Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Pozdrav forumasi,

 

Rec je  o Piaggio X9 500 ccm


Danas prvo paljenje posle zime i odmah problemi…naime motor upali iz prve bez ikakvih problema, i sam rad motora u potpunosti normalan.Medjutim pocne da dize temperaturu,ventilator se upali ali temperatura ne spada.Kazaljka dodje do crvenog i tu stane,kada radi ventilator bukvalno za milimetar spadne i odmah se vrati do crvene zone.Provozam motor jedan krug ali i dalje situacija sa temperaturom ista.Kada sam dosao do garaze i izgasio motor ,bukvalno se culo kljucanje  vode i primetio sam par kapi vode ispod motora.
 

 

Prosle godine nisam imao nijedan slican problem sa motorom.


Hvala unapred na odogovorima

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Promašio si forum,ovo je tema za burgmana ali ću odgovoriti.Jednostavno ti je zaglavio termostat u zatvorenom položaju i ne kruži rashladna tečnost kroz hladnjak.Možda je i vodena pumpa problem

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer
pre 10 minuta, sasadoncic02 je napisao:

Promašio si forum,ovo je tema za burgmana ali ću odgovoriti.Jednostavno ti je zaglavio termostat u zatvorenom položaju i ne kruži rashladna tečnost kroz hladnjak.Možda je i vodena pumpa problem

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


 

Video sam cim sam poslao,izvinjavam se.


Hvala na odgovoru u svakom slucaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
2 hours ago, Djordjem93 said:

Pozdrav forumasi,

 

Rec je  o Piaggio X9 500 ccm


Danas prvo paljenje posle zime i odmah problemi…naime motor upali iz prve bez ikakvih problema, i sam rad motora u potpunosti normalan.Medjutim pocne da dize temperaturu,ventilator se upali ali temperatura ne spada.Kazaljka dodje do crvenog i tu stane,kada radi ventilator bukvalno za milimetar spadne i odmah se vrati do crvene zone.Provozam motor jedan krug ali i dalje situacija sa temperaturom ista.Kada sam dosao do garaze i izgasio motor ,bukvalno se culo kljucanje  vode i primetio sam par kapi vode ispod motora.
 

 

Prosle godine nisam imao nijedan slican problem sa motorom.


Hvala unapred na odogovorima

 

 

 

 

 

 

Možda ti nedostaje tekućine u hladnjaku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

 

20220327_110205.thumb.jpg.0aeb0e52a64ec8ae522d3fb543acaa7d.jpg

 

Pisao sam u temi o gumama za max skutere.

Isao sam za Djavolju varos, i upovratku mi se nabije sraf od bar 12mm debljine u gumu. Vozio tako 10-tak km i sraf isapao i ispistila guma. Naidjem na vulkanizera (vise srece nego pameti) i uz muke, nabijemo nekoliko cepova, napumpamo, i krenem nazad. Dodjem do Prokulja, dopumpam, pa do Nisa. To mi malo, cuj malo, pokvarilo uzivanje u voznji. Dosao kuci, gume ni za lek, i nadjem jednu novu, iste sare kao moja dunlop i porucim je. Dok ona stigne, staru odnesem kod vulkanizera i stavimo "fleku" sa unitrasnje strane. Vozicu ga tako po gradu dok ne stigne nova. Nadam se u sredu ili cetvrtak. Inace, posle zimskog sna, prva malo duza voznja. Cirka 180km. Lepo se ponasa i lepo ide.

Mnogo je duvao vetar.

 

28.04 mi istice registracija i vraticu orig auspuh. Kad posle tehnickog vratim stari, odradicu i servis i zamenu kocionih plocica. 

Ne znam da li da menjam svecicu? Msm da sam preso oko 10.000 km sa njom i da ima 2 god. Msm da mora ona vise da predje. Stavjena je kvalitetna. Sta vi mislite?

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Po manualu se menja na 12000km.Najbolje da skineš i proveriš u kakvom su stanju elektrode.Da nisu previše istrošene,kao i zazor između njih.Ja bih promenio maksimalno po tom uputstvu o kilometraži,bez obzira na stanje iz dva razloga.Prvi svećica može da crkne odjednom kao osigurač.To mi se desilo jednom i ako nemaš rezervnu,ostaješ na putu.Drugi mnogo gori razlog je da se od zamora materijala od velike temperature i pritiska u cilindru odlomi elektroda i upropasti i izgreba cilindar.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja bih zamenio svećicu. 2 godine je puna kapa, ako je obična. To bar nije skupo. Iridijumske svećice mogu da traju dosta duže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Онда нема потребе, провери је, али требала би да изгура 20 000км без проблема, ја сам моју сад заменио после 25000 и била је одлична, иде у седиште за резерву.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Pozdrav svima ,

Malo je ugrijalo... kako je bilo hladno pa se može koji đir napraviti. Srećom prilikom buđenja iz zimskog sna nije bilo većih problema ,prašine i pranje motora i to je to. Interesuje me da li ima negdje neki šraf za štelovanje sauga . Kad neupali iz prve  bez gasa ,obično kad je topao motor (rijetko ali...) osjeti se miris benzina...da li se to i vama dešava i ima li kakvo rešenje,ili je to normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
17 minutes ago, sasadoncic02 said:

Koje beše godište je burgman?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

2007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Nema taj model ni šraf ni sauh.Ima senzor ler gasa.Možda je zaprljan.Inače bi trebao upaliti bez gasa,nema potrebe da daješ gas pri paljenju.Ima puno stvari koje ga mogu zezati pri paljenju.Od zaprljanih senzora,usisa,svećice,pumpe...

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
15 hours ago, MaxiS said:

 

 

 

Ovaj senzor, na trecem minutu sto sto prčka. Tu se podesava

 

 

Ovo je nešto drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
15 hours ago, sasadoncic02 said:

Nije taj što prčka,jer bi se upalila FI lampica da on zeza.Ovo je senzor sekundarnog leptira.Evo na slici senzor ler gasa(3)90b620114386e983f9808173a74d8a88.jpg67790ae2f02570ead2aacc3fa51bf593.jpg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Ok hvala, .....drži ga jedan šraf ....probaću .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Cisto da podelim zapazanje. Danas, lagana voznjica do Bovanskog jezera sa zenom. Po ne znam koji put, skuter mi manje trosi kad vozim sa njom?!?  Nismo lagani. Zajedno imamo oko 160kg. Plus stvari u sedistu i koferu. 

Znaci sa njom, malo vise od 3/100. Kad sam sam, ili u pratnji, 4,5/100. Oko litre razlike. Vozim sporije...

 

 

20220405_134617.thumb.jpg.fc0c779aa33b53a2b269c8af91db7e4c.jpg20220405_134608.thumb.jpg.68d68465ac64f89b362f5758cab01dd8.jpg

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Danas sam zamenio zadnju gumu (konacno), zamenio ulje, filter ulja i filter vazduha. 

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Istice mi registracija za 10-tak dana, i resio sam da vratim fabricki auspuh i rucice za kocnice. Verovali ili ne, debelo sam se namucio, i ako je sve "sraf u sraf" (komplet sa cevi od motora), jer kako sam spominjao, nemam garazu i sve radim na ulici. Samim tim, nisam hteo da skidam donju plastiku i zarad skidanja donje plastike od 10-ak min, izgubio sam vise od sat vremena u montiranju auspuha :lud:

 

Sad... ono sto me muci. Na spoju, gde ulazi cev iz aupuha u motor, nema nikakve šelne. Direktno upada u blok motora i srafi se na dva imbus srafa. Cuje se da malo tu "ćufka" kad radi.

Da li ja mogu-smem, da ubacim neku (mozda bakarnu) podlosku izmedju motora i te prve cevi koja iz njega izlazi? Nesto kao dihtung da bude?

Pitanje se pre svega odnosi na majstore, poput @Satelis ili @N.F.S., pa i na sve ostale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Trebalo bi da tu ima podloska, bakarna ili aluminijumska. Verovatno je aluminijumska, pa se upresovana u cilindar ne vidi najbolje. Pogledaj malo bolje da li je gore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Opa, imam i titulu :D 

 

Sto rece kolega iznad, vrv je u cilindru ostala podloska, sabijena, pa se sjedinila sa okolinom, za pocetak, srafove podjednako privijaj, po pola kruga, sto bi se reklo.

Nekada se cini da je grana lepo legla a ide ukoso, mora da se malo pomera lonac pri montazi, dok ne osetis da je to To!

Drugo ti je resenje da premeris vrh grane i po tim dimenzijama da kupis dihtung/prsten.. Jeftino je nesto.

Ukoliko je samo za do tehnickog i nazad, umotaj cvrsto alu foliju u krug (evo demonstracija :D ) pocetak gurni u kraj pa zavij.

Gurni u cilindar, zavij auspuh i pici dok ne izgori na pregled :D 

Par dana ce funkcionisati bez problema, malo ces se zezati dok ne isceprkas iz rupe posle ali i ako ostane malo nije problem, izduva to agregat i pogori.

 

Trece resenje je da obidjes auto radnje i sublerom meris unutrasnju stranu rupe dihtunga auspuha nekog automobila, gde se priblizno poklopi pazaris!

Obrezes makazama na spoljnu meru i montiras.

 

Da sam ja u pitanju, dva bih dihtunga narucio, "zongliras" sa dva auspuha, neka ima :aha:

44.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ja sam imao slican problem na mom bugiju. 

Tu postoji 'duhtung',presovani... (vidi sliku). On se 'rasuo' i deo je ispao,deo dal kroz auspuh izasao/ostao. Nigde nisam mogao naci,vozio sam u auspuh servis i decko je resio problem. Kako? Ne znam...Znam samo da vise nije dobijao daj fals vazduh i šištao.

 

received_1010001152514730.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja