Jump to content

Moto Zajednica

KOVE 510X

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pošto nema tema o ovom vrlo zanimljivom motoriću, mislim da bi bilo dobro da ovde ima svoj kutak. Bio sam u Burnout-u u subotu i želeo bih da se zahvalim čoveku iz prodaje, zaboravih ime, jer mi je omogućio da vidim motor koji je bio u magacinu. Prvi utisak je da je kvalitetno uradjen motor, žbicani točkovi 19 napred, 17 pozadi sa hodom od 20-tak cm i podesivom suspenzijom. ABS koji se isključuje i napred i pozadi, kome treba, kvalitetan TFT sa screen mirroring-om, poz. osvetljenje prekidača, komforno sedište, roll bar, svašta nešto... Zvuk brutalan! Što bi rekli ovi sa YT.

 

Ostaje pitanje opravdanosti cene, jer je planirana cena 6990 evara a za sajam 6700. Vreme će pokazati kako će se prodavati kod nas...

 

Evo kako čovek mojih dimenzija, 191cm i nešto preko 90 kg izgleda na njemu.

 

 

DSC00963.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

Danas su na zahtev ko je zeleo „palili" agregat na oba izlozena kove motocikla. Moram se sloziti da je zvuk odlican. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Rambo ima jednu pesmu- jedno te isto, jedno te isto ,jedno te isto...

Tako i ovi kineski motori, svi kao jedan samo druga nalepnica 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Lestane
  • Motocikl: U potraznji

Ćao, danas bio do sajma i odmah naleteo sa ulaza hale 4 na Kove 510x i kaparisao ga!! Motor je izrađen jako dobro, dobar kvalitet materijala, oprema na njemu (skoro sve imaš a to kod drugih bi morao da kupim za dobre pare), motor je kopija cb500x. TFT ekran, USB, crash bar, centralni štender, Bosch ABS (može se isključiti), Bosch pumpa, Kayabine suspenzije podesive napred i nazad, Nissin kočnice težak 176kg, 20 litara rezervoar itt...za 6700€. Po meni dobar odnos para za ono što dobijaš!! Novi NX500 je 7950€, bez ičega na njemu od opreme npr...Nisam se mnogo dvoumio, moj motor treba da stigne juna meseca. Kove je ozbiljan Kineski igrač na tržištu. U Španiji (prodato skoro 2000 motora od 2022 do danas) pod imenom Macbor ili Colove se jako dobro prodaju. Preporučujem novim vozačima A2 da bace oko i na taj motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Težina je 205kg ništa revolucionarno u tom segmentu.

Kove 500x je oko 20kg lakši u odnosu na konkurenciju i ne znam zbog čega njega nisu uvezli, jer u toj klasi malih ADV su svi manje više istih karakteristika i treba ponuditi nešto što drugi nemaju. Meni je recimo ovaj model jako sličan Voge 525dsx i QJ srt 550, a BO pravi samom sebi konkurenciju u prodaji Benelija TRK. Da odmah naglasim nemam ništa protiv kineskih motocikala, neka prodrmaju tržište, pogotovo ne protiv Kove koji sa modelom 450 rally gađa ono što niko drugi u Srbiji ne nudi, ali postupak uvoznika da krene sa hiljadu evra skupljim modelom i samom sebi napravi konkurenciju mi je van svake pameti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Treba uzeti u obzir da je Kove 510x skluplji od Voge 525 dsx za 600 eura kad je redovna cena (6990 vs 6390) odnosno 700 kad je akcija za oba (6700 vs 6000). Ima bolje vešanje, agregat isti nose, manji tft, nema kontrolu trakcije, prikaz pritiska u gumama, nema maglenke ali ima alu ralicu. Nisam fan džidža-bidža, samo navodim razlike. Čak je na sajmu bio 525 u verziji Black knight sa grejačima ručki isto za 6 K. Meni se Kove više svidja ali 600-700 eura sa ovih par dodataka nije malo. Vreme će pokazati kakva će biti prodaja... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L
On 3/23/2024 at 10:24 AM, vucko23 said:

Težina je 205kg ništa revolucionarno u tom segmentu.

Kove 500x je oko 20kg lakši u odnosu na konkurenciju i ne znam zbog čega njega nisu uvezli, jer u toj klasi malih ADV su svi manje više istih karakteristika i treba ponuditi nešto što drugi nemaju. Meni je recimo ovaj model jako sličan Voge 525dsx i QJ srt 550, a BO pravi samom sebi konkurenciju u prodaji Benelija TRK. Da odmah naglasim nemam ništa protiv kineskih motocikala, neka prodrmaju tržište, pogotovo ne protiv Kove koji sa modelom 450 rally gađa ono što niko drugi u Srbiji ne nudi, ali postupak uvoznika da krene sa hiljadu evra skupljim modelom i samom sebi napravi konkurenciju mi je van svake pameti.

Moram da te ispravim, razlika u težini između Kove 510X i 510 je samo 6kg a razlika u ceni je daleko manja od 1.000 Eur. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Jel kupio neko ovaj Kove na sajmu? Kakvi su utisci ako jeste? Ja sam se licno malo razocarao u motor kad sam ga video uzivo, ali to je verovatno posledica prevelikih ocekivanja koja sam sam razvio ovde na forumu citajuci hvalospevove o njemu. Mislim motor mi  je ok na prvu loptu, ali nista posebno u moru drugih... Jos sa cenom koja je za nijansu jaca od slicnih Kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Cekam da me zovu na probnu voznju. Realno malo deluje jadnije od svih, ali je stvarno dosta laksi (kad ga u mestu mrdam). Doduse nije imao goriva tako da ima i do toga. Deluje znacajno lakse od 525. Videcemo na probi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

@TA96 kada već ispravljaš zamolio bih te za precizne informacije o težini i ceni. Na zvaničnom sajtu je navedeno 186kg za 500x i 205kg za 510x. Takođe kod nas je cena 510x bila spuštena na 6700 evropskih u vreme trajanja sajma, a s obzirom da 500x nije u ponudi kod uvoznika za Srbiju bio sam slobodan navesti cenu kolege iz Slovenije (uvoznik Kove za Sloveniju), koji je pre nekoliko meseci na forumu napisao zvanične cene kod njih i ovaj model je bio 6000e. Ako misliš da bi bio mnogo jeftiniji kod nas ili imaš neke insajderske informacije o ceni onda u redu. U suprotnom omanuo sam za 300e razlike i kilogram težine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ipak će biti da nema značajnije razlike u težini a razlika u ceni u Slo je ipak 500 eura. Barem po rečima pomenutog uvoznika.

Kove cena.JPG

Kove-500vs510.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Onda je moj previd što se cene tiče, a što se težine tiče razlika od 19kg preračunata prema specifikacijama na zvaničnom sajtu 

WWW.KOVEMOTO.COM

KOVE MOTO

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja