Jump to content

Moto Zajednica

Sta je najbolja zastita za motor od kradje?

Recommended Posts

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

a jebes ga volem motor al bi gino samo za dete ne daj boze!! vezes sve pristojno da ga ne chachkaju turis alarm prekrstis se dvaput i to je to!!Meni na Adi prosle godine klinci posli da marnu kacigu da prerezu kaish i nose i naisli moji poznanici prepoznali motor i najurili klince!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

evo kratak instruction manual za hom emade sistem zakljucavanja

 

 

Jeep komerc - lokacija karadjordeva preko puta hotela bristol

 

kupim celicnu sajlu debljine 18mm, duzina 3 metra

 

potrebno je najmanje 2.5 metara jer na oba kraja moraju da se naprave omce sto nije jednostavno sa ovako debelom sajlom, racunajte oko 30tak cm gubitka duzine po strani, plus i to da kad se nesto vezuje ovom sajlom ne moze se postaviti kao lanac vec gde god se obavije bice nekog gubitka zbog nesavitljivosti...

 

sajla se ne moze preseci makazama, u radnji ih seku brusilicom i trebalo im je izmedju minut i dva da je preseku...

 

na istom mestu kupujem i dve spojke pomocu kojh cu stegnuti sajlu kad se na krajevim anapravi omca

 

cena sajle - 520 din po metru, i spojk esu po 100 din komad

 

 

100 metara dalje u istoj ulici sa iste strane je radnja uvorex ili tako nesto, prodaju izmedju ostalog i ojacana creva debljine 25mm sto je idealno za ovu sajlu, cena 200 din po metru

 

 

na uglu takovske i dalmatinske ulice, uzimam kodirani katanac od ojacanog celika, cena 3000 din

problem je sto mora se naci takav da sajla moze dva puta da udje u katanac

 

jos jedna radnja za katance nalazi se na cosku cvijiceve i 29tog novembra, mada su tamo konkretno imali manji izbor...

 

 

sa svim tim picim u garazu, ubacujem sajlu u crevo

 

pravim omce na oba kraja sajle, gde se spajaju pomocu spojke mora da se isece crevo

 

kad se spojke stegnu maks pomocu srafova, nosim sve u obliznji auspuh servis gde mi vare srafove tako da vise se ne odvrcu... spojeve obmotam trakom izolir par desetina puta i imamo skroz gumiranu sajlu koja sad nece izguliti motor dok se provlaci oko tocka ili gde vec oko rama...

 

 

za nekih 5500 din, dobije se masivna sajla sa custom katancem tezine mozda 8kg koja doduse ne moze da se nosi sa sobom (mozda bi nekim cudom stala u kofer od 50l) vec sluzi za vezivanje uvek na istoj lokaciji vezana za stub...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Nema od toga leba, ljudi stwarno swashta smishljaju za te swrhe.... chak wishe i ne koshta puno! Ima gomila klipowa na youtubu sa swe uputstwima kako se prawi i koristi! Ewo, chisto iz razonode pogledajte kako tip obija brawicu na laptopu sa ROLNOM TOALET PAPIRA! :o

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

lepo kaze poslovica:"sto manje znas,to si srecniji"!

super ste me ubacili u trip na ove 4 strane...

kad mi bude stigao motor,ima da ga najladnije ubacim

u dnevnu sobu kod babe...ali najladnije.

sto mu gromova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

...i taj katanac od 3000din otvori alat od 1500din...

 

 

jesi li siguran?

u pitanju je firmirani katanac sa kodiranim kljucem, tj kljuc sa nekih 16 rupica razlicite dubine i sirine...

koliko je to lako otvoriti, i za koliko vremena moze da se uradi?

 

sve u svemu, kad parkiram nocu na otvorenom, imacu tu homemade sajlu, ciradu, jednu obicnu sajlu, disc lock, i alarm...

 

razmisljao sam o varijanti ubacivanja nekog starog mobilnog telefona negde u motor, i povezem ga da se napaja preko punjaca za kola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Angazovao pametne majstore! Ima raznih resenja, ali cena je prevelika. Sad odprilike imamo resenje najbolje za sad, a cena ce se uklopiti u 100e, sto mu dodje isto kao kod firmiranih lanaca, samo sto se nece moci seci ni razvaliti. Kad dodje do realizacije saljem slike i objasnjenje sa specifikacijom. Daleko je maj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Motor ispod prozora , 357 od 4 inca ispod duseka , lagan san da cujem ako cackaju lanac i poznavanje komsiluka da ne kazu ko bi reko da je toliko lud . I naravno daj boze da se neko ne nameraci jer sta god da stavis sve moze da se otvori , tako da se samo nadam da ce se prvo raspitati pa tek onda probati da ga dignu jer ne vredi toliko rizikovati za moj bajk! :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Ima zaista dosta tema o ovome, narocito kad su alarmi u pitanju! Smisao alarma i na kolima je postalo diskutabilno pitanje. Ok je za one koji nisu profi, vec klinci iz kraja kojima treba malo love za vutru isl. Svaki auto koji ima alarm ma kolko bio ok, moze se odslepati.

Na motorima imati alarm, bez pejdzera koji vam dojavljuje mogucu kradju je cista glupost. Dvojica jacih su prosle godine zaredjali na Splitskoj rivi i redom ubacivali motore u kombi. U jednom naletu kako mi prica prijatelj su odneli desetak motora. E kad to znam pa jos vidim da na mom motoru ima i onaj imobilajzer koji se sigurno nekad i pokvari, pa onda nemozes ni ti da ga upalis, sta onda i koji ce mi k..... A u isto vreme moze da se podogne pa u kombi o cao! Iz tog razloga mi se cini ipak kao naj logicnije resenje neka dobra sajla, lanac ili nesto slicno pod uslovom da se zaveze za neku ogradu ili neku banderu i sl. Naravno i to je moguce prestrugati ili jos lakse otkljucati. Da li imate neki predlog za dobru mehanicku zastitu ili mesto gde se takvo sta moze kupiti.

p.s. mislim da je najbolje imati i alarm sa dojavom i mehanicku zastitu(samo ce da bude poskupo)

 

druze, ako ti neko 'odsmeka' motor ... ukrast ce ga pa da je u garazi i da ima 15 alarma i pichki materina :P

najbolji alarm ti je 7.62, pa kad vidis da ti neko se mota oko motora pucaj mu u koljena.... pa vise nikad niko nece ni u tebe ni u motor da pogleda :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

najbolji alarm ti je 7.62,

Gde ima da se kupi taj 7,62 alarm. Pretrazivao sam Louis i Polo i nisam ga nasao. Koji je best. nr u katalogu. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

najbolji alarm ti je 7.62,

Gde ima da se kupi taj 7,62 alarm. Pretrazivao sam Louis i Polo i nisam ga nasao. Koji je best. nr u katalogu. Pozz

ahahhahhahaha

 

http://www.oglasi.inc.ba/index.php?option=com_marketplace&page=show_ad&catid=10&adid=1530&Itemid=26

 

evo druze tetka, a ako hoces imam i ja al malo skuplju verziju ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Gde ima da se kupi taj 7,62 alarm. Pretrazivao sam Louis i Polo i nisam ga nasao. Koji je best. nr u katalogu. Pozz

 

Svratish do strazhara u bilo kojoj kasarni i pitash ga da ti proda. :D

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

...i taj katanac od 3000din otvori alat od 1500din...

 

 

jesi li siguran?

u pitanju je firmirani katanac sa kodiranim kljucem, tj kljuc sa nekih 16 rupica razlicite dubine i sirine...

koliko je to lako otvoriti, i za koliko vremena moze da se uradi?

 

sve u svemu, kad parkiram nocu na otvorenom, imacu tu homemade sajlu, ciradu, jednu obicnu sajlu, disc lock, i alarm...

 

razmisljao sam o varijanti ubacivanja nekog starog mobilnog telefona negde u motor, i povezem ga da se napaja preko punjaca za kola...

 

gledaj da ima magnet bar na jednom mestu u tim rupicama . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

...i taj katanac od 3000din otvori alat od 1500din...

 

 

jesi li siguran?

u pitanju je firmirani katanac sa kodiranim kljucem, tj kljuc sa nekih 16 rupica razlicite dubine i sirine...

koliko je to lako otvoriti, i za koliko vremena moze da se uradi?

 

sve u svemu, kad parkiram nocu na otvorenom, imacu tu homemade sajlu, ciradu, jednu obicnu sajlu, disc lock, i alarm...

 

razmisljao sam o varijanti ubacivanja nekog starog mobilnog telefona negde u motor, i povezem ga da se napaja preko punjaca za kola...

 

 

ahhaha.. vise ti se isplati kupit garazu il 84-orku :D hahahaha :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Znam da je tema matora ali nema potrebe da otvaram novu sa istom tematikom.

 

 

Interesuje me koja je potrebna duzina lanca da bi se motor vezao za banderu ili tako nesto? 100-110cm smatram suvise kratkim. Jel 170cm dovoljno? Lanac kroz ram od motora pa oko bandere... Koju duzinu vi koristite u ovom slucaju?

 

Najvise bih voleo da cujem vasa licna iskustva 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja imam 160cm sajlu, prilicno debelu pa moram bas bas da ucackam motor uz banderu da bi mogla da obuhvati. Tako sam jednom prilikom shebao i retrovizor kad sam postavljao na centralni <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

neki dan sam kupio u tempu celicnu šlep sajlu od 8 mm, duzine 3 i po metra, cena oko 800 din, sajla je uvucena u plasticni buzir. bila je i od 10 mm isto upakovana u plasticni buzir, a cena je oko 1200 din. sad ne znam da li je 3 ipo ili 4 m duzine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Interesuje me koja je potrebna duzina lanca da bi se motor vezao za banderu ili tako nesto? 100-110cm smatram suvise kratkim. Jel 170cm dovoljno? Lanac kroz ram od motora pa oko bandere... Koju duzinu vi koristite u ovom slucaju?

 

 

Imam lanac (to je u stvari ono, unutra sajla, a spolja debeli članci), duzine 2 metra i dovoljno je recimo da zakacim za prednju viljusku za banderu ili ako mi je tako zgodnije, za nosac bocnih kofera. Koristim je samo kad odem negde, gde ostavljam motor van vidokruga, inace kod kuce "spava" ( :D )u garazi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Na žalos' sve se seče. I sajla i lanac i katanac. Ali je sajla mnogo žilavija za sečenje i uvija se jer nema čvrstinu kao lanac. Najslabija karika u tom slučaju je katanac. Imam 2m sajle koja nosi el. mrežu za tramvaje i trolejbuse. Pokušao sam da je isečem većim makazama za armaturu i odustao sam. Ali bih je lakše isekao da sam imao veće makaze.

 

Sve što je kruto i ima dobar oslonac se lako seče i kida kad se oće. Katanac, anker... bilo šta što se ne uvija i ne klizi iz makaza. Nema potpune zaštite. Mislim da je najbolja kombinacija više stvari čisto da obeshrabri lopužu jer će provesti suviše vremena da sve to poseče i ućutka alarm, babu u prizemlju, kera... Čak ni garaža nije potpuno sigurna (pu, pu, pu...) makni se s mesta :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja