam 100 kad mogu i 30, al' vid' da Kinezi i to znaju da zajebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Drugari, nisam više na TDM-u, kupio sa drugi motor, ali ostajem pri tome da ste najbolja družina, kako na forumu tako i bez njega.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Subotica

Pozdrav svima, od nedavno sam postao vlasnik TDM900 sa ABS-om.

Imam problem za zadnjom kočnicom... kad stisnem polugu kočnice ona prvo propada do kraja, pa posle 5,6 stiskanja počne normalno da radi. Radio sam više puta luftiranje preko sisice na kleštama ali nikako da kočnica postane tvrda na prvo stiskanje...i dalje ima vazduha u sistemu. Ima li neki poseban metod zato sto ima Abs? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Cao, ostao mi je jedan akumulator za TDM 900, pa ako nekome treba, poklanjam ga. U dobrom je stanju. Mozda samo da se dopuni, posto stoji neko vreme.
Pozz.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Pre 11 sati, Sachmo je napisao:

Cao, ostao mi je jedan akumulator za TDM 900, pa ako nekome treba, poklanjam ga. U dobrom je stanju. Mozda samo da se dopuni, posto stoji neko vreme.
Pozz.

Meni 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 24.4.2022. at 10:26, Sachmo je napisao:

Drugari, nisam više na TDM-u, kupio sa drugi motor, ali ostajem pri tome da ste najbolja družina, kako na forumu tako i bez njega.
 

Sa srecom da te sluzi

 I da se odmoris na njemu

  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
On 4/25/2022 at 11:24 PM, kgujas said:

Pozdrav svima, od nedavno sam postao vlasnik TDM900 sa ABS-om.

Imam problem za zadnjom kočnicom... kad stisnem polugu kočnice ona prvo propada do kraja, pa posle 5,6 stiskanja počne normalno da radi. Radio sam više puta luftiranje preko sisice na kleštama ali nikako da kočnica postane tvrda na prvo stiskanje...i dalje ima vazduha u sistemu. Ima li neki poseban metod zato sto ima Abs? Hvala.

Ukoliko si izluftirao sistem dobro,a i dalje propada, imas 2 potencijalna razloga.

Prvi je da sistem gubi ulje zbog napuklog creva (zamena creva) ili losih zaptivnih gumica u kocionim celjustima (remont klesta).

Druga opcija je da je zbog losih gumica u master cilindru nozne kocnice (remont master cilindra).

 

 

 

Promenio član Astral
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Drugari,

jel' imao neko problema sa bravom? Meni se nešto počela zaglavljivati, moram ključ da "šicam" da mogu kontakt da dam.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Drugari,

jel' imao neko problema sa bravom? Meni se nešto počela zaglavljivati, moram ključ da "šicam" da mogu kontakt da dam.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk


To je normalno, a hoće da se desi i kad se malo izliže ključ, probaj sa rezervnim ako imaš.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja