Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam ukapirao da je njemu problem na spoju cilindar-grana...

Gde su spojevi "cev u cev" a ako mi originalni dihtung nije dostupan koristim pastu sa slike, nikada popustila nije, kada se stvrdne bude kao npr. lepak za plocice, uklanja se mehanicki, puca deo po deo udaranjem i spadne u potpunosti.

Dobra stvar, sa kevlar vlaknima koje je "armiraju".

45.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Tako je. Msm da mi fali ovakva selna-dihting. Samo nisam znao da li fabricki tu ide nesto. Eto... pomogli ste mi :)

 

Screenshot_20220412-092110_Chrome.jpg.035f480f36cd23e54d535c7d2dfd697e.jpg

 

 

Kad budem vracao aftermarket izduv, premericu i kupiti ovakvu selnu. Bas nisam znao je li aluminijumska i bakarna.

 

 

Mogu li sondu da isprskam disc cleaner-om? Da je ocistim od naslaga malo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ocisti slobodno tako, taj cistac kocnica je dosta slabiji u odnosu na onaj namenjen ciscenju karburatora npr. koji ocisti bas super.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Dragi moji trebam pomoć,

Naime kad pokušam upaliti motor samo se čuje tak ispod obrtomjera ,nevergla nesastavlja.

Ima li ko kakva iskustva .

Unaprijed zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Samo da podijelim iskustvo svama...

Paljenje je izgledalo kao patnja u odnosu na normalno ,misleći da je akumulator prošle godine kupim nov . vergla pali ali nije bilo glatko . Kao da se pati, pripisao to akumulatoru .

Sve do juče kad sam upalio ..jedva . Izverglao akumulator ,opet napunim akumulator probam a ono samo ...relej alansera odradi tak i to je to . Pokušao par puta i sem "tak"...ništa.

Danas krenem u razvaljivanje redom, ispitam relej djeluje ok, pregledam kablove ok. Izvadim kutiju filtera vazduha dođem do alansera malo po malo ,uz malo muke izađe i on iz ležišta . Djeluje da je 15  godina vjerno odrađivao svoj posao i dao sve od sebe. Razmišljajući da kupim nov ali  ....dok dođe ...15 dana stoji motor raskupusan.

Odlučih se da odem do majstora da vidim STA se može napraviti . Pod ruku alanser i...kod majstor Đoke. Prethodno ga kratko spojim on kao da malo zavrti pa hoće neće ,neće hoće. Skočih od dragosti spoznajući STA je problem.

Rastavi ga čovek u sekundi a unutra 15 godina rada 75000 km ,koliko puta pitaj boga zaverglano. Na četkicama opiljaka da se i ne vide  .... vjerovatno ga to gušilo. Izvadi majstor rotor i odnesoh ga tokaru da skine paučinu ,mikron ...tek toliko da se zabijeli , vratiio rotor majstoru i sutra čekam rezultate. Pa sve obrnutim redom.

Dali je alanser ili alnaser to meni više nije bitno. Cena sitnica nije vredno pomena. Jedno popodne i dva majstora ,da sam došao sposla ranije ....bio bi i danas u funkciji .

Smontirao sve ,nije baš da je tako brzo trajalo kao jedna rečenica ali tri sata truda isplatilo se ,a i naučilo se nešto. Pali ko mina, bez zamuckivanja.

Sretno

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
On 16.4.2022. at 15:51, VoxRS je napisao:

Dali je alanser ili alnaser to meni više nije bitno

Ako baš insistiraš, ni jedno ni drugo, nego anlaser.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

Pozdrav. Od skora sam na ovom forumu i pošto sam se baš zagrejao za Burgman 400 rekoh napišem i ja nešto. Inače prvo sam hteo da kupim mp3 pošto nemam A kategoriju. Uz savet @Satelis ipak odustah od toga i idem na polaganje. Odužih a ništa ne rekoh.

Malo sam ispratio ovu temu i vidim da motor ima mana ali to valjda ima svaki. Već sam video da se jedan prodaje, 2007 god. 2200e. Da li je to realna cena i na šta prvo da obratim pažnju pored spoljašnosti i da li je plastika na mestu? Idem sa drugarom koji ima motor i razume se malo i njih ali sa skuterima se nije sretao. Hvala unapred.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Drugar kupio Bugija 2009, 35000 na satu. Doterao da mu operem detaljno, pa da on posle nastavi da ga odrzava. Kaze, provozaj vidi kako ti se cini. Rekao mu ovaj da je uradjen servis, samo gas. Ja ga posavetujem da iskontrolisemo prenos i ostale stvari, on kaze to na zimu kad budem parkirao. Skinem ja ipak deklo i susretnem se prvi put sam tim cuvenim problemom Burgmana 400. Ploce i napred i pozadi ukopane domacinski. Bas lose. Kvacilo RMS novo, rolnice nove Bando. Kais… vidi sliku. Da l je moguce, da je neko menjao kvacilo i nesto tu cackao, a ostavio stari raspali kais. Nemoguce da bude kais ovako raspadnut za neko kratko vreme koliko mi deluje da je proslo od stavljanja kvacila

921947F3-3DB7-4D81-BE4D-A5B601814A5F.jpeg

EB3A4A84-9ADF-4B6B-BEAE-9BB36A04116D.jpeg

DF37B0E2-FEA9-452E-B921-653A7142EBF4.jpeg

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Ovo za u neku rubriku

“Da ne poverujes”

 

Ko je ovde kriv-lud?!

Da li majstor?

Da li prodavac?

Da li kupac koji je poverovao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, muljaz je napisao:

Nemoguce da bude kais ovako raspadnut za neko kratko vreme koliko mi deluje da je proslo od stavljanja kaisa. 

Da se igramo malo Šerloka Holmsa... meni ne izgleda kaiš staro. Još su slova na natpisu lepo čitljiva, a ni odozdo ne izgleda pohaban.

Kanda kači negde po gornjoj ivici, nešto ga iseckalo, na to mi liči. Sećam se da su kolege o tome ranije pisale, sad ne mogu da se setim šta tačno. Neka iskrivljena lim folija na dekli ili tako nešto je uzrok.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 7 sati, muljaz je napisao:

Drugar kupio Bugija 2009, 35000 na satu. Doterao da mu operem detaljno, pa da on posle nastavi da ga odrzava. Kaze, provozaj vidi kako ti se cini. Rekao mu ovaj da je uradjen servis, samo gas. Ja ga posavetujem da iskontrolisemo prenos i ostale stvari, on kaze to na zimu kad budem parkirao. Skinem ja ipak deklo i susretnem se prvi put sam tim cuvenim problemom Burgmana 400. Ploce i napred i pozadi ukopane domacinski. Bas lose. Kvacilo RMS novo, rolnice nove Bando. Kais… vidi sliku. Da l je moguce, da je neko menjao kvacilo i nesto tu cackao, a ostavio stari raspali kais. Nemoguce da bude kais ovako raspadnut za neko kratko vreme koliko mi deluje da je proslo od stavljanja kvacila

921947F3-3DB7-4D81-BE4D-A5B601814A5F.jpeg

EB3A4A84-9ADF-4B6B-BEAE-9BB36A04116D.jpeg

DF37B0E2-FEA9-452E-B921-653A7142EBF4.jpeg

Ја могу да предпоставим шта се десило, @Satelis се можда сећа кад сам ја преузео мој Буги, контрола код Дарка и имали смо шта да видимослична ситуација као и са ивим каишем, исто нов стављен, али није био у оваквом стању.

Елем, проблем је био у алуминијуском дихтунгу, на декли преноса, при враћању исте, један од шрафова је покидао исту и једно дугачко парче савио на унутра, таман изнад каиша, то парче лима је обријало каиш са горње стране веома слично као што је овде на фоткама

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Skoro sam radio redovni servis (ulja i filteri), a danas sam kupio prednje i zadnje plocice, ulje za vile, semeringe i prasinare.

 

Mene zanima u kojem tipu prodavnica, ili gde na drugom mestu mogu da nadjem one ventile-srafove na kocionim klestima? Moji srafovi su stari i zamenio bih ih pre nego me zayebu. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Zamenio sam zadnje i prednje kocione plocice, i ponovo skinuo original auspuh i stavio aftermarket.

Vile nisam jos uvek dirao. Nisam imao vremena.

 

Ono sto me brine je da su prednje plocice dosta deblje od starih. Stare su nisin, pa osecam da nisu nikada ni menjane. Da su prva ugradnja.

Kako sam stavio nove, prednji tocak se slabije okrece. To jest koci. Znaci, nisam nista na silu nabijao, vec vratio klipove stavio plocice i namontirao nazad. Lagano.

 

Napravio sam 10-tak km tako u nadi da ce da "nalegne" ali diskovi se previse greju. Jedva ga guram, a vozim ga sa naporom.  Vodjice plocica sam ocistio i podmazao, ali same klipove nisam.

Moze li biti da je do njih? Da moraju da se klipovi razrade... Da se od istrosenosti starih, ostali u izabcenom polozaju vise i da moraju da se razrade?

Jos jedna stvar, pre promene plocica, osecaj na rucicama je bio bolji. Cvrsci, jaci. Sad mi nekako mekano. Ispustio sam vazduh i koci lepo, ali mi rucice nekako mekane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mora da se kociona tecnost zameni zatim lepo oDzraci (ne ozraci kako je ustaljeno, vazduh zelimo van :D ).

Cesto mi dolaze ljudi sa sundjerastim kocnicama i vrelim diskovima :jee:, evo juce bas drugar kaze ne "pustaju" mu kljesta na dukcu a menjao plocice.

Odmah sam znao sta je, stare su se plocice potrosile, od dodavao koc. tecnost da kompenzuje tanje ferode (plocice se trose, klipovi vise izlaze, nivo tecnosti se spusta)

Vratio klipove na silu, umetnuo nove plocice i sada kao da pod rucnom vozi! 

Ima visak tecnosti u sistemu, nema gde da "radi" i dijafragmu sabio uz poklopac. Odvadio do razumne visine i sve ok :takoje:

 

Prepunjavanje nije pozeljno, oko 7mm od ruba lonceta neka bude prazno.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, MaxiS je napisao:

Ono sto me brine je da su prednje plocice dosta deblje od starih. Stare su nisin, pa osecam da nisu nikada ni menjane. Da su prva ugradnja.

Kako sam stavio nove, prednji tocak se slabije okrece. To jest koci. Znaci, nisam nista na silu nabijao, vec vratio klipove stavio plocice i namontirao nazad. Lagano.

 

Napravio sam 10-tak km tako u nadi da ce da "nalegne" ali diskovi se previse greju. Jedva ga guram, a vozim ga sa naporom.  Vodjice plocica sam ocistio i podmazao, ali same klipove nisam.

Moze li biti da je do njih? Da moraju da se klipovi razrade... Da se od istrosenosti starih, ostali u izabcenom polozaju vise i da moraju da se razrade?

 

Jos jedna stvar, pre promene plocica, osecaj na rucicama je bio bolji. Cvrsci, jaci. Sad mi nekako mekano. Ispustio sam vazduh i koci lepo, ali mi rucice nekako mekane...

Da podelim na podvuceno i boldovano da bi se lakse razumelo.

Podvuceno..... da si uzeo plocice sa debljim mesom ne bi mogao lagano vratiti klesta nazad tako da tu nemas zajeb.

 

Boldovano..... sad postoji mogucnost da si nove plocice pregrejao, okalio ferode = ne valja, nece kociti kako treba.

Kad kocnica glavi tocak, problem najcesce bude ovo sto je NFS naveo, visak koc. tecnosti. 

Odmah posle toga bude problem u glavljenju klipova na samim klestima, ne vraćaju se u pocetni polozaj.

- Skini klesta opet, izvadi plocice i vidi kako rade klipovi. Na stisak poluge, ista mora propasti kao vreo noz kroz puter, bez mrvice otpora (ako ima otpor znaci da klipovi glave). Klipovi ravnomerno izlaze, izvuci ih vise od pola pa idi na sabijanje ..... prstima uz malo otpora trebalo bi da se vrate nazad.

 

Bojim se da ti remont klesta ne gine.... pranje, zamena gumica, nipla ako treba, poliranje klipova, zam. podloski, ponovo koc. tecnost i mozda plocica koje su pregrejane.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 40 minuta, Satelis je napisao:

.... sad postoji mogucnost da si nove plocice pregrejao, okalio ferode = ne valja, nece kociti...

 

Ovo je bio moj slucaj,da sam odmah nove plocke zeznuo. Pa sam odmah narucio nove... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Plocice nisu izgorele, na srecu :)

 

 

@Satelis @N.F.S.

 

Drugari, bili ste u pravu, morali su cilindri da se razrade.

 

Skunio, oprao, ocistio i vratio. Na zalost, gumice nisam menjao. Jurim na posao sada i nisam imao kada da ih kupim...

 

Sada ide normalno, tocak se lagano okrece i koci odlicno!

 

I da, sistem sam prvo oZračio, montirajuci cilindre, i oDzračio, ispustajuci vazduh :jee:

 

Glavni pomocnik mi je bila žena :na_glavi: Morao neko da stiska rucicu dok ispustam vazduh :)

 

 

Sledeće na redu su vile. To ce da saceka koji dan, jer trenutno nemam drugo prevozno sredstvo, ne puni mi alternator akumulator, na autu, pa dok to resim.

Tu tek imam muke. Nece dvojica elektricara da preuzmu auto, kazu ima start/stop, i "varijabilno" puni. Ista prica, kod razlicitih majstora. 

Dok ne nadjem elektricara, auto parkiran ispred kuce. Sutra idem redom :)

 

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

E, sad... sredio kočnice, i krenuo danas u voznju. Napravio cirka 180km, i zadnje pločice i disk poludeli. 

 

Kočiona čeljust se mrda levo-desno kao na slici dole (crveno) i pravi strašan zvuk. Pločice udaraju o disk. Kao da ce ispasti, a u stvari nece. Ono sto sam primetio prilikom zamene pločica  je da se ona gumica kao qurtočić, koja sluzi da klizi fiksni od glavnog dela čeljusti, su se raspale. Skoro da ih nema. (Označeno plavim).

 

20220511_163428.thumb.jpg.00751748876eee87dd42e915400c5cbf.jpg

 

 

Da li je moguće da je luft zbog toga, i ima li gde da se ta gumica kupi?

Kako se to u opste zove? Šta da tražim? Ako neko ima neki link, neka postavi. Na GO sam, i planirao sam svaki dan da se vozim  ovo mi kvari planove...

 

Edit: 

Mrdanje je malo, par mm, nece to nigde, ali se čuju pločice o disk kako grebu. Daje zastrasujuc zvuk

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Moze li da se nabavi? 

 

Nesto sam guglao, zovu se klizaci celjusti. Za putnicka vozila nalazim, za skutere... jok.

 

Izmericu dimenzije i idem redom po prodavnice auto delova da nadjem istu-slicnu. Od automobila. Jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja