Jump to content

Moto Zajednica

Kada je dosta elektronike?

Recommended Posts

  • Drug član, 1250 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
Pre 16 sati, Sveta 5. je napisao:

Problem je sldeci motor se valjda pali ,daje kontakt pomocu nekog elektronskog "kljuca" bez kontaktno i on je  zaboravio kljuc u koferu  koji  je u voznji ispao.Da bi resili problem uzeli su neki kombi da natovare  motor i plan je da polako vozeci putem koji su prosli vide ako dodje do konekcije.Da li su uspeli ne znam ali prvi maj im je sigurno  propao.   

Vrlo ekstreman primer. :) Prvo, sasvim sigurno ne bi mogli da postignu to što su zamislili. Vrlo je naivno očekivati da to uspe, jer bi to značilo da svaki prolaznik recimo ispred kuće može da upali motor samo ako je ključ u kući npr. A ne može. :D Pametni inženjeri su razmišljali o svemu tome da ljudi ne bi morali, ali dobro… Sistem funkcioniše samo na kratkom rastojanju. Naravno, to zavisi od konkretne implementacije, ali uglavnom je u pitanju razumno malo rastojanje.

 

Inače je keyless sistem nešto što smatram izuzetno korisnim. Ključ od auta mi uvek stoji u zakopčanom džepu, nema non stop izvadi-vrati, pa su šanse da se izgubi minimalne, znatno manje nego sa običnim ključem. Ruke su slobodne uvek, što je na motoru verovatno još zgodnije…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1250 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

I da se šališ, verovatno ima pouzdanijih dozera, koji koštaju duplo, ili desetoduplo od ovog. Ali koji će mi (nam)? Mehanički je tek jeftin, i radi ono što treba da radi.

Ali je manje higijenski, recimo… :)

 

Slična stvar i kod mene u firmi, samo ovi deluju kršteno, rade super, samo se treba naučiti da ih upotrebljavaš. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma da, trebalo bi da smisle i elektronski vezivač pertli na cipelama, sa senzorom odvezanosti,to bi tek bio hit.

Promenio član boza_kg
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1250 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa dobro sad, sve živo može da se banalizuje i ismeva. Pertle su lična stvar, a dozer sapuna u klonji ipak svako pipa…

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 665 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Dukati za izgubljen keyless ima resenje u vidu tastature ispred rezervoara gde se ukuca pin i pusti te da ga upalis i dovezes kuci. Verovatno i ostali proizvodjaci imaju neko resenje za taj problem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nemaju svi proizvođači takvo rešenje.

 

@vasa.93, sapun, odnosno dozer, pritiskaš pre pranja ruku, tako da je to dovoljno higijenski. A da bi bilo 100% safe, onda i vrata od WC-a bi trebalo da se otvaraju automatski, toalet papir da se odvija na senzor, daska od šolje da se diže i spušta na pomisao... nema to veze. A više je bakterija na hlebu iz prodavnice, ili kikirikiju iz kafića, nego sa dozera sapuna. Takav dozer je samo da bude fensi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1009 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
2 hours ago, grafigo said:

Dukati za izgubljen keyless ima resenje u vidu tastature ispred rezervoara gde se ukuca pin i pusti te da ga upalis i dovezes kuci. Verovatno i ostali proizvodjaci imaju neko resenje za taj problem.

Harley takodje, ali za alrm.Kod njega okrenes prekidac za kontakt (kao na sporetu)  a da bi ga upalio treba ti onaj privezak.Meni je na  Harliju na istom mestu u susednom gradu dva puta  crkla bateruja.Pomocu pomenutog prekidaca i prekidaca za migavce (ima ih dva za levo i desno) otkucas sifru i pali.Verovatno je i motor o kome sam pisao imao osim kombija neko bolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moj skuter to nije imao. Kad ne radi wifi, sedi i plači, zovi kombi... U servisu su znali da ga premoste, tj. da možeš da pališ bez ključa, ali sam mu ne možeš ništa. Duduše, kad iscuri baterija, a sistem je inače ispravan, radi po NFC tehnologiji. Ključ se prisloni na čitač i tako hvata, ima nacrtan senzor na maski.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Sve sto povecava sigurnost, produzuje sezonu ili cini voznju komfornijom je pozeljno. Cinjenica je da su analogne kazaljke seksi ali imaju dosta nedostataka. Preterivanje je kada motor bude u mogucnosti da bude bolji vozac od tebe. ABS je jako korisna stvar, ali sa pravilnim kocenjem bez njega je kraci zaustavni put. On je tu da pomogne u panicnoj situaciji, i to je stvar koju moj sledeci motor mora da ima. Naucio sam se bez njega i zelim stres koji mi njegov nedostatak stvara skroz da eliminisem jer ce voznje biti opustenije i vise cu uzivati. Sta mislim kada je motor bolji vozac od tebe? S1000RR - udjes u opcije, namestis kontrolu, odvrnes gas i on drzi ugao na zadnjem tocku. Isto tako mozes i da legnes na kocnicu i on ce da drzi ugao na prednjem tocku. Neki ljudi su iz ljubavi lomili i sebe i motore da bi naucili takve stvari, posvetili godine "zanatu" i sad dodjem ja koji nikad to nisam probao, dunem 20 000e u motor i onda sam i ja baja koji to isto moze. Svaka cast inzinjerima sta su postigli ali tu divljenje ide njima i motoru, ne vozacu.

 

Keyless mi je teska glupost. Ne vidim nikakvu korist od njega, samo se lakse zagubi nego obican kljuc. Ovako dok vozis kljuc u bravi, dok ne vozis u dzep i to je to. Pogotovo jer cesto zna da zabaguje pa moras da prilazis motoru 5 puta kao da treba u krevet da ga vodis, da se on uzbudi dovoljno pre nego sto te pusti da ga upalis...


Tako da sve dok ta elektronika nije glavni baja u simbiozi vozaca i motora i dok ne izmislja toplu vodu, sto se mene tice pozeljna je.

Promenio član Mali Ika
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Stvarno nisam znao to za vožnju na zadnjem i prednjem točku da postoji. Moram kupiti s100rr pa probati. :lol2:

Keyless je jedna od boljih stvari koje su izmislili. Kad se samo setim koliko sam puta navukao rukavice pa video da nisam stavio ključ u bravu, pa skidaj, pa vadi, pa vraćaj rukavice. Sad mi je stalno u unutrašnjem džepu jakne (ne u koferu) i ne mislim da li ću ga izgubiti dok vadim pare ili mobilni iz džepova. Kao što je @grafigo već napisao može da se upali i bez ključa putem pin koda ili da se prisloni ključ na senzor ako nestane baterije. 

LM Elektronike nikad nije previše dokle god ona može da se isključi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
1 minute ago, Fireblader said:

Stvarno nisam znao to za vožnju na zadnjem i prednjem točku da postoji. Moram kupiti s100rr pa probati. :lol2:

Keyless je jedna od boljih stvari koje su izmislili. Kad se samo setim koliko sam puta navukao rukavice pa video da nisam stavio ključ u bravu, pa skidaj, pa vadi, pa vraćaj rukavice. Sad mi je stalno u unutrašnjem džepu jakne (ne u koferu) i ne mislim da li ću ga izgubiti dok vadim pare ili mobilni iz džepova. Kao što je @grafigo već napisao može da se upali i bez ključa putem pin koda ili da se prisloni ključ na senzor ako nestane baterije. 

LM Elektronike nikad nije previše dokle god ona može da se isključi. 

Ja sam problem sa ključem rešio tako što sam ugradio prekidač (od kvarcne peći) i instalaciju sa brave prebacio na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 288 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 36 minuta, zika56 je napisao:

Ja sam problem sa ključem rešio tako što sam ugradio prekidač (od kvarcne peći) i instalaciju sa brave prebacio na njega.

Pa kako to, može motor da ti upali kome padne na pamet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Just now, ironhorse said:

Pa kako to, može motor da ti upali kome padne na pamet?

Može, ali nikom ne pada na pamet da može.

A i motor mi ne izgleda nešto reprezentativno da bi se neko zamajavao oko njega. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Priznaj, Žiko, da imaš neku "minu iznenađenja" za nezvane goste. Jednom specijalac - uvek specijalac! :motka:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
16 minutes ago, DraganNS said:

Priznaj, Žiko, da imaš neku "minu iznenađenja" za nezvane goste. Jednom specijalac - uvek specijalac! :motka:

Nemam nikakvo iznenađenje, sve je na "izvolite".

Inače nikada nisam zaključivao ni auto, ni kuću, ni stan (i kada sam odsutan više dana), kacigu i jaknu ostavljam na motoru kad odem negde, kofer takođe nezatvoren, tank torba neobezbeđena.

Jednom mi (u Boru) maznuli auto i jednom mi (na skupu u Paraćinu) s motora ukrali vreću za spavanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Transalp XL750

Kad ti smeta i kad ne možeš da je ugasiš/izbegneš.

 

Ništa protiv ako je tehnologija pouzdana. Problem su mi neka inženjerska rešenja za batine, tipa EGR ventil kod auta, zamena dugmića za touch ili sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1612 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

CF je taj keyless digao na visi nivo, moze cak i preko aplikacije da se startuje motor ukoliko je u N-u

Nazalost kod nas ne uvoze sa keyless-om zato sto dosta dize cenu motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2006 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 21. 4. 2024. at 19:58, zika56 je napisao:

Jednom mi (u Boru) maznuli auto i jednom mi (na skupu u Paraćinu) s motora ukrali vreću za spavanje.

Aj što kradu kola, možda su klinci, možda i zanimljiv auto za lopove, ne opravdavam nikako.

Ali vreću za spavanje na moto skupu ??? Ne može tastatura da prenese šta bi mu se desilo...:tras2:

Pretpostavljam da je neki pijani posetilac skupa, bajker valjda nije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
2 hours ago, Blaza said:

Aj što kradu kola, možda su klinci, možda i zanimljiv auto za lopove, ne opravdavam nikako.

Ali vreću za spavanje na moto skupu ??? Ne može tastatura da prenese šta bi mu se desilo...:tras2:

Pretpostavljam da je neki pijani posetilac skupa, bajker valjda nije.

 

I ja to predpostavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nepravilno! 

 

 

Kaže se pretpostavljam :)

  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
47 minutes ago, Arakis said:

Nepravilno! 

 

 

Kaže se pretpostavljam :)

Kako da ne!

A jel se kaže pečenje ili pekenje.😜

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja