Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, MaxiS je napisao:

E, sad... sredio kočnice, i krenuo danas u voznju. Napravio cirka 180km, i zadnje pločice i disk poludeli. 

 

Kočiona čeljust se mrda levo-desno kao na slici dole (crveno) i pravi strašan zvuk. Pločice udaraju o disk. Kao da ce ispasti, a u stvari nece. Ono sto sam primetio prilikom zamene pločica  je da se ona gumica kao qurtočić, koja sluzi da klizi fiksni od glavnog dela čeljusti, su se raspale. Skoro da ih nema. (Označeno plavim).

 

20220511_163428.thumb.jpg.00751748876eee87dd42e915400c5cbf.jpg

 

 

Da li je moguće da je luft zbog toga, i ima li gde da se ta gumica kupi?

Kako se to u opste zove? Šta da tražim? Ako neko ima neki link, neka postavi. Na GO sam, i planirao sam svaki dan da se vozim  ovo mi kvari planove...

 

Edit: 

Mrdanje je malo, par mm, nece to nigde, ali se čuju pločice o disk kako grebu. Daje zastrasujuc zvuk

Imas pisano o tome ranije, lek je zamena za polovnim dobrom ako uspes naci ili da odresis kesu za novim delom ili da nadjes strugara pa da vidis dal ti moze popraviti zenski deo (navarivanje rupe gde upada muzjak pa busenje/obrada na meru), pojeden je pa ti zato lupa.

 

Lani kad sam pricao koje sve boljke ima i koliko je skupa popravka..... skocise na mene kao da sam im u oko prs brknuo :neznam: ....... sad polako dolazi sve na povrsinu :aha:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Satelis

 

Koliko sam video, guma je, i pojela se. Evo slika sa oglasa (motoroom)... i zumirao sam...

 

20220512_001458.jpg.76d2c0706f7e2951fe06d23699a86281.jpgScreenshot_20220512-001421_Chrome.jpg.461973a4ff34fc519d1f59f8fc7aa7a5.jpg

 

 

 

 

Ja sam mislio da kupim takav gumeni klizac celjusti, od auta i probam da ubacim...

Ovako nesto...

images.jpeg.2fe78e1180e957befeda30d219fd81de.jpeg

 

A sad, posto si napisao ovo sa strugarom, pada mi na pamet neka plasticna ili bakarna-mesingana biksna po meri, pa da je ubacim...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Reseno ;)

 

Tacnije, imao gumice, spale, namestio, namestio opet plocice, pritegao sajlu i za sada nema. Praticu

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ok, ali mu nije namena da sprecava zveckanje, to u ovom slucaju kad su otisli klizaci, znaci da ce plocice biti non stop naslonjene na disk i zbog toga nece zvecati. Sledi moguce pregrevanje, blokada tocka, bespotrebna potrosnja plocica...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Naravno. Evo je privremeno. Narucio sam set za reparaciju iz Kine. Dok ne dodje, a moze da bude 60 dana, bice ovako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Servisirao sam vile. Uje u vilama vrv nikada nije bilo menjano. Msm da nije bilo ukupno 300ml ulja, i sto je najcudnije, ulje nije bilo bar malo providno, makar i mutno (kao motorno ulje), ulje je bilo kao metalik farba! Bio je dosta mekan napred, prilikom kocenja, i osecao sam kao da prednji izadnji deo nisu isto! Kao da kovitla. Sada je sve to reseno. Zamenio semeringe i prasinare. 

 

Ono sto mi se ne svidja, poyebo sam dosta plastika. Jbt, tako ruzno izgleda, da je to strasno. Sve mi oko bezi tamo :)

Jbg. Msm, nista sto 200e ne moze da resi. Medjutim, resio sam da se vozim ovako, onda na zimu kupim druge donje bocne plastike, ofarbam u boji i prodam skut. Msm da je 3 sezone dosta za jedan polovan motor-skuter.

Ja vec neko vreme gledam na sta ce da mi "stane oko", ali za moje potrebe ce vrv opet biti skuter, i vrv opet burgman. Samo mnogo mladji. Honde skupe, yamaha xmax nekako manja od burgmana, tmax precenjen, kymco xciting 400 nov, oko 7.000e (ulazi u dosta veliki cenovni izbor). 

 

Elem, evo slika sa probne voznje :)

20220515_194424.thumb.jpg.d41e7e505b5048221afbfbdcd82ff57e.jpg20220515_194408.thumb.jpg.2a68d7a0bd2062ef0e59ce8101c28800.jpg

 

Intruder nije "naš" samo smo stali do njega da ga ulepsamo :zvizduk:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sam sam radio. Semeringe i prasinare sam platio nesto oko 5.000, ulje 1.200. 

 

Imao sam xenon, ali zbog tehnickog izvadio i nisam vracao. Mnogo posla za malo vajde.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hteo sam da ubacim one koja sam ubacio u auto, po preporuci @N.F.S., odlicne su led sijalice, ali je na burgmanu jedna h7, duga h4, sto bi znacilo da moram da kupim dva seta i dam oko 5.000. Ali, osustao sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400
On 16.5.2022. at 14:12, MaxiS je napisao:

Servisirao sam vile. Uje u vilama vrv nikada nije bilo menjano. Msm da nije bilo ukupno 300ml ulja, i sto je najcudnije, ulje nije bilo bar malo providno, makar i mutno (kao motorno ulje), ulje je bilo kao metalik farba! Bio je dosta mekan napred, prilikom kocenja, i osecao sam kao da prednji izadnji deo nisu isto! Kao da kovitla. Sada je sve to reseno. Zamenio semeringe i prasinare. 

 

Ono sto mi se ne svidja, poyebo sam dosta plastika. Jbt, tako ruzno izgleda, da je to strasno. Sve mi oko bezi tamo :)

Jbg. Msm, nista sto 200e ne moze da resi. Medjutim, resio sam da se vozim ovako, onda na zimu kupim druge donje bocne plastike, ofarbam u boji i prodam skut. Msm da je 3 sezone dosta za jedan polovan motor-skuter.

Ja vec neko vreme gledam na sta ce da mi "stane oko", ali za moje potrebe ce vrv opet biti skuter, i vrv opet burgman. Samo mnogo mladji. Honde skupe, yamaha xmax nekako manja od burgmana, tmax precenjen, kymco xciting 400 nov, oko 7.000e (ulazi u dosta veliki cenovni izbor). 

 

Elem, evo slika sa probne voznje :)

20220515_194424.thumb.jpg.d41e7e505b5048221afbfbdcd82ff57e.jpg20220515_194408.thumb.jpg.2a68d7a0bd2062ef0e59ce8101c28800.jpg

 

Intruder nije "naš" samo smo stali do njega da ga ulepsamo :zvizduk:

I posle Burgmana Burgman !

Obavezno izgovoriti ujutru i uvece, zarad postovanja, ja tako vec godinama, cak postoji negde i viber grupa pod ovim nazivom :vutra:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Зна,

WWW.MOTORCYCLESPAREPARTS.EU

Suzuki AN400(Z) BURGMAN 2007 Knuckle Cover (AN400Z) - order parts in...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Pozdrav Burgmanovci!
Evo posto sam se registrirao i preddstavio pa da i ja nesto upitam tu kad vec citam mjesecima :)
Dakle, Burgman 400 K8... Dr Pulley 18g rolnice su unutra i svidja mi se kako ubrzava i sve, ali mi smeta sto kuplung hvata tek na 3500rpm, a jos mi vise smeta sto pusti na 3000rpm. Desi mi se recimo u kruznom toku pustim gas a on otpusti kvacilo i to mi nije bas najugodnije. Sa originalnim rolicama kvacilo uhvati na 2500rpm i pusti na oko 2000 sto je puno normalnije, ali je i Burgman dosta lijen i trese se sav kad se vozi na malom gasu na nekih 4000rpm recimo uzbrdo u dvoje. Sve u prenosu je originalno i novo, tj. sve sam prije par mjeseci izmijenjao i sredio, tako da nije nikakav kvar u pitanju nego je to kod Burgmana ocito normalno. 
Sad pitanje: moze li se ovo sa kuplungom kako rjesiti i ima li to smisla uopste raditi? Kuzim da je smisao Dr Pulley rolica da se masina vise zavrti (i to je glupo i neugodno sa Mivv auspuhom jer je glasan) i to bih jos i istrpio, ali otpustanje kvacila mi bas smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

To ti je normalno kod burgmana sa izbacivanjem kvačila.Sad pošto su kod tebe rolnice 18g,a fabričke su 19g jedino možeš da probaš sa mekšim federima na lamelama da bi uhvatilo na nižim obrtajima.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
Pre 19 sati, sasadoncic02 je napisao:

To ti je normalno kod burgmana sa izbacivanjem kvačila.Sad pošto su kod tebe rolnice 18g,a fabričke su 19g jedino možeš da probaš sa mekšim federima na lamelama da bi uhvatilo na nižim obrtajima.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


 

Originalno je kvacilo i na njemu naravno originalni federi. Cisto sumnjam da cu negdje naci mekse. Svugdje su neki jaci "sportski" federi ponudjeni.
A ok ako je to normalno kod Burgmana. Ili cu se naviknuti na to ili cu ga prodati. Od skutera sam do sada imao Xmax 125 i Downtown 300i i kod njih nisam nailazio na takvo ponasanje pa mi ovo malo cudno bilo. Izgleda da je vrijeme ili da se prebacim na DCT ili da se vratim na manuelno kvacilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: V-STROM DL1000, VFR 800X Crossrunner, BMW R1200 GS LC

Odlicna tema za Burgmana, bas sam dosta citao a od pre par dana postao i vlasnik jednog Burgman 400 K8. Ovo mi je prvi veci skuter pa videcemo kako ce sluziti, za sad nemam zamerki (mada ga nisam puno ni vozao). Udoban, velik, lep... ispunio je sve moje kriterijume, nadam se da nece biti vecih kvarova jer citajuci forum vidim da se bas tesko dolazi do potrebnih delova.

 

A kad sam vec tu i da pitam, da li je obavezno na tehnickom imati originalni auspuh? Moj nije a citam ovde da su iskustva razlicita a uskoro ga trebam registrovati :) Iz NS-a sam pa bi mi preporuka za tehnicki pregled kao i servis gde skuter odrzavati dobro dosla 

 

Evo i jedne slike kako izgleda 

 

IMG_20220523_165755.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja