Jump to content

Moto Zajednica

Sta je najbolja zastita za motor od kradje?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo sam nasao na nekom americkom sajtu gde pricaju o zastiti motora :D

 

You can buy storage shelters or make one out of a framework of light wood and heavy plastic, fabric or wood. You can also resort to disguise. A cover that says "BMW" is probably less likely to attract the interest of thieves than one that says "Harley." Just make sure nothing peeks out to give you away. A tattered cover also suggests that's what's beneath has little value.

 

HahahahahahahahahHAHAHA sta znaju ameri sta je dobar motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

evo kratak instruction manual za hom emade sistem zakljucavanja

 

Jeep komerc - lokacija karadjordeva preko puta hotela bristol

 

kupim celicnu sajlu debljine 18mm, duzina 3 metra

 

potrebno je najmanje 2.5 metara jer na oba kraja moraju da se naprave omce sto nije jednostavno sa ovako debelom sajlom, racunajte oko 30tak cm gubitka duzine po strani, plus i to da kad se nesto vezuje ovom sajlom ne moze se postaviti kao lanac vec gde god se obavije bice nekog gubitka zbog nesavitljivosti...

 

sajla se ne moze preseci makazama, u radnji ih seku brusilicom i trebalo im je izmedju minut i dva da je preseku...

 

na istom mestu kupujem i dve spojke pomocu kojh cu stegnuti sajlu kad se na krajevim anapravi omca

 

cena sajle - 520 din po metru, i spojk esu po 100 din komad

 

100 metara dalje u istoj ulici sa iste strane je radnja uvorex ili tako nesto, prodaju izmedju ostalog i ojacana creva debljine 25mm sto je idealno za ovu sajlu, cena 200 din po metru

 

na uglu takovske i dalmatinske ulice, uzimam kodirani katanac od ojacanog celika, cena 3000 din

problem je sto mora se naci takav da sajla moze dva puta da udje u katanac

 

jos jedna radnja za katance nalazi se na cosku cvijiceve i 29tog novembra, mada su tamo konkretno imali manji izbor...

 

sa svim tim picim u garazu, ubacujem sajlu u crevo

 

pravim omce na oba kraja sajle, gde se spajaju pomocu spojke mora da se isece crevo

 

kad se spojke stegnu maks pomocu srafova, nosim sve u obliznji auspuh servis gde mi vare srafove tako da vise se ne odvrcu... spojeve obmotam trakom izolir par desetina puta i imamo skroz gumiranu sajlu koja sad nece izguliti motor dok se provlaci oko tocka ili gde vec oko rama...

 

za nekih 5500 din, dobije se masivna sajla sa custom katancem tezine mozda 8kg koja doduse ne moze da se nosi sa sobom (mozda bi nekim cudom stala u kofer od 50l) vec sluzi za vezivanje uvek na istoj lokaciji vezana za stub...

 

I onda dodje tip i secne tu spojnicu na cijim krajevima su vareni srafovi. A ona je naravno NIKAKVOG kvaliteta. Ispravi kraj sajle, izvuce iz katanca i... ...cao amore, cao i pisi mi...

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

sto se tice gps uredjaja za pracenje - barabe su se vec dosetile, a i ove nase naucile fazone.  date par stotina evra za gps a oni ka skenj*ju za 100 dinara :(

 

http://www.mondo.rs/v2/tekst.php?vest=97584

 

Ovaj kurir i njegovi novinari... Bash su objasnili...

 

Neznam kako ga disabluju za 100 dinara ali znam za ovo:

 

http://www.jammer-store.com/gps-blockers-jammers.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

Sad se već prave GSM/GPS uređaji sa detekcijom ometanja, tako da kad detektuje ometanje pošalje alarm centru za nadzor i blokira motor, uključi sirenu, itd. Pritom su veličine kutije za cigarete u IP67 zaštiti, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Da ne bih otvarao novu temu postavicu pitanje ovde. :)

 

Koji mi katanac preporucujete za zakljucavanje sajle?

I gde moze da se kupi u Bgd kvalitetan katanac?

Slobodno adrese radnji saljite na PP da nebi krsili pravila foruma. Hvala puno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

slusaj....obisao sam pola grada da kupim sajle i zastite,raspitivao se, pitao kolege, i cenio da dam od 3000-5000 din dok najzad nisma kupio u jednoj poznatoj gvozdjari kod lastine stanice najdeblji lanac koji sam video u zivotu(1,5m duzine), plus 2 ulice dalje sam kupio i veliki katanac...izaslo me sve 1000din..e sad kod katanca ti je vazno da sto manje ima lufta izmedju alki i kucista, jer je najslabiji deo ona alka kojom se zakljucava katanac.....uzeo sam preko jednog sajta i malu sajlicu(500din)-u radnjama kosta oko 2000...za moj skutercic je to dovoljno....

ali zapamti, od profesionalnih lopova ne mozes pobeci, ali od ovih amatera ovo dobro cuva...

ako zelis neke info, javi mi na pp....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Ja sam imao potrebu prosle godine da pravim Custom lanac od vise sajli za kapiju. Sajle sam odabrao jer nema sanse da se iseku jer se upetljavaju. Kupio sam nekoliko sajli od 1.5 metra, stavio sam jednu uz drugu i koristio sam "U" zabice sa plocom za pricvrscivanje. Kada se dotegne nekoliko sajli sa zabicim, gornje ploce koje sluze za dotezanje srafova na zabicama se zavare aluminijumskim varom tako da ne mogu da se odsrafe. Moze i obican var samo na plocama, ali mora da e pazi da se ne progore sajle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Posto kontam da vecina lopova (ako je imalo pametna, a jesu) je uclanjena na ovaj sajt i samo snima gleda slike pamti adrese i tako to, mislim da nije pametno ovde diskutovati o bezbednosti i zastiti motora...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Molim vas, ne padajte na gluposti, ti sprejevi (kao ovaj gore) su oni obicni sto hlade povrede ili se koriste u hirurgiji (odstranjivanje mladeza ili bradavica), no svejdno oni ne mogu dostici temperaturu od -100 stepeni ni u ludilu.

 

Da li znate koja oprema i uslovi su potrebni da se skladisti tecni azot!? :lud:

 

Cak i teoretski gledano: da neko ima uslove da nabavlja, skladisti i transportuje tecni azot, (znaci ima pare i dozvole za svu opremu ali ipak se bavi kokosarskim kradjama motora iz nekog licnog fetisha ili hobija ) morao bi da drzi potopljen lanac ...ponavljam potpljen u tecnom azotu nekoliko minuta kako bi postao dovoljno krt za lomljenje.

 

Znaci definitvino moze, ako zadovolji sve gore navedene uslove :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Posto kontam da vecina lopova (ako je imalo pametna, a jesu) je uclanjena na ovaj sajt i samo snima gleda slike pamti adrese i tako to, mislim da nije pametno ovde diskutovati o bezbednosti i zastiti motora...

Slobodno neka citaju,a kad vec citaju nek znaju da ce ih kod mene docekati i 9mm,samo ne znam koliko sam precizan, da li cu ih samo onesposobiti ili trajno razduziti. I nece mi biti zao zbog toga.

Ako sam vec stavio lance i katance valjda im je to dovoljan znak da se ne priblizavaju motoru, ko ne ume da "cita" moracu dodatno da mu pojasnim neke stvari...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Posto kontam da vecina lopova (ako je imalo pametna, a jesu) je uclanjena na ovaj sajt i samo snima gleda slike pamti adrese i tako to, mislim da nije pametno ovde diskutovati o bezbednosti i zastiti motora...

Slobodno neka citaju,a kad vec citaju nek znaju da ce ih kod mene docekati i 9mm,samo ne znam koliko sam precizan, da li cu ih samo onesposobiti ili trajno razduziti. I nece mi biti zao zbog toga.

Ako sam vec stavio lance i katance valjda im je to dovoljan znak da se ne priblizavaju motoru, ko ne ume da "cita" moracu dodatno da mu pojasnim neke stvari...

Hahaha,ovo me je nasmejalo,ono tipa pas koji laje ne ujeda...hahah,onaj ko koristi 9mm taj nema ni lance ni katance,taj ostavlja motor i kola otkljucane i mirnije spava od nas ostalih koji svim mogucim sredstvima obezbedjujemo nase ljubimce :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Posto kontam da vecina lopova (ako je imalo pametna, a jesu) je uclanjena na ovaj sajt i samo snima gleda slike pamti adrese i tako to, mislim da nije pametno ovde diskutovati o bezbednosti i zastiti motora...

Slobodno neka citaju,a kad vec citaju nek znaju da ce ih kod mene docekati i 9mm,samo ne znam koliko sam precizan, da li cu ih samo onesposobiti ili trajno razduziti. I nece mi biti zao zbog toga.

Ako sam vec stavio lance i katance valjda im je to dovoljan znak da se ne priblizavaju motoru, ko ne ume da "cita" moracu dodatno da mu pojasnim neke stvari...

 

 

 

reci mi gde zivis pa da posaljem nekoga koga ne volim po motor...a ti ga umlati.....0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Da li znate koja oprema i uslovi su potrebni da se skladisti tecni azot!? :lud:

 

Cak i teoretski gledano: da neko ima uslove da nabavlja, skladisti i transportuje tecni azot, (znaci ima pare i dozvole za svu opremu ali ipak se bavi kokosarskim kradjama motora iz nekog licnog fetisha ili hobija ) morao bi da drzi potopljen lanac ...ponavljam potpljen u tecnom azotu nekoliko minuta kako bi postao dovoljno krt za lomljenje.

 

Znaci definitvino moze, ako zadovolji sve gore navedene uslove :jee:

 

Termo boca za skladistenje LN2 nije toliko skupa kao sto se misli,moze se naci i za 50-ak evra. Sa svojim skromnim dimenzijama poput veceg termosa za kafu lako se prenosi,moze poneti do 2l tecnosti,a za nju nije potrebna nikakva dozvola. LN2 lako mozes pronaci u srednjim poljoprivrednim skolama i fakultetima gde se nabavlja za potrebe prakticne nastave odredjenih smerova. Znam par ljudi koji su za potrebe benchovanja sa racunarima trampili par flojki od 2l piva za deset litara LN2 :) Inace tecni azot je 4-6 evra po litri. I na kraju da potvrdim da bi lanac tesko postao dovoljno krt od drzanja u LN2. Bakar i aluminijum ga lako podnose i po nekoliko sati bez neke bojazni da ce puci poput stakla ako se kucne. Kako bi se celik ponasao iskreno ne znam i kao jedinu slabu tacku bi pronasao ugljenik,ali se on nalazi u malim procentima. Najbolje bi pojasnio neko ko se bavi metalurgijom,ali cisto sumnjam da bi lanac tek tako pukao na temperaturi od -182 stepena.

 

Daleko je jeftinije,prakticnije i brze seci lanac sa industrijskim klestima za secenje betonske armature koje su ~100e nove odnosno ~50e polovne. Dodjes,cap i teras..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii
post-13556-0-37621800-1321661426_thumb.jpgEvo slicice iz Italije kao to rade oni .Stavili su katanac direktno na zadnji zupcanik tako da se teze prilazi katancu za secenje ,a nemoguce je guranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja